Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda wing go mu yoksa cb125 ace mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar son bir haftadır yapmış olduğum araştırmalar sonucunda honda wing go ve cb 125ace modelleri arasında kaldım.
    Daha önce motokurye olarak çalışmama rağmen benim ilk motorum olacak fakat şehir içi kullanacağım için çok bi beklentim yok.Kriterlerim kaliteli ve sağlam olması az yakması ve aldıktan sonra bakım masrafının da az olması herhangi bi görünüş ve hız tutkum yok.
    Neyse gelelim motorlara balıkesir honda pekcan honda wing go(tel jant kampana fren) modeline 36 ay vadeli 3600 fiyat verdi tam bunu alacakken cb125 ace'nin peşinde 3000e düştüğünü gördüm.Ailemin bütçesini zorlamamak için 36 ay taksitle almak zorundayım.(her ne kadar çok verecek olsamda)
    Geçen gün bayide kırmızı bir cb125 ace gördüm motor 600 km.de sahibi beğenmemiş geri verip cbf almış onu sorduğumda 3000 lira dedi ve plaka masrafıda yok benim tahminim onuda 24 ay vadeli 3200e bırakırlar.Sıfır ace ise 3bin peşin fakat ben 36 ay 3400 civarı ödiyeceğim.
    Elimde 3 seçenek var arkadaşlar;
    -honda wing go(tel jant kampana fren):3600tl(36 ay vadeli)
    -honda cb125ace:3400 civarı(36 ay)
    -honda cb125ace 600km.de kırmızı renk(honda bayisinden satılık):3200-3300civarı bu motoruda 24 ya da 36 ay vadeli almayı düşünüyorum.

Forumda ve motor dünyasında yeni olduğum için sizlerden yardım alma gereksinimi duydum arkadaşlar önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ace yi sürmek nasip olmadı ama Wing go, piston hareketi ileri doğru baktığından olsa gerek titreşim yok gibi birşey, ayrıca kampanaya göre iyi.Ama yine de bu fiyatlara değer mi bilemem
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    motokuryeler bu modellere bakmaz diye biliyorum...ya ybr ya cbf..

bayide wing go test motoruyla kısa bi sürüş yaptık babamla,motorda dediğiniz gibi titreşim sorunu yok fakat ikimiz 170 kilo olduğumuzdan en ufak yokuşta bile zorlandı wing go.
    bu yıl üniversite sınavına tekrar hazırlanacağımdan motor alma işini seneye bırakmıştım fakat babam bu sene alalım seneye bana bırakırsın deyince almaya karar verdim salih bey tabikide bu motorlar bi ybr olamaz fakat kullanım amacı ve maddiyat işin içine girince bu ikisinin bana uygun olduğunu düşündüm.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Cb125ace her ne kadar eleştirilse de şu andaki fiyatına göre gayet mantıklı bir seçim gibi duruyor. Cub çok zevkli olsa da bir süre sonra sıkıyor, rüzgardan vs çok etkileniyor. Son olarak wing go'da onda wave'deki malzeme kalitesi ve tokluk malesef yok incelediyseniz farketmişsinizdir. Ben olsam düşünmez, manuel vitesli olmasının da etkisiyle beğendiğim bir honda ace'i alırdım...

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motokuryeler bu modellere bakmaz diye biliyorum...ya ybr ya cbf..
    ybr, cbf fiyat olarak kalın gelirse bakar.
    Hoş ace ve wing go'da mudaillerine göre baya kalın. Ama yapıcak bişey yok.
    Bu ikisi arasında, bana sorarsanız. Benim gönlüm en az yakandan yana olur.

evet malesef wing go nun plastik aksamı cokda kaliteli olmadığını belli ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

ace ve wing go nun cok ucuz olmadığı gerçek fakat motoru babama bırakacağım için ömürlük birşey olsun istiyorum bugün yıllarca yatan bir c90 bile tek marşla hemen çalışıyor.Benim amacım hem ona uyucak hemde benim zevkle kullanabilceğim bi motor olması
    yakıt olarak hemen hemen aynı gibi tabi kullanımda önemli

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hafız Wing go yakıtta fark atamıyor mu ? Ne anlamı kaldı Cub'ın o zaman. Ne avantajı var sizi düşündüren ?

atsa bile bir iki kuruş atar ama şu an aralarında 200tl fiyat farkı var ve balıkesir honda pekcanda 600km.de bi tane ace var 24 yada 36 ay vadeli 3300 e verirler gibime geliyo hem plaka ruhsat masrafıda yok böyle olunca ace 650 lira daha ucuza gelcek sen ne dersin vergilide olsa değermi?

Motosikleti
    Depoyu bacaklarının arasında kavrayabilmek wing go karşısında çok önemli bir avantajdır ace için arkadaşlar. Özellikle siyah üzerine sarı stickerli modeli, ilk çıktığından beri beğeniyorum.

Ayrıca bir not, ace'in göstergeleri biraz yoksun olabilir ama cb125e ye göre, ama göstergelerin yanları plastik ile kapalı olduğu için, sürüş esnasında daha büyük ve tok duruyor cb125 ace.

cb125e

cb125 ace

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    cb ace 2990 tl mıs honda dun mesaj attı kısa surelııne

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu bacaklarının arasında kavrayabilmek wing go karşısında çok önemli bir avantajdır ace için arkadaşlar. Özellikle siyah üzerine sarı stickerli modeli, ilk çıktığından beri beğeniyorum.

Ayrıca bir not, ace'in göstergeleri biraz yoksun olabilir ama cb125e ye göre, ama göstergelerin yanları plastik ile kapalı olduğu için, sürüş esnasında daha büyük ve tok duruyor cb125 ace.

cb125e
    http://d1208.hizliresim.com/10/z/cgst3.jpg

cb125 ace
    http://imageshack.us/scaled/medium/594/dsc8736y.jpg

Honda'nın CB 125 E modelinde öyle bir gösterge yok! Peru gibi ülkelerde mevcut, ancak Türkiye gibi ülkelerde veya sadece Türkiye'de devir saat'i yerine kocaman ''CB 125 E'' yazısı mevcut. Hem de ''ışık''landırmalı!

Türkiye'ye gelen CB 125 E'lerde aşağıdaki gibi göstergeler mevcuttur;

Motosikleti
    Ben göstergeden değil, göstergenin kenarlarında boşluklardan bahsettim. Ace'de o boşluklar yerine göstergeyle kafayı birleştiren plastik olduğuna vurgu yaptım. Yoksa biliyorum cb125e'nin göstergede neler bulunduğunu defalarca kullandığım bir model..

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben göstergeden değil, göstergenin kenarlarında boşluklardan bahsettim. Ace'de o boşluklar yerine göstergeyle kafayı birleştiren plastik olduğuna vurgu yaptım. Yoksa biliyorum cb125e'nin göstergede neler bulunduğunu defalarca kullandığım bir model..
    Belirttiğiniz ve de yayınladığınız resim, bazı potansiyel motor meraklılarını yanlış yönledirebileciğini düşünerek, mesajım uyarma babındaydı. Maalesef 4.000 km kadar CB 125 E alıp, kullanma gafletinde bulunmuşluğum vardır!.. Paylaşım yaparken biraz daha dikkatli olalım lütfen. İyi geceler...

Herkese merhabalar.Honda wing go almayı düşündüğüm için yeni konu açmak istemedim.Bu arada forumda yeniyim.Meslek olarak öğretmenlik yapıyorum.Okulla ev arası yakın ama rampa olunca yürümek zor geliyor.Arabayla gitsem götürdüğüme değmiyor velhasıl çareyi hiç aklımda olmamasına rağmen motorsiklette buldum.Biraz araştırdım öncelikle scooter düşünüyodum fiyatı pahalı geldi cub sınıfında hoş modeller var.Motorla ilgisi olanlara soruyorum herkes bişey diyor cross al şunu al bunu al o motor o kadar etmez vs vs.Ben bu işe bisikletten geçicem arkadaşlar az yaksın masrafı az olsun beni getirsin götürsün yeter.Birde bizim millet kadar önyargılı bir başka millet daha var mıdır bilmiyorum ''kalıplı bişey al öğretmene yakışmaz böyle motorlar''cevabını bile duydum.Herneyse uzatmadan sadede geleyim:
    Honda wing go da karar kılmış durumdayım.Bir bayiden tanıdık vasıtasıyla çelik jant-disk frenli siyah-gri renkli modeline nakit olarak 3200 lira fiyat aldım.Artıları eksileri nedir?Bu fiyata alınıp beklentileri karşılar mı?plaka-sigorta-ruhsat masrafları ne kadar tutar?Bakım peryotları ve masrafları nedir?kullanan bilen arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa memnun olurum.Çünkü bu motor hakkında internette çok az bilgi var.

Evet arkadaslar bugun honda bayisine gittim ve 600km.de olan cb125ace modelini aldim motorun ilk sahibi biraz yasliymis ve vitese alisamamis ace yi verip fizy almis motor kirmizi renk sifirdan farksiz bana maliyeti ise 1000lira pesin 1800lira 12ay vadeli yani toplam 2800lira sifir alcak olsam 3bin arti 350lira plaka ruhsat derken 3350 lira olcakti ayni motoru 550lira daha ucuza aldim motor yarin elime gececek fotograflarini da koyacagim hepinize guvenli surusler arkadaslar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Hocam wing go 3200 cb125ace 3000 lira eger debriyajli kullanabilirim dersen ace fiyat olarak uygun honda oldugu icin cok uzecegini sanmiyorum ama bu iki motordanda performans bekleme eger uzun sure kullanirim diyebiliyosan wing go vergisiz olmasi ve kullanim kolayligiyla biraz agir basiyo bence

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    yazdığını okumadım ama iş yerimizin ortak garajı var tanımadığım birisi honda wing go diye motor almış garaja çekmiş bende yanına çekiyodum.motoru inceledim anladığım kadarıyla manuel vites ama scooter tipi yapmışlar az yakacağı kesin ama çok itici duruyordu.Bu kişiyi motorun üstünde de gördüm cidden çok cılız duruyor motor.Motoru bu sıralar göremiyorum binanın görevlisine sordum motor nerde diye 2.750 sattı cbr 250 alacakmış dedi.Niye dedim utanıyomuş dedi.Bence vitesli alacaksan cbyi falanda geç.ybr,cbf,apachelere bak

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdığını okumadım ama iş yerimizin ortak garajı var tanımadığım birisi honda wing go diye motor almış garaja çekmiş bende yanına çekiyodum.motoru inceledim anladığım kadarıyla manuel vites ama scooter tipi yapmışlar az yakacağı kesin ama çok itici duruyordu.Bu kişiyi motorun üstünde de gördüm cidden çok cılız duruyor motor.Motoru bu sıralar göremiyorum binanın görevlisine sordum motor nerde diye 2.750 sattı cbr 250 alacakmış dedi.Niye dedim utanıyomuş dedi.Bence vitesli alacaksan cbyi falanda geç.ybr,cbf,apachelere bak
    o kadar tipsiz miymiş bu alet ya?fotolarda bişeye benziyor gibi duruyor ama

Motosikleti
    Manuel vites değil, yarı otomatik vites, bir de scooter'la ne benzerliği var arkadaşlar yapmayın

Bu kadarda abartmayalim arkadaslar herkesin cbf ybr alacak parasi olsa binsin ama bu is once zevke sonra paraya bakiyo wing go da gayet kullanabilcek bi motor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)