Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar vergi borcu ile ilgili yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar şöyle bi durum var. Şimdi ben 2 ay önce motoru aldım. Malum ocak bandrolü yatacak internetten bi vergi borcu sorgulattırayım dedim. Bende gözüken normal herkezin bildiği gibi 2 taksit olan ocak ve temmuz bandrolleri gözüküyo. Benim sorgulamam da herşey normal yani. Sonra aynı sayfada yukarıya bakarken yapılandırılmış vergi borcu diye bişey gördüm. Tıkladım bi pdf dosyası. Motorun ilk sahibi adına yapılandırılmış vergi borcu var. Ödenip ödenmediğini bilmiyoruz ama. Heralde vergi borcu birikmiş öncesinden daha sonra vergi dairesinden taksitlendirilmiş bu borç.

İlk sahibiyle bağlantıyı kurduk ben peşin olarak ödedim bi sorun yok diyor.

Şimdi benim merak ettiğim ödedim dedi ama belki ödememiştir bilemiyorum. Ama ödememiş olsaydı zaten ben motoru alırken noterde vergi borcu gözükürdü ve motoru üzerime alamazdım diye düşünüyorum doğru mudur?

İkinci merak ettiğim ise eğer bu borç ödenmemiş olsaydı benim internette vergi borcu sorgulattığım sayfa da bu borçun gözükmesi gerekirdi doğru mudur?

Sonuç olarak benim internette vergi borcu sorgulatmam da sadece ocak ve temmuz bandrolleri gözüküyo herhangi bi problem yok diye düşünüyorum.

Sizce ben bandrol ödemeye gittiğim de bana bu aracın ödenmemiş vergi borcu var denilir mi?

Ki zaten varsa da mükellefi ben değilim heralde ilk sahibidir. Eğer borç çıkarsa nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar heycan yapma kardeş.Daha önce yapılandırmış ve ödemiştir.Satış verebilmesi için borcunun olmaması gerekiyor.Hiçbir problem yaşamazsın.Keyifli forumlar

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar heycan yapma kardeş.Daha önce yapılandırmış ve ödemiştir.Satış verebilmesi için borcunun olmaması gerekiyor.Hiçbir problem yaşamazsın.Keyifli forumlar
    Heyacan yok don't panik diyosun yani Eyvallah verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Keyifli forumlar
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eğer vergi borcu olsaydı satış yapılamazdı. Ola ki borcu olup da satılmış olsa bile borcun muhatabı eski sahibi olduğu için seni ilgilendirmez.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet borcu olsa noter satışı olmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet borcu olsa noter satışı olmaz
    Tamamdır o zaman problem yok. Bende öyle düşünmüştüm. Sağolasın.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    tek kuruş vergi borcu olsun satışını yapmıyor noterler rahat ol
    Geçen hafta içi benim miniği sattım. Ocak 2012 (daha 31 ocağa kadar gün olmasına rağmen) vergisi gözüktüğü için yatırttılar parayı.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)