Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne zaman otobus kullansam hasta oluyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya arkadaşlar son bahardan beri takip ediyorum ne zaman otobus kullansam hemen bir baş ağrısı hapşırma iki gün sonra öksürme halsizlik falan oluyor. Hava soğuk yağmur var. Hasta olmiyim diyorum. Otobüsler beni hasta ediyor :S milletten bulaşıyor sanirim. Siz ne dersinzi sizde durum ne?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    ben ikin sene uzun yollarda muavinlik yaptım efe turda.gittiğin yerlerdeki ani hava değişiminin büyük etkisi var.ilk başladıgımda bende ufak tefek rahatsızlıklar yaşadım ama sürekli bu işte aktif oldugum için alışmıştım...

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    bindigin otobuste oksuren aksıran olduysa bulasmis olabilme ihtimali var allah yardimcin olsun

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla kim aksır kim oksurdu bakmıyorum ben otobuse binince vuruyorum kafayı uyuyorum :D yoksa yol bitmek bilmiyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Otobus'e binince hasta oluyorsan Metrobus'e binsen neler olur kimbilir bence metrobus'e binecek insanlara insanlik ve vicdan dersi verilmeli otobus'e binecem diye insanlari ittirip uzerine cikan insanlar olmamali. boyle olunca mecburen diger insanlarla akraba oluyorsun metrobus'ler bazen o kadar dolu oluyor ki hic bir yere tutunmasan bile dusmezsin. zaten kimse kimseye bisey demiyor dengeni kaybedip uzerine cikarsan

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Klima bakterisi.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ortamda ki hava değişimleri (duraklarda inmek vs otobüsün havası farklı dış ortam farklı sıcaklıklarda olunca dengemizi bozuyor)bizde otobüs işletmeciliği yapıyoruz ve genelde yazın klima yüzünden sık sık nezle oluyorumkaldi ki o kadar kişi belli bir süre aynı havayı solumak zorunda kalıyor ve ister istemez bakteriler vs bulaşabiliyor!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klima bakterisi.
    klimanın filtreleri her yaz kış değişmeli. insan kendi arabasında bile senede 1 kerede değişmezken "ticari" olarak kullanılan bir araçta para harcanacağı için bunun yapılmasını beklemiyorum.

eğer ybrmi alabilirsem sanırım bir daha toplu taşıma kullanmayacağım.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otobüste hasta alıyorsan normal. benim tahminim otobuste uyurken ağızdan nefes alıyorsun ortamda hasta olan birisi olmasa bile mikroplar ağızdan direk boğaza girdiği için seni hasta yapıyor. böyle kalabalık ortamlarda burundan nefes alıp ağızdan vermek gerekir. ağızdan aldığın her nefeste havada ne varsa vucuduna sokuyorsun. ama burundan geçmiyor diye biliyorum

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Otobüse bineceğime elektrikli bisiklete binerim. Heryeri mikrop belediyeler hiç hijjenik temizlemiyorlar bu araçları. Kınıyorum ve isyan ediyorum.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    yağmurlu havalarda metrobüs ya da otobüse biniyorum yolda yürürken hava 8 -1 0 derece metrobüse bi biniyorum
    içersi 25 - 30 derece biraz daha kalabalıksa 30 u da geçer öle yarım saat gidip bi iniyorum gene 8 - 10 derece
    bünyede buna dayanamıyor metrobüste terle yolda üşü ondan sonra geçmiş olsun
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    cygnus rs
    otobüslerde artık veba yeniden üremeye başlayacak,pis insanların pis hareketlerini gördükten sonra bende bayağı bi uzaklaştım toplu taşımadan

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben otobüs kullanmayı sevmiyorum..
    tır kullanmak daha zevkli geliyor..kafayı kaldıra kaldıra,vites değişimlerinde tıslaya tıslaya.......

(konuyu anladım,yorumları okudum ama espri amaçlı yazdım..sazan sanmasın kimse..)
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurlu havalarda metrobüs ya da otobüse biniyorum yolda yürürken hava 8 -1 0 derece metrobüse bi biniyorum
    içersi 25 - 30 derece biraz daha kalabalıksa 30 u da geçer öle yarım saat gidip bi iniyorum gene 8 - 10 derece
    bünyede buna dayanamıyor metrobüste terle yolda üşü ondan sonra geçmiş olsun
    Sanırım sorun bunlardan biri ama benim bindiğim otobus hattında o kadar klimalı konforlu bir otobus yok :D babamdna yaşlı magarüsler var :D her yerinden rüzgar giriyor :D doğal havalandırma ve cokta kalabalık olmuyor şansa (78B otobusune biniyorum merak eden olursa

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bende otobüsde genelde boy uzunluğu nedeniyle ayakta kalmak zorundaysam bel ağrısı çekiyorum...dengesiz bir şoför varsa topac gibi oluyorum...hava sikülasyonu bir yana kendimi koyun gibi hissediyorum...şoför bu hissi veriyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende otobüsde genelde boy uzunluğu nedeniyle ayakta kalmak zorundaysam bel ağrısı çekiyorum...dengesiz bir şoför varsa topac gibi oluyorum...hava sikülasyonu bir yana kendimi koyun gibi hissediyorum...şoför bu hissi veriyor...
    Sen kendini canlı bir yaratı gibi hisediyorsan ne mutlu sana :D bzim şöförler un cuvalı gibi taşıyor :D

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    sabit ceğezim eczanelerde satılan first defence adı ile satılan bir burun spreyi var kendini kötü hissettiğinde 2 şer fıs buruna sabaha bomba gibisin .Yaklaşık 3senedir grip olma nasip olmadı bu zıkkımla tavsiye ederim.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobus'e binince hasta oluyorsan Metrobus'e binsen neler olur kimbilir bence metrobus'e binecek insanlara insanlik ve vicdan dersi verilmeli otobus'e binecem diye insanlari ittirip uzerine cikan insanlar olmamali. boyle olunca mecburen diger insanlarla akraba oluyorsun metrobus'ler bazen o kadar dolu oluyor ki hic bir yere tutunmasan bile dusmezsin. zaten kimse kimseye bisey demiyor dengeni kaybedip uzerine cikarsan
    Metrobüs apayrı bir dünya, sabahları söğütlüçeşmede insanlar çocuk gibi koşuyorlar trenden inince metrobüste oturabilmek için :D (bende koşuyorum tabiki) hatta trene öyle bir yerden biniyorum ki durduğunda kapısı söğütlüdeki merdivene açılıyor :D
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabit ceğezim eczanelerde satılan first defence adı ile satılan bir burun spreyi var kendini kötü hissettiğinde 2 şer fıs buruna sabaha bomba gibisin .Yaklaşık 3senedir grip olma nasip olmadı bu zıkkımla tavsiye ederim.
    Valla abi güzel taktikmiş hemen uygulamaya alayam ben :D bunu otobuse binemeden mi inicemi sıkıcaz :D

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bu alerjik bir reaksiyon benziyor, bende müzik studyosuna girince oluyordu, burnum doluyor, nezle gibi tıkanıyor, hapşırma oluyor uzun süre kalırsamda kuru öksürük meydan geliyordu, hatta kuru öksürük için başkent hastanesinde uzman doktora gitmiştim bir şeyin yok ancak alerjik reaksiyon olabilir yada soğuk havada ciğerlerin üstünü kaplayan bilmemem neyin dökülmesinden olabilir vs. demişti bundan 10 yıl önce.

Belki otobüste kullanılan bir malzeme bir şekilde buna sebep olmuş olabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)