Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Fuarda motosikletlere dokundurtmayan firmalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben hic Turkiyede teshir urunu diye daha ucuzdan motosiklet satildigina tanik olmadim. Goren bilen varsa soylesin. Amerikada olsa inanirim ama burda inanmak zor geliyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Suzikiyide satanlarıda günahım kadar sevemedim
    ama fuarda hayabusanın üzerinde poz verip fotoğraf çektirenler çok fazlaydı hatta birisi için satıcıyada kızdım
    adam makosenleri ile pegi bile bulamadığından egsoza basıyordu
    hiç kimsenin hiçkimseyi uyardığına tanık olmadım
    sadece kavasakinin bir modeline kocaman kağıt yapıstırılmıştı
    OTURMAYINIZ diye

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben cuma günü gittim fuara Suzuki'den kimse kimseyi uyarmıyordu. Ben de gsr, gladius, hayabusa dahil nerdeyse çoğunun üstüne oturdum. Diğer arkadaşlar hangi gün gittiler bilmiyorum belki cumartesi?

Aslında bu işin orta yolu firmaların o motosikleti teşhir ürünü olarak kafadan sayması cidden ama Türkiye'de inanılmaz denilebilecek motosiklet satılmadığı için adamlar da o ürünü feda etmiyor. İki tarafı da boklu değnek. Adam tabi ki alacağı motorun üzerine binip, ölçülerine uygun mu diye bakıp yoklamak hatta deneme sürüşüne çıkmak istiyor ki bundan normal hiç bir şey olamaz yani ama diğer taraftan da adam bakıyor ki senede sallıyorum 20 tane satmıyor o modelden neden bindircem diyor. Ha bizim lehimize dönecek olay eninde sonunda çünkü satışlar artıyor, artmasa bile motosiklet dünyası büyüyor.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    BMW bu konuda da büyüklüğünü göstermiş 70binliralık motrun başında bile kimse yoktu fuarı tamamen gezdim BMW R 1200GS,BMW R 1200R,BMW K 1600GT den
    başka bir motorun üstüne oturmadım oturmamda ilgi alanımı çeken benim tarzımı yansıtan modellerin en iyisine bakma fırsatı verdi BMW olması gerekende buydu.

SUZİKİ YE DİYECEK ÇOK LAFIM YOK ZATEN FİRMA İMAJI VE KALİTESİ BELLİ OLDU.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    dünyada paran varsa adamsın modundalar artık daha neler gördük biz :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamlar motorları bedavaya ithal etmiyorlar

Adam motora biniyor, sanki rodeo atina biner gibi. Ustunde tepiniyor, orasini burasi kurcaliyor, beni ceker mi diye zipliyor tepesinde.

Tekne yada otomobil fuarina gidin. Cogu arabaya dokunma sansiniz yok , olanina da tek tek yaklastiriyorlar.
    otomobil fuarına da gittim, tekne fuarına da...

ferrarisine de oturtuyorlar, lamborghinisine de. hiç de öyle dediğiniz gibi bir durum yok.

otomobili zaten biliyoruz da ben size biraz da tekne fuarından bahsedeyim. milyonlarca dolarlık teknelerden hiç birisinin önüne, sağına soluna bant çekilmiyor, giriş kapısına bariyer konmuyor. istediğinize istediğiniz gibi girip bakıyorsunuz. içindeki tüm katlarında dolaşıp, yatak odasındaki yatağına uzanabiliyor, kaptan köşküneki elektronik donanımları kurcalayabiliyorsunuz. isterseniz yanınıza refakatçi alıyor isterseniz yalnız geziyorsunuz tekneyi... sadece bazılarında, dolaşırken giymeniz için galoş var. o da bazılarında, hepsinde değil ve amacı halılar tozlanmasın, temizlik derdi olmasın diye. yoksa aykkabılarınız halıyı deler, çizer diye değil... giriş kapısından girerken mankenler "rica" ediyor giymeniz için.

satış mı? o tekneler de teşhir ürünü ancak isteyen olursa satışı da yapılıyor. ama zaten satış konusunda tekneyi motosikletle bir tutamazsınız. motosiklet seri üretim, tekne siparişle yapılan bir ürün. dolayısıyla beğenen adam, sipariş verip aylarca yapımını beklemek yerine ordaki teşhir ürününü alıveriyor. üstelik satış sözleşmesi yapılan ve satılan ürünler de teşhirden çekilmiyor. üzerine "bu ürün satılmıştır" tabelası asılan tekneler bile fuar sonuna ziyarette kalıyor. bu duruma tekneyi almış adamın da itirazı yok demek ki...

adam bir kaç milyon dolar verip aldığı yatın, aldıktan sonra bile gezilmesine izin veriyor ama biz motosiklet fuarındaki teşhir ürününe oturtulmamasını mazur görecek bahaneler arıyoruz burada... neymiş efendim? yok üstünde zıplıyorlarmış, düğmeleriyle oynuyor motoru piç ediyorlarmış.

yahu üstünde zıplandığı için amortisörü patlayacak, gaz kolu çevrildi, debriyaj maneti çekildi, flaşör düğmelerine basıldı diye bozulacak kadar nazikse bu meretler bozulsun anasını satayım... ben de ona göre ne kadar nazik olduğun görüp almayayım ya da çok sağlammış diye alayım...

her şeyin ötesinde, fuarların amacı bellidir. ve bir fuarda teşhir ürününün ziyaretçi tarafından "mıncıklanması" ziyaretçinin hakkıdır. katılımcı bir firma bu hakkı bilir ve buna rağmen katılırsa bunu peşinen kabulleniyor demektir. kabullenmeyenler de katılmazlar zaten. bu durumda benim anlamadığım şu ki, trafikte, şurda burda, haklarını korumak, onlara sahip çıkmak ve bu haklarını gasp edenlere karşı tepki göstermek konusunda en hassas kesimlerden birisi olan motorcu gurubu, nasıl oluyor da fuardaki haklarının gasp edilmesini mazur görebiliyor? üstüne bırakın bu hak gaspına tepki göstermeyi, bir de bu hakkı gasp edenleri haklı gösterecek ve onları haklı çıkaracak savunmalar peşinde koşabiliyor? bu nasıl bir psikolojidir, birisi bunu açıklayabilir mi?
    Faruk07 bunu beğendi.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence Suziki'nin mantığı Türk alıcının büyük kesimini iplememesi,nasıl olsa bunları neye zorlarsak sesleri çıkmadan kurallara iki laflayıp uyarlar mantığı.her konuda öyle degilmiyiz.burda atışıp dururuz ama 2 gün sonra hiç birşey olmamış gibi kaldıgımız yerden yine sohbete devam ederiz.

madem suzuki'nin yaptıgı olaydan rahatsızız o zaman suzuki'yi meil yağmuruna tutalım Türk vatandaşının artık olaylara sessiz kalmadığını gösterelim.

boşu boşuna birbirinizi kırmanızın bir birinize hakaret atmanızın anlamı yok.
    senelerdir zaten Türk'ü Türk'e kırdırmıyormu dış etkenler!

bende kızdım bant olayına ama zaten reelde üzerine oturup kullandıgım motosikletler fuar'da üzerine otursam ne olur oturmasam ne olur,hatta BMW standındaki motosikletlerin sağı solu çizik görünce üzüldüm dogrusu ve içimden geçirdim binmesini bilmiyorsan çıkma kardeşim motosikletin üzerine.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Turklerin gorgusuzlugunu burda yeniden dile getirmeye gerek yok.
    hangi millettensin?

-------
    her çeşit motosikleti, henüz fuara bile gelmemişken, internet üzerinden görebiliyorken, yine görmek için kalkıp fuara niye gidelim
    demek ki bir farkı olmalı
    motosiklet fuarına katılanların çoğu da motosiklete gönül veren adamlar ise
    sorun ne?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

.
    Sonuçta babalarının hayrına bedavaya da vermiyorlar....
    Hem diyorsun oraya satılmak için getirildi , hemde ellemeyecek oturmayacak...
    Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz....
    Yazdıkların bile kendisiyle çelişiyor...

Evet görgüsüz milletiz... Ama yokluk işte.. Naaparsın... Zor kazanılıp az kazanınca ister istemez orasını burasını mıncıklamak zorunlu...
    Görgülü milletler gibi paramız bol, motorlar ucuz olsa şu an garajımızda modelini bile unuttuğumuz motorlarımız olurdu...
    Ama nerdeeee?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    oraya satılması için getirildiği argümanını anlamıyorum...
    adam elbette satabileceği adamı oturtur o makinanın üstüne...
    BMW standında adamın biri için kontağı açıp bir çok özelliğini gösterdiler, yol bilgisayarı, motordaki ayarlamalar, bilgisayarın menüleri, işlevleri hakkında uzun uzun bilgi verdiler...

elbette üzerine oturulması bence problem olmaz..çizilen motorları teşhir ürünü olduğu için daha ucuza verilebilir...hem firma psikolojik prestijini kaybetmez...

ama muhabbete bakıyorum da sanki hepiniz üzerine oturamadığınız için motoru almaktan vazgeçmişsiniz gibi...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama muhabbete bakıyorum da sanki hepiniz üzerine oturamadığınız için motoru almaktan vazgeçmişsiniz gibi...
    mesela hangi yorum?
    hepiniz dediğine göre cevabı çok kolay bulabilmen gerek
    ama nedense cevaplayamayacağını düşünüyorum

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    60binlik s1000rr a oturdum hiç inesim gelmedi.Gixxerınıda al git suzuki!!!
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela hangi yorum?
    hepiniz dediğine göre cevabı çok kolay bulabilmen gerek
    ama nedense cevaplayamayacağını düşünüyorum
    gereğinden fazla tepkide bulunanlar..adam dokunmana izin vermemişse kızarsın, küfürünü edersin geçersin..bu kadar fanatizm ile kızmanın ne anlamı var...serzenişlerin şiddetinden dolayı böyle bir sonuç çıkardım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow

Motosikleti
    GSX-R 1300 Hayabusa'ya son 153 gün...
    ''Oraya gidenler fotosunu çekip gelsin,adamlarada hak verin' vari yorum yapan arkadaşlar FUAR'ların amacını öğrenmenizi tavsiye ederim...
    Çünkü çok komik oluyor bu denli yorumlar.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    67.000 TL lik hondanın üzerine oturabiliyorsan,başka söz söylemenin anlamı yok bence gerisini ilgili firma düşünsün.
    keza BMW firması'da vatandaşa açıktı ve gerekli bilgileri hemen veriyorlardı,müşteri memnuniyeti budur.
    benim cebimdeki paranın hesabını kim bilir,

o degilde kocaman Kawasaki firması motosiklet yerine bisiklet getirmiş fuara elinde satmaya motosiklet kalmamış.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Valla ben haftaiçi gittim haftasonu incelemeye fırsat kalmaz kalabalıktan diye. Suzuki de KTM de de hemen her motora bindim,inceledim. Ancak binerken bende düşündüm hadi biz bilinçli insanız millet montunun düğmesiyle kemeriyle vs. çizmiyormu bu motorları diye. Özellikle Aprilia motorlarını sabitlememişti. Aklıma geldi biri düşürse gitti 50 bin liralık motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o degilde kocaman Kawasaki firması motosiklet yerine bisiklet getirmiş fuara elinde satmaya motosiklet kalmamış.
    Bende fuara açıkcası büyük ölçüde almayı düşündüğüm Ninja 250R ı inceleme amaçlı gittim. Şans bu ya Kawasaki gelmemiş fuara. Sordum soruşturdum meğer Kawasaki bisikletleri ve motosikletlerinin distribitörleri farklıymış. Bisiklet distribitörü fuara gelmiş ancak motosikletinki gelmemiş. Kesin olarak karar aldım, fuara gelmeyi zul gören bir distribitör den parça beklenirmi? Kawasaki almayacağım.

Motosikleti
    GSX-R 1300 Hayabusa'ya son 153 gün...
    etli ekmek yiyip Mıncıklıcam yarın hepsini ....

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Teşhir rürünü diye bişey biliyorum ben sanırım onların haberi yok, bu teknoloji mağazalarında bile var .. Teşhir ürünlerini biraz daha makul fiyata satabiliyorlar.
    Gerçi üstüne binip yağmalayan insanlarda yok değildir .. Herkesi kendimiz gibi düşünmemek gerekir birazda firma tarafından bakmak gerekir. Bilgi veren arkadaşlarıda anlamak lazım sonuçta firma onların değil onlarda ordan ekmek yiyorlar. Firma dokundurma dedikten sonra o ne yapsın. Aslında çok söylenecek şey var ama üstadlar yazmış bize fazla söz düşmez ..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AlicanTuran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben haftaiçi gittim haftasonu incelemeye fırsat kalmaz kalabalıktan diye. Suzuki de KTM de de hemen her motora bindim,inceledim. Ancak binerken bende düşündüm hadi biz bilinçli insanız millet montunun düğmesiyle kemeriyle vs. çizmiyormu bu motorları diye. Özellikle Aprilia motorlarını sabitlememişti. Aklıma geldi biri düşürse gitti 50 bin liralık motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Bende fuara açıkcası büyük ölçüde almayı düşündüğüm Ninja 250R ı inceleme amaçlı gittim. Şans bu ya Kawasaki gelmemiş fuara. Sordum soruşturdum meğer Kawasaki bisikletleri ve motosikletlerinin distribitörleri farklıymış. Bisiklet distribitörü fuara gelmiş ancak motosikletinki gelmemiş. Kesin olarak karar aldım, fuara gelmeyi zul gören bir distribitör den parça beklenirmi? Kawasaki almayacağım.
    Kawasaki fuar olmadan önce katılmayacağını zaten belirtmişti. Sebep olarakda fuarı düzenleyen kişilerin, şirketlerden yüksek fiyatta kira istemelerinin sebep olduğunun açıklamasını yapıp, harley davidson ile birlikde alternatif bir fuar türetme gayreti içine girdiklerinden bahsedilmişti. Ayrıca bu durum biz kullanıcılara yarıyacak kawasaki nin kurduğu fuarda benim görüşüme göre fiyat kırdırmak çok daha kolay olacak çünki insanları fuara çekmek istiyeceklerdir.

Yani kawasaki den soğumayın hocam yakında bunlarında fuarı olur ordan piyasa altına bi ninja çekersiniz

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)