Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rossi Ducati ile İki Yıllığına Anlaştı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Ducati takımı Valentino Rossi ile yapılan anlaşmayı sonunda duyurdu. Yedi dünya şampiyonluğunun sahibi olan İtalyan pilot takımla 2 senelik anlaşma imzaladı.

MotoGP çevreleri tarafından kesin gözüyle bakılan bu transferin açıklanmasıyla diğer pilotların seçenekleri de yavaş yavaş belli olmaya başlayacak.

Ducati - Rossi anlaşması bugün Brno'da yapılan yarışın ardından duyuruldu. Yamaha takımı bir bildiri yayımlayarak İtalyan sürücü ile yollarını ayırdığını duyurdu. Rossi, Yamaha takımında 4 şampiyonluk ve 45 yarış kazanmıştı.

Ducati başkanı Gabriele Del Torchio, efsanevi İtalyan sürücü ile anlaşmanın kendilerini heyecanlandırdığını belirtirken, ekibin sportif patronu Filippo Preziosi da anlaşmanın kendilerini fazlasıyla memnun ettiğini ama takımın 2010 sezonu içerisinde Rossi'ye karşı mücadeleye devam edeceğini ekledi.

Bu geçişin ardından Nicky Hayden'ın Rossi'nin takım arkadaşı olarak takımda kalması bekleniyor zira Casey Stoner, Honda'ya geçeceğini açıklamıştı.

Kaynak:Türkiye F1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ducati bombayı patlattı. Bakalım Yamaha ne yapacak?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    artık daha zevkli olur MotoGP, Lorenzo - Rossi ölümüne kapışırlar.
    ...eX...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Rossi Yamaha'ya bir mektup yazmis.

Insan Rossi'nin yazisini görünce neden ona Doktor dendigini daha iyi anliyor.

Tabi siz mektubun içerigini de merak edersiniz simdi.

Fatih Terim'den rica ettim kirmadi.

"Yamaha ile olan 7 senelik ilişkimizi bir kaç kelime ile ifade etmek gerçekten çok zor. 2004 yılından beri pek çok şey değişti fakat özellikle de benim "sevgilim" M1 im değişti. O zamanlar sevgilim zavallı bir orta grid posizyonu motosikleti idi. neredeyse tüm sürücüler ve çalışanlar tarafından alay konusu idi. Ona gelişimi sürecinde yapılan yardımlar sonucunda sevgilimi garajında gülümserken görebilirdiniz çünkü o artık hayranlık uyandıran üst sınıf bir motosikletti.

Bu evrimi mümkün kılan kişilerin listesi gerçekten çok uzun ancak özellikle teşekkür etmek istediğim bir kaç isimden bahsedecek olursak; Masao Furusawa, Masahiko Nakajima ve 'benim' Hiroya Atsumi' m. Bu kişilere M1 imizin gelişiminde görev yapan yoğun çalışan mühendisleri de temsil eden kişiler olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca Jeremy Burgess ve garajda bana yardımcı olan tüm arkadaşlarıma, benden her yarışta sevgi ve ilgilerini eksik etmeyen bay bayan tüm Yamaha çalışanlarına sevgilerimi sunuyorum.

Şimdi vakit yeni bir mücadeleye girme zamanı. Yamaha' daki görevim sona erdi. Malesef en güzel aşk hikayeleri de sona erer bazen. Fakat akıllarda güzel anılar kalır mesela M1 ile beraber Welkom' daki çimlerle ilk öpüştüğümüz an; M1 gözlerimin içine baktı ve bana seni seviyorum dedi."
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cbf_250
    vay be çok duygu dolu bi ayrılık olmuş

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moto GP çok daha zevkli ve çekişmeli olacak bu gelişmelerle bence.
    Lorenzo ile Rossi'nin çekişmesini ve Stoner'ın Honda'daki performansını merak ediyorum.
    Ayrıca Rossi'nin bir İtalyan motosikletiyle yarışacak olması da ayrı bir anlam katmış bence bu duruma.

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    çimleri öpüyor motorda gözünün içine bakarak seni seviyorum diyor :D nasıl bir ihtirastır bu :D
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık daha zevkli olur MotoGP, Lorenzo - Rossi ölümüne kapışırlar.
    kardesım haklısın valla bu sezon cok ıyı olacak
    for heavy metal we would dıe

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    çok açıklı üstadım yamaha yandı
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)