Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu: İnançlı olduğum için sponsorluktan çekilenler oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet ne fesat olmuş. siz yapmıyorsunuz bari yapana saygı duyun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İnsanları ne kadar kolay yargılayabiliyoruz ya. Sırf zaman gazetesine röportaj verdi ve şu açıklamayı -"Hatta hiç unutmuyorum, bir firma sponsorluk yapacaktı. Kendileri geldiler. Bugünün 40-50 bin lirasına anlaşmıştık. Daha sonra sponsorluk olayı iptal oldu. Neden iptal edildiğini sorduğumda bana şunu söyledi yetkili: 'Benim elimde değil. Müdürüm beni bloke etti. Senin hayata bakışın nedeniyle iptal edildi'. İnançlı olmamı bahane ettiler." - yaptı diye cemaate yaranmaya, ondan nemalanmaya çalışıyor diye yorumlar gelmiş. Ne kadarda kolay yaftalayabiliyoruz hemen.
    İnsanlar birbirinin görüşlerine karşı çok duyarsız. Mesela görüşlerine uymayan bir gazeteye saman deyerek hakaret edilebiliyor. Sırf biri inançlı diye onunla arasına mesafe koyanları, birinin ateist olduğunu öğrendikten sonra ona türlü hakaretler eden insanlar var. Kenanın açıklamasında yanlış olabilecek bir şey yok.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı mountainwalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanları ne kadar kolay yargılayabiliyoruz ya. Sırf zaman gazetesine röportaj verdi ve şu açıklamayı -"Hatta hiç unutmuyorum, bir firma sponsorluk yapacaktı. Kendileri geldiler. Bugünün 40-50 bin lirasına anlaşmıştık. Daha sonra sponsorluk olayı iptal oldu. Neden iptal edildiğini sorduğumda bana şunu söyledi yetkili: 'Benim elimde değil. Müdürüm beni bloke etti. Senin hayata bakışın nedeniyle iptal edildi'. İnançlı olmamı bahane ettiler." - yaptı diye cemaate yaranmaya, ondan nemalanmaya çalışıyor diye yorumlar gelmiş. Ne kadarda kolay yaftalayabiliyoruz hemen.
    İnsanlar birbirinin görüşlerine karşı çok duyarsız. Mesela görüşlerine uymayan bir gazeteye saman deyerek hakaret edilebiliyor. Sırf biri inançlı diye onunla arasına mesafe koyanları, birinin ateist olduğunu öğrendikten sonra ona türlü hakaretler eden insanlar var. Kenanın açıklamasında yanlış olabilecek bir şey yok.
    Bak şimdi bu olmadı arkadaşım.Daha dün üye olmuşsun,bu gün yıllardır bu forumda olan arkadaşlara ahkam kesiyorsun.Olmadı hiç olmadı.Öncelikle bir kendini tanıtsaydın.İngilizce bir nick ile bir motosiklet resminin arkasına sığınıp pravakötörlükmü yapmaya geldin sen buraya??????????
    forestgump bunu beğendi.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun.Milli gururumuzsun..........Yol zor bir yol ve sen bir çok şey başardın.... ve başaracaksında inşallah....arkadaşlar inanç meselesi kişilere özeldir lütfen dikkat edin.Bu site her türden her dinden her mezhepten ve her ırktan insanların daha doğrusu motosiklet sever-ilgiduyarların buluştuğu sosyal bir paylaşım sitesidir diye düşünüyorum.-Saygı her şeyi cözer.....
    Ahmet N. bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi bu olmadı arkadaşım.Daha dün üye olmuşsun,bu gün yıllardır bu forumda olan arkadaşlara ahkam kesiyorsun.Olmadı hiç olmadı.Öncelikle bir kendini tanıtsaydın.İngilizce bir nick ile bir motosiklet resminin arkasına sığınıp pravakötörlükmü yapmaya geldin sen buraya??????????
    Hocam şu an motoru olmayan fakat motoru seven bir insanım. Forumu yıllardır takip ediyorum, dün yeni üye oldum ve motosikletim olmadığı için tanışma konusu açmadım. Bu yazdıklarımın neresinde provokatörlük var yahu? Herkes gibi bende düşüncelerimi dile getirdim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "İnsanlar birbirinin görüşlerine karşı çok duyarsız. Mesela görüşlerine uymayan bir gazeteye saman deyerek hakaret edilebiliyor."

Bir köyde ateşli bir hasta vardır, kasabaya doktora getirir hastayı köylüler. koca devletin koca doktoruna. doktor hastaya fitil verir ve köye döndükleri gibi hastaya fitili anüsten vermelerini söyler köylülere.
    köylüler tabi 'tamam dohtor bey' diyip köye giderler. köydeki herkese sorarlar, en bilgelere bile, ama kimse anüs ne demektir bilemez.
    bu nedenle bir türlü ilacı da veremezler hastaya. hastanın durumu da gitgide kötüleşmektedir. bunun üzerine köylü, doktora, koca devletin koca doktoruna telefon etmeye karar verir ama kimse buna yanaşmaz. ne cüret di mi doktoru arayacak bi köylü. neyse durumun vehameti üzerine muhtar aramayı kabul eder. bütün köylü toplanır santrale, muhtar arar, "biz ne yapacaamızı bilemedik dohtor bey" felan der işte. karşıdan doktor bişiler söyler. muhtar döner arkasına: "makattan verin dedi dohtor" der.

yine tüm köye sorarlar, komşu köylere birilerini yollayıp sordururlar
    felan, ama makat ne bilen yoktur yine. hasta ise gitti gidecek, ateşler
    içinde kıvranıyo baya.

ihtiyar meclisi toplanır. son çare, doktorun bir kez daha aranmasına
    karar verilir. yine kimse aramaz istemez doktoru. nihayetinde yine
    biri kandırılır, telefonun başına geçer, ama bi yandan söylenmektedir:
    "çok kızacak dohtor çok!" diye.

sonunda telefonu açar, durumu anlatır, doktor bişiler söyler yine.
    telefondaki köylü, yüzü allak bullak, arkasını döner: "çok kızacak
    demiştim; götüne sokun dedi"

Velhasıl kelam bizim köyde göte göt denir.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    körler sağırlar, birbirini ağırlar...hep aynı kişiler...her fırsatta...gak denilse cemaate, guk denilse akepe'ye...giydirin giydirebildiğiniz kadar...

bu tür bir söylemi memlekette sanki ilk defa Kenan yapmış gibisiniz...bakalım daha başka nereye dokunduracaksınız deyneğin ucunu..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    körler sağırlar, birbirini ağırlar...hep aynı kişiler...her fırsatta...gak denilse cemaate, guk denilse akepe'ye...giydirin giydirebildiğiniz kadar...

bu tür bir söylemi memlekette sanki ilk defa Kenan yapmış gibisiniz...bakalım daha başka nereye dokunduracaksınız deyneğin ucunu..
    Ne yapalım,cemaata giremedik,oy veren iki kişiden biride olamadıkhasetimiz ondandır

Bu arada buda benden gelsin sizlere,
    Kafasına kuş sıçtığında şans oyunu oynayan toplumun,
    Ağzına sıçanada oy vermesi normaldir!!!!!
    35emre35, Shrieker, Tan_06 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    mondial 151rs
    adamlar dünyaya bakış açısı demiş kendisi inancını kast ettiklerini zannetmiş

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapalım,cemaata giremedik,oy veren iki kişiden biride olamadıkhasetimiz ondandır

Bu arada buda benden gelsin sizlere,
    Kafasına kuş sıçtığında şans oyunu oynayan toplumun,
    Ağzına sıçanada oy vermesi normaldir!!!!!

üstadım cemaate girmek için başvuru formu falan istemiyorlar...kimseyi de gel cemaat mensubu ol diye de zorlamıyorlar..ama siz o cemaat mensubu insanların karşıt görüşlü olanlara çamur attığını, bidon kafa yaptığını, göbek kaşıyan sınıfına soktuğunu ve hatta az önceki gibi sıçmaktan sövmekten bahsettiğini gördünüz mü? bu tamamen ahlaki bir kavram..ha o sizde var mı yok mu şu an tartışmaya açık !

ayrıca akepe'ye oy veren kimse ağzına sıçıldığını sanmıyodur...ama oy vermeyen biri olarak daha öncekilerin size böyle yaptığını düşünüyorsanız yoruma gerek yok..

bu cemaat mensubu kişiler --kaldı ki kendilerinin böyle bir isim veya sıfat takıntısı yok, adı cemaat olur, dernek olur, cemiyet olur onlar için pek mühim değil-- araçların bataklığına saplanmıyorlar..amaca ulaşmak için emek harcıyorlar ve bu şekilde insanlar bu emeğe bu hizmete ilgi gösteriyor değer veriyor...

siz adını bilmem ne cemaati koyduğunuz bu kişilerin hiç laiklik düşmanı, vs. düşmanı, çalan çırpan bir gençlik yetiştirdiğini gödünüz mü?

ama o çok çağdaş yaşamcı dernek ne yaptı? gitti örgüt mensubu gençleri öğrenci diye yutturup tonla para aktardı ! kim bu hainliğin peşine düştü? kim burada mevzusunu açıp da konuştu ? bir konuyu tartışırken fikir beyan ederken az biraz samimi olmak lazım !

o cemaat mensubu evlerde hiçbir ideolojik kavram zorla empoze edilmez..inandıkları din ne emrediyorsa onu tebliğ ederler...ha inanacağız veya inanmayacağız ama ötekileştirme yapmayacağız..sıçıp saymayacağız..edebimizle ahlak olgusu içinde fikrimizi söyleyeceğiz..valla
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    adam isini cok iyi yapiyo gerisi bos. biz de biliyoruz bu ülkede motorculara serseri gözüyle bakılıyo
    ve bu dalda yetistirdigimiz sadece bir kişi var o da kenan (o da kendini yetiştirmiş ülkenin yaptiği hic bişi yok).
    cok yazık ki siz burada onun basarılarını değil de inancını tartısıyosunuz. yok namaz kılıyomus da bişeyler bişeyler.
    tabikide kılacak namazını bu her müslüman kardesimizin yapması gereken bişey. cok da iyi etrafımmız motorcuları satanist olarak gorenler
    bile varken bu cok güzel bi harekettir bence.artık bırakalım ben ce boyle seyleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

cemaat evlerinde zorla bazı sahısların kasetlerinin izletilidigni de biliyoruz
    cemaatlesme cok ayrı bi durum
    lütfen olayları biribirine karıstırmayalım. cogu genc aile zoru ile gonderiliyo cemaatlere
    cemaatten her zaman düzgün adam cıkar diye biseyde soyleyemeyiz
    öyle olsa araplar su süper güc olurdu.
    arkadas kendini fazla kaptırmıs cemaatlere.
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    siz adını bilmem ne cemaati koyduğunuz bu kişilerin hiç laiklik düşmanı, vs. düşmanı, çalan çırpan bir gençlik yetiştirdiğini gödünüz mü?
    Ben gördüm.
    35emre35, cbr125cbr ve kanucan bunu beğendiler.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    suyu çıktı artık bu bel altı vurmaların.

kenan'ı seviyoruz. tamam, eski formu yok, takip ettiğim kadarıyla ilk üçe girdiğini filan da göremiyoruz artık. ama canı sağolsun. önemli değil.

gelgelelim, şimdi çıkıp da inançlı olduğum için bana sponsor olmadılar demeye ne gerek vardı? sen inancını kendi içinde yaşarsın, ibadetini yaparsın, kimse zaten bir şey demez. ama gidip de bunu böyle bir demeçte söylemesi, adeta göze sokarcasına reklam etmesi saçma ve gereksiz.

son zamanlarda moda oldu, dindarız, mağduruz, dışlanıyoruz demek. yahu insaf, bu ülkede dindarlar mağdur filan değil. kimse kimseyi kandırmasın.

sponsor olmadılar bana dindar olduğum için diyerek, o firmaları zan altında bırakıyorsun kenan, "dinsiz bunlar" demeye geliyor senin dediğin.

bu bel altı vurmalar moda oldu. mesela bir yerde bir meyhane kapatılıyor, buna karşı çıktığınızda "sen zaten alkole karşı değilsin, günahkarsın, zındıksın" diye tepki veriliyor, yani bunlar ima ediliyor.

ucuz kurnazlıklar bunlar, artık yemiyor kimse, kusura bakmayın.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    şu kenan çok bi acaip, öz, hakiki müslüman insan, gitti bi katolikle evlendi , imamın dediğini yap, yaptığını yapma
    [COLOR="Red"][B]EFELER ÇALKALAMAZ OYNAR[/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBR250R
    İnanç meselesini niye bu kadar medya malzemesi yapma ihtiyacındayız? İnancın karşılığını halk mı verir ? Gazete veya dergi okuyucuları, internet medyasını takip edenler mi verir inançlı olmakla çektiğimiz acıların karşılığını ? Neden elde edilen ecirler bu kadar kolay heba ediliyor ? Neden yapılan hayırlı işler medya malzemesi yapılıp ucuzlaştırılıyor ? Ben bunların cevabını veremedim. Ama tahmin ettiğim bir şey var, o da Allah muhtemelen kendisi için yapılanların böyle gösteriş malzemesi yapılmasından hoşnut olmaz.
    Shrieker bunu beğendi.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    [QUOTE=SinanAksu;2590036]Ben gördüm.[/QUOTE
    I see.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Görmek ne kelime... Beraber yaşıyoruz onlarla.... Aynı haklara sahibiz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    üstadım cemaate girmek için başvuru formu falan istemiyorlar...kimseyi de gel cemaat mensubu ol diye de zorlamıyorlar..ama siz o cemaat mensubu insanların karşıt görüşlü olanlara çamur attığını, bidon kafa yaptığını, göbek kaşıyan sınıfına soktuğunu ve hatta az önceki gibi sıçmaktan sövmekten bahsettiğini gördünüz mü? bu tamamen ahlaki bir kavram..ha o sizde var mı yok mu şu an tartışmaya açık !

ayrıca akepe'ye oy veren kimse ağzına sıçıldığını sanmıyodur...ama oy vermeyen biri olarak daha öncekilerin size böyle yaptığını düşünüyorsanız yoruma gerek yok..

bu cemaat mensubu kişiler --kaldı ki kendilerinin böyle bir isim veya sıfat takıntısı yok, adı cemaat olur, dernek olur, cemiyet olur onlar için pek mühim değil-- araçların bataklığına saplanmıyorlar..amaca ulaşmak için emek harcıyorlar ve bu şekilde insanlar bu emeğe bu hizmete ilgi gösteriyor değer veriyor...

ama o çok çağdaş yaşamcı dernek ne yaptı? gitti örgüt mensubu gençleri öğrenci diye yutturup tonla para aktardı ! kim bu hainliğin peşine düştü? kim burada mevzusunu açıp da konuştu ? bir konuyu tartışırken fikir beyan ederken az biraz samimi olmak lazım !

o cemaat mensubu evlerde hiçbir ideolojik kavram zorla empoze edilmez..inandıkları din ne emrediyorsa onu tebliğ ederler...ha inanacağız veya inanmayacağız ama ötekileştirme yapmayacağız..sıçıp saymayacağız..edebimizle ahlak olgusu içinde fikrimizi söyleyeceğiz..valla
    Ben de gördüm, hem de çoooooooooook gördüm.

Deniz Feneri patladığında Kanal 7'deydim.

Hem zaten üstteki cümlelerini alttakiyle kendin çürüttün. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin örgüt mensubu gençlere para aktardığı zaten cemaatin yalanı, çamur atması.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem zaten üstteki cümlelerini alttakiyle kendin çürüttün. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin örgüt mensubu gençlere para aktardığı zaten cemaatin yalanı, çamur atması.
    2001 yılındaki bir mit raporunda Türkiyede misyonerlik faaliyetleri yürüten lili mina raiman diye biri varmış, google görsellerde aratınca türkan saylan çıkıyor
    isim benzerliği mi dersin ha

bu lafım hepimize:
    ideolojilerinizi, kişilerin arkasından yürütecek kadar kişiliksiz olmayın arkadaşlar

inançlarınızı kişiye, kuruma bağlamayınız
    o inanç, kendi varlığıyla sizin beyninizde bir anlam kazanamıyorsa, hem beşer hem şaşar bir beni ademin ona katacağı bir anlamın önemi yok

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2001 yılındaki bir mit raporunda Türkiyede misyonerlik faaliyetleri yürüten lili mina raiman diye biri varmış, google görsellerde aratınca türkan saylan çıkıyor
    isim benzerliği mi dersin ha

bu lafım hepimize:
    ideolojilerinizi, kişilerin arkasından yürütecek kadar kişiliksiz olmayın arkadaşlar

inançlarınızı kişiye, kuruma bağlamayınız
    o inanç, kendi varlığıyla sizin beyninizde bir anlam kazanamıyorsa, hem beşer hem şaşar bir beni ademin ona katacağı bir anlamın önemi yok
    Varsayalım ki dediğin doğru...

Her misyoner terörist midir tigercan?

Peki her müslüman terörist mi? Her hıristiyan örgüt üyesi mi? Her Yahudi siyonist mi? Her Ermeni düşmanımız mı? Her Rum Enosis hayali mi kuruyor?

İdeolojileri insanlara, kurumlara bağlamayınız. Hatta kendinizi ideolojilere, örgütlere, kurumlara, cemaatlere hiç bağlamayınız.

İnsansınız, aklınızı kullanın! Büyükleriniz olmadan, kendi adınıza düşünün. Sürüye, cemaate, topluluğa, kalabalığa katılmayın!

Ünlü şair Audioslave'in dediği gibi "Be yourself is all that you can do", yani "başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin".

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)