Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Türkcell araç takip sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250
    Herkese merhaba,yeni motor aldıktan sonra çalınma korkusu aldı başını gidiyor,motosiklete kasko yaptıralım dedik çoğu firma motorlar çok çalındığı için kasko yapmıyormuş,yapanlarda motorun yarıparasını veriyormuş.Bu sebepten dolayı araç takip sistemine başvuralım dedik .Öncelikle motorunda araç takip sistemi olanlar biraz bahsedebilirse çok iyi olur.

Bugün türkcell e gittim,onlar motora birşey takıyorlarmış,aylık belirli bir para verilip takip sistemi ediniliyormuş,tabi kasada telefon alan birkaç kişi olduğu için sorularıma adam akıllı yanıt alamadım,ama aylık hatlı tarifeler için 35, kontörlü telefonlar için 19 lira verilerek bu takip sistemi yapılabiliyormuş.Ama görevli söylediklerinden pek emin değil gibiydi fiyatları yanlış da söylemiş olabilir bu sistemden faydalanan varmı ?

Birde böyle bir link buldum ama pek birşey anlamadım
    http://www.turkcell.com.tr/kurumsal/...segment=medium

Bunun haricinde başka araç takip sistemi kullanan varsa onlarında fikirlerini alabilirsek iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bunu filolar icin kurumsal düzeyde yapıyorlardı . Yeni bir gelişme olmadıysa benim aldığım bilgi bu yonde .

Motosikleti
    ninja 250
    kişisel motorlara yapılmıyormu ? yada biz filo kursak bikaç kişi olurmu öyle bilginiz varmı ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence de bi filo kuralım bu işe bu sitede çok kişi girmek ister benden demesi...
    Panashira bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ninja 250
    güncel.....................

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Güzel konu, takipteyim... Bunu araba ve motorlara uygulayabilirler.
    #sürenadam

Güzel konu bende takipteyim bakalım nasıl yorumlar gelicek merak ettim...Turkcell bunu 19 tl hallediyosa şu yurt dışından gelen dünyanın parası olan takip cihazlarına hiç bakmayız artık
    ''Carpe Diem''

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu sistem her zaman tam yer göstermiyor bildiğim kadarıyla

sadece giderken geçtiğiniz bölgeleri bir dosya içerisine atıp dosyalamaya yapıyor diye hatırlıyorum
    en azından benim zamanında gördüğüm bu şekildeydi. bölge olarak gösterebiliyor ama tam noktayı söyleyemiyor olsa gerek. gps özellikli bir cihaz takılmışsa anca o zaman gösterebilir sanırım.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bi ara forumda vardı avea nın

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Android işletim sistemine sahip, Gps özellikli bir cep telefonu ile yapılabilir. Hatta o kadar cok secenek var ki, telefon hareket ettiğinde, hareket algıladığında, yada bir ses duydugunda istediğin numarayı arayabilir, alarm çalabilir, polisi arayabilir, mesaj yollayabilir. Android ve Gps sistemli bir telefonunuz varsa çok zor değil bunlar günümüzde, hemde bedava
    Hep düşünmüşümdür yapmayı, sonra aklıma geliyor İstanbul'da oturmadığım, ne gerek var diyorum kapının önünde kilitsiz brandasız yıllardır sahip olduğum hiç bir motorumun çalınmadığını düşünerekten (Cümle devrik mi oldu ne)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Android işletim sistemine sahip, Gps özellikli bir cep telefonu ile yapılabilir. Hatta o kadar cok secenek var ki, telefon hareket ettiğinde, hareket algıladığında, yada bir ses duydugunda istediğin numarayı arayabilir, alarm çalabilir, polisi arayabilir, mesaj yollayabilir. Android ve Gps sistemli bir telefonunuz varsa çok zor değil bunlar günümüzde, hemde bedava
    Hep düşünmüşümdür yapmayı, sonra aklıma geliyor İstanbul'da oturmadığım, ne gerek var diyorum kapının önünde kilitsiz brandasız yıllardır sahip olduğum hiç bir motorumun çalınmadığını düşünerekten (Cümle devrik mi oldu ne)

benim telefon android ve GPS li peki nasıl olacak bu sistem telefonu motorda mı bırakmak lazım??
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim telefon android ve GPS li peki nasıl olacak bu sistem telefonu motorda mı bırakmak lazım??
    Motoruna direk aküden bir çakmak girişi bağlayacaksın, çakmak girişinin ucuna telefonunun şarj aletini bağlayacaksın, telefonunun şarj aletinin ucuna telefonu bağlayacaksın, telefonu da motorun sağlam bi yerine sabitleyeceksin. Buraya kadarını hallet, gerisi çok kolay
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu iş için yapılmış güzel cihazlar var aslında. Her zaman anlık olarak motorun yerini haritadan takip edebilir, sadece hareket ettiğinde ya da belirlenen bölgenin (mesela evin 300 mt. çevresi) dışına çıktığında belirlenen numaralara sms gönderebilir. Fiyat olarak da çok pahalı değil. 150 TL civarından başlıyor. Eğer cihazı sadece motoru park ettiğinizde aktif olacak şekilde kullanıp, hareket ettiğinde mesaj gönder seçeneği ile kullanırsanız, data hattı gerektirmeyeceği için kullanım maliyeti sıfıra yakın olur. Sadece içine takacağınız hattın kapanmaması için minimum yüklemeyi yapmak yeter.

Bu kadar güzel şeyden sonra kötü haberi de vereyim. Bu aletler Çin'de satılıyor ama GSM modülü bulunduğundan yasal olarak ithal edilmez ya da pasaporta işlenmezse 1 ay sonra gsm özelliği kullanım dışı olur. Dolayısıyla sadece gps çipi de bir şeye yaramaz.

Motosikleti
    ninja 250
    yurt içine dönün çin falan çok uzak motorlada gidilmez acaba 2 tane yol bilgisayarı alsak birini motora öbürünü eve koysak,evdekini motordakine göre programlasak,motor giderken evden takip edilebilse ? biraz senaryo ya kaçtı gibi geldi ama olsun belki olabilir

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    tek sefere mahsus bu ücret alınıyor ve sınır sayıda araç ekleyebiliyorsak servise çok iyi hatta site olarak ortak bile girelim derim

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurt içine dönün çin falan çok uzak motorlada gidilmez acaba 2 tane yol bilgisayarı alsak birini motora öbürünü eve koysak,evdekini motordakine göre programlasak,motor giderken evden takip edilebilse ? biraz senaryo ya kaçtı gibi geldi ama olsun belki olabilir
    emin ol motordan önce o yol bilgisayarını bulup çalarlar..

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna direk aküden bir çakmak girişi bağlayacaksın, çakmak girişinin ucuna telefonunun şarj aletini bağlayacaksın, telefonunun şarj aletinin ucuna telefonu bağlayacaksın, telefonu da motorun sağlam bi yerine sabitleyeceksin. Buraya kadarını hallet, gerisi çok kolay
    erdem maytapmı geçiyon şekerim motor zaten çalınmış bide androidi çaldırırsak hepten bittik demektir , arka cebime koymaya tırstığım telefonu nasıl motoruma takayım akıllım onada bi çare bul gel bana yapalım valla
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    emekli astsubay arkadaşım kasko yapıyor..1998 model viragoya 7000 fiyat biçti..aklınıza gelen en full kaskoyu ve 10000 tl de ev eşyası kaskosuyla beraber 450 gibi fiyata 12 ay taksitle yaparım dedi...aşırı pahalı değil yani...
    ben yaptırmadım..satacağım diye....

türkcell filan hasarı karşılamaz..kaskonuz olursa en azından sadece çalınma değil hasar karşılama şansınız da olur..

ama fiyatlar sanırım yaşa göre farklılıklar gösterebiliyor....

dileyen olursa irtibat-fiyat alımı için yardımcı olabilirim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    filo takip sistemleri bireysel kullanımda sadece aracın nerede olduğunu görmenizi sağlar ,
    ancak bizim gibi filo ile iş yapan firmalarda hız limitleri , mesai dışı ve hafta sonu kullanımları , frenaj , patinaj , yakıt tüketimi , güzergah tercihi , kaza sırasındaki hızın tespiti vb. birçok noktada analiz yapabilme imkanı sağladığından gerekli ve verimli kullanabiliyor.

bu sebeple kovayla verilen ilk kurulum ve aidat bedelleri dokunmuyor.

ayrıca küçük chip filan değil kocaman ve çok kablolu sistemin motora montajı zor ki aküyü yemesi cabası ,

nereden mi biliyorum ?

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    ninja 250
    yani bu durumda ne yapmalı ? internette haberler vardı motosiklet hırsızları araç takip sistemi ile yakalandı diye, kimse motosiklete kasko yapmıyormuş birtek yapıkredi yapıyor dediler oda 1.500 tl imiş yıllığı. bu sitede kimsenin motorunda araç takip sistemi yokmu

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bu durumda ne yapmalı ? internette haberler vardı motosiklet hırsızları araç takip sistemi ile yakalandı diye, kimse motosiklete kasko yapmıyormuş birtek yapıkredi yapıyor dediler oda 1.500 tl imiş yıllığı. bu sitede kimsenin motorunda araç takip sistemi yokmu
    var kim diyor kasko yapmıyorlar diye???
    önceki mesajımda yazdım görmedin sanırım..yine yazayım..
    pardon kopyalayayım...

emekli astsubay arkadaşım kasko yapıyor..1998 model viragoya 7000 fiyat biçti..aklınıza gelen en full kaskoyu ve 10000 tl de ev eşyası kaskosuyla beraber 450 gibi fiyata 12 ay taksitle yaparım dedi...aşırı pahalı değil yani...
    ben yaptırmadım..satacağım diye....

türkcell filan hasarı karşılamaz..kaskonuz olursa en azından sadece çalınma değil hasar karşılama şansınız da olur..

ama fiyatlar sanırım yaşa göre farklılıklar gösterebiliyor....

dileyen olursa irtibat-fiyat alımı için yardımcı olabilirim..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)