Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

yolda kalan motorculara yardım etmek için duruyormusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Genelde dururum,ihtiyacı neyse yardımcı olmaya çalışırım...

2001 de motosiklet kazası yapmıştım,araç virajda soldan bana çarpmıştı,bacağım kırık yerde yatarken bir bardak su uzatıldığını gördüm,birde baktım motosikletli dondurmacı Hasan dede...Hızır gibi nerden çıktı anlamadım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    kesinlikle durulmalı şahsen ben çok durdumm ama kimse yardım istemedi
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Benim başıma 2 kere geldi ama yolda kalan bendim.Eski motorumla Sabiha Gökçen'den Tuzla Sahil yoluna inerken benzinim bitti.Çektim kenara bakınırken CBF150 'li bir amca durdu.Kaskı çıkarana kadar yaşını anlamamıştım ama görünce şaşırdımYaşın kaç amca dedim 60 dediHemen benzini çektik para almadan gitti Allah Razı olsun

Diğeri daha komik ve acı.1 ay önce sanırım motoru yeni aldığın zamandı.Hatta sanırım 2. günü idi.Taksime gidiyoruz kardeşimle.Bir gün önce Burger King'in önünden motorunu çekmişler onu almak için Boğaz Köprüsünden geçerken tam ortada motor gaz kesmeye başladı.Ne oldu derken anladım benzin bitti80 km hızla giderken bir iki kere istop edip tekrar çalıştırdıktan sonra en sağdan boşta gitmeye başladık.Hız 80 km den düştü 50 km ye derken 20 km kardeşim dediki abi reserv kapalıdır belki dur açayım dedi bir umut durdum hemenBir bakalımki reservde boş Köprünün ortasında kaldık kornalar sıkışan arabalar ortalık karıştı.Dedim çabuk it beni ceaz yicez çok kötü.Ben atladım motora kardeşim arkadan itiyor geçen gülüyor korna çalıyor ben ise soğuk terler döküyorum.Ben iyice hızlandım ilerde 2-3 km sonra güvenli bir yere sağa çektim.Bİzimkide kafasında kask koşuyo köprüde gülmekten ölüyorum tabi ben onu beklerkenO sırada bir motor durdurdum dedim kardeş benzin bitti çekelim mi?Abi dedi benim depoda bitti bitecek ama istersen alıp geleyim Zincilikuyudan.Dedim kardeş sen gelene kadar 1 saat geçer , hem yazık sana uğraştığına değmez diyerek yolladım.O sırada tekrar kardeşime baktım ki ortalıkta yokAlla alla ne oldu çocuğa telaşlandım arabamı çarptı ne oldu derken bir baktım motorun birinin arkasına atlamış geldi.O motorda da benzin yoktu :(Onuda tan yolladık ki scoterlı bir arkadaş kaydırarak durduBenzin de yarım depo varmış çektik hemen.Bizi en yakın Gayrettepedeki shellede götürdü.Orada ben onun depoyuda fulledim öyle hellaleştik gittik.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma 2 kere geldi ama yolda kalan bendim.Eski motorumla Sabiha Gökçen'den Tuzla Sahil yoluna inerken benzinim bitti.Çektim kenara bakınırken CBF150 'li bir amca durdu.Kaskı çıkarana kadar yaşını anlamamıştım ama görünce şaşırdımYaşın kaç amca dedim 60 dediHemen benzini çektik para almadan gitti Allah Razı olsun

Diğeri daha komik ve acı.1 ay önce sanırım motoru yeni aldığın zamandı.Hatta sanırım 2. günü idi.Taksime gidiyoruz kardeşimle.Bir gün önce Burger King'in önünden motorunu çekmişler onu almak için Boğaz Köprüsünden geçerken tam ortada motor gaz kesmeye başladı.Ne oldu derken anladım benzin bitti80 km hızla giderken bir iki kere istop edip tekrar çalıştırdıktan sonra en sağdan boşta gitmeye başladık.Hız 80 km den düştü 50 km ye derken 20 km kardeşim dediki abi reserv kapalıdır belki dur açayım dedi bir umut durdum hemenBir bakalımki reservde boş Köprünün ortasında kaldık kornalar sıkışan arabalar ortalık karıştı.Dedim çabuk it beni ceaz yicez çok kötü.Ben atladım motora kardeşim arkadan itiyor geçen gülüyor korna çalıyor ben ise soğuk terler döküyorum.Ben iyice hızlandım ilerde 2-3 km sonra güvenli bir yere sağa çektim.Bİzimkide kafasında kask koşuyo köprüde gülmekten ölüyorum tabi ben onu beklerkenO sırada bir motor durdurdum dedim kardeş benzin bitti çekelim mi?Abi dedi benim depoda bitti bitecek ama istersen alıp geleyim Zincilikuyudan.Dedim kardeş sen gelene kadar 1 saat geçer , hem yazık sana uğraştığına değmez diyerek yolladım.O sırada tekrar kardeşime baktım ki ortalıkta yokAlla alla ne oldu çocuğa telaşlandım arabamı çarptı ne oldu derken bir baktım motorun birinin arkasına atlamış geldi.O motorda da benzin yoktu :(Onuda tan yolladık ki scoterlı bir arkadaş kaydırarak durduBenzin de yarım depo varmış çektik hemen.Bizi en yakın Gayrettepedeki shellede götürdü.Orada ben onun depoyuda fulledim öyle hellaleştik gittik.
    yolda benzin bitmesi kadar kötü bir durum olamaz herhalde,her zaman tırsmışımdır O yüzden mümkün mertebe yarım deponun altına düşürmemeye çalışıyorum.hem olası riskten kurtuluyorum hemde deponun dibindeki pis yakıtı çekmemiş oluyor motor.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz Eskişehirden roadstar almıştım sahibi benzin var epey gidersin dedi Eskişehir çıkışında motor stop etti motoruda tanımıyorum benzin bitti diyerek depoyu açtım baktım benzin var görünüyor sallayınca şakırdıyor arıza yaptı sanarak Kütahyadan ustamı çağırdım minibüsüne atalım götürelim dedi en yakın benzinliğe kadar bari iteyim diyordum ki 600 mt kadar ittim vın diye siyah bi v strom geçti beni farkederetmez durdu stopların kırmızısını görünce nasıl rahatladım bilemezseniz geri döndü dediki geçmiş olsun sorunmu var bende herhalde dedim arıza yaptı -bu motor kolayla arıza yapmaz benzinin bitmiştir dedi benzin var dedim bunlarda yedek depo kronik sorunludur benzin azaldımı yedek musluğuna kolay kolay benzin gelmez dedi ve bana dediki burada bekle ilerde benzinlik var ben alıp geleyim bekledim bi 15 dk sonra geldi elinde 2.5 litre kola şişesi dolu benzin döktük benim motorun deposuna tek marşta çalıştı ALLAH RAZI OLSUN benzinin parasını bile almadı vede ısrarla sormama rağmen ismini cismini hiç bi bilgisini söylemedi sadece motorcuya yardım eden bi motorcuyum dedi ve geri Eskişehire doğru geldiği istikamete doğru dönüp gitti sadece plaka sını hatırlıyorum 26 FH plakaydı hep aklımdayken yeri gelmişken buradan bari sesleneyim en azından bi AÇIK TEŞEKKÜR EDEYİM hızırmıydı neydiki haa burada giderken benzinliğe baktım 13 km falan ilerdeymiş
    Ben o motorun sahibini tanıyorum.
    Kendisine ulaşayım bak seni arıyorlarmış teşekkür etmek için diye. :D
    Ama Batman seven bir arkadaştır belirteyim :D
    egelim 43 bunu beğendi.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motorum Yok Ama ßilgi Akışından ßirßirinize OLan yardımLaşmalarınız Saygınızdan bu Siteyi Çok Sevdim.. ßende Para ßiriktiriyom 125 Mondial Alcam inş..

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Dün akşam avcılar E-5 kenarında türksan otobüs durağına 20-30mt kala yolda kalan mondialin bir chopper modeliydi (mct olabilir) sanırım, iki kişi vardı başında debriyajdan yana problemleri varmış. Elidmen bir şey gelmedi, takım çantası da yoktu yanımda. saat 12 civarı, çekip yanlarına bekleyesim geldi. Umarım çalıştırıp sağ sağlim evlerine varabilmişlerdir.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bir kaç yıl önce Bolu ile Ankara arasında bir yerlerde benzini biten motosikletliyi ilk benzinliğe kadar götürmüştüm , artçısı da motoru beklemişti.Yanlış hatırlamıyorsam Konya'ya gidiyorlardı.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    durmak ve yardım etmek şart. yaptıklarımı anlatmayacagım ama yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. ama abimiz aküsü bitene takviye için bile hazırlık ypmış ya helal olsun.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Hersey iyi hos guzel, bende bu zamana kadar cogu yerde cogu kisiye yardim etmek amacli durdum. Fakat anlamadigim birsey var, bu motorlarin hic mi benzin gostergesi yok? Ya da hic mi icguduleriniz yok. Benzinciye gidince fulleyin deponuzu icinizde rahat olsun, motorunuzda rahat etsin. (Depo dibindeki pislik cekilmemis olur hem) 5 lira 10 lira alana kadar alin 60-70 liralik. (motorun deposuna gore tabi)

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    çooook kişiye yardım ettim... benzını biten bujisi bozulan.... tesisatı arızalanan....
    hele bir tane hero pufff ööffff vardıki... imanımı gevretti.... ama fazla inatlaşamadı sonunda zafer benim oldu.... onuda devam ettirdim yoluna....
    arabacılar da dahil...

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    bir ay önce yolda giderken bir tane breton gördüm adamlar başında oturuyorlar. durdum yanlarında. abi hayırdır noldu felan die ? adam dedi benzin bitti. benzinlik te 4 km ötede bende dedim abi seni koyayım. tamam dedik sonradan adam dedi motorları arka arkaya bağlayalım dedim ip yok benim artçıpla el ele tutuşturup yavaş yavaş gittik. sonra yoldan tel buldular. teli arka demire bağladım 60 la felan gidiyoruz. ben yavaşlamak için frene bastım ve" cattt " diye ses meğer adamın frenleri tutmuyormuş adamlar az daha düşüyordu sonra petrole çektik orda baktım arka far kırılmış çamurluk bükülmüş. adam dedi ödeyeyim felna die yok abi dedim. yoluma devam ettim
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Motosikleti
    Bmw K1600 GT
    Hizir gibi yani...kapadokyada kaldim .akum bitmisti. Taksicilerden, esnaftan herkeslerden yardim istedim. Kimse orali olmadi neyse massey ferguson tamircisi abdullah agabey. Sana buradan selam gonderiyorum.bir gun traktor alirsam sana getiricem bakima...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben durmam arkadaş geçen akşam 5 km ittim motoru 10 tane ye yakın motorlu apache geçti ama hayırdır diyen olmadı
    bu nu yazmıştım ama bu akşam 1 motosiklete yardım ettim çocuk elimi öpecekti nerdeyse zinciri atıyormuş tabi yanında anahtar yok baktım motoru çalıştığım yerin önünden iterek gidiyorlar çağırdım verdim anahtarları kendisi yaptı çok dua etti bana akşam akşam çok sevab işledim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Yardım Edin Ama Apache Gördügünüzde Yardım Pek Etmeyin Ben Ettim Başıma Gelen Benzini Verdikten Sonra Ön Kaldırarak Artistlik Yaparak Beni Tav Etmesi.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hersey iyi hos guzel, bende bu zamana kadar cogu yerde cogu kisiye yardim etmek amacli durdum. Fakat anlamadigim birsey var, bu motorlarin hic mi benzin gostergesi yok? Ya da hic mi icguduleriniz yok. Benzinciye gidince fulleyin deponuzu icinizde rahat olsun, motorunuzda rahat etsin. (Depo dibindeki pislik cekilmemis olur hem) 5 lira 10 lira alana kadar alin 60-70 liralik. (motorun deposuna gore tabi)
    genelde ufak motorlar oluyor yolda kalan.depoları küçük.maddiyatlarıda yetmiyor heralde
    ama yedek depoları yokmu bunların?yedeğe düşünce doğru benzinciye niye gitmiyorlar?

Motosikleti
    yamaha fz6-fazer
    Motosiklet kültürü, yardımlaşma ve dayanışma demektir. eskiden yolda motorcular birbirini gördügünde korna çalar kafa selamı verirdi. ama şimdi apaçilerinde motor kullanmaya başlamasıyla beraber bu kültür zamanla yok olmaya yüztuttu..
    We All Die Young (Rockstar)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar gecesi haramidere(esenyurt) otoban çıkışında scooter iten 2 arkadaş vardı görmemle birlikte durayım dedim ama çok ilerlemiştim birde bendeki benzin eve anca götürürdü.Yani bi yardımım dokunmazdı
    scooterlı arkadaş forumdansanız kırmızı mokihanlı motorcu bizi iplemedi diye düşünmeyin.Eve son bir kaç km kaldığı için o kadar hızlı gidebiliyodum yoksa gelirkene 80i geçmedim yolda kalırım diye
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    gece ikide otobüs durağında bekleyen bir genç gördüm. yanına gidip sordum
    -ne bekliyorsun
    -otobüs
    bu saatte geçmez dedim. mardinden gelmiş garibim ben de scooter vardı. gel seni bırakayım dedim gideceğin yere kadar. genç arkadaş benim iki katım boylu poslu kilolu. motorun arkasına oturunca motor bir anda elimden kayıp gitti son anda yakaladım.neyse yola çıktık yolda garibim bana sordu:
    -abi sen benden korkmadın mı gecenin bu saatinde?
    tüm karizmamı toplayarak arkama yarım bir bakış atıp
    -sen benden korkmadın mı dedim
    kısa bir sessizlikten sonra neyse abi sen devam et dedi (anladımki o da en az benim kadar tırsmış
    fabrisio bunu beğendi.
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    Motor konusunda çok tecrübeli olmadığım için genelde yardımım olmaz düşüncesi ile yolda kalanlara pek dikkat etmedim...Bir de işin ilginci hiç duran tek motorlu görmedim...Her zaman muhakkak bir kaç motorcu yardımcı oluyordu...Aküyü şarjetmek için bile kablo bulunduran arkadaşlar gerçekten çok düşünceliler.Tebrik ediyorum..İlginç bir anımı paylaşmak istiyorum..Arkadaşımın birinde er 5 vardı sanırım eloktronik aksamında bir arıza çıkmış ve köprünün üstünde öylece kalakalmış..Yaldon geçen bir kurye durmuş. adamın yanında alet çantası felan varmış bir kaç kabloyu keserek farklı yerlere takmış ve motor çalışmış..Bu arkadaşla bir gün balattaki bir motorcuya gittik bakım için...Bizim arkadaş kuryenin yaptığı işlemin yanlış olabileceğini düşünerek ustaya durumu anlattı...Usta motoru açtı baktı adam hayret ederek ''kuryeye helal olsun adam bizim dükkanda yaptığımızı ayaküstü yapmış''dedi..
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)