Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GS 500

Motovento
    REKLAM ALANI
    eruyanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 5 aylık motosiklet kullanıcısıyım. Öncesinde bırakın ilgiyi antipatim vardı diyebilirim. Ancak doğaya olan merağım neticesinde kros bir motor almaya karar verdim ve de ramzey'in 150'lik krosundan aldım... Başlangıçta bol bol Kartepe'ye gittim tek başıma, türlü maceralar yaşadım... Kartepe'nin ıssız yaylalarında gecenin bir vakti kuş uçmaz kervan geçmez yer ve saatlerde motoru yokuş çıkarıp vurdurmaya çalışırken yorgunluktan yığılacak oldum ;-) Benzinden o kadar emindim ki bir-iki kez daha kartepeye çıkarım diyordum... vurdurup vurdurup çalıştırıp kısa süreli yaptığım yolla depoda tek damla benzin bırakmamışım ;-) Daha vites artırmayı bilmeden başladığım motorsiklet kullanımında kısa sürede belli bir aşamada kaydettim aslında... kar buz demeden bol bol kullandım motorumu... Tabii krosun güzelliği, yağmur, çamur, inmiş yokuş demeden bozuk yollarda gidebilmesi..

Kısa bir müddet içerisinde motorsiklet kullanmanın seyahat anlamındaki farkını gördüm ve artık arabama binmek benim için ancak iş görmek maksadına dönüştü. Artık araba kullanmak belediye otobüsüne binmek gibi benim için... Bu nedenle bir cruiser-commuter almaya karar verdim... Her ne kadar naked diye geçsede de benim hoşuma giden commuter benzeri GS500, ER-5 ve CBF 500 arasında bir tercih yapmak... Bu motoları yuvarlak farları, gösterişsiz görünümleri ve güçlü motorları nedeniyle tercih ediyorum... sanırım başlangıç seviyesi içinde uygun motorlar ayrıca...

Oldukça detaylı bir araştırma yaptım... Bu üçünün içinde tabii ki en önde gelen hondanın CBF 500'ü... elbette fiyatıda buna göre en yüksek olanı... Kawasaki ER-5'te ikinci sırada geliyor, fiyatı CBF'e göre uygun... Ancak ben an itibariyle Suzuki'nin GS 500'ünü fiyatının uygunluğu nedeniyle düşünüyorum... Motorsiklet ustam GS 500'ü kesinlikle tavsiye etmediğini söyledi... Tabii bir çok kişi hava soğutmalı olmasını da eleştiriyor.

Alışveriş; kullanım amacı, zevk ve bütçenin değerlendirilmesi neticesinde kişiye özel verilen bir karardır... Bu doğrultuda benim gibi bir çömez için GS 500 uygun diye düşünüyorum... CBF ya da ER-5 kadar hızlı olmaması çokta önemli değil benim için... önceliğim de sürat değil zaten... yokuşta torkundan düşmesin yeterli... Ayrıca GS 500 yakıt olarakta en uygun olanı...

Tabii fiyatının düşüklüğüne baktığımda tereddütüm de olmuyor değil... Aşağıda linkini vereceğim GS 500'ün fiyatı oldukça düşük... Sitede ki arkadaşlarımın fikrinden de istifade etmenin doğru olacağını düşünerek bu topiği açıyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2214937/detay/

İlginize teşekkürler...

Ersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Bende kocaelide ikamet ediyorum,umarım istediğiniz motoru bulursunuz.
    Bende 125 lik motorum ertesinde seneye için şimdiden bi araştırmaya koyuldum.
    Aynı seçenekler vardı önümde ama şunu söyliyim o motor linkteki baya bi masraf açabilir gibime geliyo o yaşta muhtemelen km si düşürülmüş bi motor sizi bu sevdadan soğutabilir.
    3-5 vs koyup temiz bi cbf 500 yada benim seneye olan planlarımın en başındaki er6 n düşünebilirsiniz iyi günler dilerim.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    temiz ve bakımlı bir er-5 (2004 model ve üstü) seni ziyadesiyle tatmin edecektir.ilandaki motora hiç bulaşma derim...ayrıca gs 500 yakıt olarak er-5 ten ekonomik değildir.ve merak etme er-5 seri olduğu kadar torku yerinde bir motordur.dağ tepe çıkarırda indirirde.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    GS 500 e hiç girme derim.Devrini tamamlamış bir motosiklettir.Parça bulman hemen hemen imkansız.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz ve bakımlı bir er-5 (2004 model ve üstü) seni ziyadesiyle tatmin edecektir.ilandaki motora hiç bulaşma derim...ayrıca gs 500 yakıt olarak er-5 ten ekonomik değildir.ve merak etme er-5 seri olduğu kadar torku yerinde bir motordur.dağ tepe çıkarırda indirirde.
    gs500 yakit olarak er-5 ten ekonomik degilmi ?iste buna harbiden güldüm hayatinizda hic bahsettiginiz motorlari kullandinizmi acaba

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    gs 500 diğer iki motora nazaran daha uzun ömürlüdür
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    gs500 ün hız olarak diğerlerin farkı ney anlamadım...aralarında en fazla 15 km hız farkı vardır yada yoktur...
    kim demiş hava soğutmalı motor kötü diye...4 zamanlı hava sogutmalı motorun şiştiğine şuana kadar hiiiç ama hiiiç rast gelmedim...
    2 ocak 2012 itibari ile kıbrısa yerleştim...buraya motor getirme durumum olsa sahibindendeki gs500 lerden birisini alıp geleceğim...

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Ben 3 motoruda kullanma sansım oldu. Gs500 ve cbf500 ü Arkadaştan alıp sürdüm. Ama er-5 kendi motorumdu satalı 1 sene oldu hala arıyorum hani sevgilinle geçtiğin yerleri hatırlayıp üzülürsün ya aynen öyle Er-5 topiğini incelemeni isterim sana gerekli bilgileri sağlıyacaktır.

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gs500 ün hız olarak diğerlerin farkı ney anlamadım...aralarında en fazla 15 km hız farkı vardır yada yoktur...
    kim demiş hava soğutmalı motor kötü diye...4 zamanlı hava sogutmalı motorun şiştiğine şuana kadar hiiiç ama hiiiç rast gelmedim...
    2 ocak 2012 itibari ile kıbrısa yerleştim...buraya motor getirme durumum olsa sahibindendeki gs500 lerden birisini alıp geleceğim...

kıbrıstan alsana motor.2 katı fiyatına sana tavsiyem gs 500 devrini tamamlamış bir motordur.uzak dur. er 5 kawasaki çok güzel bir motordur
    motor kısmı 90lı yıllardan beri başka tip kasaların üzerinde bulunmakta ve yedek parcası bulunan bir motordur.
    Er 5 sahibi olarak tavsiye edeceğim bir motordur.Hız var görünüm var güç var orta sınıf motorda istenilen herşey mevcut..her yola gidebilirsiniz.
    Şehir içi kullanımlarda yormuyor.Binilecek motor.

Motosikleti
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıbrıstan alsana motor.2 katı fiyatına sana tavsiyem gs 500 devrini tamamlamış bir motordur.uzak dur. er 5 kawasaki çok güzel bir motordur
    motor kısmı 90lı yıllardan beri başka tip kasaların üzerinde bulunmakta ve yedek parcası bulunan bir motordur.
    Er 5 sahibi olarak tavsiye edeceğim bir motordur.Hız var görünüm var güç var orta sınıf motorda istenilen herşey mevcut..her yola gidebilirsiniz.
    Şehir içi kullanımlarda yormuyor.Binilecek motor.
    ybr yi sevmiyorum hacı yaw...gs500 yada cbf500 gibi sportif olacak...
    one öle ybr nin hormonlusu...ybr ye kalın lastik tak, er5 diye sat

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr yi sevmiyorum hacı yaw...gs500 yada cbf500 gibi sportif olacak...
    one öle ybr nin hormonlusu...ybr ye kalın lastik tak, er5 diye sat
    hayal dünyana hayran oldum
    GaCCaLL bunu beğendi.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ben gs 500 kullanıcısıyım. yukarda yazılanların bir kısmı doğru bir kısmı yanlış. Benim 2004 gs 500 ayarlı ve getirebileceğiniz en bakımlı er5 e 1 lt yakıt farkı verir her 100 km de.2. olarak er 5 in motor karakteristiği arızalarından dolayı ben bu motoru aldım. aradaki 1 lt yakıt farkını karbüratör memesi ile kapatsam zaten ben de er5 ile aynı hıza ulaşırım. 10 km hız farkı olur)Ne yazıkki çift silindir 500 ler dönemini kapadı. Tek gs 500 için değil diğer 2.si içinde. Distürbütörler 600 satmak istiyor 500 den ne kar edicek . paran var sa cbf 500 kalite yani. Yoksa kesinlikle er 5 e bulaşma bu motorun dikkat ettiysen 50 binden yukarı km lisi yok. 50 binde olanlar dabir elin parmaklarından az )) Yani yedek parça oluyor bunlar yurdumuzda ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Transalp'lere yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Transalp'lere yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
    Doğrudur dostum transalpe laf yok yukardaki muhabbet boş muhabbettir ama ta hakkıyla binmek için 9/10 lira para lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Bizim topic vardı neden bunu açtınız bilmiyorum ama linkteki motor hem eski model hem de durumu belli değil düşünürsen bu da benim motorhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2218203/detay/ Arkadaşların dediği gibi piyasası eskisi kadar canlı değil çünki msatılık motor da yok doğru düzgün )) eskiden 30 tane ilan olurdu 3 sayfa bakardım ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayal dünyana hayran oldum
    daha ne hayallerim var bir bilsen 2 iniz içinde geçerli

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gs500 yakit olarak er-5 ten ekonomik degilmi ?iste buna harbiden güldüm hayatinizda hic bahsettiginiz motorlari kullandinizmi acaba
    harbiden güldünmü, ne güzel sevindim seni güldürdüğüme Allah'ta beni güldürsün he bu arada evet kullandım arkadaşım hatta şu andada er-5 im var km.de ne yakar eder gayet iyi bilirim.Gs 500 üde bilirim km de 2-3 krş fark senin için çok ekonomik bir değerse onu bilemem tabi!!! Sen hiç kullandınmı acaba bahsi geçen motorları, gerçekten merak ettim???

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gs 500 kullanıcısıyım. yukarda yazılanların bir kısmı doğru bir kısmı yanlış. Benim 2004 gs 500 ayarlı ve getirebileceğiniz en bakımlı er5 e 1 lt yakıt farkı verir her 100 km de.2. olarak er 5 in motor karakteristiği arızalarından dolayı ben bu motoru aldım. aradaki 1 lt yakıt farkını karbüratör memesi ile kapatsam zaten ben de er5 ile aynı hıza ulaşırım. 10 km hız farkı olur)Ne yazıkki çift silindir 500 ler dönemini kapadı. Tek gs 500 için değil diğer 2.si içinde. Distürbütörler 600 satmak istiyor 500 den ne kar edicek . paran var sa cbf 500 kalite yani. Yoksa kesinlikle er 5 e bulaşma bu motorun dikkat ettiysen 50 binden yukarı km lisi yok. 50 binde olanlar dabir elin parmaklarından az )) Yani yedek parça oluyor bunlar yurdumuzda ))
    valla benim er-5 52.350 km de hiç bir sorunuda yok saat gibi, ayarı mayarıda yok fabrika çıkışında neyse o 100 km de 5,5 lt ortalama yakıt tüketimi.Gs 500 kötüdür vs.demiyorum tabiki iyidir ilandaki gs 500 alınmaz diyorum sadece.hatta 10 yaş üstü hiç bir japon motoru alınmaz diyorum buda benim şahsi fikrim.3 sene sonra para verseler er-5 te almam.

Motosikleti
    satrma vakti dostum 45 binde benim gs 4 lt yakıyor 100/120 yi geçmiyorum.cbf 500 alınır ama çok para. benim başımdan 2 tane ex 500 kodlu motor geçti balansör zinciri ses yapmaya başladım mı müdahale edemiyorsun. ex zinciri değişebiliyor. balansörü değişmek için motoru civata bazında parçalamak lazım. bu ses ten dolayı 2 sini de düşük fiyattan sattım kurtuldum. zmotodan başka bir ustaya bu iş yaptırılmaz 200 liralık zincir soruın değilde , sence bu işlemi kaça yapar z moto ???gs de değişemeiyeceğim parça yok.ex zinciri hariç başka zincir olmaması motorun içini çok basit yapıyor.2 silindir 4 sübap şimli düzen 45 binde biz daha sübap ayarı bile yapmadık.çok eski bir teknoloji ama bozulmuyor.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    z motoya bu tarz bir problemden ötürü Allah kimseyi düşürmesin orası ayrı!!! motoru bırak git daha iyi.bende şu an itibarı ile hafif bir egzantirik zincir sesi haricinde herhangi bir ses yok ki buda bu km.deki ex 500 motorlar için çok normal.zaten sorun çıksada içim rahat çünkü Z motodan hariç Beşir Usta diye biri var Florya'da namını bilen bilir adam eski teknoloji kawasaki motorların gerçekten profesörü.50.000 km ağır bakımlarını yaptırdım kendisine ve bu şartlar altında en 15-20.000 km daha 0 sorun verecek bir makinam olduğunu iddaa etti.yani 70.000 km.e gelince sadece egzantirik değişimi olacak motorda...e 70.000 km e gelincede o kadar olsun artık.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    1- gs 500 kullanmadan yorum yapanlara şaştım
    2- ustanı kesinlikle değiştir.
    3- gs 500 motoru ve şasesiyle en uzun ömürlü olanıdır. silindirler seramik kaplıdır ve hava hava soğutma için tasarlanmıştır.
    4- gs 500 ü 45 derece sıcakta, 20 km hızda 3-4 saat kullanmak zorunda kaldım. motorunu bozamazsın ( kurcalamazsan ) 198km net hız gördüm.
    5- 30.000 km fazla yol yaptım. 21.000 km de aldım, 1 senede 53.000 km desattım. yakıt olarak da çok memnundum.
    6- yedek parça konusu sıkıntı değil. hava ve yapğ filitresini bilinmiş markalardan uyanı kullanıyorsun zaten. bana tek masrafı amortrisör keçeleri oldu. aç gözlülüğüm olmasa o motor bana daha yıllarca yeterdi ve onun tadını hiç unutamam. zaten ebay sitesi de yedek parçayla dolu
    7- er-5 daha kalıplıdır ama dengesizdir ( kıyaslama yaparsak )
    8- cbf 500 yakışıklıdır ama yakıtı yüksektir.
    9- uzun süre bnerim diyorsan al ama üstüne biraz daha koyabilirsen er6-n düşünmen daha hayırlıdır ama imkanın yoksa gs 500 ün temizini de bulursan hiç düşünme
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Ben de yaklaşık 1 sene GS500 kullandım. Yazılabilecek her şey yazılmış zaten. İyi motordur. Ancak diğer bir yandan da model olarak ömrünü doldurdu. İleride satmayı düşünürseniz, çok sıkıntı yaşamanız muhtemel. Ama temiz bir GS500 bulup bakımlarını iyi yaparsanız, yıllarca sizi götürür.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)