Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yan sepetli motosikletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Yakında...
    Beni takip ediniz...
    Niye mi..?
    Şimdilik bende kalsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Müjdat bey yazınızı tesadüfen okudum ,benimde sepet hevesim vardı yazıyı okuyunca durakladım.En yakın TÜV e gittim yetkili kişi böyle bir şeyi ilk defa benden duydu cevap veremedi
    ,Ben araştırayım bana daha sonra uğrayın dedi, Ayrıca birde mak Müh odsına sorun om-nlar belki bilgi sahibidir diyor,kimse bir şey bilmiyor bence ,bende neredeyse sepet takmaktan vaz geçeceğim,astarı yüzünden pahalıya gelecek.Kocaer makina proje için 1000tl istiyor gibi bir yazı okudum ,insanı zorla suça teşvik ediyorlar. Hoşcakalın

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Planet 5
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Arkadaşlar Selam

Ben bir sepetli bmw r 27 toplattım haftaya resimlerini paylaşırım inşallah henüz elime geçmedi.

Bugün iş yerimin ordaki bir trafik polisiyle görüştüğümde sepetin ruhsatta işli olup olmadığı her polisin ilk bakacağı şey olur senin motorda dedi ama ;

bu konu iki şekilde çözülebilirmiş;

1-proje öçizdirip vs sepeti motora işlemek (ve budurumda motoru sepetsiz kullanamazsın)

2-motorun ruhsat tadilatını "sepet takılabilir" olarak yapmak

Yukarıdaki iki haldede sorun yaşamayacağımı hangi sepetin takılabilir olacağınının aranmayacağını söyledi arkadaş,

Sonuç itibarı ile yarın bir takipçi ile konusup ruhsatı sepet takılabilir yaptırmaya çalışacağım (arabalardaki çeki gibi)

En kısa zamanda resimleri ve ruhsat durumumu paylaşacağım

Selamlar

Motosikleti
    kanuni scooter merlin 150 cc , 2012 model

yan sepetli motosikletler

onuresolak , motosikletine yan sepeti yaptırıp trafikte sorunsuz olarak dolaşırsan , deneyimlerini burada paylaşırsan , sen motosiklette yan sepet olayını , benzer durumdakiler için de yapmış olursun , müjdat demir , Yalova/Türkiye , 25/2/2014

Arkadaşlar bu yan sepet olayında son durum nedir. Takan eden kullanan varmı, kanunlara uygunmmu, maliyeti nedir, o da bizi görecek mi bu soruda nerden çıktı ... son soru hariç cevaplayanlara saygılar sonsuz.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    hazır konusu açılmışken ben de bir şey sorayım, konu kirliliği olmasın. bu motorun marka-modeli nedir?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır konusu açılmışken ben de bir şey sorayım, konu kirliliği olmasın. bu motorun marka-modeli nedir?

http://img-1.onedio.com/img/719/boun...e4f00ba49.webp

Ural olması lazım Rus işi..
    F54 ve kordinaryus bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    17000 usd ....

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ural'in bir pozitif özelliği sepetin tekerleğine de güç gitmesi. Yoksa bir tarafa çekiyormuş motorsiklet.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Ural
    Adını fabrikasının bulunduğu bölgeden alıyor.
    2.dünya savaşında Rusların motosikletleri Almanların gerisinde kalınca,ele geçirilen Alman motorlarından esinlenerek üretilmiş ,Fabrikası Alman bombardıman uçaklarının menziline girince de Ural Dağlarının eteklerine taşınmış adını da buradan almıştır.

bu marka aynı isimle yine kamyon ve başka askeri araçlarda üretmektedir.

Bu marka bildiğim kadarıyla ilk 1960 yılların da Türkiye ye girmiştir fakat daha sonra nedendir bilinmez yok olup gitmiştir.

Hatta bu ilk partiden kalma 1 adet Ural,şu anda Bolu'nun Mudurnu ilçesinde tamircilik yapan Osman Aydın amcamız da mevcuttur.
    Bu amcamız da motosikleti çok benzin yaktığı için modifiye etmiş,motosiklete LPG ile çalışan ‘Murat 124’ marka otomobilin motorunu takarak tüm orjinalliğinin içine etmiştir

Hatta aldığım son duyuma göre Murat 124 motorundan da memnun kalmayan amcamız,tarihi bir nitelik taşıyan motosikletine takmış olduğu Murat 124 motorunu söküp,Renault Toros motoru takmayı planlamaktadır.

Yolu buralara düşen motosikletçiler Mudurnu'da Osman Aydın amcamıza uğrarlar.
    Sizlerden de yolu buralara düşen olursa uğramayı ihmal etmesin sakın

Zaten Mudurnu'da ki Osman amca 1
    birde Ordu'da 50 cc Vespa motoruyla Teksas'a kadar gitmiş olan Osman amcamız 2 (bana göre kendisi motosikletçilerin Sadun Borosu'dur)
    hikayelerini bilenler okuyanlar bu amcalarımızı ziyaret ederler.

Günümüze gelirsek

Türkiye'de şu an bu motosikletlerin satışı mevcut.
    Dolar kuru ve ÖTV mağduru vatandaşımız bu motosikleti almak isterse fiyatı 100 binlerde seyretmekte.

Aldığım duyuma göre Amerika ve Avrupa pazarında da bu markanın fiyatları giderek artmaktaymış.Sebebine gelince,fabrika artık çok sayıda üretim yapmıyor, sınırlı sayıda üretim yapıyormuş buda bu motosikletleri değerli kılıyor ve fiyatlarını artıyor diyorlar.

Esasen Aile için ideal makine zaten bu resimdeki ailede Romanya'dan yola çıkarak bu motosiklet ile 40 küsür ülke gezmişler

Bu motosikletin en sevdiğim özelliği 2 çeker olması yani sepetteki tekerlekte de çekiş var dolayısıyla araziye girildiği zaman öyle yolda kalma olayı yok
    bunlara ayrıca çekme halatı ve römorkta takılabiliyor

benzini çok harcayan bildiğim kadarı ile 4 vitesli 80-90 KM hızlarda seyir yapan aile için ideal bir motosiklet
    ayrıca 2.dünya savaşına kadar uzanan köklü bir geçmişi ve tarihi var

ülkemizde motosiklet kültürü tam oturmadığı için maalesef uygun fiyatlı bir sepetli motosikletin yakın zamanda kullanıma sunulacağını düşünmüyorum
    şu an firmalar deli gibi naked tarzı motosiklet üretiyorlar şahsen bende de 1 adet dominar 400 var
    ülkemizde sepet üretimi yapan yerler yok değil bir ara dominara sepet taktırmayı düşünmedim değil fakat astarı yüzünden pahalıya denk geliyor
    dolayısıyla bir süre daha sepetli motosiklet hayal
    en azından bizim neslin sahip olabileceğini düşünmüyorum.

Arkadaşlar S.a. son zamanlarda motosikletlerin yan taraflarına takılan sepetlerde artık ruhsata işeletme olmadığını kanunen serbest olduğunu duydum. Lakin bizde bir yan sepet üreticisi olarak Motosiklet Yan Sepet ruhsata işleme işlerini yapabiliriz. Bunun için belli bir ücret karşılığı öncelikle proje çiziliyor daha sonra uygunluk belgesi çıkartılarak ruhsata işlene biliyor.

Ancak tavsiyem size en yakın trafik şubesinden bu konu ile alakalı bilgi alın ondan sonra bu işlemi yapın. Makine mühendisimiz ile yapmış olduğumuz görüşmede bu konu ile alakalı yasak kalkacağını söyledi bir gün belirtmedi fakat böyle bir şey söz konusu dedi. Biz https://www.orucmotor.com/ Olarak her türlü motosikletine yandan veya arkadan römork şeklinde kasa üretimi yapıp gönderebiliriz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler