Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir tecrübe

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    eminim birçok arkadaş biliyordur fakat bilmeyen arkadaşlarında bulunduğunu düşünerek (bende bu sabah yaşadığım için farkına vardım) bu bilgiyi paylaşmak istiyorum.

arkadaşlar sabahları özellikle dağlık ve virajlı olan yerler de asfaltın güneş görmeyen bölümlerine lütfen dikkat ediniz.bugün datça ya giderken bahsettiğim bölgelerde sabah yağan çiğin kurumadığı(çiğ yağdığını hiç tahmin etmiyordum) ve yolu kayganlaştırdığını farkettim. viraja gayet sakin bir şekilde yattığımda arka lastiğin hafif hafif kaydığını hissettim motoru doğrultarak virajı daha da geniş açıdan aldım karşı şerite girerek mecburiyetten. vizörün siyah oluşu asfalttaki ıslaklığı fark etmemi engellemiş olmalıki o bölgenin ıslak olduğunu görmedim.

herneyse bu konuda bilgisi olmayan arkadaşların dikkatine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Geçmiş olsun, motor sürmek gerçekten çok zor, araba gibi değil, otomatik arabam var gözü kapalı kullanıyorum, ama motor dedin mi duraksıyorum, benimde başımdan dün bir olay geçti, markete motor ile gideyim dedim marketin karşısında otopark var oraya park etmek için yoldan çıktım ve çok yavaş bir şekilde oto parka giriyorum yani dönüyorum çok ama çok ufak bir kasis arka tekeri buz pistinde olurcasına kaydırdı neyse ki hızım hiç yok idi ve hemen ayağımı indirdim, araba da olsa hissetmezsin bile ama motorda pür dikkat ne olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bir arkadaş güzel bir örnek vermişti motor sürmeye başlayan kişi biri dolu biri boş iki bardakla başlar dolu olan şans bittiğinde diğer boş olan bardak tecrübeyle dolmaz ise kaza er yada geç kaçınılmazdır demişti. hakikaten güzel örnek. bizde böyle böyle şanslarımızı tüketirken tecrübelerimizi dolduruyoruz.

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaş güzel bir örnek vermişti motor sürmeye başlayan kişi biri dolu biri boş iki bardakla başlar dolu olan şans bittiğinde diğer boş olan bardak tecrübeyle dolmaz ise kaza er yada geç kaçınılmazdır demişti. hakikaten güzel örnek. bizde böyle böyle şanslarımızı tüketirken tecrübelerimizi dolduruyoruz.
    Çok güzel bir açıklama olmuş..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    önemli bilgi tşkler...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Gerçekten önemli bir noktaya değinmişsiniz.Ankara'da da gece yere dökülen sular kurumak bilmiyor ve buz oluyor.Gölgelerden geçerken çok dikkatli olunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten önemli bir noktaya değinmişsiniz.Ankara'da da gece yere dökülen sular kurumak bilmiyor ve buz oluyor.Gölgelerden geçerken çok dikkatli olunuz.
    ankara bu konuda malesef bir felaket.gece oluşacak ufak bir ayaz bile heryeri buza çeviriyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 r 2011
    Eyvallah kardeşim sağol

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    geçmiş olsun.gizli buzlanma olabilir mi? istanbul da işe gidip gelirken 2 bölgede korkum var 1. si altunizade girişi 2. si ise köprüden barbaros bulvarına çıkan viraj. ara sıra buralarda yol sulaması yapıyorlar bu yüzen buralardan geçen arkadaşlar özellikle akşamları dikkat etsinler.

motor sürmeye başlayan kişi biri dolu biri boş iki bardakla başlar dolu olan şans bittiğinde diğer boş olan bardak tecrübeyle bunu daha bugün bir konuda okumuştum sanırım faydalı bilgiler kısmındaydı ama hatırlayamadım .
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.gizli buzlanma olabilir mi? istanbul da işe gidip gelirken 2 bölgede korkum var 1. si altunizade girişi 2. si ise köprüden barbaros bulvarına çıkan viraj. ara sıra buralarda yol sulaması yapıyorlar bu yüzen buralardan geçen arkadaşlar özellikle akşamları dikkat etsinler.

motor sürmeye başlayan kişi biri dolu biri boş iki bardakla başlar dolu olan şans bittiğinde diğer boş olan bardak tecrübeyle bunu daha bugün bir konuda okumuştum sanırım faydalı bilgiler kısmındaydı ama hatırlayamadım .
    sağolasın buzlanma olsaydı kurtarabileceğimi pek sanmıyorum.birde saat 11.00 civarı buz olasılığını çok düşürüyor.

bende burda bi arkadaşın mesajında görmüştüm hangisi bende hatırlayamadım ama durumu izah etmeye mükemmel bir örnek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)