Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sizce motosiklet alırken mantık mı gönül mü önemli...?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Motosiklet gönül işidir. Kendi kapasiteniz (tecrübe, para) ve gönlünüz doğrultusunda hareket etmek en iyisi...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Cbr250r alıp cepte 6000 kalması tabi ki daha mantıklı en azından bol bol gezersin. Diğer taraftan Cbf600 alıp benzin masrafı yüzünden doyasıya gezememek var.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    kafa karıştırmaya devam valla...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa karıştırmaya devam valla...
    Tam bunu diycektim. Tüm yorumları okudum sıkılmadan ve bugün enteresan şekilde forumdaki arkadaşlar ile gurur duydum çünkü gerçekten çok çeşitli, mantıklı, sürüsüne bereket ve destekli tavsiyede bulunulmuş. Ama okudukça benim aklım karıştı ve hatta mideme bulantı indi(günün yorgunluğu olabilir).

Benim sana nacizane ama işe yarayabilecek bir tavsiyem var, mümkünse bir CBR250R bul, yada hyo yada Ninja250, sonra bin ona sürebildiğin kadar sür. Hani günde 5 dakka olur, yada bir alırsın 2 saat sürersin ama mümkün oluğunca fazla sür. Çünkü sürmeden olmuyor. Sonra 250 liğin seni kesip kesmediğine karar verirsin. Eğer kesiyorsa sorun yok çünkü cebinde kalan para ve yakıtın getirdiği avantaj içinde kalan ufak boşluğu doldurmaya yetecektir. Ancak "yok arkadaş 250 lik ile olacak gibi değil!" diyorsan işte ozaman yandın .

Kolay gelsin
    #sürenadam

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr250 al artan paranlada avrupa seyahati yaparsın böylece 1 taşla 2 kuş vurursun

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc'ye biniyorsun ilk bir kac gun kesiyor da, sonrasunda bunalabiliyor da insan, arac sollarken gazi köklediginde istiyosun ki bi tur daha dönsün elinin altindaki gaz (:
    Bu unsura katlanabiliyorsa insan 250 cc mutluluktur, ekonomidir, huzurdur (:

Motosikleti
    125CC
    az gezerim diye bir yalan yok. vallahi milletten borç bile alırsın motorunla gezebilmek için.
    ama bence de motor gönül meselesidir. ben mantığımla düşünsem romatizma, kaportanın kendim olması, kışın yağmurunda çektiğim sıkıntı, yazın klimalı arabaların verdiği mantıkla hiç bir şekilde motor almazdım. bütün bunlar hep aklımda ve herkesin dilinde. taki motorun üstüne binip o titreyişi hissedene, sesini duyana, gaza dokunana kadar.kaldıki benimki 125 cc

bence kendine şunu sor, hangisinin üzerindeyken daha mutlu olursun ?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İzmire gittiğimde bir arkadaşım anlattı, kendisi genç ama uzun zamandır motor kullanıyor pederi tamirci zaten. Bir sebepten 600F' binmiş. +50 km yol yapmış.

"Gece rüyalarıma giriyor dostum... O ses, güç... Bir motor her viteste mi arkasını oynatır, nasıl bir viraj alıyor anlamadım" diye... Adamın yüzündeki ifadeden belliydi ne hissettiği. O yüzden 600 lüklerden uzak duruyorum şimdilik. Sana da "do think twice!"
    #sürenadam

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    virago 535 den sonra cbr 250 sana hiçbir tat vermez. sadece biryerden biryere ulaşım amaçlı kullanacağın bir vasıta gibi olacaktır.
    lakin bu devirde nakit demek herşey dünyanın binbir türlü hali var. bütün parayı motora gömmek mantıklı değil .

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    insan istiyo ya güçççç basınca gitçek ağaa önceki yorumlarda arkadaşım yazmış gerçi tarz sport touring ama er6f çok güsel makine hem gidiyo hemde 600 ss lere göre az yakıyo ivmeside çok güsel ben ondan inip apacheye bindiğim zaman redline girmişim haberim yok
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaş kesinlik le mantığı dinleyecen neden dersen?
    benim gönlümde honda goldwing var
    ama param yok
    ee mantığım ne diyor?
    "oğlum sen k..... yırtsan hiç bir şekilde goldwingi alacak parayı biriktiremezsin"
    e bende mantığımı dinleyip hyosung gt 650 aldım
    (bu arada hyo alacak kadar param vardı)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    aslında aklıma bir fikir daha geldi. 2004 ve sonrası vfr 800 alırsın basmssan az yakar basarsan haliyle yakar. güç gösteriş konfor ne ararsan var. mühendislik harikası bir motor. satışı biraz agırdır ama her malın alıcısı vardır.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

not:0 cbf600 al demeyin ancak önümüzdeki yaza alabilirim...
    Sezon bitti zaten, 7 ay dişinizi sıkın derim...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence 250 r senin işini görür 600cc alırsan ya benzin 5 tl olursa _? ne yapacaksın garaj da silip silip onu seyredersin benden demesi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bende aynı ikilemi çok yaşıyorum ama 600 cc motor aldığım zaman şuan bindiğim gibi hergün işe gidip gelemem günlük neredeyse 100km yakın biniyorum. Mesela arkadaşın dediki gel pazar günü şu şehre gaz açalım. Sen direk acaba ne yakar diye bi düşüneceksin. Ayrıca sıfır motorun tadı bi başka diyorlar bende çok merak ediyorum ve cbr250 daha mantıklı gibi geliyor. 150-160 km gibi hızlara seri şekilde çıkıyor ki bu bence kötü sayılmaz.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    galiba şu aşamada cbr250 almak daha iyi olacak...çünkü 2012 de ama hangi ay belli değil cbf 600 kasa değişikliğine uğrayacakmış...cbf 1000 gibi bir gösterge paneli başta olmak üzere birçok değişiklik olacakmış...bekle gör taktiği düşünüyorum...bu arada boşta gezmeyeyim...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet gönül işidir.Mantık 4teker sürücülerinde bulunur.
    Çok doğru bir tespit

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)