Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yollardaki Tehlikeler !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar yollardaki belli olmayan çukurlar ve hangi akla hizmet (!!) döşendiğini anlayamadığım engeller, barikat veya hendekler (adı her neyse..) bizim için büyük tehlike oluyor. geçen gün, arabalar yavaş gitsin diye yola çakılan o parlak engellerden biri tekerimi yardı. çünkü çiviyle çakmışlar ve bir tanesini çakamamışlar! kime gidip şikayet edelim ne yapalım nefret ediyorum onları her gördüğümde frene asılmaktan... üstelik artık arabalar da hızlı, o engeli gectikten 10 metre sonra yine hızlı gidebiliyorlar. hele motosikletler için fuzuli ötesi...
    bu ülkenin yollarındaki saçmalıklardan Bıktım!!....
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kırmızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısın kardeşim büyükşehirin kazmadığı yer kalmadı altın arıyorlar heralde sanada geçmiş olsun
    Bir İngiliz aynen şunları söylemiş: "ASFALTI BİZ BULDUK YAMAYI TÜRKLERDEN ÖĞRENDİK"

Motosikleti
    -
    istanbulun taşı toprağı altın ya o bakımdan....

peki yama gerektirecek yol yapmayı biz kimden öğrendikk??

kırmızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden ne güzel arnavut taşlıydı yollar mısgibi kazınca yama yapmaya gerek yoktu
    GERİ GERİ KOŞMAYA BENZER BU HAYAT BİRAZ YAVAŞ TAKILMAAAA:bounce:

Motosikleti
    1000RR06
    Alıntı istanbul adlı üyeden alıntı
    istanbulun taşı toprağı altın ya o bakımdan....

peki yama gerektirecek yol yapmayı biz kimden öğrendikk??
    taşı toprağı altın deyimi gerçekten doğru yol yapımı için verilen mütehait şer işlerini güzel yapsalar ne yama nede yol gerektirirdeeee

Bu işler paraya ve hemşerileciğe bakar

bizim sülalede mütehait ordan biliorum

kırmızı bu arnavut taşlarıda kış şartlarında güzel olmuyor bizim mahallede bir çok sokakta warda zor oluo bee
    Acımadıki, acımadıki

ii arnavur taşıydı da yağmurda kayar,karda buz zaten bittin,sarsıntı yapar,ses yapar. matah bişey değil yani;)

Motosikleti
    -
    yaw arnavut kaldırımda motosiklet sürmek adamı madara eder zaten...
    siz topicle ilgili şeyler söyleyin bence

Motosikleti
    -
    ah istanbulun yolları......

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    hele yokmu o kamyonların yaptığı tren yoluna benzer izler... ben onlardan da çok korkar oldum.... ... geçmiş olsun..

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    yine klasikleşmiş bi laf ama demeden gecemiyecem burası türkiye burası kros pisti

Motosikleti
    -
    ya bir de yollarda sizi adam yerine koymayıp, şerit hakkınızı ihlal edenler; yetmiyormuş gibi motosikletin yolda gitmeye hakkının olmadığını zannedip kornaya basarak el kol işareti yapan hödükler de bence yollardaki tehlikelerden....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ülkemizdeki ağır kış şartları ve altyapıdaki düzensizlikler yolların bozulmasının başlıca nedenleri. ülke ekonomisi yolları her yıl yenileyecek kadar iyi değil malesef. 1km yolun 1 milyon dolara kadar maliyeti olabiliyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

dönence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 2006
    ben antalya da yaşıyorum. burda asfalt yazın dayamıyor. o sıcakta asfalt resmen sakız gibi oluyo yolun yol denecek durumu kalmıyor. ama gel görki beton yol çalışmasına gidip diyarbakır da başladı hükümet. oraya çok turist gidiyo ya ondandır.
    SİYAH İNCİ -- Honda Shadow 750 cc
    bu dünya kimseye kalmaz hırsı bırak yaşamaya bak

Motosikleti
    -
    hayır turist gittiğinden değil de, oraya normalden daha fazla yatırım yapılmayınca kıyamet kopuyor "nerde bu devlet bize sahip çıksın" diye...
    antalyanın yollarını siz devleti beklemeden yapın

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Adana'yı bir görseniz.... Caddeleri ara sokakları, şarkılardaki gibi taştan değil artık. Kafasına esen sokağa engel yapmış. Hadi bazıları neyse de bazıları abartılmış... Fotolarını çekip beğeninize sunacağım. Hendekler yerden 15 cm yukarıda rogar kapakları, kuyuya dönmüş çukurlar. En gırıgırı da Yürğir bölgesinin tüm sokakları fecihat ama yürğir belediyesinin caddesi akıllara ziyafet... Bugi bugi pisti gibi... Yollar hele ki devlet hastanesinin önü tam bi felaket... Üstelik ana yol... Koca koca araçlar bocalıyor ki motorlar ne yapsın?... Anlıyacağınız Adana'nın yolları .oktan...Ana Caddeside ara sokağıda.. Bu arada büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri ne yaparlar anlamış değilim. Önüne gelen kazmış sokakları ve ayarsız bir şekilde kapatmış. Buna bir de kural tanımaz sürücüler eklenince tam bir cehennem Adana sokakları... Bir arkadaşı seyhan nehrinin orada Dilber Cafe civarında gezerken Sarhoş bir sürücü arkasından çarpıp fırlatmış çocuğun beyninde düşmeden dolayı ödemler oluşmuş... Adana da çoğunluk kask takmıyor zaten. Bir de mobiletler sinek gibi aralardan tam gaz geçip gidiyorlar. Bisikletler se ayrı bir alem... Korna çalarsın umursamaz...Yayalar da korna çalarsın durup bakar... motoru bağırtınca kaçacak delik ararlar... Çekil kenara kardeşim ne olur yani?... Işıklarda beklersin Daha sarıda arkadan dartlatırlar kornayı... Trafikte herkesin acelesi vardır. Hemde kulaklarında cep telefonu araba sürerler...Bu nedenle yine halinize şükredin... Bu gün bir tane dolmuşla göbekte dönüp durduk... Adam sağdan gelip beni sıkıştırdı...Yavaşlamıyorda mecburen göbekten ben solda o sağda dönüp durduk... Bende karşıya gidemedim yine bir ton yol gidip döndüm.
    Ama kıymetli annelerinin hatırını sora sora gittim ne yapayım Tanrı insan müsvettesi olarak yaratmışsa...elimden ne gelir? Anlıyacağınız Adana yolları tam bir bubi tuzağı dolu...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    -
    Adana nın tozlu sokaklarında gezer gibi olduk!......

bu arada son zamanlarda bayan sürücülerin de yollardaki büyük tehlikelerden olduğunu farkettim.... kimse kızmasın gördüğümü yazıyorum..

Motosikleti
    -
    Yolda giderken içinde iki ve daha fazla manyak olan bir arabaya laf atmak veya el kol işaretleri yapmaktan kaçının.
    ben bugün az daha sağlam bi dayak yiyordum. adam önce ben sol şeritte giderken aynasına bakmadığı için üstüme sürdü ve az daha eziyordu. sonra ben çılgına dönüp bağırıp çağırınca durdu. ben de durdum (erkekiz ya!!) 2 kişi inip yanıma geliyordu ki değmez dedim bunlar zaten manyak, bulaşmıyım diyip gazladım...

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    bugün Çanakkale güzelyalı ya gittim resmen koptum.500 metrede de tam 20 kere 1 nci viteze düştüm .cart curt hendek ne bu be..........cart curt engel.Bir de tatil ve turizm yeri....
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    -
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    bugün Çanakkale güzelyalı ya gittim resmen koptum.500 metrede de tam 20 kere 1 nci viteze düştüm .cart curt hendek ne bu be..........cart curt engel.Bir de tatil ve turizm yeri....
    e5'ten mecidiyeköyden büyükçekmeceye git aynı sorun.... türkiye'nin en cok kullanılan yolu olmasına rağmen...

Motosikleti
    -
    canım türkiyem....
    bundan bir sene once yollarına laf atmışım, nerden bileyim ben krgzstnın (olmayan) yollarını :((

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler