Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati: "Yeni Aracın Sürüşü Daha Kolay"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Ducati Genel Müdürü Claudio Domenicali, takımın 2010 motorunun daha rahat bir sürüş imkânı verdiğine inanıyor.

Casey Stoner'in Ducati ile başarılı olmasına rağmen takım arkadaşları için sonuçlar tam bir facia.

Loris Capirossi, Marco Melandri ve Nicky Hayden, hepsi de sıkıntılar yaşadı. Stoner geçen 3 senede 20 galibiyet alırken takım arkadaşlarından sadece Capirossi'nin Motegi zaferi tekti.

Domenicali, 2010 motoru tasarlanırken daha sürülebilir olması düşünüldüğünü söyledi.

Domenicali: "Bu, ateşleme sırası ile ilgili olmalı. 800cc'lere geçtiğimizden beri screamer (simetrik ateşleme sırası) ayarından faydalanan bir motorumuz vardı"

"Bu bize azami güç kullanmaya izin veriyordu, ki 2007, 2008 ve 2009'da aldığımız sonuçların muhtemelen temeliydi ve çok önemliydi. Ama bir konu var ki, geçmişte zaten takip ettiğimiz bir yolu tekrar denemeye değer olup olmadığından endişe etmeye başladık"

"2005 ve 2006'daki son 1000cc motorlarımız, büyük patlamalı ateşleme sistemini kullanıyordu ve bu da bize önemli sürülebilirlik sağlıyordu. Bu yolu telrar denedik. İlk olarak dinoda denedik ve sonra da Vittoriano Guareschi, Nicky ve Casey ile.

"2010'da daha iyi çekişe sahip bir motorumuz olacağını düşünüyoruz. Bu da iyi bir ayar bulmak için bizim işleri kolaylaştırıyor."

Kaynak:TRF1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Casey Stoner Ducatiyi eli kolu bacagi gibi kullaniyor. Adam butunlesmis motor ile, boyle bir viraja giris zaten diger suruculerin olayi degil. Sinirlarda suruyor motoru.

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Casey Stoner Ducatiyi eli kolu bacagi gibi kullaniyor. Adam butunlesmis motor ile, boyle bir viraja giris zaten diger suruculerin olayi degil. Sinirlarda suruyor motoru.
    Sanırım böyle demek istediniz :

"Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cooper061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsxr 600
    ilk resim direk photoshop. ewet çok fazla yatırılabiliyor motogp konsept motorlar ama ilk resim gerceklikten sadece birazcık uzak. Yinede yakın. Rossininde buna benzer bir resimi var
    İ AM NOT RİDİNG FAST!! JUST FLYİNG LOW

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ducati niye her yeni Gp motorunu karlar altinda taniyor anlamadim!
    Bir sene de deniz kenarina inin be kardesim.
    Hayir mesaj ne anlamadim?
    Alplerde herkesi yeriz mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu yabancı motosiklet dergilerinin haberlerini kim Türkçeleştiriyor Allah aşkına?Bu kadar anlaşılmaz cümle yapılarıyla ne yapılmak isteniyor acaba?
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati niye her yeni Gp motorunu karlar altinda taniyor anlamadim!
    Bir sene de deniz kenarina inin be kardesim.
    Hayir mesaj ne anlamadim?
    Alplerde herkesi yeriz mi?
    ahahah belli oldu niyetin
    bikinili kızlarla insanları şaşırtmak istemiyorlardır belkide ondandır
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı cooper061 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk resim direk photoshop. ewet çok fazla yatırılabiliyor motogp konsept motorlar ama ilk resim gerceklikten sadece birazcık uzak. Yinede yakın. Rossininde buna benzer bir resimi var
    Bu dusunceye nerden vardim acikcasi anlamis degilim. O resimde hic bir hile yok. Youtube ta GP videolarini aratirir isen buna benzer videolara ulasacagina eminim. Bu kadar derine yatmak sadece Stonera mahsus degil tabiki , Rossinin yada Pedrosanin ondan asagi kalir yani yok. Ama motor farkliliklari var ve daha torklu bir makina ile bu kadar sert bir yatistan kici yalpalatmadan cikmak kendi basina bir mesele. Yigidi oldur ama hakkini yeme

Rossi ile kapismasida burda karelere takilmis. Buda photoshop ise ben daha ne diyim

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler