Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı sirvan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yakın zamanda kardesım hayırlısıyla senın sayande ogrendım paylasmayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

walla kardesım hız olarak onlarla kıyaslanamaz , ama rahatlık olarak cok ii frenler super simdilik bunları fark etdım dıgerlerını zamanla soylerim kardesım

http://www.youtube.com/watch?v=TrbXxDMpaUY

şirvan beyden tekteker denemesi :p
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=TrbXxDMpaUY

şirvan beyden tekteker denemesi :p
    Eyw kardeşim paylasım için tşkler

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    geçenlerde benim motorcuda oturur sohbet ederken, bumoto dan satış temsilcisi bir bey geldi. daha önce de hyosungları tr ye getirme işinde bulunmuş. tabi bildiğiniz üzere artık s&t kanuni satıyor. ben hangisi diye sorunca, hyosung, calibreden daha iyi tabi dedi. 2013 te hyosung türkiyeye gelme planı varmış ama ne kadar doğru bilemem. piyasaya daha yeni girdikleri halde, bumotonun türkiye genelinde satışlarının da çok iyi olduğunu söyledi. calibrenin bayiye geliş fiyatını görünce bendeki bu motora olan alım hevesi bitti fiyatı tam söylemeyeceğim ama tahmin etmeniz açısından şuan ikinci elde en ucuza ne kadara gidiyorsa o fiyatta

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Geçtiğimiz perşembe günü, anlamadığım bir sebepten dolayı motoru sağa düşürmüştüm. Düşürdüğüm yer de masa filan olduğu ve ayna oraya denk geldiği için sağ aynam kırılmıştı. Daha önce arka sehpa'ya alırken olduğu gibi yine sağa düşürdük motoru . Grenaj, sinyal bir şey olmadı. Fakat ayna ve sağ ayak koyma yerim kırılmıştı. Onlar değiştirildi. 600rr aynası taktık. Gözüme daha hoş göründü. Ducatinin yanındayken sizler için bir kaç poz çekmeyi ihmal etmedim .

Daha sonra vidyo kayıtı alacağım.

Saygılar herkese.
    viper17, hellboys ve wolrath bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Bu-Moto nun ana üreticisi http://www.kinbomotor.com/ProductShow.asp?ID=229 bizim topicde bi arkadaş paylaşmış ben de burda paylaşıyım dedim

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu-Moto nun ana üreticisi http://www.kinbomotor.com/ProductShow.asp?ID=229 bizim topicde bi arkadaş paylaşmış ben de burda paylaşıyım dedim
    http://www.kinbomotor.com/ProductShow.asp?ID=178

Cbrıda çinliler üretti Boşuna demiyoruz honda çin diye

Arkadaşlar.Yağmurlu havalarda arka frene pek güvenmeyin.arka ve ön freni birlikte kullanın.Bide ön çamurluk kalitesiz.amortisörü sert ayarda kullanırsanız çatlar.bende çatladı köy yolunda.

Merhaba. Motoru alabildim sonunda. Şimdi bir şeyler sormak istiyorum.

1-Motoru ilk kullandığım zamanlar hızlı yavaş rodaj zamanı vs. Nasıl kullanılmalı?
    2-Motorun stok durumunda. Kesinlikle değiştir dediğiniz motor parçası bölümü var mı?

İyi geceler

Motosikleti
    -
    Alıntı hunkar28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.Yağmurlu havalarda arka frene pek güvenmeyin.arka ve ön freni birlikte kullanın.Bide ön çamurluk kalitesiz.amortisörü sert ayarda kullanırsanız çatlar.bende çatladı köy yolunda.
    Arka fren her zaman yardımcı gibidir. Tek başına bir etkisi olmaz. Dediğiniz gibi ön+arka kullanılması, kullanıcının bu şekilde kendini adapte etmesi, her zaman yararınadır. Bu arada amortisör çatladı derken sanırım, patladı demek istediniz? Ben de her türlü yolda kullandım, köy yolları dahil, her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Hatta o kadar sertte kullanıyorum ki, geri tepme neredeyse yok ön amortisörler de . Geçmiş olsun.

Alıntı Nektar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Motoru alabildim sonunda. Şimdi bir şeyler sormak istiyorum.

1-Motoru ilk kullandığım zamanlar hızlı yavaş rodaj zamanı vs. Nasıl kullanılmalı?
    2-Motorun stok durumunda. Kesinlikle değiştir dediğiniz motor parçası bölümü var mı?

İyi geceler
    Motorun öncelikle hayırlı olsun.

İlk başlar, yani rodaj zamanı boyunca, ani hızlanmalardan, düşük vitesler de yüksek devir çevirmelerden ve üst devirler de gezinmekten kaçının. Fakat arada da gazla oynayın. Yani sürekli yavaş gitmenize gerek yok. Saniyelik hız yükseltebilirsiniz.

Benim kesinlikle değiştirin diyeceğim tek şey; Maksimum 5.000 km. de zincir olacaktır. Onun dışında lastik filan iş görür. Maddi sıkıntı yoksa, daha kaliteli lastik takmak elbette kendi yararınıza.

Paylaşımları ve gelişmeleri bekliyoruz.

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren her zaman yardımcı gibidir. Tek başına bir etkisi olmaz. Dediğiniz gibi ön+arka kullanılması, kullanıcının bu şekilde kendini adapte etmesi, her zaman yararınadır. Bu arada amortisör çatladı derken sanırım, patladı demek istediniz? Ben de her türlü yolda kullandım, köy yolları dahil, her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Hatta o kadar sertte kullanıyorum ki, geri tepme neredeyse yok ön amortisörler de . Geçmiş olsun.

Motorun öncelikle hayırlı olsun.

İlk başlar, yani rodaj zamanı boyunca, ani hızlanmalardan, düşük vitesler de yüksek devir çevirmelerden ve üst devirler de gezinmekten kaçının. Fakat arada da gazla oynayın. Yani sürekli yavaş gitmenize gerek yok. Saniyelik hız yükseltebilirsiniz.

Benim kesinlikle değiştirin diyeceğim tek şey; Maksimum 5.000 km. de zincir olacaktır. Onun dışında lastik filan iş görür. Maddi sıkıntı yoksa, daha kaliteli lastik takmak elbette kendi yararınıza.

Paylaşımları ve gelişmeleri bekliyoruz.

amortisör ayarının en yumusak moda sakın getırmeyın ben getırdım onumu dolmus cıkdı kapı acdı ani fren tutdum farların oldugu bolum esneyerek on camurluga carpdı ve onu kırdı bunuda bılmenızde yarar var degısıklık olarak karbiratör ayarı olabılır ve bence kesınlıkle 2.cı bır fan takılması lazım cunku bumoto ya tek fan yetmıyor ben suan 3 .üncü fanı beklıyorum 2 tanesı yandı maddi durum olmadıgından kendı ımkanlarımla 2 . fanı takamıyor burda pahallı fıyat cekıyorlar bana tekrardan hayırlı olsun ve ii sürüşler arkadaslar

Sizin fan ufakmı sirvan48 kardeş.bendeki fan büyük fan .Ayrıca sele yüksekliği yamaha r1 den yüksek .bu gün bi arkadaşımda vardı denedim.Gidon hareket alanı calibrede daha fazla.

Motosikleti
    -
    ............................

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    sarı manetler çok yakışmış motora birde elcik çok güzel olur.Kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı hunkar28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin fan ufakmı sirvan48 kardeş.bendeki fan büyük fan .Ayrıca sele yüksekliği yamaha r1 den yüksek .bu gün bi arkadaşımda vardı denedim.Gidon hareket alanı calibrede daha fazla.
    ustunde orjınal fan var hıc dokunmadım 2 kere yandı 3.üncüyü beklıyorum ben :(

Motosikleti
    -
    ustunde orjınal fan var hıc dokunmadım 2 kere yandı 3.üncüyü beklıyorum ben :(
    Şanssızlık olmuş, geçmiş olsun. ben de daha önce yazmıştım. Benim de fanımda sorun olmuştu. Tamir edilmişti. Bir daha arıza verdi. Hal boy olunca Orjinal den devam etmeyip, iki tane başka bir fan takmıştık. Orjinal kadar kuvvetli olmasa da, iki tane aktif su anda. Tanesini 20 tl ye almıştık. Ne kadar istiyorlar sizden orjinal fan için? Genel yedek parça fiyatları uygun calibre de. Fakat fan fiyatları hakkında bilgim yok.

Mobil den yazıyorum. İmla hataları olabilir. Kusura bakmayın..

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanssızlık olmuş, geçmiş olsun. ben de daha önce yazmıştım. Benim de fanımda sorun olmuştu. Tamir edilmişti. Bir daha arıza verdi. Hal boy olunca Orjinal den devam etmeyip, iki tane başka bir fan takmıştık. Orjinal kadar kuvvetli olmasa da, iki tane aktif su anda. Tanesini 20 tl ye almıştık. Ne kadar istiyorlar sizden orjinal fan için? Genel yedek parça fiyatları uygun calibre de. Fakat fan fiyatları hakkında bilgim yok.

Mobil den yazıyorum. İmla hataları olabilir. Kusura bakmayın..
    reis bende sadece ek birtane takmak ıcın bır yer 200 istedı garantılı dedı bozulursa bırdaha 2. fanı takarım dedı bır yerde takarım 100 dedı bırdaha yanarsa karısmam dedı bende kalsın dedım burası mugla fethıye kucuk yer oldugu ıcın ımkanlarda cok kısıtlı :((( sen 2 tane beraber takdıkdan sonra nasıl oldu durum suan ?

Motosikleti
    -
    reis bende sadece ek birtane takmak ıcın bır yer 200 istedı garantılı dedı bozulursa bırdaha 2. fanı takarım dedı bır yerde takarım 100 dedı bırdaha yanarsa karısmam dedı bende kalsın dedım burası mugla fethıye kucuk yer oldugu ıcın ımkanlarda cok kısıtlı :((( sen 2 tane beraber takdıkdan sonra nasıl oldu durum suan ?
    O ne ya dalga mı geçiyorlar onlar . 40 TL'ye taktık iki tane. Tamam tek oldu mu orjinal kadar performans vermiyor fakat, iki tane oldu mu gayet yeterli. Bana tek de yetiyor şu anda. En azından hareket halin de iken. Çünkü sıfır radyatör yaptırdık. Ben orjinal radyatör varken, hiç bir sıkıntı da yaşamadım. Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Radyatör çatladığın da ve yeni radyatör yaptırdığımız da, yine aynı fanı kullandık. Fakat fan arızalandı. Arızalanınca, başka fanlara yöneldik. Servis ile muhatap olmak istemedim. Yanlız şöyle bir durum var, ben daha sonradan takdırdığım fanlardan çokta memnun değilim. İki tane olsa da, sıkış trafikte ve ani hızlanıp, durmalar da, hararet yarıyı geçebiliyor. Bir de radyatörüm değiştirildiğin de, radyatör kapağı orjinal kalmıştı. Şimdi onu değiştireceğiz. Basınçlar farklı olduğu için, bazen fırşkırtmalar olabiliyordu.

Şimdi benim yapılacak bir kapak değişimi var. O kadar.

Fakat durum siz de farklı olabilir. Çünkü siz de orjinal radyatör var. Fanı söküp, aynı ebatlr da kuvvetli bir pc fanı takılsa olur mu demeden edemiyorum. Araştırmak lazım.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    merhaba arkadaşlar dün ihtibari ile 150cc olan lıfan motoru satmış bulunuyorum.simdi 250cc gecmek istiyorum ama ortalama 5bin tl var.sonpol arkadaş sayesinde anlatmalarından dolayı bu motora içim ısındı.motoru satmadan once aklımda honda cbr250 vardı devamlı ama sonpol arkadasın yazdıklarını gorunce bi anda kafam karıştı bıde para dolayından daha cok yoneldım bu motora. daha once çin malı motor kullandığım için sıkıntı etmıyorum bunu sadece motorumu satarken motorun pazarı olmadığı için bi süre sıkıntı cektim satmakta.şimdi fiyat ve artıları bakımından bu motora cok aklım yatıyor ama hondada dayanıklılık servis ve pazarı olmasından dolayıda aklım ondan bide fiyat tabi 250c duzgun bi makıne 8bin tlden başlıyor. o yuzden sizce ne yapmalıyım yenı kasa honda cbr125r mı 5 bın tl veriyim 2.el yoksa calibre mi ? yada dahada fazla para biriktirip honda cbr250r mı bakmalıyım ?

Motosikleti
    BM calibre 250 gelicek bu yıl içinde
    aylardır araştırıyorum ve öğreniyorum ve ilk günden itibaren aklımda calibre vardı. tbi ilk günler aklımda soru işaretleri olsa şuan bunlardan eser yok bunun üzerinde soner abinin etkisi çok büyük ve izmirde yaşamamda istemeden soner abiye yakınlık duymamı sağlıyor. kısmetse seneye dokuz eylül tınaz tepe kampüsünde calibremle birlikte okumaya başlıycam ve tabi kabul ederlerse fırsatım olduğu her an onlarla etkinliklere katılmak isterim ama şuan önümde maddi problemler var tabi yazın elime 15.000tl gibi bi para geçmesini beklediğim için ilk iş soner abiyle birlikte konaktan motorumu almak istiyorum umarım ozamana kadar calibreni satmazsın ve bi calibre ustasından onu öğrenme ve birlikte birkaç birsey ypmak isterim
    saygılarımla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

bu arada bu konuyu okumaya sabah 9da başladım ilk sayfa harici öncesinde bakmamıştım en ince detaya kadar inceliye inceliye bu saate kadar uğraştım ve etkisini gördüm içimdeki calibre arzusunu ateşlediniz ve inanıyorumki o bi gün benim olucak..

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar dün ihtibari ile 150cc olan lıfan motoru satmış bulunuyorum.simdi 250cc gecmek istiyorum ama ortalama 5bin tl var.sonpol arkadaş sayesinde anlatmalarından dolayı bu motora içim ısındı.motoru satmadan once aklımda honda cbr250 vardı devamlı ama sonpol arkadasın yazdıklarını gorunce bi anda kafam karıştı bıde para dolayından daha cok yoneldım bu motora. daha once çin malı motor kullandığım için sıkıntı etmıyorum bunu sadece motorumu satarken motorun pazarı olmadığı için bi süre sıkıntı cektim satmakta.şimdi fiyat ve artıları bakımından bu motora cok aklım yatıyor ama hondada dayanıklılık servis ve pazarı olmasından dolayıda aklım ondan bide fiyat tabi 250c duzgun bi makıne 8bin tlden başlıyor. o yuzden sizce ne yapmalıyım yenı kasa honda cbr125r mı 5 bın tl veriyim 2.el yoksa calibre mi ? yada dahada fazla para biriktirip honda cbr250r mı bakmalıyım ?
    calibre ile cbr arasıda ortalama 2000 tl fark var bu da cıddı bır rakam calibre de sadece tork dusuk fan sıkıntısı var onuda fromun gecmısını okuyarak cozebılırsın o kadar para fark vermene degmez bence

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)