Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Phantom güzel bir motosiklet midir__??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    motor hos duruyor...
    cc de ideal gibi...
    ama rakam fazla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://youtu.be/kPSs1jQh3KU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

arkadaşlar s.a çalışmalarım sürecek

resimler: http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc00197n.jpg/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

buda video: http://www.youtube.com/watch?v=kPSs1jQh3KU

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa benim anlamadığım nokta şu tmm çinli olabilir ona hiç bir şey demiyorum kötüde olabilir onada lafım yok
    Ama cbf 150 11 hp bu ondan 25cc fazla 13 hp yani orantılı oluyor hesaba göre Hem Hızı etkileyen tek faktör hp değildir
    Misal 4 zamanlı bi cg 8.2 hp gücünde ama 2 kişi ile düz yolda 132 görüyor ibrede hatalı değil
    13 hp bi motor niyte 120,130 görmesin bu gayet yerli olur bence
    Hee madem bu kadar hp ye öenem veriyonuz Mondi MC-X 14.7 hp gücünde ama ona waw bu bayağı ii miş diyen yok
    Kesinlikle bu ürünü savunmuyorum ama hani artık şu ön yargılardan kurtulalım
    Misal ben açık ve net söylüyorum Önüme para dökseler gidipde cbf ye 4.6milyar kesinlikle vermem sağlam olduğunu bile bile
    Sado

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eren arkadaşım 4 zamanlı hangi cg 8.2 hp çok merak ettim? Benim 96 cg nin orjinali bile 11 hp. Bazı tinanların orjinalleri 12.5 hp. 2002 modelden yukarı olan. 8.2 kw demek istedin herhalde?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren arkadaşım 4 zamanlı hangi cg 8.2 hp çok merak ettim? Benim 96 cg nin orjinali bile 11 hp. Bazı tinanların orjinalleri 12.5 hp. 2002 modelden yukarı olan. 8.2 kw demek istedin herhalde?
    yok Kuba çita varya cg 125 ve cg 150 de var ben cg 125 i kasdetttim
    Titanla felan alakası yok
    Öğrenmiş Oldun 4 zamanlı 8,2 hp lik cg yi
    Sado

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    orjinal cg 125 hondaya aittir. Diğerleri çakmadır. Diğerlerini kastetmemiştim bende.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Olur böle yanlış anlamalar bende belirtmem lazımdı kuba cg diye
    Ama artık anlamı kalmadı köylü tip tüm motorlara cg diyorlar nerede kaldı eski kaya gibi hondalar
    Sado

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Görünüşü bir çinliye göre gayet güzel. Daha önce gördüm yakından, ama hiç kullanmadım.. Bence 130 kg lık bir Motosikletin arka frenin disk olması oldukça tehlikeli,çok çabuk kitler ve kaydırma ihtimalin çok yüksek(yağışlı havalarda binilmez bile). Diğer özelliklerine bakıcak olursak,diğer çinlilerden bir farkı yok.. Bu motosikleti bu kadar gündemde tutan sadece görünüşü

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur böle yanlış anlamalar bende belirtmem lazımdı kuba cg diye
    Ama artık anlamı kalmadı köylü tip tüm motorlara cg diyorlar nerede kaldı eski kaya gibi hondalar
    Eren arkadaşım o düzde iki kişiyle 132 gören 8.2 hp lik çakma cg ler oynanmıştır. Yoksa mümkün değil. Benim motor iki kişiyle düzde 110-115 arası sabit gidebiliyor. Tek kişi araba rüzgarına girersem 135, rampa aşa 140 larh görüyor. Onların ibresi zaten 10-15 km fazla gösterir.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Yok İbre doğru orasından eminim 2 farklı araçla ölçüldü
    Oynama az var yalan yok ön amartisör biraz düşürüldü 17 dişli taklıldı başkada yok sanırım ama Şöle bişey var 2 kişi yokuş çıkarken o hız 60,70 düşüyo
    Sado

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben üstüne yatmadan olan rakamları yazdım. Yatma işi bana göre değil. Yatarsam 135 rahat yapar benimki.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    arkadaşlar şimdi marka fanatikligi yapmanın anlamı yok muhalefette olmanın alemi yok adam üretmiş usta ben inceledim saglam gözüküyor herşey düşünülmüş motorda ayrıca 175cc olabilir ama çook seri olduquna inanıyorum yani tvs RTR150 v.s ybr den kalır yanıyok ayrıca tvs 150 ye binen vatandaş begenmediginiz çinli bi 150lik motora binmemiş herhalde tek bişey söylüyecem herzaman commuterler arasında çin malı motorları geçen yok şimdiyekadar kuba çitam olmadı ama arkadaşımda war köylütipi demeyin motor hafif ve 125lik motor ama biel kolları ve bikaç parçası sürat için özel üretilmiş yani yanınızdan heran bi çinli geçebilir snra üzülmeyin

Motosikleti
    sym gts 250
    merhaba arkadaşlar yeni üye oldum.marmara iletişim 3.sınıf öğrencisiyim.aslen kastamonuluyum.21 yaşındayım. phantomumu 1 ay önce aldım izlenimlerimi sizlere aktarıp fikir edinmenize yardımcı olmak isterim.şuan 750 km oldu benzin tüketimi gayet düşük. ay başı doldur boşalt yapıcam net sonucu yapar yapmaz paylaşıcam. amortisörleri mükemmel.vites göstergesi yok benim gibi scooterden geçiş olunca biraz alışma evresi gerekiyor. ilk bakımına kadar motor kendine geldi vibrasyon endişem vardı ilk başta fazla gibi geldi ancak şuan vibrasyon hatrı sayılır derecede azaldı.aydınlatma olarak kısa tatmin etmedi uzun iyi aydınlatıyor. zenon taktırcam ay başı inş.arkadaşlar motor yokuşta on numara sıkıştırırsanız aynı vitesle çıkıyor. balansörlü oluşu büyük artı.bu segmentte tutacak bir model.biraz daha egzoz sesi olabilirdi katalizör olayı sesi azaltmış benim için iyi çok ses sevmem ama hastası mutlaka katalizörü iptal edip çekmeceye koyar yol tutuşu gayet güzel motoru tanıdıkça makinama güvenim artıyor. fiyatı pahalı diyen arkadaşlar haklısınız plakayla 5200gibi oldu. motor teknolojisi eski tip yani cüzi paralarla bu motor 200lük 250lik olur bilginize.
    gidon dizaynı motoru kayrayışı arttırıyor.alan veya alacak arkadaş motoru aldığı gibi yağı direk shell sentetik 10 40 koysun bence. çinden ne koyup geldiği belli değil motorlara ben 600 kmde değiştirdim simsiyah olmuştu.rodajı güzel yapıldığı taktirde bu makina üzmez arkadaşlar.mekanik olarak hiç bir sıkıntı yaratmayacağı kanısındayım. 6 yıllık kanuni kullanıcısı olarak(ilk motorum trex 150 scooterdı). euro 4 normunu sanırım türkiyede tek kullanan marka kanuni. kurallardan biri ayağın motor dik pozisyona gelmesiyle birlikte otomatik kapanması. iyi güzelde biri az bişey dokunsa ayak kapanıyor. amaç unutulan açık ayakların kaza riskini arttrması. bu motordada bu var . alan kişi hemen ayağı bayiye yaptırsın basit bişey. yoksa günde rahat 2 kere düşer. saygılarımla
    makseli bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alan veya alacak arkadaş motoru aldığı gibi yağı direk shell sentetik 10 40 koysun bence. çinden ne koyup geldiği belli değil motorlara ben 600 kmde değiştirdim simsiyah olmuştu.
    Sakın ha, rodajda sentetik yağ kullanılmaz, yarı sentetik de kullanılmaz. 2000km'ye kadar madeni yağ kullanılmalıdır. Sentetik yağ motor alışma sürecini uzatır ve zarar verir.

Motosikleti
    sym gts 250
    şu bir gerçekki motor alındığı zaman yağı değişmeli. kesinlikle ne konduğu belli değil. sentetik yağı servisler tavsiye ediyor bende şikayetçi değilim en iyisidir diye tavsiye ettim ustasıyım diyemem değerli görüşünüzü dikkate alalım teşekkürler

s.a arkadaşlar yukarıda video ve resimleri yerleştirdim görüntüye laf yok ama vibrasyon olayı banada fazla gibi geldi inşallah aban1903 dediği gibi düşer tek silindir birde benim ön disk ve kontak vidaları düştü kanuni servislerdede eksiklik var bende rodajdayım 250 km felan oldu ama 115 gördüm bir ara sıkıştırdım çekmeme problemi oldu sonra düzeldi

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar merhaba motorum 1000 km ye yaklaştı. motorumun sağ egzoz korumasının civatası düştü. elime alyan tornavida vs aldım bütün vida civata vs sıktım. vibrasyon ilk hızlanmada oluyor ama 40tan sonra falan kesiyor 120 dolaylarında vibrasyonun olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.yokuş yukarı tatmin oldum aşırı sert yokuşlar harici hızda istenirse düşme olmuyor çokta basmaya gerek yok. arkadaşlar jant şerit almayın bu motoru alan veya alacaklara söylüyorum. janta bant bile yapışmıyor ben aldım elimde patladı boşuna para vermeyin bilmiyorum yapışcak bir marka varmıdır ben keiti aldım anes motordan. neyse açtım yapıştırmaya çalıştım baktım olmuyor başka motor jantlarında denedim oldu. bordomavi arkadaşım benimde kontak vidalarım düştü fabrikayı bilgilendirdim mevcut satılcak motorların bu sıkıntısını çözecekler. ilk kullanıcılar olarak eksilerini ve artılarını yazmaya devam edelim.bu arada tanışmak isterim nişantaşında bi kafede çalışıyorum buyur gel çayımı iç. saygılar

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @abana1903 eline sağlık. tecrübelerini, resimlerini ve videolarını bekliyoruz

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Aleyküm selam, hele şükür bu motorun 100 ü geçtiğini birileri yazmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)