Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 lik bir motoru 300 lük yapabilrmiyim ? arttıra bilrimyim yani beygirini gücünü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Arkadaşlar 250 lik bir motorun beygirini gücünü arttırmak istesem bunu nasıl yaparım olurmu ?
    böyle yapanlar varmış duydum yardımcı olursanız sevinirim ne gibi ekipmanlarla ne gibi değişimlerle motoru 50 - 100 arası bi beygir farkı koyabilirim ?
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı MersinJJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 250 lik bir motorun beygirini gücünü arttırmak istesem bunu nasıl yaparım olurmu ?
    böyle yapanlar varmış duydum yardımcı olursanız sevinirim ne gibi ekipmanlarla ne gibi değişimlerle motoru 50 - 100 arası bi beygir farkı koyabilirim ?
    50-100 mü

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ön dişliyle oynaman halinde yapabilirsin ama bunu kimse tavsiye etmez. neden? çünkü hem motor kalkışta çekişten düşer yani ıkına ıkına kalkar hem yakıtın artar ( bundan emin değilim) hemde motorun ömrünü kısaltırsın. bu konuyla ilgili daha önceden de açılmış konular vardı bir göz at istersen kardeş.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam ne yaptın 100 beygir ne demek haberin var mı?silindir hacmini genişletebilirsin fakat biraz hayalcisin.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    50 - 100 arası beygir farkı istiyorsan öncelikle 250 cc olan motoruna kapak taşlama gibi işlemler yaparak
    yanma odasının hacmini genişletmen gerek. Daha büyük bir karbüratörle daha fazla benzin gelmesini sağlamalısın
    gelen benzinin yanması için fazla hava gelmesi gerekir bunun içinde turbo ya da supercharger olması gerekir.
    bujinin daha güçlü olması lazım bunun için 4 tırnaklı performans bujileri var kablosuyla beraber alabilirsin.
    motorun gücü artacağı için bunu tekerleğe aktaran parçaların da güçlenmesi gerekir. onları da güçlendirdikten sonra
    iki tane 100 beygir motosiklet fiyatına kendi motosikletinin gücünü 100 beygir arttırırsın
    haa birde unutmadan uçak benzini gibi yanıcılığı yüksek bir benzin ve nos kullanırsan daha garanti olur
    İkincilik kaybedenler içindir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    CC diyecektin herhalde?

Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki tane 100 beygir motosiklet fiyatına kendi motosikletinin gücünü 100 beygir arttırırsın
    2 değil 10 tane motor parası da harcansa 250 cc hacimli bir motordan +100 HP güç çıkmaz.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    bu arada oradaki beygir kelimesi gözümden kaçmış

Cık.Yok.Hayır bu iş olamaz hocam.50-100 meselesini 5-10 yaparsak olur.Ayrıca tahminen kullandığın motosiklet bunun için tasarlanmamıştır.Örnek verecek olursak bir adet 300 hp motoru şahine koyduk diyelim.Sence o şanzuman,o şaft,o şase,o yürüyen aksam,o frenler vs.vs. bu motorla uyum sağlar mı? 300 hp bir araba 250 km hıza çıkar ortalama.250 ile giden şahin bir tabuttan farksızdır.Bunun yerine değişik modifiyeler yap derim.Modifiye sadece hızlandırmak,egzoz açmak değil.Fren tertibatına yapacağın birkaç malzeme ile güvenli duruşlar,mercek ve xenonla yapacağın daha güvenli sürüşler,biraz grafik eklemeleri ile şık görüntüler,kaliteli lastikler ile can güvenliği sağlamak çok daha güzel olacaktır. Hayırlı forumlar.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Süpersin ya saol :D

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    250 cclik motorun gücü taş çatlasın 30 beygirken 50-100 beygir demek istemedin her halde. yüzde olarak bile düşünsen motorun değerinin on katını modifiyeye harcaman gerekir ki zaten 2 motor parasına 2 katı güçte motor alabilirsin. Türkiye şartlarında gereksiz şeyler bence.

ha ben de mesela benim zcnin krankını uzatıp aynı silindir ve karterden bir tane de yanına eklemeyi düşünüyorum ama sadece düşünüyorum . bi karbüratör temizletemediğim ustaya mı bu dediğimi yaptıracağım. olayın bir de bu boyutu var.

ama şimdi düşündüm de; 300 cc bi 150 zc pardon 300 zc'm olsa iyi olurdu ya. varyatör kısmını da bi 300cc scooterdan uydurabilseydik.

görüyorsun modifiyenin ve düşüncenin sınırı yok. sen de benim gibi fantazi kur bence. üstelik bedava.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cık.Yok.Hayır bu iş olamaz hocam.50-100 meselesini 5-10 yaparsak olur.Ayrıca tahminen kullandığın motosiklet bunun için tasarlanmamıştır.Örnek verecek olursak bir adet 300 hp motoru şahine koyduk diyelim.Sence o şanzuman,o şaft,o şase,o yürüyen aksam,o frenler vs.vs. bu motorla uyum sağlar mı? 300 hp bir araba 250 km hıza çıkar ortalama.250 ile giden şahin bir tabuttan farksızdır.Bunun yerine değişik modifiyeler yap derim.Modifiye sadece hızlandırmak,egzoz açmak değil.Fren tertibatına yapacağın birkaç malzeme ile güvenli duruşlar,mercek ve xenonla yapacağın daha güvenli sürüşler,biraz grafik eklemeleri ile şık görüntüler,kaliteli lastikler ile can güvenliği sağlamak çok daha güzel olacaktır. Hayırlı forumlar.
    çok teşekkürler kardeşim aldın aklımdan fikrimi (:

beyazakrep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yapmıştım 10 sene evvvel 250 cc mz vardı pistonu büyüttük vs
    yakış arttı
    süratte de en fazla 20-25 km lik bir hız farkettirdi
    bi işe yramadı yani

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    cbr125r için büyütüldüğünü biliyorum. yabancı forumda okumuştum, motor bloğunun supap bölümü ve elektronic yakıt püsgürtme sistemini dğişrek hacimi 150cc yapılıyor.

motor bloğun hakkında biraz bilgi edinip araştırman lazım, ha birde şöyle bir şey var, 50cc aynen denildiği gibi 5 bilemedin en fazlası taş çatlasın 10hp katar. masrafına ve riskin deeğimz

Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cclik motorun gücü taş çatlasın 30 beygirken 50-100 beygir demek istemedin her halde. yüzde olarak bile düşünsen motorun değerinin on katını modifiyeye harcaman gerekir ki zaten 2 motor parasına 2 katı güçte motor alabilirsin. Türkiye şartlarında gereksiz şeyler bence.

ha ben de mesela benim zcnin krankını uzatıp aynı silindir ve karterden bir tane de yanına eklemeyi düşünüyorum ama sadece düşünüyorum . bi karbüratör temizletemediğim ustaya mı bu dediğimi yaptıracağım. olayın bir de bu boyutu var.

ama şimdi düşündüm de; 300 cc bi 150 zc pardon 300 zc'm olsa iyi olurdu ya. varyatör kısmını da bi 300cc scooterdan uydurabilseydik.

görüyorsun modifiyenin ve düşüncenin sınırı yok. sen de benim gibi fantazi kur bence. üstelik bedava.
    Katıldım sana bak Hayallerde güzel modifiyeler çıkıyor ..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    eğer çok istiyorsan gaziantep'te 3 milyar civarına 250cc-350cc çin malı cg motorlardan alabilirsin. şasi, fren ve yakıt konusunu nasıl halledersin orasını bilemem ama.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer çok istiyorsan gaziantep'te 3 milyar civarına 250cc-350cc çin malı cg motorlardan alabilirsin. şasi, fren ve yakıt konusunu nasıl halledersin orasını bilemem ama.
    3 milyar çok dedin usta yahu taş çatlasın en kralı 1,5 milyar. kardeş 250 ile 300 arasında bi fark olmaz boşver paşa paşa bin sen.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne 100! 300hp kazanırsın giriş bence bu işe bizim emmi oglinin eniştesinin yegeni yaptırdu 5yaldız 10 numero oldi

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    adam dün üye olmuş bugün topic açmış. böyle bir soruyla karşılaşılması normal
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    ilk okudugumda 250 lik bir motorla 300 yapabilirmiyim diye okudugumu sandım gözlerim yerinden fırladı bi an

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk okudugumda 250 lik bir motorla 300 yapabilirmiyim diye okudugumu sandım gözlerim yerinden fırladı bi an
    Allah iyiliğini versin üstad yaa :D ne güldüm yaa kusura bakma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)