Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SLm arkadaslar mondial rs 151 ile yapmıs oldugum yarısss:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi benim 50 likle çıktım otobana bi bastım +200km/h sonra yanıma bi hayabusa geldi dedi gapışalım mı la? Bende dedim alırım anahatarını koçum sonra anlaştık. Tabi ben bunu 5dk da tokatladım şimdi birde hayabusam var. Biliyon mu hayabusa yavaş geliyor yav agility 50 den sonra (buarada virajlar hayabusa da çok zorlandı ama ne yazık ki arkamda kaldı )

Trafiğe açık alanda yarışmanın ego tatmininden başka hiçbir açıklaması olamaz ve hiçbir mantıklı gerekçe sunamazsın. Boşuna insanların hayatını malını riske atmanın kime ne faydası var. Yarışı kazanana ne verdiler ne oldu ne değişti? Bu gibi durumlar kim daha uzağa işeyecek muhabbetinden öteye gidemez!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150HS'yi orta sehpada bağırttım 9500 devir yaptı.
    yapmaz arkadasim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün kırmızı ışıkta bir BWS 100 ile aynı anda kalkış yaptık ben gaz kesene kadar beni geçemedi, adam yanımdan geçerken düt düt yaptı süper deyip baş parmak işareti yaptı ne bekliyordu ki onun motoru da benimki gibi 100'lük BWS çok kullandım 2 zamanlı olduğundan biraz torklu ama 7 beygirlik bir motor sonuçta. sürekli hızı da 60-70 civarı olur anca. uzun yolda 100'lük cup'dan farklı değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmaz arkadasim.
    benim motorum yapıyordu, çok da fazla ses ve titreşim yapıyordu 9500'de, devir göstergesinde 9500 görmediysem çüküm düşsün bu kadar iddialıyım 250km de motorun devir göstergesi hatalı olamaz heralde, normal seyir esnasında 5-6 bin civarında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kırmızı ışıkta bir BWS 100 ile aynı anda kalkış yaptık ben gaz kesene kadar beni geçemedi, adam yanımdan geçerken düt düt yaptı süper deyip baş parmak işareti yaptı ne bekliyordu ki onun motoru da benimki gibi 100'lük BWS çok kullandım 2 zamanlı olduğundan biraz torklu ama 7 beygirlik bir motor sonuçta. sürekli hızı da 60-70 civarı olur anca. uzun yolda 100'lük cup'dan farklı değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

benim motorum yapıyordu, çok da fazla ses ve titreşim yapıyordu 9500'de, devir göstergesinde 9500 görmediysem çüküm düşsün bu kadar iddialıyım 250km de motorun devir göstergesi hatalı olamaz heralde, normal seyir esnasında 5-6 bin civarında.
    ss koyda görelim

Motosikleti
    ss koyda görelim
    offffff 3 sene önce sattığım motordan ss nasıl koyayım, bu kadar şüpheci millete yalancı diyici olmayın bu kadar mı zor fincan kadar pistonlu motorlara bu devirleri çevirtmek, ayrıca çinli scooter motoru GY6'dır ve üstten egzantiriklidir ! 9500 devir yapıyor ama son viteste değil CVT sisteminde boşta ani gazlayınca motor sadece bağırır motor 9500 yapsa bile belki tekerlek 50-60 çeviriyor. orta sehpada 150'lik scooter'ın ani tam gaz verince 9500 devir çevirmesi anormal birşey değil dediğim gibi son vitese atmıyor. 100'lük motoruma da yokuş aşağı son viteste 11 bin devir yaptırdım sonra motor keçelerinden yağ kaçırmaya başladı yaptırdım, boşta 10 bin devir anında yapar daha da fazla basmam yazık SS yada video çekerim sorun değil. 4 viteste de yapardı 9500 ama artık dişlileri büyüttüm 130 falan çevireceği için tekerlek fırlayabilir orta sehpada

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    ss koyda görelim

Aynı yaklaşımı arkadaşlarımda yapmıştı ama onların tepkisi bende ufo gördüm gibisindendi
    Valla burda yalan söyleyipte elime bişey geçmez 140 km gördüm ister inan ister inanma ama kafamda kaskım ve korumalarım vardı tabikide
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    arabanın kondisyonu bakımlı olması teknik özellikleri bir de sürücüsünün vites değiştirdiği devir de önemli. 150lik bir scooter 130 yapmaz bence.

daha da önemlisi araba sürücüsünün manyak olma ihtimali. seni zar zor geçti derken bir anda önüne kırsaydı ya da arkadan çok ufak bir şekilde dokansaydı yarın gazetelerden haberini okuyor olurduk ki trafikte bu tür insanlardan sandığından fazla var.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Gıda pazarı burdaymış.....

130 u gören çinli.....

Her ne zaman hamsi kavağa çıkarsa çinli 150 lik scooter 130 görür.... Benim görüşüm bu....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı BestMachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yaklaşımı arkadaşlarımda yapmıştı ama onların tepkisi bende ufo gördüm gibisindendi
    Valla burda yalan söyleyipte elime bişey geçmez 140 km gördüm ister inan ister inanma ama kafamda kaskım ve korumalarım vardı tabikide
    Onun derdi motorun 140 yapması değil, 150cc GY6 motorun orta sehpada 9500 devir yapamayacağını iddia ediyor. 140km hıza ben de inanmıyorum, 130/60/13 CST lastikler 80km hızdan sonra yola hiç tutunmuyor resmen, gerçekten 140 yapsa(göstergede değil) yerle teması kesilir heralde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gıda pazarı burdaymış.....

130 u gören çinli.....

Her ne zaman hamsi kavağa çıkarsa çinli 150 lik scooter 130 görür.... Benim görüşüm bu....
    haha güzeldi

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    hahah bi çinli uçamaz ama bi japon uçar diyorsunuz inadına neyse hayırlı geceler herkeze
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    600 lük 1000 lik olmayınca maalesef mondiallere ss muamelesi yapıyoruz.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    130 görmüştür ama ibrede görmüştür gerçekte o motor 130 yapmaz, hele 7000 devirde hiiiiçç yapmaz. bence o torosta bi problem varmış
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)