Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yunusların Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

bilmem konusu açıldı mı taksici tamam sağa sinyal vermiyor fakat ülkemizde "sağlamak" diye bir kural var mı? polis bunu yapıyorsa ne diyeceğiz? yani polisler bizden tabi daha berbat sürüyorlar ama burada bir şeyler farklı.
    http://www.haberler.com/dolmabahce-d...380286-haberi/

kim ne kadar suçlu sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmem konusu açıldı mı taksici tamam sağa sinyal vermiyor fakat ülkemizde "sağlamak" diye bir kural var mı? polis bunu yapıyorsa ne diyeceğiz? yani polisler bizden tabi daha berbat sürüyorlar ama burada bir şeyler farklı.
    http://www.haberler.com/dolmabahce-d...380286-haberi/

kim ne kadar suçlu sizce?
    inanmayacaksın belki ama %100 yunuslar hatalı...

taksinin dönüş sinyali masal hikaye...motorun o noktada ne işi var...ölü noktada...
    o da olur ve Tam35scream bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanmayacaksın belki ama %100 yunuslar hatalı...

taksinin dönüş sinyali masal hikaye...motorun o noktada ne işi var...ölü noktada...
    işte senin sağdan geçmen ne diye sorsan itlik yaparlar
    Tam35scream bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    taksici sinyal vermedigi için kesin hatalı bulunacaktır o bir kesin de...simdi ülkemizde kamu araçlarının geçiş üstünlügü herzaman vardı budabi gerçek polis bu sagdanda geçer soldan da geçer..taksici hatalı diye düsünüyorumm..ayrıca birşey dikkatimi çekti ..bir saglıkçı olarak orda bi bayanın saglık ekibine niye bagırdıgını anlamadım herkes işini yapmaya çalışıyor oo bayan her kimse işe engel oluyor kızılacak birisi varsa o kişide o bayandır..sonra saglık ekibi şöyle saglık ekibi böyle...ama saglıkçı arkadasın yaptıgıda çok prpfpsyonel hiç diyaloga girmiyor en iyisini yapıypo....bu her yerde her zaman saglık ekiplerine yapılıor sözlü hatta fiziksel saldırı bu insanlarıda kınıyorumm..tamamdır hasta psikolojisi diyoruz ama ortada bi yaralı var bıkında müdahale edelim

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksici sinyal vermedigi için kesin hatalı bulunacaktır o bir kesin de...simdi ülkemizde kamu araçlarının geçiş üstünlügü herzaman vardı budabi gerçek polis bu sagdanda geçer soldan da geçer..taksici hatalı diye düsünüyorumm..ayrıca birşey dikkatimi çekti ..bir saglıkçı olarak orda bi bayanın saglık ekibine niye bagırdıgını anlamadım herkes işini yapmaya çalışıyor oo bayan her kimse işe engel oluyor kızılacak birisi varsa o kişide o bayandır..sonra saglık ekibi şöyle saglık ekibi böyle...ama saglıkçı arkadasın yaptıgıda çok prpfpsyonel hiç diyaloga girmiyor en iyisini yapıypo....bu her yerde her zaman saglık ekiplerine yapılıor sözlü hatta fiziksel saldırı bu insanlarıda kınıyorumm..tamamdır hasta psikolojisi diyoruz ama ortada bi yaralı var bıkında müdahale edelim
    o bağıranda doktormuş ekibe diyor ki bırakın ben müdahale edeceğim kavga oradan.Ayrıca Kamu aracı diye benim bir anda sağımdan geçecekse öyle kamuluğun ben .... Eğer sireni çalmıyorsa herkes eşittir.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    doktor olabilir egerki orda saglık ekibi olmasaydı tabi müdahale etmeli ama 6 tane saglık personeli var etik olarak saglık ekiplerinin görevini yapmasını engellememeli ve müsade etmelidir..

Motosikleti
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte senin sağdan geçmen ne diye sorsan itlik yaparlar
    yunus falan değil çakal bunlar yav...devletin memuru asker polis falan vatandaşın kafasına basmayı sever...ama kazın ayağı öyle değil...

Taksicide sinyal vermeme kusuru dışında bir sorun yok...hata motorda...taksicinin zerre suçu yok...bu kazaları iddiia ediyorum ki İTÜ deki hocaların bilimsel bakışıyla inceliyorum kurallarada hakimim... o kadar vakıfım konuya...kaza sonrası kroki çizmeyle geçti hayatım...

en basit mantık şu...sen motosiklet olarak bir aracsın...diğer araclardan farkın yok...şerit yok aracın yanında ne işin var...
    otopsici, Tam35scream ve oz.07 bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    orada bağıran bayan doktor hatalı ben müdahale edicem diyor 112 ekibi olmasa neyse 112nin vazifesi bu müdahaleyi yapmak.diğer polislerde bayanı uzaklaştırarak iyi yapmışlar. bu arada kanunlara göre kamu araçları(ambulans,itfaiye,polis aracı vs.) görevde iken ışıklı uyarı sistemleri ve sesli uyarı sistemi(siren) açık iken vatandaşın can ve mal güvenliğine zarar vermemek kaydıyla tüm trafik kurallarından muaftırlar... yunusların ışıkları açık ama siren çaldıklarını hiç zannetmiyorum ve takside sinyal vermediğinden hatalı... sonuç olarak ihale taksiciye kalmıştır...
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    sevgili kardeşim geçiş üstünlüğü görevliyken (yani bir olaya giderken) ve sinyal ve sirenler açıkken geçerlidir. ayrıca geçiş üstünlüğü demek trafiği allakbullak edeceksin anlamı da taşımaz. geçiş üstünlüğü için diğer araçların da görüş alanında olmak gerekir. geçiş üstünlüğü durumunda üstünlüğü olan aracı gören diğer araçlar durarak veya kenara çekilerek bu geçişe izin verirler.
    cakturkc bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim geçiş üstünlüğü görevliyken (yani bir olaya giderken) ve sinyal ve sirenler açıkken geçerlidir. ayrıca geçiş üstünlüğü demek trafiği allakbullak edeceksin anlamı da taşımaz. geçiş üstünlüğü için diğer araçların da görüş alanında olmak gerekir. geçiş üstünlüğü durumunda üstünlüğü olan aracı gören diğer araçlar durarak veya kenara çekilerek bu geçişe izin verirler.
    işte burdada taksici sinyal vermedigi için hatalı bulunacaktır...

Motosikleti
    babamız polis olmasa benimde kafama basacaklar üçkaatcılar...yaralamalı kazaya karışıyorum (karaköy limanının oradaki karakol) keyfi tutuyor beni karakolda...ulen savcıyı ara işte yaralı şok yaşamış bir şeyi yok de salıversin...yok illa burada sabahlıcan...ben aradım cebimden Adliyeyi Savcı bey mağdur ediliyorum karakolda tutulmamanın nedeni nedir diyorum...10 dakka sonra salıveriyorlar...Allah polisin eline düşürmesin kimseyi...

neden bekletiyorsun dediğimde dediği şu..."Savcı Bey öle zırt pırt rahatsız edilmez"...e yuh...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Taksicinin biri bana tamaaaaamen aynısını yaptı. ama farkedin ki sağa dönecek taksi tam gelmeden önce sol şeritte ve dönüşe 50 metre kala sağa geçme hareketini yapıyor. dönüşten daha önce sinyal vermesi ve dönüşten daha önce dönüşe gireceği taraftaki şeride geçmesi gerekli.

Tabi ben polis olmadığımdan beni itip kalkmaya kalkıştı ve carbonfiber yumruklaradan nasibini aldı o ayrı mesele

Yanlış anlamayın ama taksiciyi haklı görenlerin ehliyet kursunda öğrendikleri bilgileri tekrarlamaları gerektiğini düşünüyorum.

1- Şerit içerisinde ise 30mt şerit dışında ise 120mt öneceden dönüş işareti vermeye, (ki şahıs soldan sağa 50 metre kala atlıyor)
    2- Sağ şeride veya işaretle dönüş izni verilen şeride girmeye, (Hatalı olduğu kısım)

Ki dikkat edin motosiklet süren arkadaşlarımız şeridi ortalayarak gelirken üstlerine atlayan taksiden frene basarak kurtulmak yerine hızlarını arttırarak sağından geçme hatasına kapılıyorlar. Ama burası türkiye ve sağa sinyal vreildi ise bi anda karşı şeride u dönüşü yapılabilecek şekilde dönebiliyor insanlar (örn: kuruçeşmedeki arkadaşımızın vefat ettiği kaza) Burda motosikletin şerit hakkının hiçe sayılması durumuda var. Kiminiz sinir olmamıştır size değicek gibi yakın değilde 3 adım önünüze siz yokmuşcasına araba atlamasına. şerit değiştirip sizi yok saymasına ve fren mesafesi alanınıza girmesine.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taksici şeridin solundan, düz gidecek gibi gidiyo kavşağın ortasında karar değiştiriyo sanki. Ayrıca yunusların reflektörleri yanıyo, yani geçiş üstünlüğü bulunmakta. Tabi ki taksici sinyal vermeyerek hatalı ama yunusların ışıkları açıkken geçiş üstünlüğünde sağdan o şekilde sağdan geçmesi normal mi bilmiyorum.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici şeridin solundan, düz gidecek gibi gidiyo kavşağın ortasında karar değiştiriyo sanki. Ayrıca yunusların reflektörleri yanıyo, yani geçiş üstünlüğü bulunmakta. Tabi ki taksici sinyal vermeyerek hatalı ama yunusların ışıkları açıkken geçiş üstünlüğünde sağdan o şekilde sağdan geçmesi normal mi bilmiyorum.
    evet..video biraz daha dikkatli izlenirse taksici çıkış yoluna kadar şeridi nerdeyse ortalamış bi vaziyette geliyor ve tam yaklaştıgı an saga çıkış yapıyott..bu durumda ben olsamda yunusların yaptıgı gibi geçmeye çalışırım yani adam şeridi ortalamış nerdeye sinyalde yokk...ayrıca yunusların reflektörleride yanıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sağlık Bakanlığı'nda çalışan biri olarak yazabilirim ki bakanlık kurumlarında doktor değilseniz kimsenin umurunda değilsinizdir. Hintlilerde görülen kast sistemi net bir şekilde yaşatılmaktadır. Fiziki şartları elveren hastanelerde doktorlar kesinlikle kendi meslektaşlarıyla ayrı bir yemekhane oluştururlar ve orada yemek yerler. Göreve ilk başladığım yıllarda askere gitmiştim Samsun Sahra Sıhhiye Okulu. Askere gelen doktorlar arasında asistanlar ve hocaları da vardı orada görünce şok olmuştum, hocası yemekhanede otururdu sivil hayatta asistanı olan yemeğini getirirdi. Diyeceğim o ki askeriyede omuzu rütbelilerle kolu rütbelilerin farkı neyse sivilde de doktorlarla diğer sağlık personellerinin farkı odur. Ailesinin güzel yetiştirdiği doktorlar da yok değil, ünvanı önemsemeden selamını verir, sekreterim olmasa da olur ben poliklinik defterimi kendim doldururum der, yiyeceğimiz iki lokma onun ayrımı mı olur der. Ama sağlık camiasının rütbelisi kabul edilen doktorlar yanlışa düşseler de her zaman paşadırlar, hanımdırlar. Birçok konuda olduğu gibi mesleklere de hakkından fazla anlam yükleyerek uçuruyoruz icra edenleri.

Bahsettiğiniz olayda ambulans personeli yüzde yüz haklıdır.

Yunusların sağdan geçişi her ne kadar kamu görevlisi araçlarına ayrıcalık olsa da "Sağdan da geçseler haklıdırlar" gibi saçma bir durum olacağına inanmadığım için yanlıştır bana göre.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    evet..video biraz daha dikkatli izlenirse taksici çıkış yoluna kadar şeridi nerdeyse ortalamış bi vaziyette geliyor ve tam yaklaştıgı an saga çıkış yapıyott..bu durumda ben olsamda yunusların yaptıgı gibi geçmeye çalışırım yani adam şeridi ortalamış nerdeye sinyalde yokk...ayrıca yunusların reflektörleride yanıyor.

sende olsan aynı zihniyet de aynı hatayı yapar ve toslarsın...hayatın bu kadar ucuz olabilir ama önündeki aracın ani sert fren yapması haric (bu frenajda elin kolun bağlı) ne yaparsa yapsın kendini buna göre ayarlamak zorundasın...risk alırsan sonu bu olur...ısrarla taksiciye çamur atıyorsun...

ayrıca görevli sağlık personeline en küçük bir müdahale yorum işine karışmak yanlış yönlendirmek suçtur...oradaki ahmağamı kalmış sorgulamak fırça atmak vs detaylar...insaniyet görevini yaptın geriye çekil...insanlar işini yapsın...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende olsan aynı zihniyet de aynı hatayı yapar ve toslarsın...hayatın bu kadar ucuz olabilir ama önündeki aracın ani sert fren yapması haric (bu frenajda elin kolun bağlı) ne yaparsa yapsın kendini buna göre ayarlamak zorundasın...risk alırsan sonu bu olur...ısrarla taksiciye çamur atıyorsun...

ayrıca görevli sağlık personeline en küçük bir müdahale yorum işine karışmak yanlış yönlendirmek suçtur...oradaki ahmağamı kalmış sorgulamak fırça atmak vs detaylar...insaniyet görevini yaptın geriye çekil...insanlar işini yapsın...
    yok abi çamur atmıyorum..konu açılmış kim hatalı diye taksicinini hatalı oldugunu düsünüyorum sadece..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ortalık bir anda karışmış... O kadar ekibi hiç işi yok mu?... Mesai saatinde değiller mi?...
    Normal bir trafik kazası... Nedir bu ciddiyet?...

Ayrıca o ilk anda ayağa kalkan polis sonrasında neden ağır yaralı gibi kaldırımda yatıyor anlamadım ?...
    Kaparız 15-20 gün rapor diye düşünmüştür kesin )
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne sinir bozucu kadındır o öyle.

O taksici de şimdi sıkıyorsa desin, "sinek gibi geçiyorlar göremiyoruz" diye...
    www.motorumla.net

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalık bir anda karışmış... O kadar ekibi hiç işi yok mu?... Mesai saatinde değiller mi?...
    Normal bir trafik kazası... Nedir bu ciddiyet?...

Ayrıca o ilk anda ayağa kalkan polis sonrasında neden ağır yaralı gibi kaldırımda yatıyor anlamadım ?...
    Kaparız 15-20 gün rapor diye düşünmüştür kesin )
    hocam polisleri oldum olası sevmem nefret ederim hepsinden bu benim düşüncem.Fakat adamlar 15 20 günü düşünmez o anda baksana kaskı fırlatıyor kıvranan arkadaşına yardım ediyor
    s.e.c bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)