Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

sanırım yapamayacagım, hayal kırıklıgı :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    3 gün önce scooteri mi sattım mondial 150 zc satma sebebim hem parçasının artık üretilmemesi hemde vitesli motor alıp hem ekonumik hemde vitesli motor kullanmayı ögrenmenin zamanı geldigini düsündügüm için..mondial 15 dirift aldım vitesli motor hayatımda hiç kullanmadım ^^hatta bi konu açmıştım viteli motora geçiş yardım ^^diye.. vitesli motor kullanmada bana yardım edilmesini istedim.bugun yeni motorumla biraz alıştırma yapayım dedim çıktım evde sakin bi yerde sürmeye çalıştım sürdüm ama bazen elim ayagıma dolaştı.vites geçişleri zorlanarak yaptım 1 den 3 e geçirdim..bayır da vites degişmede zorlandım hatta bayırda kaldım motoru kaldıramadım..daha ilk defa bugün sürdüm tek başıma..kendime üzüldüm açıkçası ne hayallerle aldım motoru vitesli motor daha keyifli olur diye ama bugünkü sürüşümü begenmedim..kendi kendime soruyorum acaba başarabilecekmiyim diye ama bugünkü sürüşten sonra umutlarım bitiyo gibi..aileyi ikna edene kadar canım çıktı sonunda aldım motoru ama çok zor olacak ögrenmek..kazasız sürüşler herkese..honda egitimine gitmek isterim ama bütçem suan onu kaldırmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hemen pes etme motor zaten zevkli bir sıkıntıdır.
    elbise giymek bot tu kask tı. zaten zor olan şeyler zevklidir. bence çok erken vazgeçtin. önce düz yolda sür. insan oğlunun başaramayacağı şey yok. ilk 600 lüğe bindiğim günü hatırlıyorum. korkudan bir hafta kendime gelememiştim. şimdi ise 600 lükler yetersiz geliyor. sende bunu farkdeceksin.
    ilkerabi bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    ilk seferde boyle olur zamanla tadina doyamazsin. Daha viteslisini ararsin.
    En azindan bos zamnlarinda egitim videolarini izlersen faydasini gorursun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Ümidini boşuna yitirme bende senin gibiydim 3-5 binişten sonra yavaş yavaş alışmaya başladım..Sende muhakkak öğreneceksin...Kazasız belesız sürüşler dilerim..

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ben uzun zamandır vitesli motor kullanıcısıyım
    ehliyet sınavına scooterla girdim elim ayağıma dolaştı
    resmen midem bulandı
    debriyaj diye freni kökledim dubaların arasından geçemedim
    ayağımı nereye koyacağımı bilemedim
    sen de o motoru alacak cesaret varsa kimseden yardım almadan o motoru çıkarıp gezdiysen zaten yolun yarısını aşmışsın kendini koyverme
    iyice alışana kadar da trafiğe çıkma başına gelecek olumsuz bir vaka seni tamamen motordan soğutur....
    harley is making love with davidson

Hocam internetten önce videoları izleyebilirsin.Moral bozmak yok.Çocuklar yürümeyi öğrenirken kaç kez düşer biliyorsun.Benden sana bir tavsiye.Evde otururken hayalinde bile vites değiştirme antrenmanı yapabilirsin.Ben ilk kez cub kullandığımda bacaklarım titremişti inince...Kesinlikle tavsiye ederim.Evde dene.Biraz geç öğrensen bile öğrenirsin.Ve kendini bu şekilde eleştirebilmen bile güzel.Devam devam!

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kardeşim
    boş bir pazaryeri bul
    rölantiyi yükselt
    gaz vermeden sadece debriyaj telini yavaaaaaaşşşşşça bırakarak kavramanın nasıl tepki verdiğini anlayarak kalkış yap ve gaza basmadan boş boş turla
    sonra debriyaja bas bırak hızın azalsın sonra yine yavaşça debrijyajı bırakarak tepkiyi anla
    bunu 10 dk dene
    sonra bekle biraz dinlen

sonra aynı şekilde kalk bu sefer vitesi 2ye al aynı şekild edevam et

daha sonra 3e al, almadan önce az biraz ama az biraz gaz ver ki vites yükselince devir düşüklüğünden motor boğulup teklemesin

not: mahalle arasında deneme, dikkatin dağılır, boş bir pazar yeri bul

hadi bakalım, kazasız belasız sürüşler
    özcan1980 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle yapabilirsin
    örnek bir çalışma anlatayım kızkardeşime araçla geri cıkarken ayağını depriyajdan cek demişler garibim araca hakim olamıyor halbuki yarım depriyaj yapması ve öyle öğretilmesi lazım ben öğrettim kurstaki hocanın hiç bir tarafı kalmadı kızkardeşim heryerini kalayladı
    zamanla daha güzel kullanacaksın vitesli motor kullanan birkaç arkadaşına artçı ol ve eline gaz verişine bak nasıl kalkıyorlar depriyajı nasıl bırakıyorlar gözlemle

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ehliyeti bile scooterk sınavı ile aldım..aslında çok istiyorum kullanmayı bu hevesle aldım motoru hafif bi bayırda motoru kaldıramadım ben stop etti 2 defa ..scootere alıştıgım için motoru garaja koyarken bile firen diye debriyaja bastım kaç defa nasıl olcak bilemiyorum...motoru garaja koydum ama içime bi korku düstü.nasıl kurtulacaz bilemiyorum..

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Ben bisikletten direk vitesliye geçiş yaptım 1 hafta düzenli olarak mahalle aralarında artçısız olarak kullandım. Motoru çalıştıramıyordum bile. Kaç sefer çalıştıramadığım için iterek eve getirdim. Ama önce 1 e ve 2. Viteste kullandım. Snra 3 4 derken öğrendim. Daha ilk günden yapamıcm demek saçma. scoter kullanmanız bu işin artısı. Düzenli olarak 1 hafta mahalle içnde kullanın. Arkadaşlarıniza püf noktalarını sorun.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    ben vitesliye geçeli 1500 km oldu kalkışlarda stop ettiriyordum.debriyajsız vites değiştiriyordum.ilk başlarda daha çoktu şimdi neredeyse bu acemiliklerim kalmadı.sende zamanla alışırsın.
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    Honda cb125e
    evde bos dururken antreman yapmak cok onemlı sol elının debrıyaja bastıgını bılınc altına ogret sureklı sol elını bırakırken gazı ac bu antremanın sana faydası cok olucak ben hıc scooter kullanmadım dırek ybr 125 ustune oturtular gazı actırdılar 3000devırde debrıyajı bırakmadan bır halt olmuyor bak dedıler zaten 10 yıla askındır araba kullandıgım ıcın kavrama nedır bılıyordum faydası cok oldu ama sen bos vakıtlerınde ellerını ve ayaklarını calıstır beyın ıyıce kavrasın kolay gelsin hadi...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bak üzüldüğün şeye.. Sen şimdiye kada rkendini motosiklet kullanıyorum diye avutuyordun. Ve bisikllet kullandın. Asıl şimdi moto sıklet kullanmayı öğreniyorsun. Tabi bu iş hemen bir saat içinde olmaz. En büyük şansın vitessiz motosıklet kullanarak hakimiyet sağlayabilmen. Şimdi ise beceremediğin vites değişmek ve debriyaj ayarlamak. Birkaç saat uüğaşirsan mutlaka olu. Rampa iniş ve çıkışlarda değil düz arazilerde vitese koy . Önce birinci vitesle bir müddet ilerle daha sonra iki takar biraz ilerlersin. Sonra hızını azaltarak motoru birinci vitese indirerek yavaşlama eğitımi yap daha sonra aynı işi tersine uygula yanı vitesi büyült. Yavaşlama ve durma işlerinde mutlaka vites küçülterek yap fazla değil bir gün içinde bu işi becerirsin. Hadi tekrar eğitime çık. Kolay gelsin. Gezilere bekliyoruz...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    şu motoru alana kadar okadar kesin gözüyle baktımki ben bu işi kavrarım diye beya bi hırslandim zatan scooteri de bi anda sattım ve gün geçmeden bunu aldım bugün kullandıktan sonra acemiliktn midir nedir biraz güvensizlik geldi kendime hatta saçma olacak ama motoru garaja koydum tekrar scootere mi dönsem diye düsündüm bi an..ama ben basarmak istiyorum o vites degiştirmenin vitesli motoru güzel ve dikkatli kullanmanın keyfini yaşamak istiyorum..

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak üzüldüğün şeye.. Sen şimdiye kada rkendini motosiklet kullanıyorum diye avutuyordun. Ve bisikllet kullandın. Asıl şimdi moto sıklet kullanmayı öğreniyorsun. Tabi bu iş hemen bir saat içinde olmaz. En büyük şansın vitessiz motosıklet kullanarak hakimiyet sağlayabilmen. Şimdi ise beceremediğin vites değişmek ve debriyaj ayarlamak. Birkaç saat uüğaşirsan mutlaka olu. Rampa iniş ve çıkışlarda değil düz arazilerde vitese koy . Önce birinci vitesle bir müddet ilerle daha sonra iki takar biraz ilerlersin. Sonra hızını azaltarak motoru birinci vitese indirerek yavaşlama eğitımi yap daha sonra aynı işi tersine uygula yanı vitesi büyült. Yavaşlama ve durma işlerinde mutlaka vites küçülterek yap fazla değil bir gün içinde bu işi becerirsin. Hadi tekrar eğitime çık. Kolay gelsin. Gezilere bekliyoruz...
    gezilere gelmeyi çok istiyorum hatta şehitleri anma gezisine gelmek için gün saydım ama ehliyetim yoktu burda yazdım gelsem olurmu diye dediler kaza falan olur ehliyetsiz gelme dediler bende gelmedim..yüksek viteste giderken aniden karsıma bişey çıksa o vitesi nasıl düsürcem bi anda bunu yapmaya çalıştım ama düşüremedim benim için en zoru bu olacak sanırım,,zateb 5 ten direk 1 e geçmio o zaman aralıgı çok önemli..mesafe kısalıyo beya bi çlışmam gerek benim..

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    biraz teorik biraz gözlemleme ve ardından bol bol pratik yaparak kısa zamanda bu işi çözeceğinize eminim....şimdiden kolay gelsin

videolar

http://www.youtube.com/watch?v=1_g7p...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=sCyQJ...ature=youtu.be
    just4techno bunu beğendi.
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    ben 600 lükten 1000 liğe geçince bile bir süre motoru stop ettirdim durdum, sonuçta farklı motor, kii sen scooterdan vitesliye geciyorsun cok normal. hersey alışma meselesi bir süre sonra refleks haline gelecek merak etme ama boş bir yerde çalış kesinlikle. kolay gelsin

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz teorik biraz gözlemleme ve ardından bol bol pratik yaparak kısa zamanda bu işi çözeceğinize eminim....şimdiden kolay gelsin

videolar

http://www.youtube.com/watch?v=1_g7p...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=sCyQJ...ature=youtu.be
    tesekler videolar içim bende şimdi youtubedeb iliyodum videoları..ben sanırım biraz acele ediyorum ..1 yıl scoter kulllandım bakkala bile motorla gittim çok seviyorum kullanmayı şimdi kullanmayınca biraz sıkıntıya girdim motorsuz kalmak çok kötü hele birde motorun olupta kullanamamak feci bişi

kardeşim sen bu kadar erken havlu atarsan zaten hiç yapamazsın..motor biraz bağırır-çağırır ufaktan ufaktan ögrenir gidersin
    bana hiç gösteren olmadı ya...arabadan aldığımız deneyimle öğrendik gittti...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    umit armut pis agzima dus yok...
    caba sarfadeceksin...teorikte burada anlatsakta pratik gerek sana...
    once duz yolda bi ilerle tecrube edin sonrasin da yokusta kalkmaya calis...
    bol bol pratik yap...
    debriyaja hakim olmayi ogrendikten sonra nasil zevk alacaksin o gunleri dusun...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    direkt vitesli 250 ile basladim.zor tabi. Hele senin gibi daha once ayni yerde farkli fonksiyona alismak daha zor. Peki sen yokusta ne ariyorsun arkadas. Nasrettin hocaya sormuslar yokusu mu seversin inisi mi diye. Duz gozunuze mi girdi demis. Al yanina vitesli kullanmis bi arkadasini duz toprak bi alanda pratik yap
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)