Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek devirde elektrik kesmesinin sebebi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    S.a ağabeylerim, kardeşlerim. Motosiklet normal seyir halinde giderken bir sıkıntı yok fakat 9.5 ve 10 devir arasına ve üstüne çıkıldığında Elektrik kesiyorsa neden olur ? Şimdiden Teşekkürler..

Eyüp ağabey sen yorum yapma
    ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kesici devreye giriyordur..boşta iken aynı şekilde gaz ver..aynı şey oluyorsa eğer ayarı oradadır..daha yüksek devire çıkamazsın..
    çıkma da zaten....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Yok devir kesici değil daha önce böle bir şey yoktu. Motosiklet te zaten devir kesici yok
    ....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    güray dinamodan olabilir.. sargılar bitiyor olabilir
    ekstradan elektrikle ilgili motorunda aksesuar varsa ömrü daha hızlı biter

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Koray ;

Her zaman yapmaz mı dinamodan yapıyorsa :S
    ....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray ;

Her zaman yapmaz mı dinamodan yapıyorsa :S
    güraycım ,dinamo ise arızalanmaya başlamış demektir.. yakında bozulur.. dediğine göre önceden böyle bi sıkıntın yokmuş.. benim aklıma ilk olarak bu geliyor.. yavaş yavaş kendini belli ediyor.. zaten genelde motor çalışmayınca artık işinin bittiğini anlarsın.. şuan yapabileceğin şey servise gidip sorununu anlatman..

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güraycım ,dinamo ise arızalanmaya başlamış demektir.. yakında bozulur.. dediğine göre önceden böyle bi sıkıntın yokmuş.. benim aklıma ilk olarak bu geliyor.. yavaş yavaş kendini belli ediyor.. zaten genelde motor çalışmayınca artık işinin bittiğini anlarsın.. şuan yapabileceğin şey servise gidip sorununu anlatman..
    Tamam Koray başka yorumları da alıyım da ona göre hareket edeceğim, belki başından böyle bir olay geçmiş olan vardır ...
    ....

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sübablar olabilir...
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arka lastiğin sibobunu değiştir. Kesssin düzelir.

Adamın konjektöre arızalı diyorum aylardır kabullenmek istemedi.( testini de yaptık bildiğin arızalı : ) Şimdi sargıydı tesisattı alıcak hepsini kucağına sonra vay efendim şöyle böyle.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Sana yorum yapma dedik niye yorum yapıyorsun ki allah allah ya dalıcam artık sana kafa göz he az kaldı
    ....

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadasım buyuk muhtemel statörden sorunun. bir ihtimalde konjektörden olabilir. 2 parça dışında bunu yapcak birsey yok

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    konjektör Güray başka ihtimal çok düşük.Alternatör diyomuyorum sonuçta yine o konjektörü besliyor.Sanırım üst devirde üretilen elektriği regüle edemiyor.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    S.a ağabeylerim, kardeşlerim. Motosiklet normal seyir halinde giderken bir sıkıntı yok fakat 9.5 ve 10 devir arasına ve üstüne çıkıldığında Elektrik kesiyorsa neden olur ? Şimdiden Teşekkürler..

Eyüp ağabey sen yorum yapma
    Ulem köfte nerelerdesin sen
    özlettin kendini gürayım,arada bir mt,feysbuk falan gelde ara açılmasın.Evlilik ne zaman düğününe mt yi çağıracan herhalde

bobin arızalı oluncada yaparmı aynı olayı,benim motorda yüksek devirlerde hırıldıyordu,teklemye başlıyordu bobini değiştirdiler devam etti sorun aküyü değiştirdiler hala devam ediyor şimdide karbürötörden dediler...valla bende anlamış değilimAteşleme zayıftı motor çalışmıyordu ayak marşıyla çalıştırıyordum onlar çözüldü ama yüksek devirlerde tekleme devam ediyor elektiriği kesiyormu onuda bir deneyeceğim....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sana yorum yapma dedik niye yorum yapıyorsun ki allah allah ya dalıcam artık sana kafa göz he az kaldı
    Tüpsüz dalma . Yavaş dal vurgun yeme.

Az ye bi konjektör al yoksa daha az yiyip birde altenatör alman gerekicek.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    büyük ihtimalle statör
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başıma gelen bir olayı anlatayım: ben de de benzer bi sorun vardı, giderken elektrik kesilmesi oluyordu.biz de bir sürü neden aradık. sonradan anlaşıldı ki kontaktaki kabloların kontağa leyimli yerlerinden birisi kopmuş,ama tam ayrılmamış. deviri yükselttikçe titreşimden dolayı bağlantı kesiliyormuş. yani 1 liralık bir leyimleme işiyle hallolmuştu. hani belki bi ihtimal bundan da olabilir.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    buji ve pipoları kontrol et, nemli olup olmadıklarına bak.

bu arada arkadağın dediği gibi kontak ta olabilir. pegasso'da başımıza gelmişti. sarsıntıdan kontağın içindeki lehimler kırılabiliyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı ÜmitDURA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektör Güray başka ihtimal çok düşük.Alternatör diyomuyorum sonuçta yine o konjektörü besliyor.Sanırım üst devirde üretilen elektriği regüle edemiyor.
    Eyvallah Ümit Ağabim Son gezinize gelemedim, özlettin kendini Bir ara Kilyos'a bekliyorum seni..

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem köfte nerelerdesin sen
    özlettin kendini gürayım,arada bir mt,feysbuk falan gelde ara açılmasın.Evlilik ne zaman düğününe mt yi çağıracan herhalde

bobin arızalı oluncada yaparmı aynı olayı,benim motorda yüksek devirlerde hırıldıyordu,teklemye başlıyordu bobini değiştirdiler devam etti sorun aküyü değiştirdiler hala devam ediyor şimdide karbürötörden dediler...valla bende anlamış değilimAteşleme zayıftı motor çalışmıyordu ayak marşıyla çalıştırıyordum onlar çözüldü ama yüksek devirlerde tekleme devam ediyor elektiriği kesiyormu onuda bir deneyeceğim....
    Eylül gibi düşünüyoruz ağabey düğünü. M.T 'yi Tabikide çağıracağım düğüne

Konjektörden Şüpheleniyorum bende Eyüp abide ısrarla konjektör demeye devam ediyor Motosikletim max. Torku 8 devirlerde veriyor bildiğim kadarıyla en çokta titreşim bu esnada oluyor fark ettiğim kadarıyla ama 9 - 9.5 - 10 Arası kesmekte elektriği böyle devirkesici gibi. Kontantan olacağını zannetmiyorum ama yinede bir söküp bakarım tavsiyelerinizi dikkate almak gerekiyor...
    ....

Merhaba,eski bir konu ama sormak istedim sorunu çözebildiniz mi, sebep nedenmiş? Bendede Yamaha virago 535 var yüksek devirde elektriği keser gibi yapıp yığılıyor hatta egzos patlatıyor gazdan elimi çekmem ile herşey normale dönüyor. Konjektör, statör, bobin, karbüratör, akü herşey normal, düzgün çalışan bir motorun beynini denedik yine aynı. Statörün okuyucusundan yapma ihtimali olabilirmi geriye o kalıyor

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    hava filtresi olabilir mi sizin sorununuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)