Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu gün motorumu trafikten çekicem bir dakika bakar mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilgans29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 x - MT 25
    merhaba bu gün motorumu trafikten çekicem internetten baktiğim kadariyla hiç bir şey anlamadım gerekli belgelerden
    muaynesi yok muaynesiz çekebilirmiyim trafikten
    birde istediği belgeler bunlar açiklarmısınız neler oldugunu

1- 2 adet Ek1 belgesi
    2- Aracın Eski plakaları ile Trafik ve Tescil belgelerinin aslı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Ek1 belgesini gideceğin trafik subesinden alıp doldurman gerekiyor ama senin doldurman zor,,trafik subesinin etrafında bu ve bunun gibi işlere bakan muameleciler muhakkak vardır,onlara git ellerinde zaten Ek1 vardır 20 tl ye doldurup sana hazır olarak verirler,,benim aracımın ruhsatının yazıları erimiş birbirine karışmıştı yenisini çıkarmak için Ek1 gerekiyormuş,bu şekilde yaptığım için tecrübem var ordan biliyorum

ikinci sorun ise plakalarını istiyorlar ve tescil belgeleride motorun ruhsatları demek,,yani plaka ve ruhsatları birde EK1 çıkarıp gidiyorsun,,yanlız buraya yazmamışsın ama dilekçede isterler gibime geliyor,benden istemişlerdi,,bunların hepsini çevresindeki muamelecilerden bulursun

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bugün pamuk kalbinden taşınıyorum
    musclegent ve ufukt bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Gerekli Belgeler.
    1- 2 adet Ek-1 belgesi (Bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak)
    2- Aracın plakaları ile Trafik ve Tescil belgeleri
    3- Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu olmadığına dair ilişiksizlik belgesi (Vergi Dairesinden alınacak)

Muayene ve sigortanın olmaması trafikten çekmeye engel değildir. MTV borcu, rehin, haciz veya yakalama kaydı olmadığı sürece trafikten çekme işlemi yapılır. Bu işlem için ruhsat sahibi ve vekilinin tescil kuruluşuna bizzat müracaatı gerekir.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    ruhsat çıkartırken de eskiden Ek_1 isterdi emniyet 5-6 aydır kalktı istemiyorlar artık. belki bu işlem içinde istemezler trafiğe telefonla sorun boşuna uğraşıp masraf etmeyin.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat çıkartırken de eskiden Ek_1 isterdi emniyet 5-6 aydır kalktı istemiyorlar artık. belki bu işlem içinde istemezler trafiğe telefonla sorun boşuna uğraşıp masraf etmeyin.
    istiyolar kardeşim,,15 gün önce aracımın ruhsatının yazıları erimiş birbirine karışmış ve okunamadığı için yenisini çıkardım,,çıkarmadan önce zaten işlem yapacağın trafik subeden yapacağın işle ilgili önceden randevu alman gerekli ve ne gerekli olduğunu zaten ekranda sana gösteriyor ve anladım diyede onaylamanı istiyor sistem,,ben ek1 dilekçe ve ruhsatlarla birlikte gidip müracaat ettim,memur hepsini inceledi oyle teslim aldı ve işleme koydu

yani ek1 olmadan bişey yapamaz

ha bu arada hüviyetin aslı ve fotokopiside gerekiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)