Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bu Yıl Olan Ölümlü Kazaların Sebebi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Kişisel egolar birkenara bırakılmalı ! Burada konu açılırken ve arkasından bir çok kişi Motosiklet üzerinde hayatta kalmak için öğütler ve önerilerde bulunulmuş. Buradaki ana konu daha uzun süre hayatta kalmak. En yakın bu sene yaşanılan kazalardan örneklemeler yapılmış. Bu başlık ve konu altında kişisel tartışmalara girmek çok komik ve anlamsız. Herkes bilgi ve tecrübeleriyle iyi kötü daha fazla hayatta kalmak için ve kaza yapmamak için öneri sunmalı. Avatarın alt kısmına profilde yaş hanesi mutlaka eklenmeli bu sayede karşımızdaki 12 yaşında birisiyse ona göre cevap verebiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim genel kullanım tarzımdır zaten trafiğin akış hızında araç kullanmak.Eşimede mümkün meretebe kullanırken akan trafikten daha yavaş kullanma diye uyarırım.Ama ben mootorla trafiğe çıktığımda bazen o akan trafik benim kullanabileceğim hızların üzerine çıkıyor.Ben o aralıkta kullanmak istemesemde trafik beni o hızlara itiyor.

AEA içinde bu böyle olmuş olabilir.Otomobil o hızda kendi farlarınla o yayayı görebilir.Aynı hızda Barkın kendi farınla görememiş olabilir.Daha yavaş gitse bu sefer araçlardan daha yavaş seyretmesi gerekecek oda tehlikeli.Bu tür ikilemleri motorsiklet kullanırken çok yaşıyorum.

Misal kavşakta ben ana yoldan ilerliyorum araç bekliyor.Sürücüsünle göz teması kuruyorum ama bu adam beni unutur yola çıkarmı diye de düşünmeden edemiyorum.O kavşaktan arabalar 60 la geçiyor bende 60 yapsam bu adam beni umursamayıp çıkarsa duramam.Daha yavaş olsam arakadan gelenden korkuyorum.Yavaşlayınca bu sefer bekleyen adam ona yol veriyorum diye düşünüp yola çıkma riski artıyor.Biraz açıktan geçmeye çalışıyorum biraz yavaşlıyorum kornayla bik bik yapıyorum.Belki riski azaltıyorum ama hiç bir zaman 0 olmayacağını düşünüyorum.
    Ben de aynısını yapıyorum.
    Geçen gün adamın biri, gözümün içine vaka vaka kavşak hakkı benimken tali yoldan önüme çıktı ve gözleri yolda değil, bizzat bakışıyoruz. 20 li yaşlarımda olsam,
    bu tecrübeyle yavaşlamaz, direk girerdim.
    Neden mi?
    Ahlaksız adama ahlaksızca davranmak ahlaki değil. Ahlak, kişinin içindedir.
    Olaya bakınız,
    Bir tanıdık o kadar eski bir eski kasa şahin almıştı.
    Tamponu bile telle tutturulmuştu.
    Çok samimi değildik ama, buna nadıl para verdin dedim.
    Ben bunu ahlaksızlar sayesinde sıfırlarım dedi... Evet bunu dedi ve ben anlamadım.
    Bir kac küçük bakımla arabasına bindi 3-5 gün. Sonra baktım araba yok. Sordum, sanayide sıfırlanıyor dedi.
    Masraf?
    Karşı tarafın sigortası hallediyor dedi.
    Nasıl peki?
    Yol hakkı %100 olan yolda, önüne bir lüks araçlı çıkıyor ve bu da beklediğim bu deyip giriyor arabaya..
    Geridi tutanak işi..
    Ama biz motosikletliyiz.
    Bizim kaportamız belli.
    Ama, eğer artçım olmasaydı, ve ahlak vs kavramım olmasa, ben motorumu sıfırlatırdım o gözümün içine bakana..
    Belki de, burada başlık açılırdı, bir motorlu daha gitti diye ama öfkeyle insan düşünemeyebiliyor...
    Fakat, o düşüncesizlik daha büyük şeylere de sebebiyet verebiliyor.
    Önce ahlak ve saygı;
    Kendimize, karşımızdakine, trafiğe..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Mevzu üzüm yemek,bağcıyı dövmek değil. Hepimizi aynı taraftayiz.

Yanlışa yanlış demeyi ogrenmeliyiz. Çok sevdiğimiz birileride olsa.

Barkın ve AEA aynı adam değildi. Bunu unutmayın. Gsxs1000 sürüşünun videosu kanalından kaldırıldı. Kendisine şöyle bir yorum ve mail atmıştım.

Sevgili Barkın; sürüşünle örnek olmanı beklerken, trafikte yaptığın bu sürüş tüm genç arkadaşlara kötü örnek oluyor. Lutfen bunu dikkate al,cesaretlendirmemelisin onlari bu tarz sürüşe. Bunca güzel şeyler yaparken, insanları biliclendirmeye çalışırken, video sana yakışmadı. Umarım dikkate alır ve duzeltirsin..

Yani, Barkın, sürüşüyle daha agresif ve risk alan tabiriyle "apaçi" sürüş tarzına ara sıra giren bir yapidaydi. Kazada hızının yüksek olması benim icin süpriz değil. Mevzuya biraz mantık çerçevesinden bakalım.

Olabildiğince doğruları konuşalım. Barkın'ı çok seven ve yürekten eksikliğini hisseden biri olarak yazıyorum.
    yürekçe bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar (AEA)Bakın abinin yerinde kim olsa bu kazayı yapardı yani şimdi olasılıkları göz önüne alacak olursak kılı kırk yarmamız lazım o zamanda kimse kusura bakmasın ama yolsa gidemeyiz hepimiz motorları çekelim yürüyelim gerçi olasılık ve ihtimaller işte yolda giden bir araba taş fırlatabilir ordada ölebiliriz bana göre Barkın abinin vefat etiği kazada bütün hata karşı taraftadır köprü yolunda yola atlanmaz atlarsan ölürsün bu kadar basit o yolda o saatte bana bir Allah kulu 70-80 in altında gittiğini söyleyemez eğer böyle bir durum vars zaten ya motor sürmeyi bilmiyodur ya da motorda bi enayilik vardır bu kadar basit o yolun hakkın o saatte ortalama 100-120 bu hızlada birisinin önünüze atlaması sizin hatanız değil sizden giden can olur Barkın abiye olduğu gibi Allah tekrardan Gani Gani rahmet eylesin ama bu adamın hatasız olduğu bir kaza için kimse şöyle böyle demesin bilen bildiğini kendine saklasın zaten herkes herşeyin farkında.
    Bana görede Türkiyede gelmiş geçmiş bu işi en iyi yapan gerçekten bu işe gönül veren en iyi kişlidir...

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişisel egolar birkenara bırakılmalı ! Burada konu açılırken ve arkasından bir çok kişi Motosiklet üzerinde hayatta kalmak için öğütler ve önerilerde bulunulmuş. Buradaki ana konu daha uzun süre hayatta kalmak. En yakın bu sene yaşanılan kazalardan örneklemeler yapılmış. Bu başlık ve konu altında kişisel tartışmalara girmek çok komik ve anlamsız. Herkes bilgi ve tecrübeleriyle iyi kötü daha fazla hayatta kalmak için ve kaza yapmamak için öneri sunmalı. Avatarın alt kısmına profilde yaş hanesi mutlaka eklenmeli bu sayede karşımızdaki 12 yaşında birisiyse ona göre cevap verebiliriz.
    "Bu başlık ve konu altında kişisel tartışmalara girmek çok komik ve anlamsız." dedikten sonra
    "avatara yaş yazılsında ona göre cevap yazalım deyip aklınca laf çakıyorsun ya... Yapma..

Bilmediğin ve takip etmediğin şeyler var belli ki. Böyle diyerek sen komik duruma düşüyorsun..
    VS60 bunu beğendi.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vakti dolan gidiyor.
    ister yavaş ol, ister hızlı. ister tecrübeli ol, ister acemi. ister arabada ol, ister motorda. ister hata yapmış ol, ister olma.
    babam der ki; ölüm birdir değişmez. sen motor sürmeye devam et evlat.
    Babanın 2. adı ADAM bence,
    Jemand bunu beğendi.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    trafik akışını bozmayın diğerleriyle aynı hızda gidin olan canınıza olur

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)