Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Belgeseli - 54 / Tamamını İzle

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.

Kenan Sofuoğlu'nun hikayesini anlatan 54 adlı belgesel filmi yayınlandı. 54 filminde motorsporlarının yeni yeni gelişmeye başladığı yıllarda azimle mücadele eden ve bir sürü zorluğu geride bırakarak dünya şampiyonluklarına koşan Sofuoğlu’nun hayatı gençlere ilham verecek. Belgesel film türünde yapılan 26 dakikalık çalışma Sofuoğlu hakkında bugüne kadar bilinmeyen noktaları aydınlatıyor. Sofuoğlu’nun gündelik yaşamına ve hayat hikayesine yer verilen çalışmada Kenan Sofuoğlu şampiyonluğa gidilen yolda nelere karşı mücadele vermek zorunda olduğunu anlatıyor.

http://vimeo.com/64126075
    Progressive, Shrieker, M.balibey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Cidden çok güzel bir belgesel olmuş. Onca acıyı sırtlanıp, tekrar o iki teker üstüne binmek bile başarıyken Kenan neler yaptı/yapıyor... Yolu açık olsun daima.
    erays bunu beğendi.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Kenan Sofuoğlu ve benzeri insanlara Türkiye nin ihtiyacı var, sahip çıkması lazım. Helal olsun denir ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan'ı çok yakından takip eden biriyim. Belgeselin 2. kısmını şu son 6-7 yılda zaten ağır çekimde seyrettim diyebilirim. Ancak belgeselin ilk yarısıyla ilgili sadece okuduğum kadarıyla bilgim vardı; orjinal çekimleri koymaları çok ama çok güzel olmuş, hayatının o dönemiyle ilgili elle tutulur birşeyler sunmayı başarmışlar izleyiciye. Kenan'ın adına yakışan bir belgesel olmuş. Kenan'ın hikayesini "Ben Türk'üm" diyen herkes istisnasız izlemeli.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    mükemmel olmuş inşallah daha iyi olur keşke redbull kenan'a daha önce sponsor olsaymış şimdi motogp'de iziliyorduk

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Basindan sonuna kadar izledim..
    Genelde bukadar sabrim yoktur..
    Ve cok seyide öyle kolay kolay begenmem..
    Öyle kil bir adamimdir..

Ama bunu gercekten begendim...
    makseli bunu beğendi.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

muco55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla öyle duygulandımki ağlayacaktım arkadaşlar, harbiden bu çocuk içimizden biri,bizden. allah kaza bela vermesin kenana, ben bile bir şey olmasın ona diye dualar ediyorum annesine allah sabir versin inşallah yaşlanır da başka belgesellerini izleriz kenanımızın...

Motosikleti
    xciting250i
    Çok duygulandırdı. Gerçekten çok güzel belgesel.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Kenan Sofuoğlu çok iyi bir yarışçı, ama bunun yanında onda beni sevindiren başka birşey daha var;

kendini başarılarla şımartmamış ve özünü unutmamış olması.

Kenan ın Avrupa dan önce Türkiye de destek görememesinin sebebi olan özünü.

ne demek istediğimi PitCafe com yazarı çok iyi açıklamış buyrun ;

( seni sevmiyoruz dediğine bakmayın, ironi yapmış, yazıyı okuyun ) http://www.pitcafe.com/2010/10/seni-sevmiyoruz-kenan/

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

kısa bir alıntı yapayım;

ironidir, lütfen ona göre okuyun

Kimse sana sponsor olmayacak. Haberlerin de çıkmayacak gazetelerde. Gittin yine dünya şampiyonu oldun, çok moralimiz bozuldu. Şimdi mecburen Supersport’tan bahsetmek zorunda kalacağız. İnsanlar ismini duyacaklar, “kimmiş bu Kenan yahu, helal olsun” diyecekler. Belki kim olduğunu araştırmaya çalışacaklar, bundan sonra seni takip etmeye başlayacaklar. Hoş şeyler değil bunlar.

Ne olurdu sanki Supersport’ta sessiz sakin takılsaydın. Biz seni biraz yarışır, hevesini alıp dönersin sandık. Ama sen tuttun şampiyon oldun, hem de iki kere. Senin yüzünden “ben de yarışçı olcam, dünya şampiyonu olcam!” diyen çocuklar türedi. Onlarla mı uğraşalım şimdi?

Senin hatan sadece inançlarını saklamayan bir Müslüman olman değil. İki büyük hatan daha var. Bu hatalar, motosiklet yarışlarına katılmanda gizli.

Kenancım, biz otomotiv ve motorsporlarında geri kalmış bir ülkeyiz. Bizim otomobil, motosiklet üretmemizi, dünya markaları çıkarmamızı istemiyorlar. Bunun için motorsporlarından da uzak durmak zorundayız.

Çünkü insanoğlu aç gözlüdür. Motorsporlarına izin versek çok fazla pilot, sürücü çıkıp uluslararası platformda yarışmaya başlar. Şampiyon oluruz, İngilizleri, Fransızları geride bırakırız ama bir süre sonra bu başarılar yetmemeye başlar.

Akay Perker gibi açgözlüler “dünya şampiyonu olan bir sürü yarışçımız var ama bir tane Türk takımı yok!” demeye başlarlar. Takım kurmak zorunda kalırız. Bunlar yine susmaz. “Başkasının motosikletiyle, otomobiliyle yarışıyoruz, olacak iş değil” derler. Bu kez otomobil üretmek, motosiklet üretmek zorunda kalırız.

Türkiye’nin pilotları, Türkiye’nin otomobil ve motosikletleriyle şampiyon olmaya başlarsa yandık biz. Avrupa’daki, ABD’deki dostlarımız bize eskisi kadar çok otomobil satamaz. Daha kötüsü, yarışlardaki başarılarımız bizim onlara teknoloji satmamıza neden olur. ABD’deki otomobil markaları Türkiye’ye satış yapacağına, biz onlara satış yaparız. Bu olmaz, olmamalı. Türkiye bir pazar olarak kalmalı.

Biz neye inanıyoruz biliyor musun? Otomobil ihracatı yaptığımıza. Tüm dünyaya otomobil sattığımızı yazıyor gazetelerimiz. Arada bir bazı aklı evveller çıkıp sivrilik yapıyorlar ama onları umursamıyoruz, ne bilirler ki…

Hatalarından birisi bu. Bir hatan daha var.

Bak Kenan, motorsporları insanın kafasını çalıştırır, düşünmesini sağlar. Motorsporlarına gönül veren insanlar farkında olmadan aerodinami, motor teknolojileri, yazılım, bilgisayar sistemleri gibi teknolojileri öğrenmeye, üzerinde araştırma yapmaya başlarlar. Bu hoş değil. Düşünmemeleri lazım. Bizim taktiğimiz başka.

Biz şöyle yapıyoruz. Futbolu bilirsin, güzel bir spordur. Biz tüm memleketi statlarla donattık. Üç tane de büyük kulübümüz var, süper maçlar çıkıyor. İnsanları futbolla yönetmek o kadar kolay ki. Piyasada ne kadar geveze ve aylak adam varsa topladık. Kabzımallar, emekli hakemler, eski futbolcular…

Bunları çeşitli kanallara serpiştirdik, futbol yorumları yaptırıyoruz. Bir pozisyonun ofsayt olup olmadığını bir hafta boyunca tartışıyor bu insanlar. O kadar hararetli tartışıyorlar ki, herkes televizyon başında onları izliyor. Gazetelerin spor sayfası yok, futbol sayfaları var. Bu sayfalarda iki cümleyi bir araya getirmekten aciz adamlar köşe yazıları yazıyorlar. Maçları, kuralları, kulüpleri, futbolcuları yorumluyorlar.

Futbolu takip etmek için kafa çalıştırmaya, teknolojiyi takip etmeye gerek yok
    http://www.pitcafe.com/2010/10/seni-sevmiyoruz-kenan/

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoğlu çok iyi bir yarışçı, ama bunun yanında onda beni sevindiren başka birşey daha var;

kendini başarılarla şımartmamış ve özünü unutmamış olması.

Kenan ın Avrupa dan önce Türkiye de destek görememesinin sebebi olan özünü.

ne demek istediğimi PitCafe com yazarı çok iyi açıklamış buyrun ;

( seni sevmiyoruz dediğine bakmayın, ironi yapmış, yazıyı okuyun ) http://www.pitcafe.com/2010/10/seni-sevmiyoruz-kenan/

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

kısa bir alıntı yapayım;

ironidir, lütfen ona göre okuyun

http://www.pitcafe.com/2010/10/seni-sevmiyoruz-kenan/
    Bu tamamen dışlamak adına yazılmış çekememezlikten öte bir şey değildir,
    Sen, bizim gerici kabul ettiğimiz insanlardan birisin. Ama çıkıntılık yapıyorsun. Kaskında Osmanlı arması taşıyorsun, Fatih Sultan Mehmet portresi taşıyorsun, namaz kılıyorsun, motosikletinin üzerinde dua ediyorsun, podyumda şampanya patlatmıyorsun, İddaa’dan gelen parayı “haram para istemem” diye reddediyorsun, kazandığın para ödüllerini Filistin’e gönderiyorsun, yarış sonrası demeçlerinde akıcı bir İngilizceyle “bu başarımı Müslümanlara armağan ediyorum, pistlerde Müslümanları temsil ediyorum,” gibi laflar ediyorsun.

bunu her müslüman yapar,
    namaz kötü birşey gibi gösterilmiş,
    Yardım kötü birşey gibi gösterilmiş,
    dua dışlandırılmaya çalışılmış,

her kesin inançları kendine,

türkiyede tüm şampiyonlar hep farkı ülkelerden gelmeler,
    HARAM PARA İSTEMİYORUM demek, o haram düşündüğü paralar ile yardım yapmak hiçte kötü ve dışlanılası bir durum değildir,

Bende yazarım böyle yazı,
    yazmak sorun değildir,

istedikleri ÇAMUR AT İZİ KALSIN mantığıdır...

bu tür kişi ve kişilikleri kınıyorum...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    çok duygusal bir o kadar da gurur verici Allah nice zaferler nasip etsin . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Serkan, İRONİ nedir ne değildir bir bak.

adam Kenan ı kötülemek için yazmamış. Neden bu kadar tanınmadığını neden medyanın fazla bahsetmeyeceğine dair karşı düşünce geliştirmiş kendi kafasından.

ben yazmadım, PitCafe.com un sahibi yazmış, ben beğendim. Kendisine ulaştırmak istediklerin varsa o siteden bildirebilirsin

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İroni güzel, bu işin beyin göçünden ne farkı var.Amerika'da bir türk tedavi buldu!!! Onun Türkliği mi kalmış?Adama sahip çıkma sonrada reklamını yap.

Bu yazıya çamur atan adam son satıra kadar tahammül edemeyen refleks kurbanı adamdır.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Çok duygulandım.Vay be Kenan Abi helal olsun .Allah yardımcın olsun...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben şahsım adına Kenanın milli birlik duygusu ve atatürke olan bağlılığından şüphe etmiyorum.. sakaryadan yamuk adam çıkmaz...

ayrıca osmanlının son dönem yaşadıklarını baz alıp kökümüzü sonuna kadar inkar edemeyiz, hepimiz oradan geldik atatürk de bunu inkar etmez. o da bir osmanlı askeriydi. bunu biz unutsak dış devletler unutmuyor (komik olmayalım)

kenan sofuoğlu dinci değil dindar bir insandır sonuna kadar saygım var. (bu önemli bir ayrıntı)

ve bu ülkede herkesin onu desteklediğine inanıyorum.

ayrıca o sitede yazanların bir ironi ürünü olduğunu düşünüyorum.. (ki zaten öyleymiş)

kenan ne olursa olsun milli sporcumuzudur.. hakkı ödenmez..
    mücahit_89 bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şahsım adına Kenanın milli birlik duygusu ve atatürke olan bağlılığından şüphe etmiyorum.. sakaryadan yamuk adam çıkmaz...

ayrıca osmanlının son dönem yaşadıklarını baz alıp kökümüzü sonuna kadar inkar edemeyiz, hepimiz oradan geldik atatürk de bunu inkar etmez. o da bir osmanlı askeriydi. bunu biz unutsak dış devletler unutmuyor (komik olmayalım)

kenan sofuoğlu dinci değil dindar bir insandır sonuna kadar saygım var. (bu önemli bir ayrıntı)

ve bu ülkede herkesin onu desteklediğine inanıyorum.

ayrıca o sitede yazanların bir ironi ürünü olduğunu düşünüyorum.. (ki zaten öyleymiş)

kenan ne olursa olsun milli sporcumuzudur.. hakkı ödenmez..

yukarda biri ironi olduğunu anlamamış sanırım

az daha Kenan düşmanı oluyordum :D

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İş yerinde izleyememiştim, evde izleyince çok duygulandım.

Böyle kader mi olur .Helal olsun denir başka da ne denir.Keşke ilk Avrupa atılımında destek görseydi belki bir adım daha ilerideydi şuan.Gerçekten kendini yaşamış, şımarmamış olduğu için tebrik ederim paranın bozmadığı bir adam olmak zor bu dönemde.Buradan çıkarttığım ders toplumsal yaşamak ve büyük aile kurmak her zaman iyidir.Büyük kayıplarına rağmen akrabaları hep yanında, sevenleri yanlız bırakmamış.

Çok güzel bir başarı hikayesi, umarım layık olduğu Gp ye adını ilk sırada yazdırır.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Süper belgesel olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. O kadar felaketten sonra bu kadar büyük başarılara ancak çok çalışma disiplin ve beceri ile olur. Kenanın şampiyonluklarının hiçbiri boş değil. Allah ona uzun ömürler versin.. Kenanın annesinede saygılar selamlar Allah Senin içine ferahlık versin Annemm.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Allah yolunu acık etsin Kenan Sofuoğlu, Kaskından ruhundan TÜRK lüğü ve TÜRK BAYRAĞINI eksik etmesin.. Ulu önderin dediği gibi Kenan, TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ GÜVEN...
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakaryadan yamuk adam çıkmaz...
    Hakan Şükür diyorum Düzgün tarafı yok ki...

Not: Babam Sakarya'lıdır, dolayısıyla herhangi bir garezim yok Sakaryalı'lara, ama "X'den yamuk adam çıkmaz" tarzı bir genelleme doğru değil zira her yerden yamuk adam çıkabiliyor.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)