Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nasıl Para Biriktiriyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Herkese Merhaba.

Forumda Gerçekten Çok Lüx Motorla Binen Abilerimiz Var Peki Nasıl Para Biriktiriyorsunuz Yada kredimi Kullanıyorsunuz ?

19 Yaşındayım 3-4000TL Ancak Biriktirebiliyorum Sonra Dayanamayıp Hemen Motor Aliyorum Hedefim 6000TL Biriktirip Hyo 250R Almak. Aylık Gelirim 600TL ... Harçlıklarımı Babam Veriyor Genelde Kendi Para pek Dokunmuyorum Ama Kısın Gelirim Biraz Düşüyor Ögrenci Oldugum İçin .

nasıl Para Biriktirebilirim Sizler Nasıl Para Biriktiriyorsunuz.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 20 yaşındayım dosdum. bu ülke şartlarında alınan maaşlarla birikim yapmak çok zor her kez bankalara mahkum. para kazanmak istiyorsan ya kendi işini yapıcaksın yada baban zengin olucak Kredi olmadan şahsen ben zor alıcam motor kredi şart gibi. kenara 50 60 100 atarak olcak iş değil yani.

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Haklısınız ama garantili bir iş degil bizimkide danscıyım heran sezon kapanıp maaslar aksamaya başlıyabiliyor.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ama garantili bir iş degil bizimkide danscıyım heran sezon kapanıp maaslar aksamaya başlıyabiliyor.
    O zaman Şu Ata Sözünü sana armağan ediyorum. Ayağını Yorganına göre uzat

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    İŞte Onu Yapmaya calisiyorum allah razı olsun annemden maasımı direk alıyor benden biriktiriyorum seneye yaza kadar umarım biriktiririm.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Zor soru kardeşim Şahsen şuanki motorumu almak için okulda 1 sene boyunca 1 kez bile yemek yemedim.Günde okul için 10 lira alıyodum,eve gelince yiyordum.Okuldan geldikten sonrada sigara parası diye 10 lira alıyordum sigara almıyordum.Öyle öyle 1 sene sabrettim

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    her ay bi yada 2 tane çeyrek altınnn yastıkk altıı

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    3Y'yi uyguluyorum evdekiler paran varmi diyince Yok diyorum, Yemiyorum, Yuruyorum.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigarayı azaltın mümkünse bırakın günde 1 paket parasından bakarsanız kafadan aylık 150 tl gibi bir mebla ıvır zıvırı kesin aylık 100 tl dışarıda yemeyin mümkünse evden götürün 1 öğün için düşünürsen 300 tl yol parasını mümkün olduğunca kısın taksi yerine dolmuş dolmuş yerine otobüs kullanın ve kullanacağınız kadar akbil doldurun minibüse binmek zorundaysanız mümkünse fiyat farkı olacak semtden binmeye bakın 120tl biriktirdiğiniz parayı altına çevirin özellikle şu dönemde aylık çok rahat 50 60 kazancınız olur kimseye borç vermeyin mümkünse (motosiklet almaya yakın) siz borçlanın ek iş yapın aylık yada daha kısa süreli size kalmış 500 600 tl

Kısaca kendinizi kısmak sizin elinizde bu ve daha çoğunu bende motosiklet alırken uyguladım ve 1 sene boyunca uygulayınca insanın üzerine yapışıyor bu durum ve aslında olmamız gereken tutumlu insan modelinin üzerinde bir hayat yaşamaya başlıyorsunuz ilk 1 ay ciddi bir işkence sigara yok alkol yok öğlen yemek yok bol bol işte çalışma ve yetmezmiş gibi yol parası vermemek için eve kadar yürümek sonradan alışıyor insan ve yemek yemeyi bile garipser oluyorsunuz

Ama tabi işin sonu hayalinizdeki motosiklet olunca katlanıyorsunuz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genç yaşta baba parası haricinde motor sahibi olmanın tek yolu kredi ama mümkünse ihtiyaç kredisi çekmek.Böylece işten çıkma durumunda motoru satıp kredini kapamana bi engel olmaz.Krediyide bir kaç yıllık kredi kartı kullanımı sonrasında çekebiliyosun onun için ilk iş 18de bir kredi kartı almak ve parayla aldığın sakızı bile kartla alıp kartın borcunu aksatmadan zamanında ödemek.
    ama sonra motor altınızda olupda benzin zamlanıncada içiniz gidiyo söyliyim
    He bide en çok para harcattıran 3 şey :sigara içki ve kız arkadaşıda bırakmak lazım en çok parayı onlar yer kız arkadaşı mümkünse küçük şeylerle tatmin olan cinsten seçerseniz (böyle bi kız yok ama olsun hayal kurmakta güzel) o zaman bi kaç yıla istediğin makinayı alırsın.Borcu bitirince motoru pert etmessende paraya dönüştürebilceğin bi varlığın olmuş olur. hatta elde 5-6bin varsa internet bankacılığı kullanarak altın alım satımı yapıp ayda 200-300lira para kazanabilirsin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    23 yaşında cbf aldığımda bekardım 7 ayda yemedim içmedim helal parayla peşin 2011 cbf sahibi oldum allaha şükür bankadan işim olmaz

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı tosbağa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3Y'yi uyguluyorum evdekiler paran varmi diyince Yok diyorum, Yemiyorum, Yuruyorum.
    Resmine ve ismine tam uymuş 3Y kuralı

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Tayfun abi Kuşadası şartlarında para biriktirmek zor tabi
    Aynen 3Y kuralı.
    Maaşı daha iyi bir işe de girebilirsin.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Bence sorulması gereken doğru soru "Nasıl para kazanıyorsunuz" olmalıydı. Bu sorunun yanıtını ben de merak ediyorum

Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba.

Forumda Gerçekten Çok Lüx Motorla Binen Abilerimiz Var Peki Nasıl Para Biriktiriyorsunuz Yada kredimi Kullanıyorsunuz ?

19 Yaşındayım 3-4000TL Ancak Biriktirebiliyorum Sonra Dayanamayıp Hemen Motor Aliyorum Hedefim 6000TL Biriktirip Hyo 250R Almak. Aylık Gelirim 600TL ... Harçlıklarımı Babam Veriyor Genelde Kendi Para pek Dokunmuyorum Ama Kısın Gelirim Biraz Düşüyor Ögrenci Oldugum İçin .

nasıl Para Biriktirebilirim Sizler Nasıl Para Biriktiriyorsunuz.

merhaba öncelikle güzel kardeşim benim arkadaşların yazdıklarını okudum ve bak ben ne yapıyorum para biriktirmek için paylaşayım seninle öncelikle 200 tl olan aylık sigara masrafımı sarma tütün alarak 60 tl ye indirdim buradan 140 tl kaldı ve üstüne birazdaha fazla ekleyerek 2 çeyrek altın atıyorum kenara en önemli olanda sakın borca girme sonra başını kaldıramazsın

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu siyasete cekmek adina degil de, cevap niteliginde bir fikra geldi aklima.
    İngiltere, Almanya ve Turkiye basbakanlari bir toplanti sirasinda ekonomik durumlarini tartisiyorlar. İngiliz basbakani, bizim ulkemizde standart hayat sartlari 2000 pound gerektirir, biz asgari 3000 pound veririz ki geri kalan 1000 pound u ne yaptiklarini sormayiz bile. Almanya basbakani, bizde standart bir ailenin yeme, icme, kira, otomobil kredisi, ogrenim vb. gibi ihtiyaclari aylik 2500 euro dur. Biz 3000 euro veririz, geri kalan 500 euro yu sormayiz.
    Turk Basbakani, bizde 4 kisilik bir ailenin aclik siniri 1500 lira, biz 700 lira veririz, geri kalan 800 lirayi nereden bulduklarini sormayiz.

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Lucas Süper Bi Yazı

Sigaram Yok Tek Masrafım Gündüzleri kafede Çok Takiliyorum Gizli Gizli Para Biriktirme Zamanı geldi Sanırım

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 20 yaşındayım dosdum. bu ülke şartlarında alınan maaşlarla birikim yapmak çok zor her kez bankalara mahkum. para kazanmak istiyorsan ya kendi işini yapıcaksın yada baban zengin olucak Kredi olmadan şahsen ben zor alıcam motor kredi şart gibi. kenara 50 60 100 atarak olcak iş değil yani.
    ne güzel apaçık yazmış hangi bankaya nekadar borcum var yazmayayım fabrikada çalışıp (düşük ücretle) kenara para koymak çok zor birşeylerden fedakarlık ederek olur anca 44 yaşına geldim dağa para biriktiremedim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende biraz para vardı biraz da eş dosttan alıyorum faizsiz ufak uafak ödeyeceğim ne yapalım ne babam zengin nede kendi işim var ama allaha şükür çakı gibi adamım çalışır yerim biriktirmeyi aklımdan bile geçirmem çünkü imkansız maaş asgari ücret
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Komünist düzende olmadığımıza göre çok mantıksız bir soru. Kimsi cbf150 almak için 1 yıl çalışır para biriktirir, kimsi 1 aylık maaşıyla 2 tane alır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)