Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kenan Sofuoğlu Kawasaki’yi markalar şampiyonu yapmak için piste çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hotorange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar,
    bugünkü yarışın video linkini verebilecek birisi cıkarsa cok memnun olacağım, izleyemedim bugün zamanında,
    şimdiden teşekkürler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kez uyudum uyandım daha ne kadar bekleyeceğiz haberi?
    Ulem memur olmak varmış
    Yattığınız yerden para kazanıyorsunuz

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı hotorange adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    bugünkü yarışın video linkini verebilecek birisi cıkarsa cok memnun olacağım, izleyemedim bugün zamanında,
    şimdiden teşekkürler!
    http://www.youtube.com/user/The666Sicco

Şu kanalı takip edin, büyük ihtimalle yarışın tamamını yarın koyar.
    hotorange bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem memur olmak varmış
    Abi haftasonu da mı çalıştırıyorlar sizi?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

hotorange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/user/The666Sicco

Şu kanalı takip edin, büyük ihtimalle yarışın tamamını yarın koyar.
    Cok tesekkur ederim Shrieker,

Motosikleti
    Honda
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi haftasonu da mı çalıştırıyorlar sizi?
    Bugün Kenan'a çalıştık.
    metci ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Abi şu dedikodu nedir ? Çatlatacan bizi anlaşılan 3. Kawasaki motorundan bahsetmişlerdi dün, ben Kenan içindir diyodum ama Elias sulanıyomuş meğersem. Bu kadar 1.'likten sonra Kenan geçsin SBK'ya Kawasaki'yle.
    metci ve COQ bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Ulem memur olmak varmış
    ironinin dibi mi desek
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Abi şu dedikodu nedir ? Çatlatacan bizi anlaşılan 3. Kawasaki motorundan bahsetmişlerdi dün, ben Kenan içindir diyodum ama Elias sulanıyomuş meğersem. Bu kadar 1.'likten sonra Kenan geçsin SBK'ya Kawasaki'yle.
    Geçmeyecek.

Takim arkadasi fransiz seneye yeni bir takima gidiyor.
    Adini daha önce duymadiniz ben de duymadim.
    Ibole mi
    iboma mi ne söyledi ama kafam güzeldi aklimda kalmamis.
    Yine 600cc
    Kenan'in takim seneye tek pilotla devam karari almis ve o pilot Kenan.
    Eger çok ekstrem bir teklif olmazsa Kenan SS de devam edecek ve burda jübilesini yapacak.
    Sam Lowes 1000cc kategorisine atlayacak ve muhtemelen basarili olacak.
    Bu arada Sam iyi çocuk,;
    bizimkiler Türkiye yarisinda kistirmislar ve bir kaç soru sormuslar.
    Ben Türkiye yarisinda yoktum bu nedenle bilmiyordum,
    Istanbulpark da alkislanmis ve çok sasirmis.
    Bi yanlisim varsa özür dilerim falan demis.
    Kenan da bu çocugu seviyor, yolu açik olsun.
    Simdilik bu kadar.
    Daha fazlasna olur alirsam yine yazarim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    var bi şeyler
    Hadi ya. Ben üzüldüm şahsen, çünkü gerçekten Kenan'ı bir kere daha Superbike'da görmek istiyordum. Kawasaki'nin Superbike pilotu Sykes çok çok iyi gerçi. O yüzden Kenan'a baskı yapmamış olabilirler SBK'ya geçmesi için.

Bu arada Lowes'da moto2 takımlarından biriyle anlaşmış 2 seneliğine, haberleri çıktı (gerçi hangi takım olduğunu söylemiyolar). Aslında SBK'ya gidecekti Yamaha'yla, ama takımı MV Agusta'yla yarışacak gelecek sene sanırsam, o yüzden kendini kanıtlamamış bi motorla yarışmaktansa moto2'ye gitmeyi tercih etti. Amacı MotoGP'ye gitmek sonuçta. Cal Crutchlow'la şu ana kadar aynı yolu izledi, önce İngiltere, sonra da Dünya Supersport şampiyonluğu. Bence moto2 çok doğru bir tercih değil ama Crutchlow'un şimdi nerede olduğuna bakınca hak vermiyor da değilim, MotoGP'ye gidebilmenin en garanti yolu moto2'de başarılı olmak.

----------------------
    Bu arada Kawasaki de iyi şov yaptı bugün ha. Sabah Superstock, öğlen Superbike + Supersport, akşamüstü de Superbike 2. yarış galibiyeti Dörtte dört. Daha önce bunu başaran marka var mıdır bakmak lazım, benim tahminim olsa olsa Ducati başarmıştır.

edit: Cumartesi günkü superstock 600 yarışını da Kawasaki kazanmış, beşte beş. Hatta o yarışın podyumu silme Kawasaki. Yuh arkadaş, milletin gözü kalacak bari onu başka birine bıraksalardı

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Eger çok ekstrem bir teklif olmazsa Kenan SS de devam edecek ve burda jübilesini yapacak.

Üzüldüm, acıkcası bende Kenan'ı SBK veya GP'de görmek isteyenlerdendim. Gerçi GP olayı baya zor görünsede SBK'ye geçer herhalde diyordum.

O başarısız SBK denemesinden sonra birazda olsa hırs yapmıştır diyordum

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmeyecek.

Takim arkadasi fransiz seneye yeni bir takima gidiyor.
    Adini daha önce duymadiniz ben de duymadim.
    Ibole mi
    iboma mi ne söyledi ama kafam güzeldi aklimda kalmamis.
    Yine 600cc
    Sam Lowes 1000cc kategorisine atlayacak ve muhtemelen basarili olacak.
    Bu arada Sam iyi çocuk,;
    bizimkiler Türkiye yarisinda kistirmislar ve bir kaç soru sormuslar.
    Ben Türkiye yarisinda yoktum bu nedenle bilmiyordum,
    Istanbulpark da alkislanmis ve çok sasirmis.
    Bi yanlisim varsa özür dilerim falan demis.
    Kenan da bu çocugu seviyor, yolu açik olsun.
    Simdilik bu kadar.
    Daha fazlasna olur alirsam yine yazarim.
    Olmadı şimdi...
    Kenan Kawasaki ile sözleşme imzaladığında çıkan haberlerde 2 sene WSS, sonraki sene SBK klasmanında yarışacağı yönünde haberler okumuştum... Ya uydurma habermiş ya da bazı şeyler planlandığı gibi gitmedi..
    Hayırlısı olsun...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda
    Olayı dramatikleştirmeyelim.
    Kenan 600cc de dünyanın en iyi pilotu.
    Bu klasmanda bir efsane olma yolunda ilerliyor.
    Yani neden başka bir maceraya atılsın.
    Bence doğru düşünüyor ama Kenan bu bir bakmıştın bambaşka bir sürprizle çıkıverir.
    Bakın
    bugün motogp ye giren her pilotun hedefi bir rossi olmak
    wss ye giren pilotun hedefi, idolü neden Kenan olmasın?
    Motosiklet dünyasında adı bir Rossi gibi anılmak müthiş bir başarı değilmidir?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu yarıştaki İngiliz spiker ve yorumcu için de iki kelam etmek istiyorum. Yarış boyunca Lowes'u övdüler (buraya kadar normal), Kenan'ın motorunun düzlükte Yamaha'dan ne kadar hızlı olduğundan dem vurup ağlaştılar ( sanki sadece düzlük hızı önemli pist yarışında) resmen Lowes için akepe tarzı bi mağduriyet yarattılar Kenan'a da bütün yarış mok attılar (her tur 2-3 defa "şöyle kötü böyle kaka", içim baydı resmen). Kenan'ın medenice tebriği hakkında da hiçbişey söylemediler Sonunda, "ne çingenelermiş arkadaş" demekten alamadım kendimi.
    Defalarca Kenan'ın Sam'i düşürmek istediğinden hatta frenlemede felan çarpmasına yönelik fren yaptığından, Sam'i dışa doğru zorladığından bahsettiler. Yazık dedim, 30 yıldan fazladır TV de yarış sunuyorlar ülkelerinde fakat hala çocuk gibiler. İş zora geldi mi saygıyı kaybediyorlar.

Ayrıca Sam'i çifte tebrik etmek gerek. Bu yarışı kazanmaya çalıştığı için... Defalarca yakın temas yaşadılar.

İkiz kardeşi de BSBK'da S.Bryne'e pisti dar etti valla. Şampiyonada da baya iyi durumda.

Olayı dramatikleştirmeyelim.
    Kenan 600cc de dünyanın en iyi pilotu.
    Bu klasmanda bir efsane olma yolunda ilerliyor.
    Yani neden başka bir maceraya atılsın.
    Bence doğru düşünüyor ama Kenan bu bir bakmıştın bambaşka bir sürprizle çıkıverir.
    Bakın
    bugün motogp ye giren her pilotun hedefi bir rossi olmak
    wss ye giren pilotun hedefi, idolü neden Kenan olmasın?
    Motosiklet dünyasında adı bir Rossi gibi anılmak müthiş bir başarı değilmidir?
    Bence olayı kıvırmayalım

Maceraya atılmak yerine WSS ye doymuş olamaz mı? Hem daha yaşı 30 ya var ya yok. Tamam belli, sponsor sıkıntısı var ama SBK da yarışmak istemesi çok normal olmalı. Garanticilik sebebi ile SBK ya gitmek istemiyor. Sezonu 1. tamamlama ihtimali yoksa gitmiyor biyere.

MotoGP ye giren her pilotun hedefi rossi olmak değil. Hatta neredeyse! hiç birinin hedefi o değil. Çünkü çoğu rossi gibi olamayacağını biliyor. Çok geç GP ye geçenler var yada geç yaşta MotoGP ye geçenler... Hepsi biliyor ki Rossinin yarısı bile olmayacaklar. Çoğu orada kalıcı olmaya ve mümkünse fabrika takımında 1-2 sezon geçirmeye çalışıyorlar. Zaten seçmece olanları belli, Pedrosa mesela. Ama istatistikleri ortada, o bile rossinin eline su dökemezken GPye 23~24 yaşında giden birisi rossiyi hedef seçmez.

Kaldı ki idolleri Rossi olsa mantıklı derim, en üstün en top pilotu. Rossi de başka maceraya atılamak istemese anlarım çünkü MotoGP den üstü yok! Yani adama niye SBK ya geçmiyorsun diyemezsin.

Ve WSS ye geçen pilotların idolü Kenan da olamaz. Herhalde 100 pilottan sadece 1 tanesi yıllarca WSS de yarışıp Kenan'ın başarısını geçmek ister. Çünkü STCK1000 ve WSS çoğu pilot için geçiş yeridir, basamaktır. Buraları basamak olarak görmeyen bir pilot da zaten şampiyonluk rüyasına dalmaz. Kenan da burada kalmak istemezdi ama şartlar böyle gelişti ve bir İSTİSNA oldu. Buruk bir başarı öyküsü, yeteneği göz önüne alınınca WSS şampiyonlukları ile yetinmiş buruk başarılı bir kariyer...
    Gökhan ve Shrieker bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    var bi şeyler
    Bence Superbike'ı bir kere daha denemeli. Ancak Kawasaki'yle geçecekse ki en yakın ihtimal bu, Sykes'ın gölgesinde kalması çok olası. O da böyle bir senaryoyu istemiyor. Bir de aile durumu malum. Superbike daha riskli. Bu yüzden de geçmek istemiyor olabilir. Suçlayamayız.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Abi Sykes'ın elbet gölgesinde kalacak. Gelecek sezon MotoGP deki 3-4 pilot dışında dünya üzerinde kim kawa'ya geçerse geçsin Syke'sın gölgesinde kalacaktır. Ama sezonun ne getireceği belli olmaz. 3-5 yarış sonra kimin lider olacağı hiç belli değil. Gölgesinde kalmak olayı sadece sezon başında "kağıt üstünde" geçirli olan bir olay olabilir. Gerisi tamamen sürücünün performansı ile alakalı.

L.Baz beklenenin çok üstünde perf. gösterdi mesela. Kenan da 1-2 yarış kazansa ilk senesi için fazlasıyla kafi. Bak Guintoli tam olgunlaşma döneminde ağırlığını koymaya başladı. Ama Kenan bu dönemde jübile yapacak...

Motosikleti
    var bi şeyler
    Kontrat görüşmeleri için koz da olabilir Böyle stratejik düşünebilir mi (riskli) bilemiyorum, ama kontrat görüşmelerinde koz olabiliyor bu tür şeyler. Ben şahsen 3. motor olarak Kawasaki Superbike takımında görmeyi çok istiyorum.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Futbolcular da nasıl menajer varsa bu sektörde de elbet böyle aracılar vardır. İyi reklam ve ikna yapılırsa olabilir. Ama başarı ilk yıl gelmze, sabır gerek...

Tabi daha etkilisi sponsor. Götür bakayım kawasakiye bilmem kaç milyon dolarlık sponsor sonra de ki ben ayrı bir ekip ile full fabrika desteği istiyorum yani sizin 3.cü motorunuz olcam.. Havaya kaparlar Sonrası sana ve ekibe kalmış....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler