Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arılar İş Başı Yaptı ..DİKKAT!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Arkadaslar bahar geldi. Doga canlanmaya basladi. Daglarda papatlar ve diger birsuru cicekler acti. Ciceklerin acmasi ile gorevlerinin basladigini bilen arilarda iş basi yapti. Arilar da motosiklet suruculeri icin tehlike olusturmaktadir. Yani cicekler tohum yapip kuruyana kadar gerek eldiven olsun gerek bogazlik olsun takmamiz gerekir.(kaskinizin caminida kapatin) Bunu neden soyluyorsun diyorsaniz daha gecen gun eldiven takmadigim icin elime carpan bir ari kolumun icine girdi ve soktu panikle motoru durdum ve kenarda cirpindim bilginiz olsun diye.
    ramazan06 bunu beğendi.
    EN500 satılık.. İlgilenen arkadaşla anlaşırız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125
    ya geçmiş olsun çook kötü bir durum ya bide arıyı çıkarması var ondan sonra
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    geçen çorlu gezisinde hammer(cihan)nikli arkadaşımızın kapalı kaskın içinden girdi allahtan birşey olmadı
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    saolasın....................
    MT ANTALYA

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    geçen gün benim kaskın içinede girdi arımıydı bilmiyom ama azıcık vızırvızır etti kaskın kilitdide takılıydı hemen zorla çıkardım bişey göremedim kaçtı gitti heralde
    MoToCroSS RuLeZZ

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    geçen hafta bende tanıştım.şu sevgili yaratıklarla
    bahar geldi sakin köy yollarında yavaş yavaş dogayı seyrederek giderken boynumdan girdi sol gögsümde biraz ısırık ve motoru durdurana kadar
    karnın sol tarafında bir kaç şişlik.
    aklım hemen allerji olayı geldi. hemen motoru eve döndürdüm.
    Allah korusun dikkat.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    çoktan birkaç tanesi vizorume çarpıp vizörümü sarıya boyadılar. bu arılar hep ters yönde mi giderler böyle üzülüyorum böyle olunca.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arı meselesini hatırlatmanız çok iyi oldu.
    Geçen yıl şile ormanlarında geziyorduk, bir tepede mola verdik. Sularımızı içtik, hava sıcak olduğundan arkadaşımız kafasını ıslattı o sıra. Arılar suyun kokusunu alıp üşüştüler ordu gibi. Hadi kaçalım diye acele ettik. Kaskı kafama geçirdim ama biraz yol gitmiştik ki kafamda bir şeylerin vızırdadığını hissettim. Panikle durduk. Saçlarım uzun olduğundan arı sokmamış ama saçlarımın içinde düğüm olmuştu. Arkadaş arıyı bulup çıkartmaya çalışırken Soktu kafamı
    Fazla bir şey hissetmedim. Yolda bir tesis bulup dinlenelim dedik. Lavoboya gittiğimde bir baktım ki sol gözüm acaip şişmeye başlamış. Yarım saat sonra da tamamen kapandı. Acı yoktu fazla ama, gözümü açamıyordum. Sağ gözümde bozuk olduğundan özellikle nasıl geri döneceğiz endişesi çok fenaydı. Bir saat kadar buz tedavisi ve losyon masajı ile, anahtar deliğinden bakar gibi bir görüntü görmeyi başardım. anlayacağınız, haftasonu gezisi tatsız oldu.
    Arılara önlem alınız arkadaşlar. Özellikle alerjisi olup da bunu bilmeyenlere çok kötü sonuçlar doğurabilir.

Kazasız, zevkli sürüşler herkese
    Poturdak

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bilgilendirme için sağol....
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    tabii ağzınıza girme olayıda war dikkatli olun benim başıma gelgi çünkü nasıl olduğunu bende anlamadım aksilik kafamdada kask yoktu uzak bi yerede gitmiyodum gerek duymamıştım demek her zaman takmak lazım bazen vizöre öyle sıkı çarpıyolar ki taaak diye kaskınızda sağlam olsun çin malıysa yandınız

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    bayramda arıların içine girdim (istemeyerek) ve malesef 9 tane arı soktu herhangi bir alerjim olmamasına rağmen sağlık ocağında garanti olsun diye iğne yaptılar acayip tehlikeli bir durum montsuz yola bir daha asla çıkmam aslında boynumdan girdiler ama artık arılardan çok korkuyorum
    puser bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    2 gün önce kaskımın içine girdi ve çenemden soktu bal arısıydı sanırım hemen kenara çekip iğnesini çıkardım şuan çenem boğazıma doğru şiş zaten pek kilolu biri değilim komik görünüyorum biraz bugun inişti az daha sağlık ocağına gittim bir hap ile jel verdi onları kullanıyorum

Daha öncede vizör açık dudağıma bişeyler çarptı şişti yine 2 saate inmişti

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Tur camı bir, elcik koruma iki Reçete budur
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    6 senelik konuyu hortlatmışsınız emeğe saygı

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    amaninmb nickli arkadaşla yaptığımız küçük doğa gezintisi

sırasında bizim de başımıza geldi arı amaninmb nin gözüne küçük

bir öpücük kondurmuştu Allah korusun hızlı olsaydık o zaman daha kötüsü de olabilirdi

dikkatli olunması gereken bir mesele

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)