Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletin insana kazandırdıkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunuzun markası ve size kazandırdıkları nelerdir? zaman, heyecan, para, adrenalin, saygı, ilgi başka? şöyle bi 600lük racing alsam bana ne kazandırır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikletim bir cub idi.Mobylette kullanıp ona binmiştim.Gayet rahattı.Bana frenajı ilk bu motosiklet öğretti.Gaz koluna sahip olmayı öğretti bana.Hayatımda sayılı defa vitesli motor kullanmıştım.Cub kullanıp gittim kuzenim ybr verdi...Hiç zorlanmadan,gayet rahat bir şekilde onu da kullanıyorum.Kaybettirdiği tek şey ise gittiğindeki üzüntü.Ama bir adet yeni cub benzeri alet alacağım inşallah.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    motorum hyosung 650 comet
    motor bana diz ağrıları
    boyun ağrıları
    vertigo
    sinüzit
    cebimde kocaman bir delik
    ve çok çok borç kazandırdı
    tabi bu durum racing de daha kötü
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    600luk racing sana fazlasi ile heyecan yasatir, calindi mi caliniyor mu, yerinde mi, yok mu, ilgi de kazandirir, hirsizlarin gozdesi olursun, para da kazandirir, dayanamazsin bu strese ve satarsin, saygi kazandirmaz, motur bu saygiyi kendin kazanirsin

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Soğuk havalara karşı direnç

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Vespa varken, heyecan,para,saygi, ilgi hepsi vardi.
    Kizlar pesimde kosardi.
    Ne zaman satip, 600lük racing aldim, hepsi bitti.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    her anlamda sana tecrübe kazandırır..tecrübenin hayatta yenilen kazıkların toplamı olduğunu biliyorsun değil mi?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaş...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Motosikletin kazandırdığını boşverdimde
    Forumda inandığımız doğruları söylediğimizden en az dostlar kadar bana düşman kazandırdı )

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600luk racing sana fazlasi ile heyecan yasatir, calindi mi caliniyor mu, yerinde mi, yok mu, ilgi de kazandirir, hirsizlarin gozdesi olursun, para da kazandirir, dayanamazsin bu strese ve satarsin, saygi kazandirmaz, motur bu saygiyi kendin kazanirsin

süpermiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yeni Gilera Runner 180 sp Arıyor :)
    + ları
    Bana Bir Araba Kazandırdı.
    Aşırı korkak biriydim. ( Runner kullanarak Benden Cesuru yok Motor 15 Sn de 165 km Hızda ) (Power çip Takılı )
    Her girdiğim ortamda Zengin muamelesi gördüm.

- leri
    Kendi yaktıgı gibi benimde cebimi yaktı.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bakim ve tamir yapmayi ogrendim.
    Bir suru yeni yer gordum yeni insanlar ile tanistim.
    Ellerimde sinir sikismasi ve boyun agrisi sahibi oldum.
    Arabayi emniyet kemeri takili kullanan ben motor kullanmanin guvenli olduguna inandim.
    Kardesim de motor kullandigindan surekli onu dusunmekten paranoyak oldum.
    Ortulu odenek ve gizli butceler yaratmayi ogrendim.Boylelikle esimin ve babami baskilarini ustaca atlatabiliyorum.

Aklima gelenler bunlar
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    YBR 125
    yeni yerleri gezmek ve doğayla iç içe olmak

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısaca

Eşşeğe altın semer vursalar, eşşek yine eşşek...

Yani altına çektiğin motorun kaçlık olduğunun hiiç mi hiç önemi yok...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    TVS APACHE kullanıyorum Başakşehir göbekten dönerken ortakul çocukları arkamdan bağırdı:
    abi motorun çok dandikmiş

yani anlayacağınız saygınlık vs.vs. şimdilik bişey kazanmışlığım yok ileride mevlam ne gösterir bilemem...
    harley is making love with davidson

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS APACHE kullanıyorum Başakşehir göbekten dönerken ortakul çocukları arkamdan bağırdı:
    abi motorun çok dandikmiş

yani anlayacağınız saygınlık vs.vs. şimdilik bişey kazanmışlığım yok ileride mevlam ne gösterir bilemem...
    poh yemişler...ortaokul bebesi ne anlar...sınıfının en yakışıklısı bence...

Motosikleti
    CBR250R
    Farklı sorular var.

Soru 1 : Motosikletin insana kazandırdıkları : Motosiklet bir kere sınıf farkını çok fazla azaltan bir araç. Arabadaki gibi bentley ile tofaş arasındaki farklar yok. Çünkü en pahalı motosiklet 70.000 TL ve böyle pahalı motorlar çoğu kişide yok. Ayrıca böyle pahalı motorlara binen insanlar da aynı iki tekerin üzerinde olduklarını bilerek ve bunu para ile satın alınabilen bir şey değil de maharet ile sahip olunabilen bir şey olduğunun farkında olduklarından dolayı oldukça alçak gönüllüler. bu sebeple motosiklet camiasındaki adamlar bir eşitlik duygusu ile oldukça iyi anlaşıyorlar ve grupca hareket edebiliyorlar. Ayrıca motosiklet bir özgürlük duygusu verdiğinden dolayı sanırım motosiklet camiası özgürce hareket etmek isteyenlerin camiası halinde. Genelde serseri değil ama rahat ve asi ruhlu ve düzgün insanların olduğu bir ortammış gibi geliyor bana. Serseriliği kanun dışı işler veya buna yakın işler yapmak olarak gördüğümden dolayı motorcuları genelde asi olarak görüyorum. Yani kısacası motosiklet alçakgönüllülük veya alçakgönüllü insanlarla karşılaşma fırsatı sağlar.

Soru 2: Belli bir markanın insana kazandırdıkları: Markaları farklı paralarla alınabilecek motorların katmanları olarak görecek olursak herhalde farklı markalar farklı güven duygusu ve farklı masraf kapıları açacaktır. Bmw ile mondial elbette farklı yedek parça ve hizmet kalitesi sağladığından dolayı farklı izler bırakacaktır. Farklı marka sanırım kazanılan veya kaybedilen farklı maliyetler demektir. Markanın kazandıracağı insani bir yön olacağını sanmıyorum.

Soru 3: Belli bir motosiklet tarzının insana kazandırdıkları : Farklı motosiklet tarzları ise gerçekten farklı insanlar anlamına geliyor. Küçük hacimli scooter'lar genelde çeşitli taşıma işlerinde çalışan kardeşlerimizin altında olduğundan dolayı belli bir meslek grubunu temsil ediyor diyebiliriz. Bununla birlikte bayanlar ve az da olsa bazı erkekler de küçük scooter'lar ile yolculuk yapmaktadırlar. Fakat genelde bu arkadaşlarımız çok hızı değil de motorla yer değiştirmekten hoşlanan kişiler oluyorlar.
    Bununla birlikte maxi scooter ve daha büyük scooter'larla yolculuk yapanlar genelde şehir dışı gezmelerden hoşlanan insanlardır. Bununla birlikte maxi scooter'ları işten eve ulaşım aracı olarak kullanan insanlar da oldukça çoktur. Bu insanlar birbirleri ile forumlar veya çeşitli sosyal ortamlarda karşılaşıp görüşmekte ve tanışmaktadır. Bu tür motor kullanan insanlar ortak değerleri bulmakta zorlanmazlar, çünkü birbirlerine yakın bir profile sahiptirler. SS kullanan insanlar genelde hız ve populariteden hoşlanan insanlardır. SS'ciler sanki kendilerinin rüzgarla beraber gittiği hissindedirler. Bu sebeple genelde 18 - 30/35 yaş arasında ve cool tiplerdir. Bu tarz motor kullanırsanız kendiniz gibi cool tipleri bulursunuz. Arada kıromajlar da yok değil ama genelde SS'ciler cool tiplerdir Chopper ve Custom'cılar bira-kadın sever ve serseri ruha sahip insanlardır veya bazıları öyle bilinmek ister. Bu ortamda kazanacağınız şey yine dostluktur. Onlar da bu camianın insanıdır ama biraz farklı hissederler ve farklı da olabilirler. Bu farklılık biraz ekonomik seviyelerinin yüksek olması olabilir. Elbette lafım harley'cilere. Çünkü harley'cilerle ucuz chopper'cıların pek çok görüşüp seviştiği görülmemiştir. Touring'ciler ise uzun yol adamıdırlar. Yolların bitmemesini isteyen ve yolda giderken dostluk gösteren bu sebeple de iyi arkadaşlık yapabilen adamlardır. Bu adamlarla tanışırsanız iyi dostluklar kurarsınız. Çünkü iyi yol arkadaşları diğer zamanlarda da iyi arkadaştırlar. Touringciler yol arkadaşlarına güvenmek zorundadır bunun için ise güvenilir olmak zorundadırlar. bu sebeple iyi arkadaştırlar.

soru 4: Belli bir motor hacminin insana kazandırdıkları: Yüksek hacimler genelde az sürüş zevki ve bol kırık çıkık kazandırır. Düşük hacimler ise daha çok sürüş zevki ve nisbeten az kırık çıkık kazandırır.

Toplamda her türlü motor dost kazandırır.
    17muhammed, FIRTINA34 ve Tam35scream bunu beğendiler.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    poh yemişler...ortaokul bebesi ne anlar...sınıfının en yakışıklısı bence...

güzeldii
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaybettirdikleri:
    Artık hiçbir otomobil keyif vermiyor.
    Soğuk ve yağmurlu günlerde insan bunalıma giriyor.
    Kişisel bakımın yerini, motosiklet bakımı alıyor.
    evocamd, jackonbir, murat_1989 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte Robocop refleksleri, örümcek adam hisleri, terminatör soğukkanlılığı. Uzun yola çıkılacağı zaman "off o kadar yolu arabayla kim çekecek şimdi?" yerine çocukluğumda hissettiğim "uzun yola çıkacaz hoolley" hissiyatı. Alçakgönüllülük. Şimdilik aklıma gelenler.

He bi de sinir.
    evocamd, Sarp13 ve Tam35scream bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)