Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

suzuki volusia motor hakkında tecrübelilerden yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    arkadaşlar öncelikle konuyu açıklayayım ben size. az bi miktara alabileceğim bi konumda. benim size sormak istediğim motor ve dişli bloğunda ağır bi sorunun olmadığını var sayarak ortalama ne kadar masraf çıkartır bu motor 3 aşağı 5 yukarı. motor açık alanda tahminen 3-4 yıldır yatmakta.

buda videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=I8zeB...ature=youtu.be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bütün vidaları paslanmış...değiştirsen orjinal değil,her yeri açılmış derler sonra...sürekli yağmur altında kalmışsa elektrik tesisatı çok dikkatli kontrol edilmeli...ben olsam şuan kullandığımın kıymetini bilirdim...olmadı en az iki ustanın fikrini al derim...yine de hayırlısı olsun...büyük motor güzeldir
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Naked :)
    Duruşu gayet güzel ama pas olayı falan sıkıntı yaratabilir. Koç gibi maşşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bizim bi abi var. izmir den birkaç motor ustası arkadaşı gelmişti bunun onlara göstermiş 3 bine temize çıkar orjinal haliyle demişler. tabiki onların verdikleri fiyat izmir için geçerli. ben motoru izmir e gönderemeyeceğim için motora burada bakacağız. paslı olan vidalarını pas sökücü ve tel fırçalarla filan temizleyebileceğimi düşünüyorum. aşırı bunalma olmamış. orta halli motor dişli masrafı filan çıkarsa, elektrik tesisatı biraz vahim komple değişme ister mi acaba. öyle birşey olsa bile kaça mal olur. değişecek biraz parçası var disk değişir büyük ihtimal debriyaj balatası, kampana disk kampanaları filan ayna su bu ıvır zıvır masrafları çıkacak. ortalama bi fiyatı eğer gözüm keser ise olmadı benim motoru satıp bunu yaptıracağım. sonrada bunu satarım veyahut kullanırım.

Oy oy...Şaftlı makine.Nedense bu tür aletleri gördüğümde hoşuma gidiyor.Vallaha 3-4 yıl motosikletin yatması için az bir süre değil.Bazı nikelajlarda da paslanmalar görüyorum.Bu parçaları önce güzel bir temizlemeli sonra da çeşitli temizlik ve bakım malzemeleri ile pasları sökmeyi denemelisin.Tahminimce olsa bile bu parçalar iyi görünmeyecektir.Aklıma gelenleri aşağıda sıralayayım.
    3-4 yıl içinde lastikler özelliğini yitirir.(Hiç kullanılmasa bile hamur olarak ömrü biter.)
    Nikelajlar tekrar yapılacak..
    Bütün paslı civatalar sökülecek.Yerine yenisini taktırabilirsin.Ya da kadmiyum(umarım doğru yazdım) kaplatarak tekrar yerine takılacak.
    Motosiklet çalışmayacaktır.Eğer silindirde karıncalanma varsa ki olma ihtimali yüksek o silindir değişecektir...
    Motosikleti genel bir bakıma sokacaksın.Yağ filtre bujiler sigortalar...Hatta amortisör yağlarına kadar incelenecek.Motosiklet kıymetli bir parça gibi ancak pek güzel muhafaza edilmemiş.Depo içinde pas,küf vardır tahminen.Hepsi dağıtılacak.Bu alet hakkında bilgim yok...Karbüratörlü ise karbüratör temizlenecek.Elektrik aksamı güzel muhafaza edilmediği için çürümüş,ya da yıpranmış olabilir.Bunu da güzel bir elden geçirmek de fayda var.Motosiklet insan gibidir...Ben yurtta 1 ay boyunca yattım.Farkında olmadan hasta oldum...Şu anda kollarımdaki güçsüzlüğü kendim hissediyorum.Bu bebeği tekrar yaşatmak için biraz para harcayacaksın.Tavsiyem garaj gibi bir yeriniz var ise motosikleti şaseye kadar soyun...Gerekli gördüğünüz her parçayı...Tek tek yazın.Sonra toplamaya başlayın.Hatta şaseyi kontrol edip çürüme var mı diye bakın.Varsa şaseyi güzel bir bakıma alıp.Sonrasında güzelce toplayın.İyi forumlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ortalama maliyet 4-5 bini bulur o zaman rahatlıkla

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    iyi bir ustan varsa çekinme.
    benim imkanım olsa uğraşırdım bu makineyle.
    kaç para diyorlar ona ve kaç model?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    500 tl ile 1000 lira arası bi ücrete alacağım büyük ihtimal 2004 ama emin değilim birkaç güne detaylı bilgisini (model-km) alırım
    atalays bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir ustan varsa çekinme.
    benim imkanım olsa uğraşırdım bu makineyle.
    kaç para diyorlar ona ve kaç model?
    500-1000 miiii? tamiri için masraf yapmaya imkanın varsa hiç kaçırma derim. nikelaj işin en masrafsız kısmı, jantlarda dahil komple motoru soyup civatalarına kadar nikelajcıya versen toplam maliyet 300-350 arası. bir çiftlastik 1000-1200 arası. ençok masraf elektrik tesisatı ve motor kısmı için olur 3000tl yi geçer tahminimce.
    gerçekten iyi bir ustan var ise bencede çekinme, motoru yürür hale getirdiğinde 2004 model 800cc lik bir makinaya biniyor olucaksın. satarkende 10000-15000 tl fiyat aralığında bir rakama satacaksın.
    uğraşamam dersen ben talibim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uğraşmama değilde bütçe belirleyecek. bi bakayım araştırıyorum. eğer alamayacak olursam sizlerden birisinin almasını sağlarım isteyen olursa eğer

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500-1000 çok iyi fiyat , al , parçala , sat.
    Sırf aksesuarları 500ü geçer...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    1000 e alın...hiç elinizi değmeden ben sizden 1500 e alayım...
    ben onun hakkından gelerim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

emniyetin otoparkından mı alacaksınız...

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    sen almazsan ben alırım bunu haberin olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    birkaç güne ben kararımı veririm ortalama bi masraf çıkartıp baktıktan sonra. eğer alamayacak olursam sizlerden birisinin almasına yardımcı olurum arkadaşlar.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    500-1000 Lira gibi bir fiyata verecekse kendin al...Masrafı seni aşacaksa kredi çekerek yaptırırsın...sonra ya kendi motorunu satar ödersin yada volusia yı..Böyle bir fırsat insanın karşısına hayatta bir kere çıkar,onuda geri tepme derim..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    al o motoru..bi yere çek yaptırma istersen...ilan ver parça parça satılık diye..7-8 bine para deme ..zamanla ama ....
    yada ben sana komisyonunu yollayayım..gönder buraya...
    ben toplarım ama ..parça parça satmam yani...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    işin aslı şu benim şuan kullandığım motoru ben krediyle aldım. sigara içiyorum farz ederek ayda 230 taksitle 6bin çekmiştim. onun ödemeleri devam ediyor yani şuan kredi ödüyorum. motorun alımı ve masraflarının toplamı 3 ila 3.5 bin lira civarında tutarsa gireceğim.kullandığım motoru satar onu kaldırırım. yoksa sizden birisine veririz inş motoru.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yahu hala anlamıyormusun kardeşim..
    al ama alınca hemen toplayıp yürür vaziyete getirmek mecbur değilki...
    al sen koy kenara...yavaş yavaş topla işte....acele etme...sigarayı günde 2 pakete çıkart...

anla işte artık..ka-çır-ma....ömrün boyunca bu fırsatı bidaha bulamazsın....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

500-1000 liraya alınır bu alet...Ben bile alırım. Satarız telefonu,birazda biriktirdiğim var...Bu motosikleti pazarlık yapıp hurdacıya satsam 750-1000 lira verir.Bu aleti çalışır hale getir sadece yine kâr edersin...Kredi çektim sıkışığım demişsin biraz.O durum farklı tabi.Karar senin.Ancak güzel bir elden geçirdiğinde çok tatlı bir alet olacaktır eminim...Hem cebini doldurur.Hem de zevkini alırsın.

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    İZMİRLİLERDEN birine yardımcı olacksan bende varım emreyle benim garajda toplarız

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)