Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

DİKKAT !!!! Bu Ay Lastikleriniz Bir Yılda Yaşlandıklarından Daha Fazla Yaşlanacaklar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de otomobilde kar yağan gecelerde sabaha kadar gezen dağlara taşlara çıkan biri olarak bu konuda henüz bir bilgi bulamamanın sıkıntını yaşıyorum.
    MT25 alacağım bir kaç gün içinde, üzerinde Rosso var yani IRC'den kurtulduk ama (karda buzda çıkmayacak olsam da) soğuk havalar için de bir lastik seti alayım diyorum. Lakin henüz "mt25 kış lastiği" aramalarından bir sonuç elde edemedim. motolastik.com'un getireceği yazıyordu ancak sitede henüz lastik yok.
    Otomobil lastiğinden çok çok farklı değilse 8-9 derece altında lastikler tamamen çöpe dönüyor, yıllarca otomobil için insanlara kış lastiğini anlatamadığım için burada da çöp lafına kızanlar olacak belki ama, net söyleyeyim çöp az bile geliyor. Eh hal böyle olunca, kışın oralara düşebiliyor havalar, normal lastikle yol yapmak istemiyorum ben de.
    Var mıdır 110-140'larda kış lastiği getiren?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Harbi motorcu ya da kelebek motorcuyu bilemem ama,
    Harbi kişilik olsun yeter,
    Sonrasında hangi motora ne zaman bindiği /binmediği hiç önemli değil..
    okican bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ufak cc motorun hem kış lastiğini ucuza almak, hem de düşük beygir tork olduğu için daha az kayma olarak iki yönden avantajı var.
    essegesse bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Yapmayın arkadaşlar, karda kışta motosiklet mi kullanılır.
    Allah akıl fikir versin )))

Özellikle karlı havalara bayılırım ;)

Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    gt250r
    Tesisatta sıkıntı var zaten,lastiklerde pek iç açıcı değil birde mevsimin yaptığı işe bak güzel haber yokmu??

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - 15C soğukta motora biner gezerim ama karda kesinlikle binmem.kar lastiği olsada güvenmem çünkü kar lastiği buzda çok iş görmüyor.bulunduğum yerde çok dik rampalar ve inisler var.
    Aynısını düşünüyorum, zemin kuru olduğu sürece soğuk umrumda değil, ama ne karda ne de sağanakta şayet yolda yakalanmadıysam, kullanmıyorum, bir iki gün, bir hafta neyse motor yatıyor, sonra yağış kesilince devam. mesela yarın işe gidilecek yağış yok çünkü ama 2 gündür yağış vardı ve binmedim, bunun tatlı su motorculuğuyla, mertlikle, yiğitlikle filan da ilgisi yok, benim için daha çok akıl ve mantıkla ilgisi var. Islanmayı geçtim, görüş kalitesi de düşüyor, ben işe giderken kullanıyorum, o rezilliği de çekemem. Ama dediğim gibi yağış yoksa soğuğa aldırmam, giyimim tamam çünkü. Ama günlük güneşlik havada bile benden kaynaklanmayan bin tane risk varken, bir de üstüne yağmuru, karı alamam. hele hele kar da ben otomobile bile binmiyorum, toplu ulaşımın gözünü seveyim o hallerde. Motoru yatırmıyorum tabii ki, hiç yatırmadım kışları çünkü er geç hava açıyor soğuk da olsa. Kış lastiği değil ama motorumun lastiklerini yani fabrikasyon olan naylonları michelinlerle değiştim, bu soğukta bile gayet iyi tutunuyorlar, yola çıkmadan da mahallemden çıkana dek müsait yerlerde elim erdiğince lastiği ısıtmaya çalışıyorum.

Şunu da söyleyeyim, ticari amaçla kullanmadığıma göre bir kaç ay işe toplu taşıma ile gitmek önemli değil, buz gibi soğukta bazen ne giyseniz işe yaramayabiliyor çünkü. Şimdi mutlaka doğru giyim kuşam, yok benim yanlış yaklaşımım gibi mevzular gündeme gelecektir, bu benim şahsi fikrim zaten, feriştahı gelip söylese de kışın normal ötesi havalarda binmeyeceğim. Çünkü ulaşım amaçlı kullansam da bu aletten zevk de almak isteyen biriyim, eziyet ve rezalete katlanmanın mantığı yok, motordan da soğutuyor öyle haller zira.

Karda zevk için binerim diyen adama da saygı duyarım ama benim için öyle bir zevk yok.
    crxforever ve mete_han bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Buradan sonrası motorunu sarıp sarmalayıp güneşli Mayıs - Haziran aylarına kadar mumyalayacak arkadaşlar için değildir , onlar annelerinin dizine yatıp biberonlarındaki ılık sütü tatlı tatlı içip uyuyabilirler. Anlatacaklarım 7/24 motor kullanabilen harbi motorcular ve motosiklet üzerinde ekmeğini kazanan iki teker emekçileri içindir.
    Tam diyordum ki "bu ne biçim eğitimcilik" diye, şunu okudum;

Sadece 6 yıldır eğitmen ama 26 yıllık motorcuyum.

Bilmem anlatabildimmi

Ayrıca burası insanlara not verip , zayıf aldıklarında sınıfta kaldıkları bir okul değil bende Kel Mahmut değilim.

Sohbet ediyor , birbirimize takılıyor bunun yanında da bildiklerimiz paylaşmaya çalışıyoruz.

Eğer sizin işaret ettiğiniz türden bir eğitmen olsaydım öğrencilerim/dostlarım/kardeşlerim değil , müşteri kitlem olurdu ve tabiki onlara bolca kibar davranabilirdim.

Sevgilerimle
    Eğitimciliğin, motorculuğun ne olup olmadığını, her şeyi geçtim. 47 yaşına gelmişsin ama bazı şeylerden nasibini alamamışsın. 26 değil, 126 yıllık motorcu olsan kimseyi aşağılama hakkına sahip değilsin. Sonradan yazdığın gibi bu takılmak falan değil, resmen insanları aşağılıyorsun. Adam kışın kullanmaktan zevk almıyor olabilir. Bu işi hobi olarak yapıyor ve kış koşullarının getireceği ekstra maliyeti karşılayamıyor olabilir. Yetenekleri henüz kış durumunda kullanmaya hazır olmayabilir. Tüm bu insanlara kalkıp biberondan süt için diyemezsin, sen kimsin ki?

Buraları 16-17 yaşında kıvılcımdan parlamaya hazır genç kardeşlerimiz de okuyor. Onları böyle gereksiz gazlara getirmek nedir? Belki de sırf senin nick altında yazan "motosiklet eğitmeni" ifadesinden ötürü burada söylediklerini gereğinden fazla ciddiye alacak ve henüz hazır olmadıkları işlere girişecekler. Bunları hiç düşünmüyor musun?

Madem burada yazdıklarını eğitimci kişiliğinle yazmıyorsun (ki bu mantıkla böyle bir kişiliğin de olamaz zaten). O zaman bir zahmet nickinin altındaki "motosiklet eğitmeni" ifadesini de kaldırtıver.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    sayın @oocan; değerli paylaşımınız için teşekkür ederim. Yaptığınız espiriye gelen tepkileri kaale almayınız. Çünkü, bu kadar faydalı paylaşımların yanı sıra bir espiriye de hakkınız olsun artık diye düşünüyorum. Olumsuz etkilenecek kişileri güvenli sürüş başlıklarından değil, son hız geyiklerinden korumaya çalışmak daha samimi bir iş olur. Araya bir soru sıkıştırmak gibi olmasın ama, kış şartlarında öne yumuşak hamur, arkaya biraz daha sert hamur ve farklı desende lastik kullanmanın dinamikleri üzerine fikrinizi merak ediyorum. Ben yaptım oluyo Kolay gelsin.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam diyordum ki "bu ne biçim eğitimcilik" diye, şunu okudum;

Eğitimciliğin, motorculuğun ne olup olmadığını, her şeyi geçtim. 47 yaşına gelmişsin ama bazı şeylerden nasibini alamamışsın. 26 değil, 126 yıllık motorcu olsan kimseyi aşağılama hakkına sahip değilsin. Sonradan yazdığın gibi bu takılmak falan değil, resmen insanları aşağılıyorsun. Adam kışın kullanmaktan zevk almıyor olabilir. Bu işi hobi olarak yapıyor ve kış koşullarının getireceği ekstra maliyeti karşılayamıyor olabilir. Yetenekleri henüz kış durumunda kullanmaya hazır olmayabilir. Tüm bu insanlara kalkıp biberondan süt için diyemezsin, sen kimsin ki?

Buraları 16-17 yaşında kıvılcımdan parlamaya hazır genç kardeşlerimiz de okuyor. Onları böyle gereksiz gazlara getirmek nedir? Belki de sırf senin nick altında yazan "motosiklet eğitmeni" ifadesinden ötürü burada söylediklerini gereğinden fazla ciddiye alacak ve henüz hazır olmadıkları işlere girişecekler. Bunları hiç düşünmüyor musun?

Madem burada yazdıklarını eğitimci kişiliğinle yazmıyorsun (ki bu mantıkla böyle bir kişiliğin de olamaz zaten). O zaman bir zahmet nickinin altındaki "motosiklet eğitmeni" ifadesini de kaldırtıver.
    İnsanları kış aylarında da motosiklete binmeyi teşvik etmenin nasıl bir risk yarattığını sorabilirmiyim ????

Motosiklet paylaşımı adı altında paylaşılanların %90 ı gençleri kuralsızlığa , aşırı hıza ,bilinçsiz kullanıma ve hatta daha fazlasına özendiririken , kışın motora binin demenin neresi kötüdür ????

Koşulların daha zor olması daha dikkatli ve tedbirli olunması "ZORUNLULUĞUNU" ortaya çıkarır. Ayrıca sürüş becerinizin yaza göre çok daha hızlı gelişmesini sağlar. Bu durum kış aylarında motosiklet kullanabilen sürücüleri yazın çok çok daha güvenli sürücüler yapar. Sezonun hemen başında ve sonunda ölümlü kazaların belli bir aralıkta (geçtiğimiz 3 hafta bunun en canlı örneğidir) aşırı artmasının sebebi tepedeki güneşe aldanıp soğuk asfaltın ne olduğunu bilmeyen "YAZLIK" sürücülerin yollarda sıcak asfaltta gidiyormuş gibi gitmelerindendir.

Kış aylarında değişen hava koşulları nedeni ile azami hızlar düşer ve biniciler çok daha az risk altında olurlar. Eğer zahmet edip araştırırsanız göreceksizin.Tüm motorlu araç sınıfları için kış aylarında trafik kazası sayılarında artış görüldüğü halde " ÖLÜMLÜ ve YARALANMALI KAZA ORANI DÜŞER !!!! "

Gelelim kış koşullarının getirdiği ekstra maliyete;

Yazın sıcağı bahane edip güvenlik ekipmanlarından uzak duranlar için kış ayları aynen sürüşlerini yavaşlatmak zorunda oldukları gibi ekipmanlarını da kullanma "ZORUNLULUĞU" na sebep olacaktır. Bizim buradan yazıp çizip , bağırıp çağırıp yaptıramadığımızı soğuk hava gayet güzel yaptırır. Bir kez düzenli olarak ekipman kullanan sürücü bu alışkanlığı kazandıktan sonra kolay kolay bu alışkanlığından ödün vermez.

Yukardakileri mantıklı bir şekilde okuyup anlayabildiyseniz ,benim adımın altında neden "EĞİTMEN" yazdığını da anlamış olmanız gerekir. Yok eğer fikriniz değişmediyse zaten ben size birşey katamadım demektir ve kim olduğumun anlamı olmaz.

Saygılar...
    essegesse, Reşit, SRDR KTM 390 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Abi lastiği boşverelim bir yıl yaşlansın...
    Parasıyla değilmi verir parasını yenisini alırız...
    Asıl ben bu ay 15 yıl yaşlandım... Yaşlandırdılar be abi....

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi lastiği boşverelim bir yıl yaşlansın...
    Parasıyla değilmi verir parasını yenisini alırız...
    Asıl ben bu ay 15 yıl yaşlandım... Yaşlandırdılar be abi....
    Hayırdır Samet ???
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Ybr içi kışlık lastik önerisi olan varmı arkadaşlar

Motosikleti
    Alıntı neobirzenci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr içi kışlık lastik önerisi olan varmı arkadaşlar
    Anlaş Wintergrip II . Yeni bir lastik ve bence gayet başarılı.

Ürüne ait Link

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın @oocan; değerli paylaşımınız için teşekkür ederim. Yaptığınız espiriye gelen tepkileri kaale almayınız. Çünkü, bu kadar faydalı paylaşımların yanı sıra bir espiriye de hakkınız olsun artık diye düşünüyorum. Olumsuz etkilenecek kişileri güvenli sürüş başlıklarından değil, son hız geyiklerinden korumaya çalışmak daha samimi bir iş olur. Araya bir soru sıkıştırmak gibi olmasın ama, kış şartlarında öne yumuşak hamur, arkaya biraz daha sert hamur ve farklı desende lastik kullanmanın dinamikleri üzerine fikrinizi merak ediyorum. Ben yaptım oluyo Kolay gelsin.
    Merhabalar,

Ben yaptım oluyo yöntemi çok bilimsel değil maalesef. Üreticilerin önerisi lastiklerin eş ikililerden seçilmesi yönünde. Benimde fikrim bu yönde..

Sevgilerimle

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    -5 derecede motora binen ruh hastaları toplanır yine konuya

şubat sonu görüşürüz arkadaşlar
    mete_han bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -5 derecede motora binen ruh hastaları toplanır yine konuya

şubat sonu görüşürüz arkadaşlar
    Konuyu açan ruh hastasının önde gideni zaten

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Sadece arka 150 tl hocam ��
    Ybr forever

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Bu sitede en çok rastladığım şeylerden biri,maalesef bir halt bilmeden muhalefet yapmak.

oocan kardeşim,sana çok teşekkür ediyorum.Gerçekten yorumların ve önerilerin nokta atışı.Üstelik "Sen kimsin ki" diyen bazı arkadaşlarla polemiğe girmeden çok saygılı yaklaşımın senin nasıl bir insan olduğunun en büyük kanıtı.Ben de 52 yaşındayım ve maalesef gençlere laf anlatmak çok zor.Ama onları da anlıyorum.Biz de gençtik ve her şeyi biliyorduk.Bize uyarıda bulunan tecrübeli ve yaşlı kişilere "hadi lan moruk" diyecek kadar salaktık.

Ama bunu anlamak için,bizim de onların yaşına gelmemiz gerekiyormuş demek ki.

Saygılar sevgiler.
    Okan Sinan Ocan ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benimkinin arka lastiği 550 TL seninki gene iyiymiş

Şaka bir yana lastik zemin ile arandaki en önemli bağlantı ve iyi lastik ucuza olmuyor maalesef.

Güvenliğimiz için bazen diğer masraflardan kısmak gerekebiliyor.

Sevgilerimle
    neobirzenci bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    akşam istanbul'da ön lastik 7-8 arka 15 dereceye kadar anca ısınabildi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    anlaş winter gribin ilk çıkanı da iş yapar ybr de çifti 200 tl

düzeltiyorum. bu da pahalanmış .http://www.anlas.com/product/sheet/K%C4%B1%C5%9F/NR-50/
    neobirzenci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)