Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiç mi Acımanız Yok?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ankara'da fena şekile kar yağıyor, yollar felan bembeyaz.Biraz dolaşayım dedim hazır çok güzel kar yağıyor bir şey dikkatimi çekti.Etrafta birçok kuryeci arkadaş gördüm.Arabalar bile zar zor giderken onlar diken üstünde gidiyorlardı.Biri yorulmuş kenara çekmiş gittim yanına biraz muhabbet etmek için, işiniz zor kolay gelsin demeye kalmadan başladı anlatmaya.Gecenin 11'inde bu havada yemek sipariş ediyorlarmış ve üstüne neden geç kaldın tarzlarında azarlar da cabası.Hiç düşünmüyorlar ki bu insanlar nasıl geliyor.Patronlarına söyleyecek laf yok zaten bir insafsızda onlar."Bu onların görevi, her şekilde gelecekler" gibilerinden düşünceler de fazlasıyla mevcut.

Motosikletçilerin imajını çoğu zedeliyor olabilir ama onların şartlarında biz nasıl davranırız kimse bilemez.Bu şartlarda çalışmayıda herşeye rağmen haketmiyorlar.Böyle acımasız müşteriler olduğu sürece kuryelerin işi zor.

Nasıl böyle düşüncesiz, acımasız ve sonradan görme bir toplum olduk hiç kafam basmıyor.Eskiden kuryecilere bu gibi dertlerini bilmediğim için gıcık olurdum.Şimdi tüm korumaları yerinde kuryecilere selam vermeden geçmiyorum.Çevremize bu konu hakkında uyarıda bulunalım.Ben şahsen bana yemek getirecek diye bir insanın bu hava şartlarında kaza yapma riskine girmesini istemem.Biliyorum ki tüm "motosiklet.net" üyeleri hiç istemez.

Tekeriniz düz bassın, kaskınız ve grenajınız asfalt görmesin.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patronlarına söyleyecek laf yok zaten bir insafsızda onlar.
    Patronlar nerede yanlış yapıyorlar sizce?
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Herksin haklı olduğu yerde kime ne denilebilirki.
    O kadar rahatadıkki her şeyi ayağımıza ister olduk.
    Biz mi olduk yoksa bizi böylemi alıştırdılar.
    Sonuçta klasik kapitalizm sonuçları. Herşey para için.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    İki ucu steril olmayan değnek meselesi. Biz acıyıp sipariş vermesek işleri azalacak, işleri azalınca kurye sayısını azaltma ihtiyacı duyacak ve bazılarını işten çıkaracaklar, kaş yapalım derken göz çıkaracağız. Sadece böyle havalarda telefonda müşteriyi uyarmak makul olabilir. 30 dk. değil bu gün için teslim süremiz 45 dk. dır gibi.
    Gökhan YAŞDAL

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Ekmek davası..bu hayatta herşey mübah..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patronlar nerede yanlış yapıyorlar sizce?
    Bu havada çalıştırmaya mecbur etmekle bir yanlış yapıyor olabilirler mi acaba? Yollar zaten ertesi gün açılır.Ne olur bu gece de çalıştırmasan.

İki ucu steril olmayan değnek meselesi. Biz acıyıp sipariş vermesek işleri azalacak, işleri azalınca kurye sayısını azaltma ihtiyacı duyacak ve bazılarını işten çıkaracaklar, kaş yapalım derken göz çıkaracağız. Sadece böyle havalarda telefonda müşteriyi uyarmak makul olabilir. 30 dk. değil bu gün için teslim süremiz 45 dk. dır gibi.
    Çok detaylı düşünmeye gerek yok arkadaşlar.Burada saat 20.00 civarı gibi kar yağışı başladı ve hemen yollar kar tuttu.Sadece 1 gece sipariş etmesek ya da 1 gece patronları çalıştırmasa büyük zarar etmezler.Şurada bir geceden bahsediyoruz.

"Neyse ya, yumurta kıralım bu gecede..Adamlar bu karda nasıl gelecekler." gibi bir düşünceli davranışı çok görüyoruz bu insanlara herhalde.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Gerçekten bu konuyu açan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim. Düşünce güzel bende Burger King'te kurye olarak çalışıyorum. İş yerleri sınıfına göre ayrılıyor mesela biz yağışlı havalarda 30 dk değilde 40 dk teslim süresini ayarlıyoruz müşterilerde sipariş vermeden teslim süresini görebilme imkanı buluyorlar (hem çağrı merkezinden hemde internetten) Eğer Hava Kara Dönüşüp Kar Tutarsa Otomatikman Paket Servisi Kapatıyorlar.Bu sayede ne biz sıkıntı yaşıyoruz nede müşteriler...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bencede haklısın
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Gençken ben de restoranlarda çalıştım. Hava bozdu diye o gün restoran kapanırsa müşterinin ayağı kesilir ordan. Bir daha o müşteriye ulaşamaz. Dolayısıyla kazanamaz ve iş veremez. Büyük depremden sonra ben koşarak çalıştığım restorana gitmiştim. Kırılıp dökülen ne varsa toplayıp hemen servise hazır hale getirebilmek için çağrılmadığımız halde seferber olmuştuk. 24 saate yakın çalışmıştık restoranın iyiliği için.
    Dilenciler ya da mendil satan bebekler için "lütfen onlara para vermeyin, alışveriş yapmayın" denilebilir ve mantıklıdır da. Ama hava bozdu diye "sakın karlı havada sipariş vermeyin" demek o restoranları ve dolayısıyla gururlu çalışanlarını sabote etmektir.
    Yasdal'ın çözüm önerisi çok makuldü. Servis süresini uzatmak iyi fikir. Biz de duyarlı olmak istiyorsak restorana sipariş verirken "lütfen kurye arkadaşa tembihleyin yavaş gelsin acele etmesin" diyebilir ve ödemeyi yaparken biraz bonkör olabiliriz.
    Taksim'de küçük bir restoran işletmiştim ve karda kışta yeri gelince birlikte servise çıkardık. Çalışan herkesle de hala arkadaşız. O zaman karlı havalarda boza da almayalım. Yazık bozacıya. Ramazan kışa denk gelirse davulcuya para da vermeyelim çalışmasın kışın. Yanlışınız var.
    İyi niyetle çaba sarfettiğinizi farkediyorum ve vicdanlı yaklaşımınıza saygı duyuyorum ama yanlış. Tekrar söylüyorum Yasdal'ın fikrini geliştirmek gerek:
    Sadece böyle havalarda telefonda müşteriyi uyarmak makul olabilir. 30 dk. değil bu gün için teslim süremiz 45 dk. dır gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Allah yardımcıları olsun.Kelle koltukta koca gün boyu trafikte ne kadar dengesiz varsa bire bir temas halindeler. Zor hemde ne zor.

Motosikleti
    ninja 250
    bence müşteri memnuniyeti daha önemli .birde şu kuryeler için çanta yaptılar,büyük yemek çantası,ulen ona koymuyorlar yemeği ayaklarının altında getirdikleri için buz gibi oluyor.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Gençken ben de restoranlarda çalıştım. Hava bozdu diye o gün restoran kapanırsa müşterinin ayağı kesilir ordan. Bir daha o müşteriye ulaşamaz. Dolayısıyla kazanamaz ve iş veremez. Büyük depremden sonra ben koşarak çalıştığım restorana gitmiştim. Kırılıp dökülen ne varsa toplayıp hemen servise hazır hale getirebilmek için çağrılmadığımız halde seferber olmuştuk. 24 saate yakın çalışmıştık restoranın iyiliği için.
    Dilenciler ya da mendil satan bebekler için "lütfen onlara para vermeyin, alışveriş yapmayın" denilebilir ve mantıklıdır da. Ama hava bozdu diye "sakın karlı havada sipariş vermeyin" demek o restoranları ve dolayısıyla gururlu çalışanlarını sabote etmektir.
    Yasdal'ın çözüm önerisi çok makuldü. Servis süresini uzatmak iyi fikir. Biz de duyarlı olmak istiyorsak restorana sipariş verirken "lütfen kurye arkadaşa tembihleyin yavaş gelsin acele etmesin" diyebilir ve ödemeyi yaparken biraz bonkör olabiliriz.
    Taksim'de küçük bir restoran işletmiştim ve karda kışta yeri gelince birlikte servise çıkardık. Çalışan herkesle de hala arkadaşız. O zaman karlı havalarda boza da almayalım. Yazık bozacıya. Ramazan kışa denk gelirse davulcuya para da vermeyelim çalışmasın kışın. Yanlışınız var.
    İyi niyetle çaba sarfettiğinizi farkediyorum ve vicdanlı yaklaşımınıza saygı duyuyorum ama yanlış. Tekrar söylüyorum Yasdal'ın fikrini geliştirmek gerek:
    Ankara'da ki kar ve buz Taksim'de tutmayan kara benzemez.

İnsanlar düşüncesiz. Sipariş vermeleri kabahat değil ama geç gelen kuryeyi terslemek terbiyesizlik. Hiç düşünmüyorlar bu hava şartlarında adam iki tekerle nasıl gelir nasıl gider diye.

Patronlar da insafsız evet, o kötü hava koşullarında motorlarla servis yaptırılmamalı. İş veren çalışanına sahip çıkacak ki, çalışanda iş verenin hakkını korusun. Bu devirde herkes birbirinin sırtından geçinmeye bakıyor. Sigortalar yarım, mesai ücretleri ödenmiyor, üstüne bir de şartları beğenmezsen işsiz kalıyorsun. Yani çalışan hakları sadece kağıt üzerinde.

Bu konuda da duyarlıyım, çünkü yemek siparişimi getiren kurye trafik kazası geçirmişti zamanında. Tabi o güne kadar hiç düşünmemiştim bu şartları, yemek siparişi veren sadece çabuk gelmesini düşünüyor...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir işveren olduğunuzu göz önüne alarak düşüncenize saygı duyarım fakat görüşümde ısrarcıyım.Gidilecek yer var gidilmeyecek yer var, gidilecek yol şartları var gidilmeyecek yol şartları var.Örnek vermek gerekirse burada Dikmen'e çıkmayı deneyin hadi bir şekilde çıktınız ki konuştuğum kuryeci 3 saatte ancak çıkabildiğini söyledi, birde inmeyi deneyin.Benim ne demek istediğimi Ankara'da yaşayanlar bilir.Özellikle belediye nasıl çalışıyor görmeniz lazım. Ben ticaretle uğraşan bir insan değilim.Para nasıl kazanılır daha bunuda öğrenmedim lakin bu yaklaşım paranın insan hayatından önemli olduğunu düşündürdü.İlla birşey olacak demiyorum, 2-3 saatte bir şekilde giderler fakat risklerin arttığıda reddedilemeyen bir gerçek.Ama biryerde sizde haklısınız.Müşteri acımasız olursa işveren ne yapsın.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir işveren olduğunuzu göz önüne alarak düşüncenize saygı duyarım fakat görüşümde ısrarcıyım.Gidilecek yer var gidilmeyecek yer var, gidilecek yol şartları var gidilmeyecek yol şartları var.Örnek vermek gerekirse burada Dikmen'e çıkmayı deneyin hadi bir şekilde çıktınız ki konuştuğum kuryeci 3 saatte ancak çıkabildiğini söyledi, birde inmeyi deneyin.Benim ne demek istediğimi Ankara'da yaşayanlar bilir.Özellikle belediye nasıl çalışıyor görmeniz lazım. Ben ticaretle uğraşan bir insan değilim.Para nasıl kazanılır daha bunuda öğrenmedim lakin bu yaklaşım paranın insan hayatından önemli olduğunu düşündürdü.İlla birşey olacak demiyorum, 2-3 saatte bir şekilde giderler fakat risklerin arttığıda reddedilemeyen bir gerçek.Ama biryerde sizde haklısınız.Müşteri acımasız olursa işveren ne yapsın.
    Şuan işveren konumunda değilim. Pek çok konuda ben de sizin gibi düşündüğüm için ve Taksim'in bitmek bilmeyen mafyözlerinden illallah dediğim için bıraktım o işleri. Uzun zamandır başka bir işle meşgulüm.

Gidilecek yer var gidilemeyecek yer var demişsiniz. Bir de o açıdan bakmak gerek doğru. İstanbul'da en yoğun kar yağışında bile iyi kötü heryere gidiliyor. Ben de karda motor kullanıyorum. Ama adam saatlerce uğraşıp gidemiyorsa o sipariş iptal olur. Hatta ulaşım durma noktasına geliyorsa sipariş alınıp verilemez haklısınız. Doğru söze ne denir. Allah kolaylık versin hepsine. Kazadan beladan korusun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)