Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Alanyada Apaçilere Çarpan Araç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben sanirim dün gece ya da bu sabah seyrettim videoyu.
    Motosikleti kullanan çocugun yolun ortasinda öylece kalakalmasina sasirmistim.
    Ama aslinda sasirilacak bir sey yok.
    Bakislar arabaya kitlenip sogukkanliligini kaybetmis de olabilir, motoru stop ettirmiste olabilir.

Kask ve koruma ekipmanlari olsaydi belki bu kazadan sag kurtulabilirlerdi ama bize bisey olmaz mantigi burada da tezahur etmis ve masallahin insallahin kimseyi kurtarmadigi bir kere daha ortaya çikmis.

Buraya kadar olanlarin disinda bu kazanin suçlusu kim peki?
    Bana göre ilk suçlu o yolu o sekilde yapan zihniyet.
    Hatta asil suçlu o.
    Artik belediye mi yapmistir, karayollari mi orasini bilemem.
    Ama o yolu yapan bu cinayetin birinci sorumlusudur.
    Orada öyle salakça yapilmis bir geçit olmasaydi, o çocuklar oradan geçmeye kalkismazlardi.
    Ikinci suçluda motosiklete çarpan araç.
    Inanilmaz hizli geliyor ve ne duracak, ne de herhangi bir reaksiyon gösterecek vakit dahi bulamiyor.
    Benim gôrüslerim bu yöndedir.
    Yok efendim kask taksalarmis bana göre enteresan bir yaklasim.
    Kask ölmelerini belki engellerdi ama ben bu güne kadar kaza yapmayi önleyen bir kaska rastlamadim!!!

Kaza olmusmudur?
    Olmustur.
    Nerde olmustur?
    Olmamasi gereken bir sekilde yapilmis bir geçitte.
    Nasil olmustur?
    Olmamasi gereken bir sûratle seyreden otomobilin çarpmasi sonucu.
    Olay budur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Yola çıkınca kasılıyor heralde frene basıyor......Videosu

http://www.facebook.com/photo.php?v=299503950108397

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Kaskın, korumalı kıyafetin önemi her kaza sonrası vurgulanıyor ama kimsenin ibret aldığı yok. Bu tür kullanıcılar zaten tecrübesiz ve dikkatsiz oluyorlar bedelinide böyle ağır şekilde ödüyorlar. Apaçi kısmına kimse kusura bakmasın ama bende katılıyorum. Uzun yıllar kazasız 2 teker üzerinde olan insanlar var , bu kaza onların kaderi değil.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Başlığı bende doğru bulmadım böle bi olaya yakışmamış,yine ihmal yine kaza vs... gibi olabilirdi evet dikkatsizler,aynasızlar,apaçiler,korumasızlar en çok kızdığımız motorcular ama insanlar ''Alanya'da apaçilere çarpan araba'' bence yakışmamış ne olursa olsun ortada çok acı bir durum var.

Olaya gelince videoyu izledim evet ışık yok,araba çok hızlı,araba sürücüsü heyecanlanmış ve fren dahi yapamamış çünkü çok çok hızlı ama motor arabayı görüyor önce geçmiyor sonra da geçmeye kalkıp tam önünde yavaşlıyor o da çok heyecanlanmış ama suç motor da orada yol önceliği arabanın gözüküyor bu 1,2.si ne kask ne dizlik ne ceket hiç bir koruma yok belki kaskı olsa bu kardeşimiz şu anda hayattaydı ve ana babanın içi yanmıyor olacaktı.Eğitim,bilinç,farkındalık bunlar çok önemli.

Evet hep eğitim diyoruz doğru gerçekten çok ama çok önemli ama bence yetkililerin de artık bi dur demesi lazım bu işe,kask kullanmayan sürücülerin küçük cezalarla deil gerçekten gerekli olan cezalarla caydırma yoluna gidilmesi lazım öyle 2-3 ayda bir trafiğe çıkıp motor toplamakla olmuyor düzenli rütin bi şekilde bu işin yürütülmesi gerekiyor hatta gerekirse sırf motosiklet denetimi için ayrı ekip bile kurulabilir çünkü ülkemizde motosiklet çok ve çoğu bilinçsiz bunun önüne bireysel deil de biraz daha toplumsal bi şekilde geçilebilir demem o ki o gençler kaskı takmadıkları zaman kesinlikle altlarından motorlarının alınacağını hatta büyük cezalar ödeyeceklerini bilseler di eminim bi caydırıcılığı olurdu.Ama onlar ''Amaannn nası olsa yakalanmayız,yakalanırsak ta bi şekilde yırtarız'' diye düşündükleri içinde bu haldeler bunu bir çok arkadaşımdan biliyorum.Aynı şekilde sürücü kurslarının herkese ehliyet vermek yerinde herkese eğitim verme amacı gütseler onlara da zorunluluk getirilse mesela.

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın sonuçta bunu bireyin düşünmesi lazım ama hepimizin bildiği gibi bu ülkemizde bireysel olmuyor bu yüzden de bence bu şekilde önlemler alınmalı...Ailesine baş sağlığı,hayatta olan sürücüye de şifa diliyorum...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre ilk suçlu o yolu o sekilde yapan zihniyet.
    Hatta asil suçlu o.
    Artik belediye mi yapmistir, karayollari mi orasini bilemem.
    Ama o yolu yapan bu cinayetin birinci sorumlusudur.
    Orada öyle salakça yapilmis bir geçit olmasaydi, o çocuklar oradan geçmeye kalkismazlardi.
    Ikinci suçluda motosiklete çarpan araç.
    Inanilmaz hizli geliyor ve ne duracak, ne de herhangi bir reaksiyon gösterecek vakit dahi bulamiyor.
    Benim gôrüslerim bu yöndedir.
    Yok efendim kask taksalarmis bana göre enteresan bir yaklasim.
    Kask ölmelerini belki engellerdi ama ben bu güne kadar kaza yapmayi önleyen bir kaska rastlamadim!!!
    Sevgili Coq,

Bu mantıkla bakarsak yol yapmazsak hiç kaza olmaz yol yapmayalım o zaman , objektif bakarsak kavşak standartlara uygun olarak yapılmış ve düzenlenmiş ülkemde bolca görmeyi arzu ettiğim türden bir kavşak. Neyi yanlış anlayamadım teknik olarak açıklarsan anlamaya çalışacağım.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Honda
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Coq,

Bu mantıkla bakarsak yol yapmazsak hiç kaza olmaz yol yapmayalım o zaman , objektif bakarsak kavşak standartlara uygun olarak yapılmış ve düzenlenmiş ülkemde bolca görmeyi arzu ettiğim türden bir kavşak. Neyi yanlış anlayamadım teknik olarak açıklarsan anlamaya çalışacağım.

Sevgiler
    Yapma gözünü seveyim hocam.
    Yol yapmayalim baska, adam gibi yol yapalim baska sey.
    isik koymuyorsun madem, dôner kavsak koyarsin.
    4-500 metre önce seridi daraltir, kavsaga yaklasan araçlari yavaslatirsin.
    Amerikayi yeniden kesfetmeye çalsimanin ne manasi var?
    Hersene belediyeler nasil çalisiyor inceleyecegiz diye yurtdisi gezisi yapiyorlar.
    Ama yiyip içip dönüyorlar.
    Bir de üstüne harcirah aliyorlar.
    Ölen de öldûgüyle kaliyor.
    Onlar turist olarak yurtdisina,
    gençler öbür dünyaya!!!!!

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    çok kötü bi kazaydı Allah ailelerine sabır versin .

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma gözünü seveyim hocam.
    Yol yapmayalim baska, adam gibi yol yapalim baska sey.
    isik koymuyorsun madem, dôner kavsak koyarsin.
    4-500 metre önce seridi daraltir, kavsaga yaklasan araçlari yavaslatirsin.
    Amerikayi yeniden kesfetmeye çalsimanin ne manasi var?
    Hersene belediyeler nasil çalisiyor inceleyecegiz diye yurtdisi gezisi yapiyorlar.
    Ama yiyip içip dönüyorlar.
    Bir de üstüne harcirah aliyorlar.
    Ölen de öldûgüyle kaliyor.
    Onlar turist olarak yurtdisina,
    gençler öbür dünyaya!!!!!
    Sevgili Coq,

Bu kavşakta trafik kurallarına ve geçiş önceliğine saygı duyan hiçbir sürücü kaza yapmaz , kaldıki bu genç döner bir kavşakta da aynı hatayı yapsaydı sonuç farklı olmazdı . Olayın geçtiği yer Alanya - Antalya devlet karayolu , yan yol yapılmış , yavaşlama cepleri yapılmış dış manevra alanı ve göbeği yapılmış . Daha ne yapılmalıydı anlayamıyorumki. Hadi ışık olsaydı desek genç arkadaş zaten geçiş üstünlüğüne falan aldırmıyor ışığa neden aldırsınki.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Yapıcak bişi yok...
    Apaçi yine yapmış apaçiliğini..
    Neden ?
    Orda trafik ışıklandırmaları olsaydı ne olacakdı ? yine adam bildiğini okuyup zıplayacakdı yola..ben antalyada oturuyorum Türkiyede apaçi nerden çıktı derseniz antalyada apaçiden bolu yok..arkadaşların dediği gibi sinyalleri sökerler, kask takmamayı marifet sanırlar.. aynalar bi boka yaramaz diyerek çöpe atarlar...vs vs vs

Motosiklet sadece motorlu bir araçdır.üstüne binersin işini görür park edersin.Kurallara uyarsan başına bunun gibi kazalar gelmez..
    Allah rahmet eylesin..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sanki ışık olunca herkesin kayıtsız şartsız riayet ettiği bir ülkede yaşıyormuşuz gibi hissettim bir an.

Motosiklet sürücüsü bildiğin kilitleniyor şoka girip dona kalıyor. Herkesin başına gelebilir tecrübe ile alakası yok. Tecrübe kendini o ana getirmemektir.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru kullanan arkadaşdada suç var arabayı kullanandada suç var o ne biçim bir yoldur karayollarındada suç var anlıyacağımız kaza geliyorum demiş ve 2 canı almış gitmiş bize düşense Allah rahmet eylesin demek ve ders almaktır gerisi hikaye.

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Ya trafik ışığı döner kavsak diyorsunuz da adamlar bunlari takmiyor keşke burda yaşasanizda gorseniz daha bugun ışıklarda beklerken 2 apachi transit gectiler adamlar freni geç vites bile küçultup yavaşlamadan yollarina devam ettiler yani bunlar gibi 100 lerce adam var burda. Diyecem yola ona buna bahane bulmaya gerek yok arkadaşlar burda yaşasaniz boyle haberlere şaşirmassiniz.

Motosikleti
    Honda
    Insanlarin trafik kurallarini takmamasi,
    devletin gôrevini yapmamasina bahane degildir.
    Yahu nasilsa kimse takmiyor, yapi denetimini kaldiralim,insanlar çürük binalarda otursunlar.
    Yahu nasilsa kimse takmiyor, kaldiralim su trafik isiklarini.
    Yahu nasilsa kimse takmiyor,hiz sinirlarini kaldiralim.

Böyle mantik olurmu?
    Hirsizligi önleyemiyoruz bari serbest birakalim.

Oocan hocamin normal kabul ettigi yolun ortasinda agaçlar var.
    Hangi ökûzün aklina yol ortasina agaç dikmek geldi onu bilmem ama onlardan avrupada da var.
    Ama etrafinda bariyerler var.
    Var mi bu yolda bariyer?
    Yok.

Sola dönüs için cep yapilmis.
    Yani sola dônecek araç o cebe girecek.
    Sonra???

Karsidan kimse gelmezse geçecek.
    Trafik kalabaliksa oraya kamp kuracak.
    Böyle saçmalik olurmu?
    35emre35 bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Coq,

Sevgiler
    Hocam o yolda hız sınırı 110 ve özel araçların ortalama hızı 120km/s ve dikkat ederseniz özel araçlar diyorum... Yakıt kaygısı ile yol almayan kesim de( ambulansla gittiğimden biliyorum) vites=5,Pedal yerde... 140/160km/s yani.
    Alanya yaklaşımında çok sayıda ışık var fakat öncesinde otellerin yoğun olduğu kısımlarda ışıklandırma yok ve videoda da gördüğünüz gibi görüşü engelleyecek kadar "tatlı" tabir edilen virajlar var. Eminim otomobil sürücüsü motosikleti nokta kadar bile görmemiştir.

Kim suçlu o ayrı konu, ben sadece o yolu tanıtmak istedim.
    112ciyiz

Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya trafik ışığı döner kavsak diyorsunuz da adamlar bunlari takmiyor keşke burda yaşasanizda gorseniz daha bugun ışıklarda beklerken 2 apachi transit gectiler adamlar freni geç vites bile küçultup yavaşlamadan yollarina devam ettiler yani bunlar gibi 100 lerce adam var burda. Diyecem yola ona buna bahane bulmaya gerek yok arkadaşlar burda yaşasaniz boyle haberlere şaşirmassiniz.
    bende alanyadayım daha bugun ulaşta yürüyüş yolunda arkadaş motorla gidiyordu ne işi varsa logar kapağına takılıyor ve ön frene basıp demirlere giriyor kafayı yarıyor kask olsa sadece kolu incinecek neyse kaldırdık hastahaneye bir şeyi yok ama iyi bir ders olur inşallah

ve gelelim 2 APAÇİ dediğiniz arkadaşa iyi güzel hoşta onlar benim yakından değil ama uzaktan akrabam hakan görgülü yaşama şansını doktorlar %1 olarak buluyor.Artçı ise biraz daha şanslı diyelim %20 civarında... burada kask tak kardeşim diyince "Gask mı o da ne?" diyip geçiyorlar işte sonrada böyle görüyorlar dünya kaç bucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

ayrıca eklemek isterim bugun ulaşa giderken tünelden geçiyoruz artçımda var tünellerde hız sınırı 60 arkadan bi kamyon bir tır bir binek araç geliyor geçiyor vızır vızır sonra iki tane tır geldi arada kalmamak için bastım 70 80 km ye çıktım acaba çıkıştaki kamera yazmış mıdır? arkadaşlar orada 60 la gitmek ölüm demek millet 120 160 la geçiyor sonra biz 60 70 le giderken ceza kesmesinler?

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Videoyu defalarca izledim tek suçlu motosiklet sürücü . Arabayı göre göre yola atıyor kendini ve yolun ortasında duruyor . Araba virajdan çıkmadan motor sürücüsü yola çıkmış olsaydı tamam arabayı görmedi araba da hızlıydı çarptı . Ama araba virajı dönüyor düz yolunda devam ederken motor sürücüsü arabaya baka baka yola çıkıyor ve çıktığı yetmez gibi ortada duruyor orada gaz verseydi büyük ihtimal çarpma olmayacaktı . Araç sürücüsü hız sınırını aştımı bilemeyiz o yolda hız sınırı 120 . Araç sürücüsü sol yaparak kazayı önleyebilirdi ama bu sefer kendini riske atabilirdi yada o da panik yaptı bilinmez.

O yoldan hergün bilmem kaç bin tane araç geçiyor her kavşağa ışık konmaz . Anayoldandan 1000 araç geçiyorsa o köy çıkışından 20 araba ancak çıkıyor . Trafik ışığı koymakla bitmiyor iş bilinçli olmak lazım . Hadi trafik ışığı vardı orada elektrikler gitti ne olacak ki olsa bile ben onların ışıkta duracağından şüpheliyim dikiz aynasının sökmenin mantığı neyse direksiyonda da bir poşet.

ALLAH rahmet eylesin diyelim inşallah yaralı genç kurtulur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende alanyadayım daha bugun ulaşta yürüyüş yolunda arkadaş motorla gidiyordu ne işi varsa logar kapağına takılıyor ve ön frene basıp demirlere giriyor kafayı yarıyor kask olsa sadece kolu incinecek neyse kaldırdık hastahaneye bir şeyi yok ama iyi bir ders olur inşallah

ve gelelim 2 APAÇİ dediğiniz arkadaşa iyi güzel hoşta onlar benim yakından değil ama uzaktan akrabam hakan görgülü yaşama şansını doktorlar %1 olarak buluyor.Artçı ise biraz daha şanslı diyelim %20 civarında... burada kask tak kardeşim diyince "Gask mı o da ne?" diyip geçiyorlar işte sonrada böyle görüyorlar dünya kaç bucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

ayrıca eklemek isterim bugun ulaşa giderken tünelden geçiyoruz artçımda var tünellerde hız sınırı 60 arkadan bi kamyon bir tır bir binek araç geliyor geçiyor vızır vızır sonra iki tane tır geldi arada kalmamak için bastım 70 80 km ye çıktım acaba çıkıştaki kamera yazmış mıdır? arkadaşlar orada 60 la gitmek ölüm demek millet 120 160 la geçiyor sonra biz 60 70 le giderken ceza kesmesinler?
    Ceza gelmez rahat ol

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu defalarca izledim tek suçlu motosiklet sürücü . Arabayı göre göre yola atıyor kendini ve yolun ortasında duruyor . Araba virajdan çıkmadan motor sürücüsü yola çıkmış olsaydı tamam arabayı görmedi araba da hızlıydı çarptı . Ama araba virajı dönüyor düz yolunda devam ederken motor sürücüsü arabaya baka baka yola çıkıyor ve çıktığı yetmez gibi ortada duruyor orada gaz verseydi büyük ihtimal çarpma olmayacaktı . Araç sürücüsü hız sınırını aştımı bilemeyiz o yolda hız sınırı 120 . Araç sürücüsü sol yaparak kazayı önleyebilirdi ama bu sefer kendini riske atabilirdi yada o da panik yaptı bilinmez.

O yoldan hergün bilmem kaç bin tane araç geçiyor her kavşağa ışık konmaz . Anayoldandan 1000 araç geçiyorsa o köy çıkışından 20 araba ancak çıkıyor . Trafik ışığı koymakla bitmiyor iş bilinçli olmak lazım . Hadi trafik ışığı vardı orada elektrikler gitti ne olacak ki olsa bile ben onların ışıkta duracağından şüpheliyim dikiz aynasının sökmenin mantığı neyse direksiyonda da bir poşet.

ALLAH rahmet eylesin diyelim inşallah yaralı genç kurtulur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Ceza gelmez rahat ol
    emin miyiz hocam ?
    ayrıca o arkadaş %1 yaşayan dediğim hala yaşıyor gibi ama diğeri

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim adam çıkmış yolun ortasında tavşan gibi duruyo ne kavşağı ne belediyesi yahu.
    kavşak hata yapmaya müsait. tavşan gibi durmasının sebebi de doğru düzgün bir eğitim alıp trafiğe çıkmaması. hem araç sürücüsü hem de motorcu düzgün ibr eğitim alsaydı bu kaza yaşanmayabilirdi.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin miyiz hocam ?
    ayrıca o arkadaş %1 yaşayan dediğim hala yaşıyor gibi ama diğeri
    Merkezde yaptığın hız gözüküyor ama cezai işlem yok merak etme.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Ybr'yi fena dağıtmışlar..Uzun Uzun yazmayacağım antalyada böyle 1000 den fazla ybr sürücüsü var..

Yazık vallaha.. Ben motoru çıkartmıyorum artık apaçi damgası yememk için..Büyük motora geçmeyi düşünüyorum..

Ölenlere allahtan rahmet diliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)