Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mini Bike'lar, Küçük Sürücüler ve Ben

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bugün serviste işler nasıl falan diye bir uğrayayım dedim. Biraz sohbet falan derken uzaktan ince bir motor sesi duyuldu. Alllah allah dedim bune. Daha önce duymamıştım çünkü. Neyse yan tarafa geçtiğimde genç bir motorsunun (bayğaı genç ama ) küçük bir motor üstünde olduğunu gördüm. Babasıda yanında. Sohbet ettik biraz. Adam tam motorcu çocuklarda küçük yaşta alışsın diye almış. Motor da Kanuni'nin getirdiği mini bike. Bizim ustalar bayılıyor alete. Bindiler biraz gezdiler. Neyse ordan çıktık MoToR abimizin motoruna bakım yapılıyordu. İzzet ustanın oraya gittim. Bi baktım ki bir Kanuni Mini bike daha. Allahım herkes çocuklarına motor alıyor. Ufakta bir kask takmış kerata. Süper olmuş. Gerçekten duygulandım. Motosiklet olayını ciddiye alanlar ve bunu doğru olarak küçük yaşta çocuklarına öğretmek isteyen ebeveyn sayısında bir artış olduğunu düşünüyorum. Baktım olacak gibi değil bende atladım bir mini bike'a. Resimler aşağıda.

Genç sürücümüz ve benim motorla mini bike'ıyla verdiği poz. Şimdiden havaya girmiş

İzzet ustanın orda genç sürücümüz ve ben. Gurur duydum.

Baktım olacak gibi değil bende atladım bir mini bike'a. Benimki yamaha idi yanlız.

Daha sonra ustalar 2 mini bike ile drag yarışı yaptılar. Tüm mahalle gülüyor. Koca koca adamlar motorlar ufacık. Ancak çok şeker aletler ve çok keyifli.

Son söz olarak gençlerimize doğru bilgiyi vererek motosiklet'i doğru tanıtmalı ve doğru kullanılmasını öğretmeliyiz.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    süleyman=jawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 250(classic) 69 KARA JAWA EFSANESİ...!
    abi bu motorlar çok şirin yaaaa
    [FONT="Arial Black"][SIZE="2"][COLOR="red"]Ölüm, ölüm dediğin nedirki GÜLÜM Ben senin için en büyük sevdam M0T0RUMDAN vazgeçmişim ...[/COLOR][/SIZE][/FONT]

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Şimdinin minikleri çok şanslılar bence ben ise ufak yaşlarda bir bisiklet için babama ne kadar yalvardığımı halen unutmadım Yeni nesil çok şanslı bence
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Evet yeni nesil oldukça şanslı. İmkanlar çok fazla. Zamanında bisiklet isterdi çocuklar şimdi motor diyecekler. Yakında 600rr'lı ilkokula giden arkadaşlarımız olacak gibi
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    MİNİ_MOTOR
    slm ben tarsus tan yazıyorum yeni üyeyim bende bu küçük motorlar hakkında araştırma yapıyordum çünkü bendede var minik motordan resmi eklerim motorun bu sayfaya

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    2.5 sene boyunca 3 tane post.. Bu bir moderatore hakarettir Tüh
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    cidden çok tatlılarmış
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de alacağım kendime böyle bir motor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Ben buyuk ihtimalle cocuklarimi motordan uzak tutmak icin elimden geleni yapardim. Bu ulkede ne kadar bilncli olsan da, ne kadar dikkatli olsan da, motosiklet cok tehlikeli. Bu arada kask cocugun kafasina sanki buyuk geliyormus gibi durmus. Buyuk gelen kask hic yoktan iyidir ama yine de tehlikelidir. Bir kaza aninda burun vs. ciddi yaralanmalara yol acabilir.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    bu pocket bike'ları keşke 50 60 yerine 25 30 km hıza ayarlasalardı. ilerde oğlum olsaydı sünnet hediyesi olarak bundan almayı çok isterdim ama 50 km hız o yaşta bi çocuk için çok fazla.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ilerde oğlum olursa(kızım demiyorum)kesinlikle alacağım.
    Orgazma Dudak Büktürür

ana arterlerde bu tarz motorlarla yanlarında ebeveynleri bile olsa çocukların dolaşması BENCE uygun değil. nasıl ki A2 ehliyeti için bile 17 yi doldurmuş 18 den gün almış olmak gerekliyse bu tarz motorlar için de bazı kısıtlamalar getirilmeli BENCE. çünkü siz ne kadar dikkatli olursanız olun ne kadar çocuğunuzu iyi eğitmiş olursanız olun motoru ve kendisi küçük olduğu için normal boyutlardaki motorları bile takmayan sürücüler siz ve çocuğunuz için sorun çıkartabilir. BENCE çocuklarımız için trafiğe kapalı alanlarda ehliyet yaşı gelinceye kadar motor tutkusu doğru aşılanmalı. bizde kural tanımaz sürücüler olduktan sonra değil çocuklarımız bizler bile tehlike altındayız sanırım.

ehliyet

iyi günler beyler benım anlamadığım bişe var bu kanunı mını 50 ehliyet gerektiriyormu

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fotoğraflara üzüldüm

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Maşallah nasıl bir hort la bu gg.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler