Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

WSBK 2011 Kim Nerede Yarışacak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

WSBK sezon finali Magny-Cours da yapıldı. Glecek sezon takımların ve pilotların durumu merak edilmeye başladı.

Max Biaggi bir TV röportajında artık emekli olmayı düşündüğünü belirtirken Aprilia ile devam edip etmeyeceği konusunda net kararını hafta içinde vereceğini söyledi.

Sylvain Guintoli, Alstare Suzuki den ayrılıyor. Bu bilgi takım menajeri Francis Batta tarafından da onaylandı.

Ducati fabrika takımı seriden ayrılacağını resmen açıkladı. Pilotlardan Noriyuki Haga, B&G Racing/DFX Aprilia takımına geçti. Michel Fabrizio ise TV röportajında 99,9% ihtimalle Alstare Suzuki de olacağını şu an tek eksiğin imza olduğunu belirtti.

James Toseland Eurosporta verdiği demecinde yeni BMW Motorrad ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Edinilebilinen kadarıyla 2011 katılım listesi:

Althea Racing: Carlos Checa
    B&G Racing/DFX Aprilia: Noriyuki Haga
    BMW Motorrad Motorsport: Troy Corser and Leon Haslam
    Honda Ten Kate: Jonathan Rea
    Yamaha Sterilgarda: Eugene Laverty and Marco Melandri

Aprilia Alitalia Racing: Leon Camier (confirmed) and Max Biaggi (?)
    Alstare Suzuki: Michel Fabrizio (?)
    BMW Motorrad Italia: Ayrton Badovini (?) and James Toseland (?)
    Kawasaki Motorsport: Chris Vermeulen (confirmed) and Joan Lascorz (?)
    Kawasaki Pedercini: Tom Sykes (?)
    Liberty Ducati: Jakub Smrz – Sylvain Guintoli (?)

Supersonic Ducati: ?
    Echo CR Honda: ?
    Squadra Corse Italia Honda Garvie Image: ?

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çok güzel bir başlık bikere. Kimse yazmasa da ben çok beğendim. Teşekkür ederiz

M.Fabrizio birara şampiyonadan ayrılacağını belirmişti. Demek Suzukiye geçiyor. Suzuki 2 önemli ismini kaybetti. Guintoli bence beklenenden fazlasını verdi suzukiye madem gönderiyorlar bakalım Fabrizio nun yanına kimi alacaklar..?

Ayrıca Ten-Kate HONDA tek sürücüyle mi yarışacak?? Yoksa diğer sürücü belli değil mi?

Bir de Aprilia neden Leon Camier ile devam ediyor anlamış değilim. Şans vermek gerektiğini düşünüyorlar heralde. Ama seneye toplamda 2 aprilia ile yarışan takım olacak ve bakalım Camier nekadar fabrika takımının hakkını verebilecek bu sürücüler arasında... Ben Luca Scassa'nın alınmasını çok istiyordum 2. pilot olarak. Ayrıca M.Biaggi emekli olursa inşallah Marko paşa aprilia ya gelir diyordum ki bu sene Yamaha'ya gelmiş. Bence MotoGP den fazla erken ayrıldı...

BMW Motorrad takımının bu sene 4 sürücüsü vardı bir ara. A.Pitt de uydu BMW de idi. Sonra ne oldu o uydu takım anlamadım. Seneyede 3 yada 4 sürücü ile yarışacaklar anlaşılan.

Geçen sene R.Kiyonari gibi M.Neukirchner de bu sene felaket bir sezon geçirdi ve en büyük hayal kırıklığı oldu. Gerçi C.Vermulen kaza yaparak sakatlanmasaydı en büyük adayım oydu. Bakalım önümüzdeki sezon kimler kafa üstü çakılacak. Bence M.Fabrizio, ve J.Toesland gibi görünüyor ama kimbilir...T.Corser bıraktı galiba? Ben devam ediyor sanıyordum. BMW nin arka planında çalışırsa çok daha faydalı olabilir. Çünkü BMW SuperSTOCK1000 de açık ara farkla şampiyon oldu. Yani artık hazır bir motora sahip. Genç ve tempolu sürücülere ihtiyaçları var bence.

Sene içinde bir takım Ducati den Aprilia ya geçmişti, şimdide Ducati ile özdeşleşen DFX Corse takımı aprilia ya geçti. Bence Ducatinin şampiyonadan çekilmesi giderlerinin azalmasıyla birlike gelirlerinin de azalmasına sebep olduğu için tartışmalı bir konu ama bu durumdan en çok aprilia kar edicek orası kesin...

Bir de o soru işareti ile kalan TAKIMLAR seneye olmazsa şaşırmam. Supersonic hariç diğerleri genelde el ve isim değiştiren takımlar diye biliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)