Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Alanyada Apaçilere Çarpan Araç

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Antalya’nın Alanya İlçesi’nde 20 yaşındaki Hakan Görgülü’nün kullandığı motosiklet ile 30 yaşındaki Mehmet Akdemir’in kullandığı
    otomobil trafik ışığı bulunmayan kavşakta çarpıştı. Kazada motosikletle birlikte 100 metre sürüklenen sürücü ağır şekilde yaralanırken,
    18 yaşındaki arkadaşı Hakan Güngör öldü, otomobildeki çift ise hafif yaralandı. Motosikletteki iki arkadaşın kask takmadıkları belirlenirken,
    vatandaşlar kavşakta ışık bulunmamasına tepki gösterdi.

haberi hazırlayanlar böyle söylemiş ama araba yaklaşıyor motosiklet üzerindekiler film izler gibi bakıyor

arabanın geldiğini göre göre neden yola çıktılar? ben kask ya da başka bir koruyucu ekipmanda göremedim

kime güvenip böyle çıktılar yola? arabanın geldiği yolda fren izi göremedim ya sürücü heyecan yaptı ya da ABS

devreye girdiği için yolda iz bırakmadı.

İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    -Kask neden takılır
    -Korumalar neden önemlidir
    -Eğitim neden gereklidir

Bunların hepsinin cevabı şu bir kaç kare fotoğrafta mevcut inceleyenler görecektir.

Ama ben biliyorumki bunu yapmak yerine ,

-Kavşakta niye ışık yoktu?
    -Sürücü çok hızlıydı
    -Karayolları kavşağı yanlış yapmış

vb. gibi yorumlar yapılacak.

Ben fikrimi peşin peşin söyliyeyim tek suçlu motosiklet sürücüsü hiç başka bir yere bakmayalım.

Allah rahmet eylesin hiç suçu olmayan gencecik bir insan resmen pisi pisine öldü.
    Felon, TAYFUNBORA, excavatus ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Haberin videosunuda izledim.Gerçekten garip araba çok hızlı geliyo gerçekten ama motosikletli yolun ortasına kadar çıkıp arabayı görüyo ve bekliyo.Aynalar yok,kask yok.Yine antalya.Aynı görüntüler.Motorda ybr galiba.Belkide şu gerizekalı şaka makinesi mi ne onlardandı.Yazık olmuş ne diyelim.

Ama başlık biraz yanlış olmuş bence.Ne olursa olsun çok kötü bi ölüm.Konu içeriğine uymamış başlık biraz ters olmuş

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    çok kötü kaza olmuş ama kasksız korumasız bilinçsiz olunca davetiye çıkartılmış gibi biraz sanki :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    ayna ve sinyal kullanmamayı modifiye sanan, kask mont ve koruma kıyafetlerini giyenleri acemi sürücü sanıp alaya alan bir çok yer mevcut malesef.
    gençler yaşıyor ise acil şifalar vefaat etmişler ise ailelerine sabırlar dilerim.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    merak edip videoyu buldum. motor sürücüsü çok geç davranmış klakmak için.

araba dibine gelmiş daha yeni kalkıyo ama arabanın hızı 150ye yakın var galiba çok hızlı geldi o kadar hızlı gelebilecğeini düşünmüyodu galiba

olacakla öleceğe çare yok Allah acil şifalar versin diyelim hayattalarsa...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    videoyu paylaşırmısın Samet
    Gökhan YAŞDAL

Videoyu izleyemedim ama fotoğraflarden belli arabanın çok hızlı olduğu.Bu arada o hıza rağmen nasıl bu kadar net çekim yapmış kamera hayret ettim.Emniyet paraya kıyıp yüksek çözünürlüklü kamera takmış anladığım kadarıyla.Bir de yerdeki ize bakıp kask olsa ölüm olmayabilirdi diye düşünüyorum.

Son foto polis haber sitesinden.

Şuda aynı yöreden kavşaklarda neden dikkatli olmak gerektiğine dair video.
    http://www.youtube.com/watch?v=WWpj78qSQ_0

Apaçi ne arkadaşım amerikanın güney batısında değiliz?Forumda bir jargon'dur gidiyor.Birçok ülkede bulundum benim memleketimdeki kadar kendi yurtdaşını aşağılayan bunu eğlenceli gören ve zevk kaynagı olarak düşünen başka memleket yok.Enteresan bir olayla karşılasırız yurdum insanı deriz,trajikomik bir olay oldugunda türk aklı deriz.Olaylara biraz daha mantıklı yaklaşamazmıyız?Kazayı, nedenlerini incelemek gibi.
    cakturkc, Tam35scream, turkmath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    böyle bir kazada kask da mont da kurtarmazdı gibime geliyor. koruma ekipmanlarını küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın.
    burada eleştirmek istediğim motorcunun arabayı görüp de hızlanmaması anlık beklemesi. emin olmadan karşıya geçmeye çalışmış. aracın hızını tahmin edemeyince de dehşete kapılıp durmuş. önüne gelene ehliyet dağıtan sürücü kurslarının ve bu kadar kolay ehliyet veren sistemin de elleri kanlı böyle kazalar yüzünden.

bir ekleme daha yapayım. tüm türkiyede böyle abuk sabuk kazaya davetiye çıkaran kavşakları yapıp hizmet yaptık diye övünen tüm belediyelerin allah belasını versin .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    burda o hatali bu hatali demicem is isten gecmis ama tabiki motosikletli hatali o ayri konu Allah bilir ehliyetleri bile yoktu olan anne babalarina oldu Allah rahmet eylesin.

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir kazada kask da mont da kurtarmazdı gibime geliyor. koruma ekipmanlarını küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın.
    burada eleştirmek istediğim motorcunun arabayı görüp de hızlanmaması anlık beklemesi. emin olmadan karşıya geçmeye çalışmış. aracın hızını tahmin edemeyince de dehşete kapılıp durmuş. önüne gelene ehliyet dağıtan sürücü kurslarının ve bu kadar kolay ehliyet veren sistemin de elleri kanlı böyle kazalar yüzünden

bir ekleme daha yapayım. tüm türkiyede böyle abuk sabuk kazaya davetiye çıkaran kavşakları yapıp hizmet yaptık diye övünen tüm belediyelerin allah belasını versin .
    kardeşim adam çıkmış yolun ortasında tavşan gibi duruyo ne kavşağı ne belediyesi yahu.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    çocuk ölmüş siz hala apaçimi diyorsunuz
    Tam35scream bunu beğendi.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sanırsın intihar etmek için arabanın önüne çıkmış.Araba onlar bekler diye hız kesmemiş ama o motosiklet yolun ortasına atlayıpta neden film izler gibi izlemiş anlamadım.Ben hiç acımıyorum motosiklet sürücüsüne.Yakınlarına Allah sabır versin.Ölmeden cinayet işlemiş bana kalırsa.Son fotoğraflarda yerdeki kan izine bakarakta kaskın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.Belki o çocuk kurtulabilecekti.
    ANGARAJ

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk ölmüş siz hala apaçimi diyorsunuz
    apaçi olmasa kurtulma şansı olurdu koruma ekipmanları tam olurdu yerde kan izini görebilirsin kask taksa büyük ihtimal o iz oluşmayacaktı

ölmesi ya da ölmemesi apaçi olduğu gerçeğini değiştirmez bu forumdaki üyelerden %99 u bu adamın yaptığının yanlış olduğuna karar vermiştir zaten.

duygusal olmaya gerek yok bu adam kaza olmadan burda motosikletin resimlerini koysa kasksız korumasız motora biniyorum dese apaçi denilecek

ama öldüğü için kimse birşey demeyecek asıl şimdi seslerinizi yükselteceksiniz ki forumda ki diğer korumasız motora binenler ders alacak

adama bi kinim nefretim yok Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah ama 0 koruma ile motora binerek zaten birşeyleri göze almış
    İkincilik kaybedenler içindir...

Kişinin zekası ve yeteneklerine göre esnek eğitim programı uygulamayan, pratik uygulamaları es geçen,fabrika gibi çalışan ehliyet kurslarıdır bunun tek sorumlusu.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, dikkat ettinizmi çok garip bi kaza
    motosiklet sürücüsü yolun ortasında bekliyo sanki çarpılmayı, otomobil sürücüsüde hiç şerit değiştirmemiş az bişey sol yapsa bunlar olmazdı
    çok enteresan burdan konuşmak kolay tabiki ama yazık olmuş :(
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Korumaları da olsa kaskı da olsa sonuç pek değişmeyecek gibi görünüyor....
    Ne motor sürücüsü normal hareket ediyor ne de araba sürücüsü...
    Motor hızlı bir şekilde geçme gibi bir çabası yok, Sanki motoru sorun çıkarmış, tekleme yapmış gibi
    Aynı zaman da araba sürücüsüde yavaşlama eğilimi göstermiyor....
    Her tarafı pis değnek...
    Bu kazada suçlu aramak yerine (aynı her kaza sonrası yaptığımız gibi) allahtan rahmet dileyelim arkadaşımıza... Yaralılara da acil şifalar....
    Başka bir şey yapılamaz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Yaşadigim yer Alanya ve bir cok motor kullanicisi mevcut ama malesef bilincli kullanicilar cok az kask takma zihniyeti yok bunun disinda aynalari sokerler motorlari yere cökertirler, full koruma motor kullanirsin yanina yanasip artis artis motor kullanirlar 2 kisiyle ön kaldirip kask koruyucu ekipman olmadan trafikte tehlike yaratirlar ama hic biri sonlarinin boyle olacagini bilmez egitim şart Allah sonumuzu hayir ede.

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    Ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah ailelerine sevenlerine sabır versin.

Suçlu suçsuz aramak kaza olup bittikten sonra her nekadar doğru olmasada;

Koruma ekipmansız olarak motora binip , kavşaktan yola kontrolsüz olarak çıkan motor sürücüsü suçlu.
    Ne belediye nede ehliyet veren kurumlar bu saçma sapan davranışa ne yapıp engel olabilirler ki?.. Bende ehliyetime doğru düzgün bir eğitim almadan sahip oldum fakat ehliyet kursuna yazıldığım hafta kask mont dizlik ve eldivenlerimi aldım ve daha motorum bile yoktu. Bu bir bilinçtir!! Bu bilinci ehliyet kursunda eğitim vererek sağlayamassın!!

Hergün böyle haberler gördüğümde keşke diyip duruyorum!!! Keşke biraz akıllansa insanlar!!!
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)