Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar kısayım yardım edermsiniiz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle motorcu arkadaşlarıma merhaba.Biliyorum yeni üye oldum belki cevp yazmazsınız konuma ama bi sormak istedim.19 Yaşındayım ve 1,59 Boyum 62 kilom var.Arkadaşlarımda Race 125 lik ve hysoung görüyorum bende almak istedim race bir motor.(150Cc Mondial'im Var) Yalnız boyum kısa oldugundan dolayı kendime göre bir motor bulamadım.Ne yapalım Allah böyle yaratmış .Sizden yardım istiyorum boyuma göre Race motor Önerebilirmisiniz yada boyum yetermi çok mu kısayım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    .

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    benim boyumda seninki kadar hatta ben daha hafifim ama baysettiğin motosikletler hiçte bana büyük gelmiyor bunu baz alabilirsin .

önemli olan boy değil görüntüde değil , senin motoruna uyumun ve tecrübendir , bu arada kamera şakası değil bu değilmi ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyumda seninki kadar hatta ben daha hafifim ama baysettiğin motosikletler hiçte bana büyük gelmiyor bunu baz alabilirsin .

önemli olan boy değil görüntüde değil , senin motoruna uyumun ve tecrübendir , bu arada kamera şakası değil bu değilmi ?
    Gerçekten Bu konuyu ciddiye alıyormusunuz kardeşim.Malesef kısayım ama olsun Bu arada boy felan kaç ve motor ney ?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    benden sana tavsiye eski kasa cbr 125 süper durucaktır altında benim arkadaşımda 1.62 ortalama 60 kilo civarında çok güzel duruyor du
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı kısamotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Bu konuyu ciddiye alıyormusunuz kardeşim.Malesef kısayım ama olsun Bu arada boy felan kaç ve motor ney ?
    1.60 kilo 60 honda cbf 150, mz 301, honda cbr 125, yamaha yzf 125, benim için fark etmiyor lakin gün gelince varedoro yada transalp te kullanabilirim ama dengeyi sağlamak sorun olacaktır , şehir içlerinde ,cbf 150, mz 301, bu 2 modele uzun yıllar bindim ,

neden konuyuı ciddiye almayayımki lakin bunu yapan arkadaşlar da olmuyor değil arada ,

http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Aklima Napolyon'un bi hikayesi geldi.

Napolyon, kisa boylu, çelimsiz bi çocukmuş.
    Okul çağlarında arkadaşları onunla hep dalga geçermiş.

En sonunda birgün bi arkadaşı, toplum içinde Napolyon'u rezil etmek istemiş.

''Ulen olm, bu boy ne? yarın bi gün bi savaş çıksa, sen atına binene kadar savaş biter'' gibisinden kelimeler sarf etmiş.

Fakat Napolyon'un cevabi manidardır...

''Merak etmeyin, ben atıma bindiğim zaman savaş başlayacak!''

Şovanist ruhlu biri olduğum söylenemez.
    Fakat bu duruma örnek verecek daha güzel bi hikaye aklıma gelmezdi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim hem başlık hem de lakabın gülümsetti, kızdırdıysam kusura bakma. Tüm samimiyetimle altta fotoğrafını gördüğün güzelliği tavsiye ediyorum(Ne kadar race olmasa da candır,şekerdir) :

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.60 kilo 60 honda cbf 150, mz 301, honda cbr 125, yamaha yzf 125, benim için fark etmiyor lakin gün gelince varedoro yada transalp te kullanabilirim ama dengeyi sağlamak sorun olacaktır , şehir içlerinde ,cbf 150, mz 301, bu 2 modele uzun yıllar bindim ,

neden konuyuı ciddiye almayayımki lakin bunu yapan arkadaşlar da olmuyor değil arada ,

http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html

Yzf 125 düşündüm ama kısa kalırım diye vazgeçtim,aklımda cbr 125 var ama eski kasamı yada yeni kasa kafaamı karıştırdı ikiside aynı boydamı

(bu arada Nu çoklu üyelik durumu benim arkadaşın üyeliğiylede giriyoruz arkadaş ta cros almayı planlıyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hem başlık hem de lakabın gülümsetti, kızdırdıysam kusura bakma. Tüm samimiyetimle altta fotoğrafını gördüğün güzelliği tavsiye ediyorum(Ne kadar race olmasa da candır,şekerdir) :
    http://www.motorradwallpaper.de/cms/...eutschland.JPG
    Olabilir kardeşim Ama ne yapalım böle nasipmiş kısa olduğuma üzülmüyorum ama Kızlar kısa erkekleride çok sever gerçekten motor çok güzel görünüyor beni şuan çok etkiledi harbi sölüyorum 1,30 dk resmi inceledim yakınlaştırarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklima Napolyon'un bi hikayesi geldi.

Napolyon, kisa boylu, çelimsiz bi çocukmuş.
    Okul çağlarında arkadaşları onunla hep dalga geçermiş.

En sonunda birgün bi arkadaşı, toplum içinde Napolyon'u rezil etmek istemiş.

''Ulen olm, bu boy ne? yarın bi gün bi savaş çıksa, sen atına binene kadar savaş biter'' gibisinden kelimeler sarf etmiş.

Fakat Napolyon'un cevabi manidardır...

''Merak etmeyin, ben atıma bindiğim zaman savaş başlayacak!''

Şovanist ruhlu biri olduğum söylenemez.
    Fakat bu duruma örnek verecek daha güzel bi hikaye aklıma gelmezdi.
    Çok iyi

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    şu iğrenç espriyi yapmadan geçemeyeceğim kusura bakma...

motorcunun BOYU değil,işlevi önemlidir....

cbr 125 in sana uyacağını tahmin etmekle beraber en güzelinin modelleri canlı görerek,üstüe çıkarak, deneyerek görmeni tavsiye ederim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Arkadaş süper bir noktaya değinmiş. bende böyle bir konu açma aşamasındaydım ama önce okumaya çalışıyordum forumdaki konuları belki vardır diye ama bulamadım. Bende motor işine yeni başladım şuan abimin ybr 125 i ile zaman oldukça pratik yapıyorum. boyum 1.64 dez avantajım kilom 100:D. yani ybr kısa boylular için güzel bir başlangıç motoru bence.
    Benim sorum şu chopper motor ideal kısa boylular için ama bu seferde fren vites pedallarına ayak uzatma sorun oluyor bu sıkıntının çaresi var mıdır??...
    Hocam yalnış anlama konu baltalama gibi düşünme bende yeni başlıkla kirlilik yarat mıyım diye sordum burdan...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence düşündüğün motosikletlere git yakından bak

Bin üzerine hatta deneme sürüşü yap öyle karar ver yoksa biz buradan nekadar da olur yaparsınn boyun uygunda desek kullanacak kişi sensin ve senin rahatın önemli

Bazısı motosiklet durduğu yerde parmak ucuyla yere değer ama buna rağmen rahatım der bazısı da bu durumu yadırgar rahat edemez (tabiki güvenli olan ayağının yere tam basmasıdır)
    piyanist_irf bunu beğendi.

Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş süper bir noktaya değinmiş. bende böyle bir konu açma aşamasındaydım ama önce okumaya çalışıyordum forumdaki konuları belki vardır diye ama bulamadım. Bende motor işine yeni başladım şuan abimin ybr 125 i ile zaman oldukça pratik yapıyorum. boyum 1.64 dez avantajım kilom 100:D. yani ybr kısa boylular için güzel bir başlangıç motoru bence.
    Benim sorum şu chopper motor ideal kısa boylular için ama bu seferde fren vites pedallarına ayak uzatma sorun oluyor bu sıkıntının çaresi var mıdır??...
    Hocam yalnış anlama konu baltalama gibi düşünme bende yeni başlıkla kirlilik yarat mıyım diye sordum burdan...
    Sorun değil.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bir abimiz senden sadece 2 cm daha uzun ve varadero kullanıyordu şuanda cbf 1000 kullanıyor. aldığı motorun koltuğunu kendisine göre yaptırıyo ve hiç sorun yaşamadan kullanıyor.

Ayrıca ebay da bazı motosikletler için amortisör alt bağlantısına takılıp motosikleti 5 cm kadar alçaltan braketler satılıyor. Buna alçaltma aparatı deniyor yanlış hatırlamıyorsam . Onlardan alabilir yada yaptırabilirsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence düşündüğün motosikletlere git yakından bak

Bin üzerine hatta deneme sürüşü yap öyle karar ver yoksa biz buradan nekadar da olur yaparsınn boyun uygunda desek kullanacak kişi sensin ve senin rahatın önemli

Bazısı motosiklet durduğu yerde parmak ucuyla yere değer ama buna rağmen rahatım der bazısı da bu durumu yadırgar rahat edemez (tabiki güvenli olan ayağının yere tam basmasıdır)
    Cbr 125 eski kasa denedim ayaklarım yere parmak ucundan fazla deyiiyor. FAkat anamur.spor adlı arakdasın attgı resim bni çok etkilerdi http://www.motorradwallpaper.de/cms/...eutschland.JPG

Kusura bakmayın ilk kez resim koyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir abimiz senden sadece 2 cm daha uzun ve varadero kullanıyordu şuanda cbf 1000 kullanıyor. aldığı motorun koltuğunu kendisine göre yaptırıyo ve hiç sorun yaşamadan kullanıyor.

Ayrıca ebay da bazı motosikletler için amortisör alt bağlantısına takılıp motosikleti 5 cm kadar alçaltan braketler satılıyor. Buna alçaltma aparatı deniyor yanlış hatırlamıyorsam . Onlardan alabilir yada yaptırabilirsin.
    Teşekkürler Alçaltılma iyi olur gerçekten.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanılmıyorsam fotoğrafdaki motosiklet hyo karion ve o motosiklet her ne kadar hoş güzel görünsede cbr 125 den biraz daha yüksek

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanılmıyorsam fotoğrafdaki motosiklet hyo karion ve o motosiklet her ne kadar hoş güzel görünsede cbr 125 den biraz daha yüksek
    Off Harbiden hevesim kırıldı Ama CBr 125r de İyidir .Yalnız eski kasa ve yeni kasada ölçü farkı varmı ? Sele yüksekliği filan ?

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    kardeş bence o hyosung karion senin altındayken o resimdekinden çok daha şık duracaktır. resimdeki adam ezmiş kaybetmiş motoru resmen :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bence o hyosung karion senin altındayken o resimdekinden çok daha şık duracaktır. resimdeki adam ezmiş kaybetmiş motoru resmen :D
    Kardeşim tama güzel dururda birgün kızarkim binerse ışıklarda beklerken ayagım yetmediği zaman hadi motorun biyeri kırılırsa kırılsın ama o karizma çizilir orada :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim tama güzel dururda birgün kızarkim binerse ışıklarda beklerken ayagım yetmediği zaman hadi motorun biyeri kırılırsa kırılsın ama o karizma çizilir orada :D
    Hacı sen bulunduğun memlekette bul bir tane Karion beş dakika bin boyunun ölçüsünü almak için sonra bana bol bol dua et Yahu denemeden karar verme, cbr125 ve Karion denmiş. Dene ve gör.Teknik özellikleri konuşuruz. Karion kısrak gibidir, beklenti ve bütçe büyük değilse İzmit Pişmaniyesi kıvamında haz verir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)