Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kazayı kılpayı atlattım.. sağlığım yerinde mutluyum

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Merhaba arkadaşlar; dün çarşıya gitmem gerekiyordu.Bende bu sefer E-5 karayolu yerine şehir içi yolu kullanmak istedim.Maksat gezerek yavaş yavaş gitmekti.İzmit' i bilenler bilir şehir içi yolları 2 araç zor geçecek şekilde yapılmıştır.Neyse konuya dönmek istiyorum.50 m ileride trafik lambaları var.Lambalara varmadan 20m kala ise kasis var.Kasisi gördüm ve yavaşlamaya başladım.Tam o sırada bir şehir içi münibüsün kasisi ortalayarak kenara parkettiğini farkettim.( yolun kenarına parketmiş fakat kasis arka ve ön tekerlerin ortasında )İyice yavaşladım ve kasisten yavaşça geçmeye başladım.Tabi bu sırada aynadan bir clio marka arabanın süratli bir şekilde geldiğini görmemle fren sesini duymam aynı anda oldu.Ama o kadar süratli geliyor ki, o saniyelerde ölümü düşündüm.Hiç bir zaman vitesi boşa atmam ve o günde atmamıştım.Kendimi yanda duran münibüsün dibine doğru bi anda refleks olarak attım fakat tam kaçamadım.Elimle münibüse yaslandım motoru yatırdım.Arabanın tekerlekler kitlenerek , çat çut diye kasisten geçti ,aynası direksiyonuma çarptı.Ortalık leş gibi lastik koktu.Korku ve sinirden titremeye başladım.Arabanın aynası katlandı be çatladı bende hiçbir sıkıntı yok.Sürücü arabadan indi hastaneye falan götürmek istedi beni iyiyim dedim.Dikkatli olmasını istedim.Sonuç olarak, arkadaşlar buradan herkese bir önerim olacak.Motosiklet üstündeyken kesinlikle ama kesinlikle vitesi boşa atmayın.Kasislerde, trafik lambalarında veya yolda seyir halindeyken.Bu tarz ve buna benzer durumlarda belki hayatınızı kurtarabilirsiniz.Trafikte saniselerin bile önemi büyük.Sağlığım yerinde mutluyum.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. Vitesten başka, sürekli arkayı kontrol etmek gerektiğinin de güzel bir örneği bu. Erken farkedip iyi refleks yapmışsın
    #sürenadam

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Geçmiş olsun.. Kılpayı kurtulmuşsun gercekten.. Bana bu olayın kocaman anayolda benzerını yasadım kırmızı ısıkta yavasladım emınıyet serıtınde gıdıyorum 20km/h tabı ısıklara 100 metre var.. Bır mercedes bıldıgın yanıma geldı ustume surdu bacagımda yan kaputu hıssettım plakayı alamadım kırmızı ısıkta bıle durmadan gıttı..
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    geçmiş olsun
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. Vitesten başka, sürekli arkayı kontrol etmek gerektiğinin de güzel bir örneği bu. Erken farkedip iyi refleks yapmışsın
    Teşekkürler.. Buradan bir sosyal içerikli mesaj verelim.Arkadaşlar aynaları sökenler hemen taksın.Hayat memat meselesi
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Kılpayı kurtulmuşsun gercekten.. Bana bu olayın kocaman anayolda benzerını yasadım kırmızı ısıkta yavasladım emınıyet serıtınde gıdıyorum 20km/h tabı ısıklara 100 metre var.. Bır mercedes bıldıgın yanıma geldı ustume surdu bacagımda yan kaputu hıssettım plakayı alamadım kırmızı ısıkta bıle durmadan gıttı..
    Sizede geçmiş olsun..Bu tarz sürücüler malesef içimizde.. Eğitim lazım bu insanlara..Mercedese binmekle adam olunmuyormuş

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    vitesin boşta olmamasını hamle yapılamayacağı için mi tavsiye ediyosun...tecrübesizim de netleştirmek istedim...geçmiş olsun bu arada...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ahmetusta61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    Teşekkür ederim

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesin boşta olmamasını hamle yapılamayacağı için mi tavsiye ediyosun...tecrübesizim de netleştirmek istedim...geçmiş olsun bu arada...
    vites boşta olursa , hamle süren kısalacaktır.Nasıl olacak o da; tehlikeyi farkettin diyelim.Vitesi takıp kalkış yapman süre alacaktır.Trafikte saniseleri bile düşünmek lazım.O bakımdan kırmızı ışıkta beklerken bile 1. viteste takılı olsun

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:53 ----------

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.
    teşekkürler dediğin gibi ucuz atlattım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    geçmiş olsun.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Geçmiş olsun ...

Bu tür paylaşımlar "aynaları sökmemelisiniz" benzeri tavsiyelerimizin ispatları oluyor ama yeterki sizlere birşey olmasın ispata falan gerek yok biz dilimizde tüy bitene kadar konuşuruz sorun değil.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    teşekkürler..

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ...

Bu tür paylaşımlar "aynaları sökmemelisiniz" benzeri tavsiyelerimizin ispatları oluyor ama yeterki sizlere birşey olmasın ispata falan gerek yok biz dilimizde tüy bitene kadar konuşuruz sorun değil.

Sevgiler
    Evet üstadım.Sürekli söylüyorsunuz.Motosiklet üstünde kaporta biz sürücüleriz.Bu nedenle hiçbirşeyin garantisi yok.Benim yaşadıklarım, sizin yaşadıklarınız, yaşamayanlara örnek olsun

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    büyük geçmiş olsun, yazılanlar yazıldı zaten başka söze gerek yok.
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Çok geçmiş olsun arkadaşım, sana birşey olmaması sevindirici.
    Her zaman uyanık olalım...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun, yazılanlar yazıldı zaten başka söze gerek yok.
    eyvallah.. iyi dileklerin için sağol

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ...

Sevgiler
    +1 Geçmiş olsun kardeşim
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun arkadaşım, sana birşey olmaması sevindirici.
    Her zaman uyanık olalım...
    teşekkürler..

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun. Allah tekrarından muhafaza etsin inşallah...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Koray kardeşim büyük geçmiş olsun. Sende birşey olmasında gerisi önemli değil. Tecrüben hayatını kurtarmış resmen.
    Katil olmak için birini öldürmek gerekmiyor bence. Böyle tehlikeli araç süren, motorları ve
    arabaları sıkıştıran, kırmızı ışıkta durmayan, "Banane lan tohumana paramı saydım" diyen
    (Sizin gibiler yüzünden insanlar ölüyor dediğimde bana bu cevabı vermişti taksici mahlukatı)
    sürücülerin hepsi benim gözümde potansiyel birer katildir. Allah hepimizi bu gibi insanlardan ve tehlikelerden korusun.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    geçmiş olsun koray abi dediğin gibi çok dikkatli olmak gerek allah tekrarını yaşatmasın inş.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Geçmiş olsun korayım....hemen ofise gelde sana soğuk su içirelim..irfanda yanımda,ziyaretime gelmiş...bekliyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)