Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vitesli zamanı geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba arkadaşlar
    100bin km 4 farklı ( 100cc, --> 150cc, --> 500cc, --> 500cc ) scooter tecrübesinden ve geçtiğimiz yazdan beri motosikletsizliğimden sonra vitesli motor deneyimleme zamanı geldi diye düşündüm.
    Hemen ilk aklıma Honda Cbr125 ile başlamak geldi ama Honda'ya gittiğimde beni tanıdıklarından ötürü bana 125lik motor satmak istemediler
    Geriye başlamak için Honda Cbr250r kaldı.
    Bu motor iyice aklıma yatmaya başladı. Honda sıfır km motorun tamamını 36aya kadar kredi kullandırtarak verebiliyor. Buda gerçekten hem 250cc hemde uygun fiyatlı kaliteli bir ürüne sahip olabilmenizi sağlıyor.

Kullanım amacım
    -%70 şehir içinde kullanacağım,
    -Gerektiğinde şehir dışına ( max 500km ye kadar ) çıkacağım.
    -İşe gidip gelirken kullanacağım
    -Arkadaş toplantılarına ve gezilere çıkacağım.
    -daha büyük cc vitesli motora geçişim için tecrübe edineceğim ( min. 2 sene )

Tabi aklıma takılan sorular var,
    -Bagaj olmadığı için sırt çantası kullanacağım veya depo üstü vb çantalar yeterli olacak mı ?
    -MOtorun performansı nasıldır ? Vites geçişleri şehir içinde yorar mı ?
    -Maxi scooter kadar rahat sürüşü var mıdır?
    -Kışın çok rüzgar ve soğuk alır mı ?
    -Cbr 250, siyah mı yoksa mavi beyaz mı daha iyi görüntüsü var ?

Herşeyden de önce bu motoru benim şartlarımda kullanıpta tavsiye edecek arkadaş var mı ? Alternatif bakınmam gereken modeller var mı ? Yada bırak bu işleri doğrudan 2 silindirli 600 lük bir motora atla mı dersiniz ?

Teşekkürler
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bu kadar tutucu olmana gerek yok... Dile kolay, 100.000km yol yapmışsın, daha büyük cc kullanabilirsin. Konu bütçe ile alakalıysa başka tabii...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    ahhh deryali kardeşim aynı dert bende de var..maxi scooterden vitesliye geçeçeğim..cbr 125 r tam benim harcım.2012 modelleri için düşünüyorum..gerçi scooterim kalacak 2 ci motor olarak tercih edeceğim.ama şu varki maxi scooterin rahatlığını bulamayacağımı söylüyorlar..aynen sonradan vejeteryen olmaya benziyor..tabii alışkanlıkları atlatmak biraz sorun olabilir..kendi açımdan düşünüyorum..
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı feliçita adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh deryali kardeşim aynı dert bende de var..maxi scooterden vitesliye geçeçeğim..cbr 125 r tam benim harcım.2012 modelleri için düşünüyorum..gerçi scooterim kalacak 2 ci motor olarak tercih edeceğim.ama şu varki maxi scooterin rahatlığını bulamayacağımı söylüyorlar..aynen sonradan vejeteryen olmaya benziyor..tabii alışkanlıkları atlatmak biraz sorun olabilir..kendi açımdan düşünüyorum..
    denemeden bilemeyiz Artık alıp kullanıp deneyip kendimiz karar vereceğiz.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Dostum,

Siz CBR250 çizgisini geçeli çok olmuş ,CBF500 , CBF600 , ER-5 , ER-6 v.b. gibi makinalara bakmalısınız . 500cc lik scooterdan sonra CBR250 üzerinde çok sıkılacak ve konforsuz olacaksınız.
    Tek eksiğiniz vitesli motor ile kapalı alan hakimiyet eğitimi almamış olmanızdır bunu tamamladıktan sonra yukarıdaki motorlar veya muadillerinden çok keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sevgilerimle

Önemli Not: Benden bu forumda bu motor sana küçük yorumunu alan çok az kişi oldu değerini biliniz
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oocan bey çok haklı

Ben de hiç keyif alabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca top case e ve scooterin rahatına alışmış birisi bu motorla hiç rahat edemez. viteslide sizi motoive eden tek yön seriliği ve sürüş keyfi olacaktır. Cbr 250 de bunu bulamayacağınızdan 1000-1500 km sonrası tahammül edememeye başlıcaksın

Top caseli bi Er-6F sizin için biçilmiş kaftan temizini ve uygununu bulabilmek sıkıntı olsada

CBR 250 yi en baştan elemelisin Yakıt tüketimi ve görüntüsü ve honda olması aklını karıştırmasın...

Motosikleti
    150mash
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8629641/detay/

kafanı karıştıran kullanım şekilleri arasına arka çanta olayına şöyle bir dikkat çekmek istiyorum
    şehir içi için ne kadar kullanışlı olur bilemem ama şehir dışına çıkınca bence tercih edilebilir
    gibi geliyor...ama fotoğraflardan gördüğüm dezavantaj ise alacağın artçı için oturduğu alan mesafesi
    sanırım biraz daralıyor bu da sürüşlerde sana biraz daha fazla yaklaşabileceği anlamına geliyor..

yukarıdaki satılık motor ilanındaki fotoğraflara bakabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    valla bende vitesliden maxiye gecis yaptim tam tersi ama iyiki gecis yapmisim rahatlik konfor güven hersey bir arada

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence 1000 lik bile alabilirsiin. 100 bin km yapmış adama düşük cc den başla denilmez. Vites olayına 15 günde alışırsın.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Scooterda alıştığınız titreşimsiz sürüş keyfini, tek silindirli bu motorda yaşayamayacaksınız. Bu nedenle benim fikrim; zaten 500cc kullanmış ve 100.000 km yi devirmiş birisi için çift silindirli daha yüksek (500-600cc)'nin daha iyi olacağı yönünde.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostum,

Siz CBR250 çizgisini geçeli çok olmuş ,CBF500 , CBF600 , ER-5 , ER-6 v.b. gibi makinalara bakmalısınız . 500cc lik scooterdan sonra CBR250 üzerinde çok sıkılacak ve konforsuz olacaksınız.
    Tek eksiğiniz vitesli motor ile kapalı alan hakimiyet eğitimi almamış olmanızdır bunu tamamladıktan sonra yukarıdaki motorlar veya muadillerinden çok keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sevgilerimle

Önemli Not: Benden bu forumda bu motor sana küçük yorumunu alan çok az kişi oldu değerini biliniz
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 1000 lik bile alabilirsiin. 100 bin km yapmış adama düşük cc den başla denilmez. Vites olayına 15 günde alışırsın.
    tembel adamım ondan altına imza atacağım postları alıntı yaptım ,

500 cc maxiscooter ile 180 km/h ibresini dibine dayayan sen , sadece vites mekanizmasına yabancı olduğun için mi düşük cc ile başlayacaksan ?

düşük cc de , yüksek cc de aynı vites mantığını kullandığından bütçe sorunun yok ise istediğin güçteki vitesli motoru almaktan kendini alıkoymamalısın....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    boşver dostum cbr 250 r i ne yapacaksın.onca km.yol tecrüben ve 500 cc maxi scooter dan sonra attan inip eşeğe binmekle eşdeğer bir durum olur...oocan ında belirttiği gibi CBF500 , CBF600 , ER-5 , ER-6n yada ER-6 f senin için çok çok daha iyi olur ki saymış olduğum bu modeller içinde favorim olan 2.el 2008/9 model düşük km.lerde bir ER-6 n i 12 bin - 14 bin TL fiyat aralığında yine banka kredili alabilirsin...bkz.yapı kredi 2.el motosiklet kredisi

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer scooter da gerek arka bagajı gerek sele altı bagajı doldurabilen biriyseniz bunu cbr 250 de asla bulamayacaksınız ve neyi nereye koysam diye üzerinde fikir yürütmeyi düşünürsünüz. Hatta bazılarının artık canına tak edip gidip arka çanta yaptıran dahi oldu ki bunu da yapmak istemezsiniz.

Rüzgar konusunda normalde scooter oturuş pozisyonu açısından dizler daha az bel çevresi daha çok soğuk alır vitesli motosikletlerde ise durum biraz daha tersidir dizleriniz aya bilekleriniz soğuğu direk alırken bel çevreniz doğrudan soğuk alır

Vitesli bir motosikletten scooter kadar rahat sürüş beklememek gerekir sonuçta debriyaj vites ayarlamalarının yanı sıra artık arka frenin alıştığınızın dışında sağ ayağınızın altında olduğunu unutmanızda yaşayacağınız zorluklardan

Şehir içi özellikle istanbul yollarına gayet uygun olduğunu düşünüyorum üstelik yakıt olarak pek çok scooterdan az yakacağı kesindir

Son olarak mavi beyaz tercih etmeni öneririm hayırlı olsun şimdiden

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çoğunluk 250r'ı almamı tavsiye etmemiş .
    Gerçekten de beni cevaplar şaşırttı ve 250cc'den direk soğumamı sağladı.
    Cbr250'nin dediğim gibi en olumlu yanı 2012 model, 36'ay vade ve güzel görünümlü ihtiyaca yönelik olması
    9bin tl fiyata Kawasaki er6N/f benimde ilk tercihlerim arasında ancak 2.elde ne kadar güveneceğiz bilmiyorum.
    İhtiyaç kredisi alabilirsem bakalım ilerdeki günler ne gösterir ancak Cbr250r bu yorumlardan sonra alınmaz diye düşünüyorum.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    600 e direk atlama
    600lük için 250 ye ihtiyacın var bana göre ama gözün yükseklerdeyse cbra 2 yıl anca dayanırsın

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Öyle böyle derken Cbr 250 geldi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun...

Yaza kadar aktif olarak kullancaksanız lastikleri çok kötü. Islağa girdimi tecrubeye bakmaz kayar düşer uyarıyım.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kazasız belasız inşallah.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Güle güle kullanın. Güzel alet.Az önce cbr topicinde okudum.Gerçekten lastikleri kötüymüş.Ancak bir çift lastikte 600-700 lirayı buluyormuş haberiniz olsun.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Ali , hayırlı olsun , güle güle kullan ...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)