Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kediyle Çarpışma...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. bana da 1-2 defa kedi denk geldi, bereket ne çarptım nede düştüm çok şükür. yanlız yanlıs anlamassın umarım, anlatım tarzına yarıldım bu saatte :D
    kediyi bi adamın kenara çekmesi (araç yada yaralı insanı çekiyormuş gibi, birde kedinin kafayı kaldırıp sana bakmaması ) :D
    tekrardan çok geçmiş olsun
    Aynen öyle oldu vallahi hocam yani aynen anlattıgım gibi gelişti olaylar =).Saolun buarada.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    geçmiş olsun kardeş. sanırım kedi soldan sağa doğru hareket etmiş ve sizde sağa kaçmışsınız.
    nacizane tavsiyem bunu yapmayın. Baktınız kaçan bir cisim var bu önünüzden u dönüşü yapan bir iki ayaklıda olabilir, aksi yönde hareket edin. kedi sağa kaçıyorsa sizde sağa kaçarsanız o esnada frende yaptığınızdan çarpışma sadece gecikir. Ve böyle durumlarda mümkünse korna çalmayın. Çünkü hayvan bir plan yapmış ve koşuyor. kornayı duyunca şaşırıp korkup yolun ortasında kitlenebilir, birden geldiği yere doğru kaçmak için yön değiştirebilir. Bu bizler için dezavantaj, çünkü o an kedinin ne yaptığı zaten belli önemli olan bizim ne yapacağımız. Aynı şekilde çarpışma kesinse panik freni yapabildiğiniz kadar yapın bu şekilde hızı en aza indiririz, çok hızlıysanızda yatırın motoru. Sizden önemli değil. Yanlış anlamayın sadece tavsiye, ukalalık yapmak değil niyetim.

Birde sanırım scooter kullanıyorsunuz, tabiki etkisi olmuştur ama tekeri küçükse activa yada spacy gibi bişeyse kedi de biraz iriyse beton etkisi normal. Küçük teker panik freni haricinde her zaman dez avantajdır.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Büyük geçmiş olsun yaa

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Kediye de size de geçmiş olsun. Bu kedi hayvanı gerçekten etrafına bakmadan yola fırlıyor. Nedir bunun sebebi diye benim kediye bir sorayım bakayım. Sebebi miyav mış. Bu kedi de herşeye aynı cevabı veriyor. Tekrar geçmiş olsun.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun yaa
    Eyw hocam saolun.

Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kediye de size de geçmiş olsun. Bu kedi hayvanı gerçekten etrafına bakmadan yola fırlıyor. Nedir bunun sebebi diye benim kediye bir sorayım bakayım. Sebebi miyav mış. Bu kedi de herşeye aynı cevabı veriyor. Tekrar geçmiş olsun.
    Aynen öyle hocam valla Mart ayından dolayımıdır nedir bilemedim ama kedilerde bir tuhaflık mevcut.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    geçmiş olsun allah betrinden saklasın , hayvanların refleksleri h,ç belli olmuyor , kedilerin zaten hiç sağı solu belli olmuyor , geçenlerde arabanın radyötör peteğinin arasına girmiş ve orada sıkışıp kalmış hayvan , ruhunu teslim etmiş ,

günler sonra yola giceceğim sırada yağına suyuna bakayım diye kaputu kaldırdığımda , önümde bir kuyruk belirdi , baş aşağı sıkışmış ve tahminim , arabayla yeni geldiğim sırada motor sıcakken peteğin arasına girmiş ve bir daha çıkamamış ,

bir defasında ,yine iş yerimin musıbıshı pikabın motor kaputunun içine girmiş ve arkadaş marşa bastığı anda feci şekilde devir daim kayışlarının arasında, parçalanmıştı ,

yauuu kedi hayvanı sıcağı seviyorda ne işin var motorun içinde tabi seninki farklı konu ,

en azından vurduğun kedi değil bir inekte olabilirdi , yada allah göstermesin insanda !

bunları harddiskimizin bir kenarına kaydedip her an güncel tutmalıyızki sürekli tetikte olmalıyız , geçmiş olsun tekrardan .
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    geçmiş olsun dostum, bende birçok kez kedilerle karşılaşıyorum ancak kornayı falan duyunca irkiliyorlar seninki büyük talihsizlik olmuş.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun allah betrinden saklasın , hayvanların refleksleri h,ç belli olmuyor , kedilerin zaten hiç sağı solu belli olmuyor , geçenlerde arabanın radyötör peteğinin arasına girmiş ve orada sıkışıp kalmış hayvan , ruhunu teslim etmiş ,

günler sonra yola giceceğim sırada yağına suyuna bakayım diye kaputu kaldırdığımda , önümde bir kuyruk belirdi , baş aşağı sıkışmış ve tahminim , arabayla yeni geldiğim sırada motor sıcakken peteğin arasına girmiş ve bir daha çıkamamış ,

bir defasında ,yine iş yerimin musıbıshı pikabın motor kaputunun içine girmiş ve arkadaş marşa bastığı anda feci şekilde devir daim kayışlarının arasında, parçalanmıştı ,

yauuu kedi hayvanı sıcağı seviyorda ne işin var motorun içinde tabi seninki farklı konu ,

en azından vurduğun kedi değil bir inekte olabilirdi , yada allah göstermesin insanda !

bunları harddiskimizin bir kenarına kaydedip her an güncel tutmalıyızki sürekli tetikte olmalıyız , geçmiş olsun tekrardan .
    Vallahi sizinkilerde kötü olmuş hocam nediyim sizede geçmiş olsun söyledikleriniz'de haklısınız Allah daha beterinden saklasın.

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dostum, bende birçok kez kedilerle karşılaşıyorum ancak kornayı falan duyunca irkiliyorlar seninki büyük talihsizlik olmuş.
    Saolun Hocam ama ne kadar kornaya bastıysamda fayda etmedi kedi hiç sağına soluna bile bakmıyordu bişeyin peşinden gider gibi hedefe kitlenmiş gidiyordu takiii benle çarpışıncaya kadar.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Bi kedilerden birde tavuklardan korkarım..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyde bi hayır vardır hocam o olmasa başka bişey olucaktı belkide diyerek temenni ediyorum kendimi.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tavuk hayvanına da çok dikkat etmek lazım. Çünkü bu tavuk hayvanı bir gözüyle nesnenin hareket edip etmediğini ve konumunu öbür gözüyle o nesnenin ne olduğunu algılıyor. Sürekli kafalarını bir oraya bir buraya çevirmelerinin nedeni budur. Ee işlemci de küçük olunca iki veriyi birleştirmesi zaman alıyor ve kaçmaya fırsat bulamadan mındar oluyor.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tavuk hayvanına da çok dikkat etmek lazım. Çünkü bu tavuk hayvanı bir gözüyle nesnenin hareket edip etmediğini ve konumunu öbür gözüyle o nesnenin ne olduğunu algılıyor. Sürekli kafalarını bir oraya bir buraya çevirmelerinin nedeni budur. Ee işlemci de küçük olunca iki veriyi birleştirmesi zaman alıyor ve kaçmaya fırsat bulamadan mındar oluyor.
    İlginç İlk defa sizden duyuyorum öğrendiğmiz iyi oldu :=)

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun.kedi, scooter için oldukça iri bir hayvan tabi benim ybrde de aynı şey başıma geldi, ön tekeri kurtardım ama arka teker kedinin üstünden geçmişti ve çok şükür kedinin de çok büyük olmamasının da etkisiyle düşmeden atlattım ama kediye neler olduğu hakkında bi fikrim yok...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçmiş olsun.
    Bu durumlarda frene basmak , kornaya basmaktan çok işe yarar. Hemde hayvan kornadan anlarmı oda ayrı mesele.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Bu durumlarda frene basmak , kornaya basmaktan çok işe yarar. Hemde hayvan kornadan anlarmı oda ayrı mesele.
    Hocam ne olduysa biranda oldu hani frene basmaya bile fırsat kalmadı tekerlerde küçük olunca kediye vurmamla motordan fırlamam bir oldu kedide çok hızlı hareket ediyodu biraz yavaş gelse belki önünden arkasından geçerdim ama oda hızlıydı.

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    KEDİ İLERİ
    KÖPEK GERİ KAÇAR.

Bunu yazın bir kenara
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KEDİ İLERİ
    KÖPEK GERİ KAÇAR.

Bunu yazın bir kenara
    Aynen öyle oldu hocam.

Köpek kornaya felan bastın mı ürküo geri dönüp kaçıo Ama kediye ne yaparsan yap ya oldugu yerde duruyo yada adamın üstüne dogru geliyo bi tuhaflık var

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsn biraderim...

kediler nası bi ayar veriyorsa artık nası dek getiriyorsa resmen kendilerini ezdiriyorlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    eşimle beraber kedının ustunden gectık dengem bıle bozulmadı ama kedının dengesı baya buzulmus gbıydı motor apache
    www.erkakurye.com

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    iste burda preferik gorus acisi devreye giriyor. Bazi durumlarda cocuklarda ayni seyleri yapiyor. Bana aynisini kucuk bir cocuk yapti (araba kullanirken) direk frene bastim arkamdaki araclari dusunmedim bile. Cocuk gelip bana carpti. Ve emin olun benim yada gaza basip kactigimda arkamdan gelenin ona carpmasindan daha az hasar aldi.
    Cocuklar ve yaslilar ayni o kedi gibi direk onune bakarak kosabiliyorlar. Onlara bizim dikkat etmemiz lazim. Ozellikle sokak aralarinda bir aracin onunden bir evin kapisindan direk kosarak cikabiliyorlar. Asla duramayacak kadar hizlanmamak gerekli. Hem onun icin hem sizin icin cok yikici sonuclar dogurabiliyor.

Bir keresindede gultepe nin ara sokaklarinda olmus ve preferik gozlemleme sayesinde ve ongorulu davranarak durmustum. Oyle zor bir andiki olayi goren esnaf olayin heyecanindan beni alkislamislar " helal olsun ne refleks " gibi tezahurat yapmislardi
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)