Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzine yine ZAM...!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yılda en az 10 bin maaşımdan vergi kesiliyor, dolaylısı direkti yılda 25 bin vergi veriyorum. Yetmiyor yediğim, içtiğim zıkkımlandığım, zehirlendiğim her şeye vergi veriyorum. Yetmiyor, elektriği, suyu, doğalgazı, iletişimi, interneti, benzini, mtv si bin türlü vergiyi veriyorum. Yeter insaf yahu!! Devletten bir kuruş yardım almıyorum (ne sağlık ne de sosyal güvence) yollarım berbat, içemediğim su, ısınamadığım enerji sistemi, bürokrasi berbat. Düşün artık sırtımdan yalvarıyorum

Önceki GV Matrahı
    41,754.46

Önceki Gelir Vergisi
    9,193.70

Gelir Vergisi Matrahı
    2,404.52

Gelir Vergisi
    649.22

Kümülatif GV Matrahı
    44,158.98

Kümülatif Gelir Vergisi
    9,842.92
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter insaf yahu!! Devletten bir kuruş yardım almıyorum (ne sağlık ne de sosyal güvence)
    Anlayamadım , vergisini ödediğiniz maaşınız var ama sosyal güvenceniz yok öylemi ????

İnanın sırf merakımdan soruyorum üstad nasıl oluyor bu ?
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlışın olmasın sevgili Coq , 1998 yılındaki asgari ücret bende 47.839.500 eski TL ve 231 litre benzin alınabiliyormuş
    2012 yılındaki asgari ücret 886,50 TL ve 205 Litre benzin alınabiliyor

Evet haklısınız 14 yılda bir miktar değişim olmuş gibi ama birde 2002 yılındaki duruma bir bakalım bu hükümete haksızlık olmasın

2002 de Asgari ücret 222.000.750 eski TL ve sadece 132 Lt benzin alınabiliyormuş

Demekkİ neymiş beğenmediğimiz bu adamların zamanında asgari ücret ile alınan benzin miktarı ÖTV bindirilmesine rağmen 1,5 kat artmış

VARMI BAŞKA İSTATİSTİK VEYA KARŞILAŞTIRMASI OLAN ARKADAŞLAR
    Hocam keske internet denilen dalga olmasaydi da rahat rahat görüslerinizi savunabilseydiniz.
    Ama maalesef bilgi bir tik uzagimizda artik.
    Asagidaki linkte yil yil asgari ücret tablosu var.

http://www.alomaliye.com/yillar_iti_asgari_ucretler.htm

2002 yilinda asgari ücret 306.milyon lira.
    Siz benzin fiyatlarinda yil sonu rakamini,ama asgari ücrette yilbasi rakamlarini esas alip hesap yapiyorsunuz.
    Yine de kilifa girmiyor.
    Yani
    Yani rakamlar konussun, eskiyle yeniyi karsilastiralim.
    Hesap basit.
    Ama siz olayi tersinden anlatiyorsunuz.
    Ha bir de petrol fiyatlarini konusalim.
    Nasil bir kazikla karsi karsiya oldugunuzu o zaman daha iyi anlarsiniz.
    Istermisiniz, hiç öyle fazla geriye gitmeden son bir kaç senenin istatistigini koyuvereyim önünüze.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep birşeyleri karıştırıyorsunuz sevgili kardeşlerim,

Ne zammı savunuyorum ne de hükümeti . Ben rakamlara inanır rakamlarla konuşurum dedikodulara , kara propogandaya ,siyasi çamur atma seanslarına kulak asmam , bu adamlar gider başkaları gelir aynı çirkin iftiralar onlarada atılır bu ülkenin siyasi geleneğinde bu vardır ben bu pis geleneğe karşıyım , zammı protesto ediyorum ayağına köprüden kaçak geçmeye kılıf uyduranlara karşıyım , benzinde vergi çok diyip tuvalete bile arabayla motosikletle gidenlere karşıyım , milliyetçilikten dem vurup özbeöz benim toprağımın tütününden yapılan parası gavurun cebine giden marka sigaraya sırf özentisindem dünya kadar para verip kendisini zehirleyen ondan sonrada sağlık sisteminden şikayet eden adamlara karşıyım.
    Bu ülkede yaşıyorum kolay kazanmıyorum zamların farkındayım , ülkemin gerçeklerininde farkındayım.

Saygılar
    Biraz daha zorlasak katilacaksin bize sanki :p

Rakamlarin 10 yil onceki 20 yil sonraki hali ilgilendirmez beni. O donemde suydu bu donemde buydu degil ana tema. Ana tema ZAM abi. İnsanlara kasikla verilen ZAM, benzine ve dolayisiyla herseye kepceyle yapilan ZAM. Ve sen hukumeti savunuyorsun alenen, onceden bilmem ne kadardi simdi bu kadar diye.Ne farki kaldi digerlerinden simdikinin?
    Sonucta ben 10 yil oncede gezemiyordum rahat rahat, 10 yil gecti hala gezemiyorum, birakin milli gelir safsatalarini, ben cebimdeki parayi bilirim. Dogdugumdan beri hep erteliyorum isteklerimi, 10 yildir da hic bisey degismedi. Neden hala degistigini iddiia ediyorsunuz anlamakta zorlaniyorum.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Anlayamadım , vergisini ödediğiniz maaşınız var ama sosyal güvenceniz yok öylemi ????

İnanın sırf merakımdan soruyorum üstad nasıl oluyor bu ?
    Devletten yok, özel emekli sandığına tabiyim 1.000 TL ye yakında ayda ona kesiliyor, Yılda 15.000 civarı, SGK ile hiç bir bağlantım yok...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam keske internet denilen dalga olmasaydi da rahat rahat görüslerinizi savunabilseydiniz.
    Ama maalesef bilgi bir tik uzagimizda artik.
    Asagidaki linkte yil yil asgari ücret tablosu var.

http://www.alomaliye.com/yillar_iti_asgari_ucretler.htm

2002 yilinda asgari ücret 306.milyon lira.
    Siz benzin fiyatlarinda yil sonu rakamini,ama asgari ücrette yilbasi rakamlarini esas alip hesap yapiyorsunuz.
    Yine de kilifa girmiyor.
    Yani
    Yani rakamlar konussun, eskiyle yeniyi karsilastiralim.
    Hesap basit.
    Ama siz olayi tersinden anlatiyorsunuz.
    Ha bir de petrol fiyatlarini konusalim.
    Nasil bir kazikla karsi karsiya oldugunuzu o zaman daha iyi anlarsiniz.
    Istermisiniz, hiç öyle fazla geriye gitmeden son bir kaç senenin istatistigini koyuvereyim önünüze.
    Bunu söyleyeceğini biliyordum Coq cuğum ama şimdi tabloya dönüp tekrar bak istersen , o rakamlar yıl sonu değil yılın 6 aylık kısmını kapsıyor 6. aydan başlar 31.12 de biter

Son birkaç yılın değil 1998-2002 ve 2008-2012 aralıklarını karşılaştıralımki mevcut hükümetin performansı ile geçmişteki hükümetlerinki net olarak görünsün . Son dönemi sadece kendi içerisinde değerlendirirsek büyük haksızlık etmiş oluruz.

Sevgilerimle

Not: Sevgili Coq bu tartışmaların ne senin bana ne de benim sana olan muhabbetime zarar vermeyeceğinden emin olduğum için devam ediyorum , eğer en ufak bir kırgınlığın var ise burada keselim devam etmeyelim bunları tartışmaya . Ben siyaset uğruna dost feda edecek bir adam değilim.

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletten yok, özel emekli sandığına tabiyim 1.000 TL ye yakında ayda ona kesiliyor, Yılda 15.000 civarı, SGK ile hiç bir bağlantım yok...
    Demekki sosyal güvenceniz var , diğer çıkardığınız rakamlar gelir verginiz , elbette bu vergiyi her vatandaş gibi sizde ödemelisiniz , biz serbest meslek sahipleri sizden daha fazlasını ödüyoruz ve elbette şikayet ediyoruz ama lütfen bunuda usulüne uygun olarak yapalım , hakaret etmek ile şikayet etmek , protesto etmek arasındaki çizgileri net ayıralım.

Saygılar

Çok mülayim bir hayvanın hiç olmıyacak bir yerine benzini KAÇIRDILARRRRRRRRRRR ARTIK

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Yıllar Asgari ücret Yukarıdaki Opet benzin Fiyatları Oranlar
    01.07.2010-31.07.2010 760,50 TL 3.760 202,260
    01.01.2009-30.06.2009 666,00 TL 3.330 200
    01.07.2008-31.12.2008 638,70 YTL 3.070 208.04
    01.07.2007-31.12.2007 585,00 YTL 3.060 191.17
    01.01.2006-31.12.2006 531,00 YTL 2.740 193,79
    01.01.2005-31.12.2005 488,70 YTL 2.590 188,68
    01.07.2004-31.12.2004 444.150.000 2.300 193,108
    01.01.2003-31.12.2003 306.000.000 1.750 174,85
    01.07.2002-31.12.2002 250.875.000 1.680 149,33
    01.08.2001-31.12.2001 167.940.000 1.250 134,352
    01.07.2000-31.12.2000 118.800.000 0.600 198

Oocan abi öncelikle saygılarımla belirtmek isterim ki istatistik verilerle açıklama yapmaya çalışırsam çok uğraştım yani tabloyu yapmak için 2000 yılıyla 2010 yılı arasında ki farkımız sadece ve sadece 4,26 Lt farkdır. 10 yılda biz Brüt olarak asgari ücretle sadece 4.26 lt benzin fazla alabiliyoruz. Ha dersin ki 4,26 Lt benzin azmı kardeşim daha ne istiyosun. Hani 4.26 lt benzin bugünün parasıyla 18.50 Tl lik benzin eder. O da seni 200 km yol götürür. Çok doğru bu verilere göre ne güzel hatta 10 yılda 200 km yol fazladan gidiyoruz. Yalnız burada deminden beri yapılan bazı hesap yanlışlarını hatırlatmak isterim. Bende özellikle yaptım ki görülsün. Bizim yazdığımız asgari ücretler brüt olaraktır. Yani vatandaşın eline geçen net ücret değildir. Bu durumda hesaplamaların daha vahim bi sonuç alacağı ortadadır. ayrıca tamam konumuz şu anda benzin fakat sadece benzine olan zammı düşünmemek gerekir. Yani bir insan gidip asgari ücretinin tamamıyla benzin almıyor sonuçta. Her alanda yapılan bir zamdan bahsedilmesi gerekir. Eğer sadece benzinde olan zamdan da bahsedilecekse özellikle ss kullanan arkadaşlarımız için 18,50 TL lik benzin kaç km eder bilmiyorum ama bizim 125cc lere göre az km götürceği açıktır. Yani bu durumda 10 yılda gelişmemizin yeterli olup olmadığı konuşulmalıdır. Saygılar...
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha zorlasak katilacaksin bize sanki :p

Rakamlarin 10 yil onceki 20 yil sonraki hali ilgilendirmez beni. O donemde suydu bu donemde buydu degil ana tema. Ana tema ZAM abi. İnsanlara kasikla verilen ZAM, benzine ve dolayisiyla herseye kepceyle yapilan ZAM. Ve sen hukumeti savunuyorsun alenen, onceden bilmem ne kadardi simdi bu kadar diye.Ne farki kaldi digerlerinden simdikinin?
    Sonucta ben 10 yil oncede gezemiyordum rahat rahat, 10 yil gecti hala gezemiyorum, birakin milli gelir safsatalarini, ben cebimdeki parayi bilirim. Dogdugumdan beri hep erteliyorum isteklerimi, 10 yildir da hic bisey degismedi. Neden hala degistigini iddiia ediyorsunuz anlamakta zorlaniyorum.
    Sevgili Kardeşim ,

Alternatifmi var?
    Anlasanıza artık mevcut hükümetin dışındaki seçeneklerin hepsi 1998 - 2002 kabusunu bize yaşatan eski dinazorlar . Bir tane babayiğit çıkıpta yepyeni bir fikir yepyeni bir vizyon ile muhalefet edip iktidarı hedeflemiyor. Ben bu hükümetin dışındakilerin hepsini yaşayarak test ettim zaten sonuç belli .

Elimdekinin en iyisini savunmak durumundayım , daha iyisini ortaya koyan olursa o zaman konuşalım.

Sevgiler

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bunu söyleyeceğini biliyordum Coq cuğum ama şimdi tabloya dönüp tekrar bak istersen , o rakamlar yıl sonu değil yılın 6 aylık kısmını kapsıyor 6. aydan başlar 31.12 de biter

Son birkaç yılın değil 1998-2002 ve 2008-2012 aralıklarını karşılaştıralımki mevcut hükümetin performansı ile geçmişteki hükümetlerinki net olarak görünsün . Son dönemi sadece kendi içerisinde değerlendirirsek büyük haksızlık etmiş oluruz.

Sevgilerimle

Not: Sevgili Coq bu tartışmaların ne senin bana ne de benim sana olan muhabbetime zarar vermeyeceğinden emin olduğum için devam ediyorum , eğer en ufak bir kırgınlığın var ise burada keselim devam etmeyelim bunları tartışmaya . Ben siyaset uğruna dost feda edecek bir adam değilim.

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

Demekki sosyal güvenceniz var , diğer çıkardığınız rakamlar gelir verginiz , elbette bu vergiyi her vatandaş gibi sizde ödemelisiniz , biz serbest meslek sahipleri sizden daha fazlasını ödüyoruz ve elbette şikayet ediyoruz ama lütfen bunuda usulüne uygun olarak yapalım , hakaret etmek ile şikayet etmek , protesto etmek arasındaki çizgileri net ayıralım.

Saygılar
    Sosyal güvencemi devlet sağlamıyor, Hastaneye gitsem, özel sigorta kartımı göstermesem devlet 5 kuruşun hesabını sorar bana; o halde bana hiç bir şey sağlamıyorken, vurun abalıya misali bana bu vergi neden?

Maliye hocam Türkiye'de vergi anlamında 3 büyük değişiklik oldu derdi, 1. si Öşürün kaldırılması, 2.si Kurumlar Vergisi, 3.sü KDV.. Ama maşallah her şeye vergi verir durumdayız. Ben sadece dolaylı ve Duble yollara gittiği söylenen vergiyi ödemesem (10 senedir çalışıyorum bu hükümet babında değil tüm hükümetler babında) şu an başımı sokabileceğim bir ev sahibi olurdum..

Ama maşallah ülkemde vergi kaçırmak o kadar popülerki, kaynağında benim gibi vergi kesilen insanların vurun beline çelmeyi.

Ayrıca afbuyurursanız, dipnot olaraktan hani , hangi serbest meslek sahibi ya da grubu diyelim, yılda 25 bin vergi, 15 bin SGK primi yatırıyor çok merak ettim. Yılalrdır efsanedir, serbest meslek sahiplerinin hep zarar yazıp sadece ggkdv ödemeleri

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Sevgilerimle

Hocam niye kirilayim,büyûk bir zevkle tartisiyoruz.(tartisma degil de mûnazara mi desek,millet kavga ediyoz sanacak)
    Hem ben aptalmiyim, benim iki katimsin.
    Fikirler kafama daha rahat girsin diye bir iki tane çaksan 5 yildizli fikirlerim olur.

Hocam daha önceki benzin zamlarinda da sormustum aslinda ama araya gitti.
    Simdi benzine zam yapilir bu çok anormal bisey degil.
    Her ülkede oluyor.
    Ama bir gerekçen olur degilmi?
    nedir bu gerekçe?
    Petrol fiyatlari!!!
    Degilmi?
    Petrol fiyatlarindaki artisin akaryakit fiyatlarina yansimasindan daha dogal ne olabilir.

Ama bakin bizde ne kadar ilginç bir durum var.
    2008 yili baslarinda petrolun varili;
    90 dolar.
    2008 yili ortalarinda kriz var petrolün fiyati;
    140 dolar
    yil sonu kriz düsûyor petrolün varili;
    80 dolar.

sizin verdiginiz bilgilere göre 2008 yilinda benzinin litresi;
    3.070Tl

2009 yilinda petrolün varili 38 dolara kadar düsüyor.
    Ama benzinin litresi
    3.330Tl

Bugün petrolün varili yine 80 dolar.
    benzin 4.31 Tl

rakamlari iyi anlayin diye verdim.
    Asil soru su
    2008 petrol 80 dolar benzin 3.070
    2011 petrol 80 dolar benzin 4.310
    Vaaa mi bunun bi izahh tarzi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Benim tablomuda atlamayın ha çok uğraştım yarım saattir uğraşıyorum
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oocan abi öncelikle saygılarımla belirtmek isterim ki istatistik verilerle açıklama yapmaya çalışırsam çok uğraştım yani tabloyu yapmak için 2000 yılıyla 2010 yılı arasında ki farkımız sadece ve sadece 4,26 Lt farkdır. 10 yılda biz Brüt olarak asgari ücretle sadece 4.26 lt benzin fazla alabiliyoruz.
    Sevgili Kardeşim ,

Tartışılan ve karşılaştırılan dönem 2002 öncesi ve 2002 sonrası olmalıdır. 2000 yılı siyasi açıdan doğru referans noktası değil.

Not: Coq ve benim aldığımız rakamlar net asgari ücret idi dikkat etmemişsin

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bakin bizde ne kadar ilginç bir durum var.

rakamlari iyi anlayin diye verdim.
    Asil soru su
    2008 petrol 80 dolar benzin 3.070
    2011 petrol 80 dolar benzin 4.310
    Vaaa mi bunun bi izahh tarzi?
    Cevap kısa ve öz

2008 yılında 1 USD = 1,16 TL
    2011 yılında 1 USD = 1,80 TL ortalama

Yeterlimi başka hesap yapiimmi

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bugün dogalgaz'a da zam yapildi.
    Onada bi el atin bi zahmet.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ya birakin Allah askina milli gelir milli gelir diyosunuzda onemli olan milli gelir degil bunun dagilimi bu ulkde toplam nufusun %10 u toplam gelirin %90 nini aliyor bunu hayal edebiliyomusunuz? kalan gelirin %10u biz standart vatandaslara dagiliyor bunuda biz vergi veren vermeyen calan calmayan paylasiyoruz iste.Yok milli gelir 3e katlanmis 5e katlanmis katlansa ne olur ben cebimdeki parayla ne aliyorum ona bakarim soba borusuyla at naliyla enflasyon olculen ulkeden baska birsey beklenmez.

Motosikleti
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya birakin Allah askina milli gelir milli gelir diyosunuzda onemli olan milli gelir degil bunun dagilimi bu ulkde toplam nufusun %10 u toplam gelirin %90 nini aliyor bunu hayal edebiliyomusunuz? kalan gelirin %10u biz standart vatandaslara dagiliyor bunuda biz vergi veren vermeyen calan calmayan paylasiyoruz iste.Yok milli gelir 3e katlanmis 5e katlanmis katlansa ne olur ben cebimdeki parayla ne aliyorum ona bakarim soba borusuyla at naliyla enflasyon olculen ulkeden baska birsey beklenmez.
    Üstadım ,

Bu %90 - %10 değerlendirmesi hangi kurumun , hangi zamanda yaptığı istatistiğe dayanıyor acaba.
    Bilimsel konuşursak arkadaşlarımızı daha fazla bilinçlendirebiliriz diye düşünmekteyim.

Sevgiler

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh be kardeşim sizde iyice herşeyi önünüze hazır istiyorsunuz, git başka yerde başlık aç tartışmanı orada yap . Dükkanın önünü kapatma hade bakem

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    'Bir yanlışın olmasın sevgili Coq , 1998 yılındaki asgari ücret bende 47.839.500 eski TL ve 231 litre benzin alınabiliyormuş' Oocan üstadım buradaki verdiğiniz rakam brüt ücret tutarıdır. Sizin bir yanlışınız olmasın. Nitekim http://www.yaklasim.com/malibilgiler...eler/003_1.htm burada verilen veriler brüt ücret tutarlarıdır.

Neyse arkadaşlar. Sonuç olarak ben kendi görüşümü söyliyim. Ben hükümet karşılaştırması yapmıyorum. Fakat 10 yıllık süreçte benzin açısından çok bi gelişme olduğunu söyleyemem. Saygı ve sevgilerimle.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa'daki alım gücüyle Türkiye'dekini karşılaştıran arkadaşlar var; pes! Neymiş, aslında en pahalı benzin bizde değilmiş.
    Oley be, süper oldu bunu söylemeniz. Artık huzurla litrelerce benzin alabiliriz! Nasılsa en pahalı benzin bizde değil!! YAŞASIN!!

Ama burada ama başka forumlarda hala zamları 'haklı bulan' bu zümre genelde BMW'ye, Audi'ye falan biniyor.
    Ne garip ülkeyiz vesselam.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan gaziyla calisan kombiyi icat eden koseyi döner, bu seferde kurufasulye fiyatlari tavan yapar.
    Gezme evde otur, üşüme battaniye altina gir. Nefes al ama yaşama!

Motosikleti
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'Bir yanlışın olmasın sevgili Coq , 1998 yılındaki asgari ücret bende 47.839.500 eski TL ve 231 litre benzin alınabiliyormuş' Oocan üstadım buradaki verdiğiniz rakam brüt ücret tutarıdır. Sizin bir yanlışınız olmasın. Nitekim http://www.yaklasim.com/malibilgiler...eler/003_1.htm burada verilen veriler brüt ücret tutarlarıdır.

Neyse arkadaşlar. Sonuç olarak ben kendi görüşümü söyliyim. Ben hükümet karşılaştırması yapmıyorum. Fakat 10 yıllık süreçte benzin açısından çok bi gelişme olduğunu söyleyemem. Saygı ve sevgilerimle.
    Ben bir başka kaynaktan aldım , sizin verdiğiniz linkte de brüt olduğuna diar bir ibare göremedim ama yinede şüpheye düştüm araştıracağım. Yinede oranlar üzerinden konuştuğumuza göre çok fark olmayacaktır.
    Emeğiniz için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)