Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu aktif sporculuk yaşamını sonlandırmayı düşündüğünü söyledi

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çeşitli programlara katılmak için geldiği Konya'da, konuşan Sofuoğlu, sporda 20-30 yaş arasının en güzel yıllar olduğunu ifade etti. Sofuoğlu, bir sporcunun 20'li yaşlarında gençliğini, 30 yaşında ise tecrübesini kullandığını belirterek, 30 yaşından sonra ise emekliliği düşünmeye başladığını dile getirdi.

"32 yaşındayım ve emeklilik yaşıma geldim." diyen Sofuoğlu, şöyle konuştu: "2017 sezonunda yarışıp durumuma bakacağım. Hala şampiyon olabiliyorsam belki bir yıl daha devam edebilirim ama büyük ihtimalle 2-3 yıl içerisinde emekli olmuş olurum. Emekliliği düşünüyorum ama devam etmemdeki en büyük sebep, yetiştirdiğim öğrenciler, daha dünya şampiyonasına çıkacak seviyede değiller. Yetişmeye devam ediyorlar. Toprak Razgatlıoğlu büyük ihtimalle iki yıl sonra dünya şampiyonasında yarışmaya başlayacak ve artık bayrağı devralma seviyesine gelecek."

"5 SPORCUYLA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA YARIŞACAĞIZ"

Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk'un gençler kategorisinde yarıştığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Daha genç yaşlarda Can, Deniz ve Bahattin adında 3 sporcum daha var. Onların başarısını görmek benim başarımdan daha iyi olacaktır. Ben inanıyorum ki 3-4 yıl içerisinde 5 sporcuyla dünya şampiyonasında yarışacağız. Bu rakam size az gelmesin. Motor sporlarında dünya şampiyonasında 5 sporcu yarıştırmak kolay değildir. Ülkemiz motor sporlarında adım adım ilerliyor. İnşallah ilerleyen yıllarda daha fazla sporcuyla yarışacağız."

"AĞABEYLERİM GİBİ YARIŞAN BİR SPORCU OLMAK İSTİYORDUM"

İnsanların her zaman sevdiği işi yapması gerektiğine dikkati çeken Sofuoğlu, öğrenciliği döneminde Türkiye'de motosiklet yarışının olmadığını belirti.

Ağabeylerini örnek aldığını vurgulayan Sofuoğlu, şunları kaydetti: "Onlar gibi yarışan bir sporcu olmak istiyordum. Allah daha ilerisini nasip etti. Avrupa ve dünya şampiyonalarında yarıştım ve şampiyon oldum. İşimi çok severek yaptığım için de hiçbir zaman bıkkınlık gelmedi. Bazen vazgeçtiğim zamanlar oldu ama onlar anlıktı. Yine geri dönüp, işime sarılıp mücadeleme devam ettim. Bunun sonucunda beklediğimizden daha fazla şey Allah tarafından bize verildi."

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    (on karakter)

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Keşke 32 de emekli olabilseydim

Kendisini kutlamak lazım. Öncelikle başına gelen türlü türlü vefat ve acı hikayeler var. Bu sebepten kendisine ayrı bir saygım var. İkincisi zaten belli. Bugüne kadar hiçbir vatandaşımızın başaramadığını başardı ve ülkemize türlü şampiyonluklar getirdi. Oyun liginde şampiyon, bebeleri geçti şampiyon oldu gibi bence saçma eleştiriler var ama yersiz. Bir insan çok çalışmasa, azmetmese ve yetenekli olmasa bu başarıları elde edemez.

Yalnız, villa penceresinden havuza atlama gibi bazı ilginçlikleri de oldu tabi. Ama yinede kendisine tebrikler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Siyasete girersir kenan takma kafana bu motisiklet işlerini bu kadar
    zabuzaretta bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Siyasete girecek herhalde, daha kârlı iş.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    evde çocuklarla arada cs atıyoruz, (biri 4e gidiyor diğeri 5e gidiyor)
    hep ben yeniyorum.
    ama artık emeklilik yaşım geldi gibi ne zaman beni yenmeye başlarlarsa emekli olmayı düşünüyorum.
    ha online cs oynarken mermi manyağı yapıyorlar o ayrı.

bakacağım, duruma göre. çocukları biraz yetiştireyim önce ona göre karar vereceğim.

(cs: counter strike isimli bilgisayar oyunudur. zamanında forgottens klanı mensubu idim. bilen bilir bilmeyen de googla sorsun)

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evde çocuklarla arada cs atıyoruz, (biri 4e gidiyor diğeri 5e gidiyor)
    hep ben yeniyorum.
    ama artık emeklilik yaşım geldi gibi ne zaman beni yenmeye başlarlarsa emekli olmayı düşünüyorum.
    ha online cs oynarken mermi manyağı yapıyorlar o ayrı.

bakacağım, duruma göre. çocukları biraz yetiştireyim önce ona göre karar vereceğim.

(cs: counter strike isimli bilgisayar oyunudur. zamanında forgottens klanı mensubu idim. bilen bilir bilmeyen de googla sorsun)
    Vaaayy forgottens he. hileler filan geldi mertlik bozuldu be abi. Eski tadı yok :(
    The Dude bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Pistte tribünlerde oturup 2 dakika boyunca boş asfalta bakmak, sonra motorların önce sesleri sonra kendileri gelip sadece 2-3 saniye önünden geçip gözden kaybolmaları itiraf etmeliyim ki pek eğlenceli değil.
    Hele o piste kendiniz de girip gaz açıyorsanız ellerin ve poponuzun kaşınması gibi yan etkileri oluyor.

Fakat Kenan bu pekte heyecan sağlamayan etkinliğe heyecan getiren bir etmen.
    Orada yarışan uzaylılar arasında bir Türk çocuğunun olması, sizi yarışın gidişatı ve sonucu konusunda heyecanlandırıyor ve orada olma sebebiniz oluyor.
    Bu heyecanı diğer Türk pilotlarıyla da yaşamaya devam etmeyi isterim.
    Toprak ve diğer genç pilotlar umarım başarırlar ve biz ülkeden ülkeye peşlerinden koşmaya devam ederiz.
    Alonedark93 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orda bir saray var uzakta... belki yarın belki yarından da yakın... Maddi manevi...

Alikenan, YasinC ve Reşit bunu beğendiler.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    motogp'de yarışmak ?? :D noldu reis yamaha ve honda'danmı korktun ? ...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sen sarayın palyaçosu olarak bıraktın zaten çoktan evlat.
    Dr. Fatih ve Mertcan39 bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Herkesin bir siyasi görüşü olabilir. Bunu dile getirmek de suç değil.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin bir siyasi görüşü olabilir. Bunu dile getirmek de suç değil.
    Hıssedıyorum, bır sporcu daha sıyasete atılacak.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu adamla ilgli kafamda artı puan olan tek nokta İngilizce öğrenmiş olmasıdır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hayırlısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pistte tribünlerde oturup 2 dakika boyunca boş asfalta bakmak, sonra motorların önce sesleri sonra kendileri gelip sadece 2-3 saniye önünden geçip gözden kaybolmaları itiraf etmeliyim ki pek eğlenceli değil.
    Hele o piste kendiniz de girip gaz açıyorsanız ellerin ve poponuzun kaşınması gibi yan etkileri oluyor.

Fakat Kenan bu pekte heyecan sağlamayan etkinliğe heyecan getiren bir etmen.
    Orada yarışan uzaylılar arasında bir Türk çocuğunun olması, sizi yarışın gidişatı ve sonucu konusunda heyecanlandırıyor ve orada olma sebebiniz oluyor.
    Bu heyecanı diğer Türk pilotlarıyla da yaşamaya devam etmeyi isterim.
    Toprak ve diğer genç pilotlar umarım başarırlar ve biz ülkeden ülkeye peşlerinden koşmaya devam ederiz.
    NASCAR gibi tribünlerden pistin çoğunun görülebildiği oval pist yarışları hariç, gerek F1, gerek MotoGP olsun, aslında pistte izlenmeye uygun yarışlar değillerdir. Çünkü tam dediğiniz gibi olur, 1,5 dakikalık turun en fazla 10 saniyesinde aracı görebilirsiniz. Motorsporları daha çok TV'de izlenmeye uygundur. Pistin atmosferi, motorların sesleri, vs tabii ki pistte yaşanır ama görsel olarak seyir zevki için pistler uygun değildir. Fırsat bulursam F1'in 4 mücevherini yerinde izleyeceğim tabii ama orada amaç atmosferi yaşamak.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bu adamı malesef sevemiyorum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konu başlığını okuyup abimle bakistik şöyle dedim "siyasetle ilgili yorum, haberle ilgili yorumdan daha fazladır, bi paket murattisine iddaya girerim."
    "Ne alaka lan"dedi.

Şimdi tüttürüyorum, herkese teşekkürler.
    Mertcan39 ve YasinC bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    16 mesaj var, biri konunun ilk mesajı, kaldı 15. Sadece 6 tanesinde siyaset lafı geçiyor. Abinizi kazıklamışsınız sanki

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Devrin adamı.
    Milat kabul ettikleri 17-25 Aralık sonrasında Sürat Kargo'nun reklamında oynamaktan geri kalmamıştır.
    Hızlı Reisçimiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)