Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliağa'ya Türkiye'nin En Büyük Yarış Pisti Yapılacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya'ya, motosiklet sporuna desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Başkan Kaya'yı makamında ziyaret eden Türkiye Motosiklet Federasyonu Drag Komisyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Aliağa'ya kazandırılan yarış pisti ve desteklerden dolayı teşekkür etti. Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri V. Erkin Korkmaz ve Dr. Kemal Aygün'ün de hazır bulunduğu ziyarette Belediye Fen İşleri Müdürü Tahir Tanışan'a da bir plaket takdim edildi.

Ziyarette konuşan Drag Komisyonu Başkanı Yıldırım, Başkan Kaya'nın yapacağı düzenlemelerle mevcut pisti, Avrupa standartlarında ve Türkiye'nin kullanılabilir en büyük yarış pisti haline getireceğini söyledi. Yıldırım, "İstanbul Park'taki pist, Formula 1'in patronuna satıldığı için çok amaçlı kullanılamıyor. Başkanımızın projesiyle Türkiye'nin kullanılabilir en büyük pisti Aliağa'da olacak. Drag, motokros, superbike, pist şampiyonası ve enduro yarışlarının, Türkiye ve Balkan şampiyonalarının yapılabileceği pist sayesinde Aliağa yepyeni ve kaliteli heyecanlar yaşayacak. Motor sporuna gönül veren bizler de bu gelişmeden çok mutluyuz." dedi.

Başkan Tansu Kaya ise yapılan ve yapılması düşünülen projelerin, Aliağa'nın vizyonunu değiştirme ve sanayi kimliğinin ötesine geçirebilmeyi amaçladığını söyledi. Kaya, "Yıllardır kullanılamayan Arka Plajlar mevkisinde yaptığımız yarış pisti, ilçe ve bölge gençliğine güvenli spor yapma imkanı veriyor. İkinci dönem projelerimiz arasında yer alan pist standartlarını arttırma sayesinde de Türkiye ve Balkan şampiyonalarına ev sahipliği yapacağız." şeklinde konuştu.

Söz konusu projeyle Arka Plajlar mevkisindeki yarış pisti, Türkiye'nin en büyüğü haline getirilecek. Uzunluğu 3 bin 54 metreye çıkarılacak ve yeni düzenlemeler yapılacak.

(CİHAN)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

darısı manisanın başına

Bu yatırımları nedense hep seçim zamanı rast geliyoruz ,nedenini soruyorum

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    yatırım guzel ama bakalım lafta mı kalıcak gorecez...secımler bı gecsın hele...rast gelmesıde ne kadar buyuk tesaduf demı bende onu soleyecektım...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Tabi tabi... Süleyman Memnun'da Çorlu'ya yarış pisti yapılacak demişti.Geçen mayısta hazır olacaktı sözde.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-mujdesi.html

Bir de Kenan Sofuoğlu için Sakarya / Pamukova'da pist yapılacaktı hani...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ozel-pist.html

Hepsi traş...

Sen elindeki mis gibi pisti elin gavuruna kaptır ondan sonra "yok öyle pist yapacaz, yok şöyle pist yapacaz".Bırakın bu işleri.Siz daha gidip İstanbul Park yönetimiyle yerel pist yarışlarının organize edilmesi için adam gibi görüşme bile yapmamışsınız.O pistin günlük kirası pist günleri için 5000-6000 euro.

Federasyon yetkililerinin kafası çalışmıyor bence.Veya yarışların İstanbul Park yerine Körfez pist(!)inde yapılmasından bir rant elde ediyorlar.

Yazık...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    rant için istanbul park gibi olu yatırımdan sonra nedense hep ümitli düşünüyorum inşallah yapılır daha ne diyeyimki
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seçim geçsin, sonraki seçimlerde başlanır ve bitmez
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)