Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kediyle Çarpışma...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    geç bi saatte çevreyolunda ilerlerken ileride yola bir kedi fırladı. gayet sakin bir şekilde zıt yönüne gidonu kırıp devam ediyim derken kedi beni farkedip yön değiştirdi. diğer yöne kırdım kedi de döndü ve üstünden geçtim. kenara çekip dönüp baktığımda ortada kedi falan yoktu

eğer halüsinasyon değil idiyse, kediler her zaman ileri kaçmıyor...

manyak hayvanlar. çok ani hareket yaptıklarından ring'te karşılaştığınızda ne yapacakları belli olmuyor.

eğer çarpışma mümkün görünüyorsa dümdüz ilerlemek, popoyu motordan biraz ayırmak ve çarpma etkisinin bir kısmını dizlerinizle absorbe ederek tehlikesiz şekilde atlatmak mümkün...

eğer 250'lik ve daha güçlü bir motosikletiniz varsa ve lastikleriniz kötü değilse, iri bir köpeğe tam göbekten çarpmadığınız sürece düşmeniz düşük ihtimal.

siz muhtemelen manevra yaparken tekerin altına geldi kedi. böyle durumlarda hayvanı kurtarmaya çalışmayın. ama bir çarpışmayı önleyemeyecek süratte de ilerlemeyin derim.

Bir de yazma çizme işlerine şahsi olarak pek takılmasam da, bir iki noktalama işareti kullansanız en az 2 - 3 kat okunaklı olacak yazdıklarınız diye düşünüyorum.
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geç bi saatte çevreyolunda ilerlerken ileride yola bir kedi fırladı. gayet sakin bir şekilde zıt yönüne gidonu kırıp devam ediyim derken kedi beni farkedip yön değiştirdi. diğer yöne kırdım kedi de döndü ve üstünden geçtim. kenara çekip dönüp baktığımda ortada kedi falan yoktu

eğer halüsinasyon değil idiyse, kediler her zaman ileri kaçmıyor...

manyak hayvanlar. çok ani hareket yaptıklarından ring'te karşılaştığınızda ne yapacakları belli olmuyor.

eğer çarpışma mümkün görünüyorsa dümdüz ilerlemek, popoyu motordan biraz ayırmak ve çarpma etkisinin bir kısmını dizlerinizle absorbe ederek tehlikesiz şekilde atlatmak mümkün...

eğer 250'lik ve daha güçlü bir motosikletiniz varsa ve lastikleriniz kötü değilse, iri bir köpeğe tam göbekten çarpmadığınız sürece düşmeniz düşük ihtimal.

siz muhtemelen manevra yaparken tekerin altına geldi kedi. böyle durumlarda hayvanı kurtarmaya çalışmayın. ama bir çarpışmayı önleyemeyecek süratte de ilerlemeyin derim.

Bir de yazma çizme işlerine şahsi olarak pek takılmasam da, bir iki noktalama işareti kullansanız en az 2 - 3 kat okunaklı olacak yazdıklarınız diye düşünüyorum.
    Sizin malum kedi biraz karaktersizmiş ))
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bide köpeğe denk gelsen vay haline allah göstermesin ..
    geçmiş olsun
    Köpek kemik yapısından dolayı, arabayı göçerttiğini biliyorum.

Çok geçmiş olsun. Sende birşey olmaması sevindirici. Umarım motorunda da pek birşey yoktur. Kask ve full korumanın önemini, canlı örneği ile tekrar görüyoruz. İnşallah, sıkıntıya gelemeyen arkadaşlara bir ders , örnek olur.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç İlk defa sizden duyuyorum öğrendiğmiz iyi oldu :=)
    burda her yer tavuk tabi köyün iç kısımlarında motorlar giderken ya yola atlıyor yada size uçuyorlar.. tavuk sakin sağda sakin sakin giderken aniden atlıyor yola..

bigün birisi ezdim iç organlarına kadar çıktı ve diğer tavuklar akbaba gibi üşüşüp bi güzel yediler
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    golf ile kangalımsı bir köpeğe çarpan arkadaşım yaklaşık 3000 tl masraf ile arabasını topladı.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Çok büyük geçmiş olsun. Kask herhangi bir hasar aldımı? Çatlama vesaire. Bende de Gdr var affınıza sığınarak merak ettim
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    millette bi satanistlik var ama çözemedim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Ben de bir köpeğin üzerinden geçtim bir gece. Ama çarpma anında ayağa kalkmıştım motorda dümdüz gidebilmiştim. Köpek kaçmış ben düşmemiştim enteresandır. Geçmiş olsun
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Geçmiş olsun
    bende geçenlerde köpeğe çarpacaktım ancak iyi bir frenleme ile atlattık
    hayvan bu nereden çıkacağı belli olmuyor
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

geçmş olsun hocam

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)