Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter kullanımından vites'li motora geçiş.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 1,5 yıldır scooter kullanıcısıyım. 10.000km lik şehir içi ve şehirler arası tecrübem var. Daha önce hiç vitesli kullanmadım ve artık vitesli bir motora geçmek istiyorum. Scooter CC olarak ne kadar yüksek olsada o ani ivlenmeleri malesef scooter ile yaşamak imkansız gibi bir şey. Daha çok Fazer ve Z 750S ile ilgileniyorum. Tabi bir yandan da vitesli hiç tecrübem olmadığından acaba ve acabalar gibi sorular geliyor aklıma.
    Acaba daha düşük CC'ye sahip vitesliye geçip tecrübe edindikten sonramı daha yüksek CC almam gerekiyor. Yoksa büyük CC'ye direk geçiş yapmalımıyım?
    Sizlerin tecrübesinden ve deneyiminden faydalanarak bir karar almak istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Her ne olursa olsun vitesli motor daha güvenli ve keyiflidir. Gerisi teferruat çok kısa sürede alışırsın madem motosiklet tecrübende varmış.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Düşük cc'li bir vitesliyle başlayıp, iyice alıştıktan sonra yüksek cc'li bir motora geçiş yapmak en mantıklısı bence. Fazer ve Z750 gibi motorlar çok kuvvetli makinelerdir. Vitese alışmaya çalışırken altınızdan fırlayıp başınıza iş açma ihtimalleri yüksek. Honda'nın "Güvenli Sürüş" eğitimleri var, 2. ve 3. seviyelere katılırsanız, eğitimi tamamladığınızda vites sorununuz kalmaz büyük ihtimalle. İkinci seviyede cbf150'yle, üçüncü seviyede cbf500'le eğitim veriyorlar.
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    bencede önce düşük cc li motorla başlayıp sonra fazer ve z750 gibi büyük motora geçmeni tavsiye ederim acemiliğini böyle kuvvetli bir motorda çıkarmanı tavsiye etmem motora yazık olur valla

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı efe_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede önce düşük cc li motorla başlayıp sonra fazer ve z750 gibi büyük motora geçmeni tavsiye ederim acemiliğini böyle kuvvetli bir motorda çıkarmanı tavsiye etmem motora yazık olur valla
    Adama yazık olmaz da motora mı yazık olur?
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama yazık olmaz da motora mı yazık olur?
    Haklısın ikisinede yazık olur

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda güvenli sürüş 1 eğitimine gitmenizi ve ardından cbf 150 ya da muadili bir motorla(ybr, apache vs) ile başlamanızı tavsiye ediyorum. Güvenli sürüş 2 ye giderseniz, daha önce vitesli motor tecrübesi olmadığı için zor gelebilir. Sırasıyla 1-2-3 alırsınız. Daha sonra kendi motorunuzla yaptığınız tecrübe ile gs ler birleşince artık büyük cc ye geçilebilir. Lütfen direkt olarak 250 cc üstü bir vitesli motosikletle başlamayın. Son olarak güvenli sürüş 3 eğitiminde artık cbf 500 değil cbf 1000 kullandırıyorlar. Tekeriniz düz bassın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne olursa olsun vitesli motor daha güvenli ve keyiflidir. Gerisi teferruat çok kısa sürede alışırsın madem motosiklet tecrübende varmış.
    buna hic katilmiyorum bende simdiye kadar vitesli kullanicisiydim ama 4 zamanli otomatiklere gectikten sonra motosikletin ne anlama geldigini ögrendim vitesli daha yorucu ve hantaldir ve 4 zamanli enjeksiyonlu su sogutmali bir makinanin verdigi keyfi vermez tecrübe ile sabittir

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna hic katilmiyorum bende simdiye kadar vitesli kullanicisiydim ama 4 zamanli otomatiklere gectikten sonra motosikletin ne anlama geldigini ögrendim vitesli daha yorucu ve hantaldir ve 4 zamanli enjeksiyonlu su sogutmali bir makinanin verdigi keyfi vermez tecrübe ile sabittir
    konuyu polemiğe çevirmek istemem ama o konuda sonuna kadar haksızsın...
    vitesli motor şehir içinde viteslerinden dolayı scooter'a alışmış birine zor gelebilir ama ara ivmelenmesi, kaçacak pozisyonda sizi hiç korkutmaması heleki konu sahibi arkadaşın söylediği motorlarda keyif ve güven sonsuzdur...
    bu konuyu bir daha düşünmenizi tavsiye ederim....
    konu sahibi arkadaşa gelecek olursak fazer sakin bir motordur, biz ona ehli at deriz....
    ama ehlileştirilmiş olmasına rağmen büyük hatayı kabul etmez...
    diğer arkadaşlarında dediği gibi ufak vitesli motordan başlamanız sizin için daha garanti olacaktır....
    bunu sadece düz yolda kullanacak gibi bakmayın, virajda yanlış bir vites değiştirmeniz bile hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir....

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    2 teker her ne kadar İstanbul trafiğinde tehlike arz etse de bizlerin içinde ki o 2 teker aşkına bir türlü engel olamıyor. Tabi her yönü ile eğitim ve öğrenim ile desteklendiğinde 2 teker sürme keyfi inanılmaz mutlu oluyor.
    Scooter kullanımından sonra vitesliye geçişimi ybr150 veya cbf150 ile yapmaya karar verdim. Kısa süre sonra her iki motordan birini alıp 1 yıl kadar tercübe edindikten sonra daha büyük CC'ye geçmeyi hedefliyorum. Honda veya farklı bir eğitime katılmam konusunda pek garanti veremiyorum ama en kısa zaman da bu eğitimede katılmayı istiyorum.
    Tekrardan teşekkürler arkadaşlar.

Motosikleti
    cbf150+xl1000varadero
    Alıntı despon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    2 teker her ne kadar İstanbul trafiğinde tehlike arz etse de bizlerin içinde ki o 2 teker aşkına bir türlü engel olamıyor. Tabi her yönü ile eğitim ve öğrenim ile desteklendiğinde 2 teker sürme keyfi inanılmaz mutlu oluyor.
    Scooter kullanımından sonra vitesliye geçişimi ybr150 veya cbf150 ile yapmaya karar verdim. Kısa süre sonra her iki motordan birini alıp 1 yıl kadar tercübe edindikten sonra daha büyük CC'ye geçmeyi hedefliyorum. Honda veya farklı bir eğitime katılmam konusunda pek garanti veremiyorum ama en kısa zaman da bu eğitimede katılmayı istiyorum.
    Tekrardan teşekkürler arkadaşlar.
    tebrikler doğru karar, acele yok....! sağlığımızdan daha kıymetli değildir emin ol alacağımız zevkler. yürümeyi öğrenmeden koşmaya çalışan bir çocuk düşünün.

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C - Yamaha Ybr 125 (Şuan)
    merhaba, 150 lik veya 250 lik bir motosiklet almanızı öneririm. honda cbf 150 olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)