Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Cbf 150 Yakıt Sarfiyatı İşe Gidiş Geliş. Bilgilendirme (!)

Motovento
    REKLAM ALANI

50 - 60 km hızda eve gidip gelsem, 100 km'de 2.5 litre yakar mı? Şimdi bizim ev, Taksim Tünel'den, bizim oraya 10 km ortalama. Yani gidiş geliş, 2.5 litre benzin ile 5 kere gidiş geliş yapabilirim sanırım 20 km'den?

Benzin: 2.5 litre benzin 4.35 x 2.5 litre ) 10.75 TL civarı ediyor. Ben şimdi 2.5 litre benzine 10.75 kuruş vererek 50 - 60 km hızla eve 5 kere gelebilir miyim? Haftaiçi dolaşma ve eve çabuk gelme de cabası.

Levent Metro'ya gidiş. 1.75 Metrodan geçiş 1 lira. 2.75 etti.. Şimdi iş çıkışı tekrar Metro'ya bin. 4.5 lira etti. Para gitmesin ve zaman kaybı olmasın diye otobüse binmiyorum. Yoksa toplam 5.5 lira olcak. Yani motosiklet alırsam eve gidiş geliş ucuz mu olur mu benim? 10.75 liraya 5 kere git, gel yapacağım. Otobüsle 3 kere gidiliyor o paraya. Daha kârlı gibi? Bir yandan da hevesimi alırım, sağa sola giderim arada.

Sıfıra param yok ama en fazla 3 bine kadar temiz motosiklet bulabilirsem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben onu bunu bilmemde motosikleti alınca iki günde bi 10 Tl lik doldurursun dostum Sen motorun olunca öyle kuzu kuzu oturucağınımı hayel ediyorsun

cebine para iş-ev hesabıyla yapılmaz... kullanmadığım motor yakıt konusunda sana yardımcı olan çıkar ama..
    sadece onu düşünme kısa mesafelerde acil işinde birşey taşıman gerektiğinde yolda görüpte bi ara şuraya uğrayayım dediğin ama in bin yapmak istemediğin
    yerler vs vs vs kısacası motor bir süre sonra elin ayağın oluyor bence bunlarıda düşün söğlediğin mesafeyi de hangi motor olsa seni daha ucuza götürür.
    şimdiden hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 - 60 km hızda eve gidip gelsem, 100 km'de 2.5 litre yakar mı? Şimdi bizim ev, Taksim Tünel'den, bizim oraya 10 km ortalama. Yani gidiş geliş, 2.5 litre benzin ile 5 kere gidiş geliş yapabilirim sanırım 20 km'den?

Benzin: 2.5 litre benzin 4.35 x 2.5 litre ) 10.75 TL civarı ediyor. Ben şimdi 2.5 litre benzine 10.75 kuruş vererek 50 - 60 km hızla eve 5 kere gelebilir miyim? Haftaiçi dolaşma ve eve çabuk gelme de cabası.

Levent Metro'ya gidiş. 1.75 Metrodan geçiş 1 lira. 2.75 etti.. Şimdi iş çıkışı tekrar Metro'ya bin. 4.5 lira etti. Para gitmesin ve zaman kaybı olmasın diye otobüse binmiyorum. Yoksa toplam 5.5 lira olcak. Yani motosiklet alırsam eve gidiş geliş ucuz mu olur mu benim? 10.75 liraya 5 kere git, gel yapacağım. Otobüsle 3 kere gidiliyor o paraya. Daha kârlı gibi? Bir yandan da hevesimi alırım, sağa sola giderim arada.

4.35tl full den falanmı alıyosun shell falan 4.44tl den veriyor :D ayrıca bakımı gelicek bi yağ değşimi yapınca 15tl ye acaba karın devam edicekmi oda var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu bunu bilmemde motosikleti alınca iki günde bi 10 Tl lik doldurursun dostum Sen motorun olunca öyle kuzu kuzu oturucağınımı hayel ediyorsun
    heheh:D doğru söz gelimi honda today olsa onda bile bu işler böyle
    Mustafa Kemal Atatürk

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    sana şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirimki, devirli kullanımda 3lt yi geciremezsin. yazdıgın hızlarda kullanacaksan cok rahat gidip gelirsin 10tl ye. ben 10 tl ye, günde 18km olmak kaydıyla 1hafta işe cok rahat gidip geliyordum. ama şu da bir gercek ki, arkadaşların dediği gibi motor olunca bazen hesaplar tutmuyo, gezmek istiyo insan. ama seni çok rahat gótürüp getireceği kesin

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.35tl full den falanmı alıyosun shell falan 4.44tl den veriyor :D ayrıca bakımı gelicek bi yağ değşimi yapınca 15tl ye acaba karın devam edicekmi oda var

Tabii ki bakım masraflarını falan da düşündüm. Anes Motor'u arayıp sordum belli başlı parçaları. CBF 150 konusunun çoğu sayfasını okudum zaten, kaç senedir alacağım diyorum, bir sürü aksilik çıkıyor.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ortalama tüketimi 2.8-3 lt gibi hesapla bence. 2.5 lt den biraz fazlaca bi tüketimle de karşılaşabilirsin.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30

Vallah CBF yaptığın hesaplara göre işini görürmü bilmem ama cub motor kesin görür
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    10 lira ile 70 km yapıyor
    bu kawasaki bir başka dostummm

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 lira ile 70 km yapıyor
    20tl sürekli benzin alıyordum cbf150 bende iken 170km civarı gidiyordum 140km biraz az oldu cok devirli kullanıyosunuz herlade bende bi kere hızlı kullanmıştım 145kmde bitmişti 20tl ama 20tl ye 191km gittiğimde oldu tamamıyla kullanıma bağlı
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yıllık vergisi + sigortası + vizesi + bakımları +........
    Sana km de 10 kuruş ta onlar yaktırır... )))
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Düşündüm de, basit 150 cc lik bir motosikleti bile alacak gücüm yok. Evdeki borçlar, okul için harcamalar falan derken alamayacağım gibi. Neyse, teşekkürler arkadaşlar.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkezin aldığını almak zorunda değilsin ben 2006 dan beri 100 cc cub kullanıyorum 1000 tl ye rahat bulursun 8 tl ye 100 km gidersin rüzgarsız havada 60-70 km hızla daha da düşük yakar maksimum hızı 85 km şehiriçinde yeter ben çorludan-marmara adasına kırklareli ne istanbul a heryere gidiyorum

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi şöyle bir durum var maddeler halinde açıklayayım

1 benzine sık sık zam gelir o nedenle litre fiyatını sen yaklaşık 5liradan hesapla çünki yaz sonuna kadar muhtemel zamlarla ulaşacağı rakam odur

2 bakımı hesap ettim diyorsun ancak bunun yan yatması çamura batması yada kazası belası var sadece hayati parçaları alayım desende süpriz bi şekilde 100 150 lira masrafın çıkabilir

3 bahsettiğin motor cbf tamam çok yakar 3 litrenin üstüne çıkar demiyorum ama ybr gibi ne kadar zorlasanda 2,5 üstüne çıkmaz diye bi kaide yok o nedenle yakıt konusunda ybr tavsiye ederim ( ha ne kadarda 50 ile 60 la gidicem desende aldıkdan sonraki hafta kendini otobanda sol şeritte dip gaz 120km/h hızla kendini bulup ulen eve gidecektim nerden dönüyorduk derken kuruş kuruş hesap ederek aldığın benzin bitebilir evet uç örnek oldu ama hangimizin başına gelmedi ki? )

4 sadece işe okula gider gelirim deme rüzgarı yedin mi bakkala çakkala bile motorla gider duruma gelirsin tabii birde arkadaşlarının seni kullanırcasına beni şuraya buraya bırak demelerinden de sıkılacaksın (her ne kadar başlarda hoşuna gitsede)

5 yıllık vergileri 2 yılda bir muaynesi pulu ıvırı zıvırı da var hatta onun yanında birde motosikletini zamanla kişiselleştirmeye çalışacaksın yok zenon farı yok led sinyali vs vs hesapda olmayan harcamalarda yapacaksın

6
    7
    8.....

Kısaca kuruş kuruş motosiklete binilmiyor. Ha çok iradeli olanlar vardır cidden şurdan şuraya gidicem der ve gider ama kendim için konuşayım bi yerden dönerken bile dur sahilden gideyim manzaralı olsun dur şurdan geçeyim bi arkadaşa selam vereyim derken 8km yol oluyor sana 14 15 km o nedenle tam hesabına göre alacaksan alma maddi durumunu az daha iyileştir en azından ekstra masraflarıda karşılayabilesin yoksa 1 hafta gider dediğin benzin 2 güne biter sonra hepten çulsuz kalır yürürsün onca yolu. Yada yemenden içmenden kesip benzin almaya kalkarsın. O nedenle bütçeni iyi belirle

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    2 gün önce depoyu kapak ağzına kadar fulleyip 186 km yol yaptım ve dönüşte yine fulledim tam 20 liralık benzin aldı
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..

dostum motorsiklet pahalı bir oyuncaktır tamam az yakanı alırsın edersin ama sadece benzinle bitmiyor bunları da düşün bakımı var elbise kask olur olmaz masraf çıkar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce depoyu kapak ağzına kadar fulleyip 186 km yol yaptım ve dönüşte yine fulledim tam 20 liralık benzin aldı

bu nasıl bi motor böyle mübarek 3000cc jeep gibi yakıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu nasıl bi motor böyle mübarek 3000cc jeep gibi yakıyor
    abi bence çok yakmamış aksine az yakmış normal yakıtı yani 10 kr yakmış nerdeyse km de
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    ee benim de cbf 150m var uzun yolda 460-480 km gidiyorum 10lt benzin ile, şehir içi en düşük devirli kullanmada 380 (2.2lt ve 2.6lt) dediğin gibi düşük devirli 5. viteste 50-60 kullanacaksan bence 2.5in altına inersin. ama keşke sadece benzin ile bitse

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)