Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

o agrasif motorcunun yaptigina çokşaşırdım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mootrcu cok yanlıs yapmıs bi yerde tum motor camiasını karalamıs kacmakla... madem erkek gibi yumrugunu atıp kırıyosun erkek gibi de kal orda konus lafını söyle adama kaldı ki kimse kimsenin canına ve malına kastetme hakkına sahip değil... kaldı ki bu ulkede motosiklet sürücülerine saygı gosteren sürücülerde var... az ama var sanarsam da onlar b-a2 ehliyeti olupta biz motor ustunde giderken arabasıyla trafiğe çıkan kişiler...
    minibüsçülerin dayağını gördün mü sen hocam?

16sında davam vardı:

park yerine motoru yola dik şekilde parketmişim. park alanında g.t kadar yer kaplıyorum. önümde yeterli alan var. 2 hareket fazla yapılarak gayet parkedilir yani... adam "o motoru kaldırıma kaldır oraya ben parkedecem" dedi. durdum baktım korumaları çıkarıyordum. "ön boş parkedebilirsin" dedim. "efendim?" dedi, "boş burası" dedim, ön tarafı gösterdim. "kaldırıma çıkarsana kardeşim" dedi. "120 kiloluk motoru nasıl kaldırayım, kaldıramam" dedim. "sen niye ters cevap veriyorsun" dedi, o an şimşek çaktı bende; "niye kaldırıyorum, niye bu motor vergi vermiyormu" dedim. orta sehpaya aldım, aracın arkasından dolaşırken bana güzel bi küfretti. nişanlım da 2 adım ötemde beni bekliyor. beraber indiğimizi de gördü. "sen ne biçim konuşuyorsun" diye yan ön cama giderken adam da el frenini artistçe çekti, aşağı indi üzerime yürüdü.

valla ben boş yakalandım, adam bi yumruk geçirdi gözüme; sonrasında omuzlarımdan tuttu. dün davada gördüm benden bi 15 cm uzun 20-25 kg fazlası var. şansıma o gün alta kalın dağcı yeleği ve deri mont giymiştim, rahat değildim. ilk fırsatta kendimi kurtarıp yumruklamaya başladım adamı. 2-3 tanesi iyi tuttu. sağ kaşını patlattım, burnuyla sol gözüne de vurmuşum o sıra. o sıra nişanlım taksicileri çağırmış, ayırdılar.

adam hala bana saldırmaya çalışıp küfrediyor. o sıra yerde camı kırılan gözlüğümü gördüm. iyice nevrim döndü. adama bağıra bağıra küfrediyorum. polis çağırdım gözü önünde. adam aşağıya gidiyorum diyip bastı gitti.

sonrası, polis, hastane, karakol.

adamı akşam evinden almışlar. o da hemen gidip rapor almış. ifadesinde benim motoru bir araçlık yere parkettiğimi, kendisine ters cevap verdiğimi, sonra kendisine saldırdığımı yazdırmış.

ulan;

yalan söylenir de bu kadar desteksiz nasıl söylenir. tek tek açıklayıp canımı sıkmayacağım. herkes o adamın ne kadar saçma ifade verdiğini anlamıştır.

16sında dava vardı. adam direk "karşı taraf davacı olmazsa ben vazgeçiyorum" dedi. hakime hanım öpüşün barışın yoksa ikinize birden ceza verecem dedi. kendimi savundum aynen böyle. bi işe yaramadı. polis raporunda gözlüğümün kırıldığını yazmışlardı; ama sayın savcı göz önüne almamış sağolsun.

tepemizde kamera vardı; tam tepemizde. eşşeklik bende ki gidip te almadım o kaydı.

gerçi alsaydım gene bi şey olmazdı.

yani bence adam bu ülkede yapılması gerekeni yapmıştır kimse kusura bakmasın. hakkaniyetlik insanlık ölmüş. yarın gene böyle bir şey olsun; kavgadan kaçmam, tam tersi Allah yarattı da demem.

adam anca silah bıçak çıkarırsa kurtulur elimden. sonrası da Allah kerim, ölür gideriz.

böyle bi devlette yaşıyoruz.
    arca94 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne acayip milletiz.
    3 kurusluk motoruna bi cizik olsa kiyameti koparan adamlar milletin onlarca milyarlik aracina hasar vermekten cekinmeyip, trafikte sevilmemektenmi bahsediyor benmi yanlis anliyorum.
    Yok abi gercekten memlekette kim dogruki ?
    Aynen katılıyorum hocam, eğitimde buna benmerkezcilik diyorlar, genelde çocuk yaşlardaki bir düşünme biçimidir!
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motosikleti kullanan arkadaşın yaptığı iyi birşey değil evet, biz bilinçli kullanıcıları da zora sokuyorlar..

ama gel görün ki hangi minibüs şöförü kurallara uyuyor ve bizi bir araç olarak sayıyorki ?

buradaki (k-çekmece-avcılar arası yanyol ) minibüs kullanıcıları tam bir azrail ! bırakın sizi görmeyi hayatta kalmak bir mucize onlara yakınken..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanmasını bilmiyorsan aynanı kırarız mantığı vardır bazı motorcularda.
    www.motorumla.net

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Hiç kimse alınmasın. En usta en abimiz dediğimiz adamlar bile ayna alma hareketini yapmıştır. Motosiklete trafikte yol vermeyenlere bende yaptım. Motosiklet yol verildiği taktirde maksimum 10 saniye içersinde alanınızdan çıkar, o yüzden yol verin, aynanızdan olmayın. Ayna koleksiyonum ( Bmw 740Li, opel astra, 206 gti, seat leon, bmw 320d (2), yanlışıkla geçerken çarptığım bi activa :D ) Bu arada trafikte sevilmeyi yada korkulmayı değil, saygı görmeyi istiyoruz. Özellikle yol kapatan insanlardan bi saygı beklentimiz yok, bazen allah bizi yolluyo insanlara ceza olarak
    arca94 bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte artık bir düşmanımız daha var, şimdi o minibüsçü hepimizi o adamla aynı kefeye koymayacak mı? Saygı bekliyorsak saygı duymalıyız.
    Hocam yanlışın var. O zaten herkese düşmandı. Sağolsun istanbuldaki minüğbüsçü arkadaşların, kendi meslektaşları dahil kimseye saygısı yok. Tüm yol onların, tüm yolcular onların. Asla haksız değiller vs vs... o arkadaşın yağtığı hareket çok şey değiştirmemiştir. (buradan savunduğum çıkmasın kesinlikle)

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse alınmasın. En usta en abimiz dediğimiz adamlar bile ayna alma hareketini yapmıştır. Motosiklete trafikte yol vermeyenlere bende yaptım. Motosiklet yol verildiği taktirde maksimum 10 saniye içersinde alanınızdan çıkar, o yüzden yol verin, aynanızdan olmayın. Ayna koleksiyonum ( Bmw 740Li, opel astra, 206 gti, seat leon, bmw 320d (2), yanlışıkla geçerken çarptığım bi activa :D ) Bu arada trafikte sevilmeyi yada korkulmayı değil, saygı görmeyi istiyoruz. Özellikle yol kapatan insanlardan bi saygı beklentimiz yok, bazen allah bizi yolluyo insanlara ceza olarak
    Bravo patron. Devam et ayna kolleksiyonu yapmaya. Birgün inşallah tek parçadan oluşan mermi kolleksiyonu yaptırtmaz kimse sana.

İnsanların elalemin malına mülküne zarar verip sonra gerine gerine anlatmalarına dayanamıyorum, sonra akşam biri motorun aynasını alıyor, elciğini söküyor buraya gelip ciyak ciyak bağırıyor millet hakikaten anlamyorum. Devletimiz de anlamıyor aslında. Sen adamın malına zarar verirsen içeri atıyor. Ağzını burnunu kırarsan, parmak sallayıp cısss! yapıyor o kadar.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kacma ihtimali olmadiginda da ayni tepkiyi verebilecekmiydi.
    Ucuz delikanlilik bunlar. Motorcuda olsa delikanli sinifina sokmam ben bu tipleri kimse kusura bakmasin.
    Madem biliyorsun kicinin huyunu, neden icersin yahninin suyunu diye bi laf vardir.

Mademki hepsi kotu bunlarin ona gore davranin. Araba ile motorculara ders verenlerede sakin tepki vermeyin sonra.

Cok acayip arkadas, sen kendini duzeltmek biryana, cevreden saygi bekliyorsun bu ne yaman celiski.....
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Tam35scream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dün onu yaklaşık 200 mtlik bir trafik ışığında en öne 30-40 metre kalmışken sağ taraftaki x5 ve sol taraftada porche cayenne arasında kalıp geri çekildiğimde sürücüler tuşa basıp aynaları 2 saniye arayla kapattıklarında gördüm aralardan geçmeyelim diye yolumuzu kapatan kişilere (madem o da taşıt kırmızı ışıkta araba gibi bekliycek zihniyeti) alışkın olduğumuzdan iki lüks arabadan aynı anda böyle bir davranış görmenin beni çok mutlu ettiğini bi o kadarda şaşırttığını söylemeliym !!! :D
    haci onlar geçsinde arabamizi çizmesin diye yol vermişler sana yada sana hava atmişlar aga

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Benimde bi leşim var fiat linea aynasina omuz attimdi kiriliverdi namissiz biz kaçmadik tabi delikanli gibi servise cektik arabayi sonuç 299 tl + KDV sene 2008 mayis nisan aylari
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu barzo dolmuşçalara ne yapılsa haktır bir güruhun alayı mı keko olur yahu balgam çıkartıp yola tükürmeler,motorcuyu sıkıştırmalar,küfürlü argo konuşmalar,gereksiz korna semfonileri vs vs.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte artık bir düşmanımız daha var, şimdi o minibüsçü hepimizi o adamla aynı kefeye koymayacak mı? Saygı bekliyorsak saygı duymalıyız.
    olayı savunma amaclı yazmıyorum ama emin ol böle bi olay olmasaydı ve hatta motorcu o minibüscüye iilik yapsaydı bile minibüscünün umrunda olmazdı. yani tarfikte bi dostumuz olmazdı. ben minibüscülere her zaman düsman gözüyle bakarım. arada istisnalar olabilir ama genelde böle. motosiklet hayatımda su ana kadar ciddi 1 kaza yaptım o da bir minibüscü yüzünden ve %100 kusurlu. servisi,dolmuşu, özeli yok bu minibüslere binenlere bişi oluyo. trafikte en kural tanımaz en saygısız ve en anlayışsız kesimi oluşturuyolar malesef. o nedenle trafikte bi minibüs görürsem yolda onda en uzak köşeye kaçıyorum artık ne yapacakları belli olmaz diye.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı barış52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayı savunma amaclı yazmıyorum ama emin ol böle bi olay olmasaydı ve hatta motorcu o minibüscüye iilik yapsaydı bile minibüscünün umrunda olmazdı. yani tarfikte bi dostumuz olmazdı. ben minibüscülere her zaman düsman gözüyle bakarım. arada istisnalar olabilir ama genelde böle. motosiklet hayatımda su ana kadar ciddi 1 kaza yaptım o da bir minibüscü yüzünden ve %100 kusurlu. servisi,dolmuşu, özeli yok bu minibüslere binenlere bişi oluyo. trafikte en kural tanımaz en saygısız ve en anlayışsız kesimi oluşturuyolar malesef. o nedenle trafikte bi minibüs görürsem yolda onda en uzak köşeye kaçıyorum artık ne yapacakları belli olmaz diye.
    İstanbulda bir tanesi sırf yolcu kapacam diye bisikletli bir arkadaşıma çarpıp bacağının üzerinden geçti. daha neler yazarım da ben... neyse..
    arca94 bunu beğendi.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    içinde minibüs kelimesi var ise...
    minibüsçü kes,n yapmıştır birşeyler...
    herkes iliyor nasıl kullandıklarını, canına dokunmasa o adam aynayı kırmazdı...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O arkadaş belki de tüm gün trafikte çok olumsuz olaylar yaşadı ve sonunda patladı.
    Biraz önce eve gelirken sağa döneceğim yerde öküz oğlu öküzün teki o yolda yatay bir şekilde yolu kapatmış önüne gelince bana el kol yaptı,aradan sıyrıldım geriye doğru baktım hala el kol yapmaya devam ediyordu. Not: O da minibüs kullanıyordu
    Ya sabır çektim,ama kaskla dalmamak için zor tuttum kendimi.Bastım gittim. Bu adamların gözünde motosiklet sürücüleri kötü olacaksa da olsun hani,saygı duymayana saygı duymacaksın arkadaş..
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    yol vermeyenin aynası mı kırılır yani..?benim bilmedigim bir adetmiş...minübüsün içindeydim hatta motora bakıodum ne motoru die..minübüsçü yol verdi arkadasa ama geç verdiii...farzetki vermedi ayna kırmakmıdır marifett...istanbulda yol verilmio die ayna kırılıosa aynalı araç göremeiz...arkadas haksızdır benim gözümde

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    gelde motorculara ön yargılı davranma....

azcık bekle arkadaş zaten avantajlısın az sonra geçersin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yol vermeyince ayna kırılmaz tabi ki ama minibüsçü dedin mi işin içinde neden niçin sebep aramayacaksın. Adamı kimbilir ne hale getirdi ki bu kadar sinirlenmiş. Burada onları savunanların da herhalde minibüsçü bir arkadaşı, akrabası var ki savunuyorlar. Bana tek bir tane efendi, kibar, yol istendiğinde veren, ters birşey olduğunda dayılanmayan minibüsçü gösteremezsiniz. Ben de bu tiplemenin ve benzerlerinin bu memleketten ebediyen silinmesi isteyenlerdenim.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    minübüsçü ne tanıdıgım var nede akrabam..sadece haklı olanı savunuyorum bennn....

Motosikleti
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo patron. Devam et ayna kolleksiyonu yapmaya. Birgün inşallah tek parçadan oluşan mermi kolleksiyonu yaptırtmaz kimse sana.

İnsanların elalemin malına mülküne zarar verip sonra gerine gerine anlatmalarına dayanamıyorum, sonra akşam biri motorun aynasını alıyor, elciğini söküyor buraya gelip ciyak ciyak bağırıyor millet hakikaten anlamyorum. Devletimiz de anlamıyor aslında. Sen adamın malına zarar verirsen içeri atıyor. Ağzını burnunu kırarsan, parmak sallayıp cısss! yapıyor o kadar.
    Minibüsçü falanmısın neden bu kadar alındın? çok mu düzgün kullanıyo trafikteki insanlar? magandayı polise şikayet edince sonuç ne oluyo? minibüçüleri odalarına şikayet edince ne değişiyo?

Bazen yapılmasını gerekeni yapar insanlar, çokta düşünmez.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Trafikte ha bire doluyo insan doluyo doluyo doluyo ve en sonunda patlıyo arkadaş, minibüsçü motorcu arkadaşın patlama noktasına gelmiş malesef.Trafikte eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız sağa çekip bir mola vermenizi önemle tavsiye ederim.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte ha bire doluyo insan doluyo doluyo doluyo ve en sonunda patlıyo arkadaş, minibüsçü motorcu arkadaşın patlama noktasına gelmiş malesef.Trafikte eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız sağa çekip bir mola vermenizi önemle tavsiye ederim.
    Arkadaşa katılıyorum ve ayrıca trafikteki saygıyla veya mal değeri ile yukarıda yazılmış yazıların gerçekten mantıksız olduğunu düşünüyorum

1. Minibüs caddesine çıktınız mı? birtane bile düzgün kullanan minibüsçü gösterebilirmisiniz?
    2. Türkiyede yaşıyoruz, bmw'si olan, mercedesi veya lüks arabası olan, jip kullanan insanlar çokmu saygılı kullanıyo. Para bende bütün yollar benim diyen jip görmediyseniz hiç, ben istanbulda yaşamıyorum sanırım.

Ayrıca vurduktan sonra kaçtığımı söylediğimi sanmıyorum. Çok beklediğim oldu karşımdaki insandan tepki almayı. ama bu benim saygısız serseri veya sorumsuz biri olduğum anlamına gelmez, motorcu ruhu birazda bunu gerektirir sanırım. Saygı gösterilmesini beklerim, gösterilmiyosa saygımı kendim alırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)