Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin bitti motor sapıttı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZC 150
    Arkadaşlar dun benzin bitti dayımın garaja bıraktım motoru çıktım eve bu gün benzin koydum motor bitürlü çalışmadı marşı kesik kesik sanki sıkışır gibi veriyordu ayak marjıyla zorla çalıştırdım ama motor eskisi gibi performans alamıyorum sorunu ne olabilir birde hava filtresinin oralardan gelen bi hortum var moşta duruyo sebeb bu olabilirmi acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    dostum dizel arabalar için konuşuyorum; dizel araçlarda depo ışıığını yakmadan mazot alın denilir genelde; depoda yüzeyde duran pislikler filtreye pompaya vs. kaçmasın diye.
    sendede böyle bi durum olmuş olabilir yakıt filtresine baktır istersen scooterlarda nerededir bilmiyorum. ben de benzin bittiği zaman zpr çalışıyor o yüzden jigle yi açtığım anda hemen çalışıyor çalıştığı andada zaten jigleyi kapatıyorum.
    20

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin tamamen bitince olur öyle. Biraz inat eder çalışırken, jikleyi açarsan işin biraz daha kolaylaşır. Çalışması düzelene kadar bir süre gaz açınca boğulmalar da olabilir. Sonrasında hepsi düzelir...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    ZC 150
    jikle derken nerde oluyo bu jikle ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Scooterlarda jikle otomatiktir. Yani scooter kullanıyorsan jikleyi unut. Bir kaç km kullandıktan sonra düzelmediyse benzin aldığın yerle alakalı olabilir ya da depoda pislik oluşup sonuna kadar kullandığın için karbüratöre pislik gitmiş olabilir. Bir süre kullanmaya devam et, bir kaç depo benzin kullandıktan sonra düzelmediğini düşünürsen karbüratörünü temizletebilirsin.

Motosikleti
    ZC 150
    motorcuya götürdüm oda aynısını söledi herkee teşekürler yardımlarınız için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    karbiratöre pislik gitmiştir sen dib gaz wermene ragmen motor pır edior yıgılıyor derdin böle bişey götür motorcu anlar 5 dk da karbiratörü temizler verir.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    motordaki benzin komple bittiği için deponun dibindeki pislikler ya filtreyi yada karbüratöre gidip tıkamıştır bence karbüratör ve filtresine bir bakın temizleyin geçecektir Allahın izniyle
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    karbüratörün altındaki hortumun vidasını açıp bir yarım çay bardağı kadar boşalt. bak bakıyım pislik su vs varsa dök gitsin yoksa depoya boşaltırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)