Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım ve kusur dağılımı ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Ana yoldan giderken kavşaktan aniden önüme araba çıktı ve sağ bacağımın olduğu kısımdan vurarak uçurdu beni.Sağ kalcada kırık ve çıkık oluştu.Kaza yerinde tutulan tutanakta araca kontrolsüz ana yola girişten 08 kusur verilmiş bana ise kavşağa gelirken yavaşlamadığım için (5219)madde yazılmış kusur kısmına ama herhangi bir oran verilmemiş.
    1.sorum ben aracı geçmişim yolumda gidiyorum ön kısmı kurtarmışım araçta ana yola girip sola dönmeye çalışırken onunda sağ tampon kısmı hasar aldı.Burda benim bir kusurum var mı?Oran verilmemiş ama 5219 madde yazılmış sigortadan %25 kusurlusun dediler bana bu doğrumudur?
    2.sorumda hastanade benim ifademe baş vurup ordada tutanak tutuldu ve 8 de 8 adam kusurlu dendi imza attık tutanağa ama o belge ortalıkta yok neden ve hangi yazılan tutanağa itibar etcez ve hem olay yerinde hemde hastanede yazılan 2 tutanak mı oluyor normalde de?
    3.sorumda herhangi bir kazada kusur oranları 8 üzerinden mi verilir yoksa 10 üzerinden mi?
    Teşekkürler vericeğiniz cevaplar için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Kusur oranı 8 dir. Eğer 8 de 8 o suçlu çıktıysa sorun yok. Zaten anlattığın kadarı ile o kusurlu...

Bu arada geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Kalıcı bir hasar kalmamasını umuyorum...

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Geçmiş olsun bende 8 diye biliyorum. s
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun.
    Polisin doldurduğu tutanakta kusur oranı 8 üzerinden belirlenir. Zaten araca da 8/8 kusur verilmiş. Kaza tutanağı 1 tane olur. Kopyalı olabilir ama birbirini tutmayan 2 farklı tutanak yazılamaz.

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    eğer yanlış okumadıysam hastanede doldurulan ve polisin 8de 8 kusurlu olarak belirttiği tutanak ortaada yok.aslında o tutanağı bulman iyi olur gibime geliyor,pek açıkça ifade edemiyeceğim ama bir katakullü olmasın sakın.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    geçmiş olsun umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun.
    olacak olacak...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Geçmiş olsun.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Çok çok geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşmanızı dilerim...

kusur oranı 8 üzerinden hesaplanır.hastanede yapılan tutanak esastır ve tek dir. o tutanak kazayı yapmış oduğun ilçe deki karakoldadır.hastaneden çıktığın zaman gidip oradan alabilirsin yada şikayetçi olduysan,ki olmalısın tutacağın avukat oradan alabilir.o şekilde dava sürecin başlar.ilk seneyi dolduğun zaman hastanden sana verilecek olan rapor sendeki hasarın % kaç olduğunu belirler ve ondan sonra sigortadan para alabilirsin.bunlar uzun ve meşekkatli süreçtir.hakkında hayırlısı olsun geçmiş olsun allah beterinden korusun...

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Kaza yerinde tutulan tutanakta olayın nasıl olduğunu belirten ayrıntılı bir tutanak ama hastanede yazılan ve beni dinleyerek yazılan tutanakta ise imzalarımız vardı zaten ama anlamadığım konu şu adama 08 kusur verilmiş benimde kusur kısmını boş bırakılmış sadece 5219 yazılmış.Bu kusurmudur?şayet kusursa banada oran verilmesi gerekmiyormuydu? (5219.madde ise kavşağa geldiğinde yavaşlamama kuralını ihlal etmek)
    Bana vuran adam hastane masraflarımı karşıladı ve dinine bağlı biri olduğu için katakuli yapcağını sanmıyorum.Ki hastanede polise kendisi dedi zaten hata bende 8 de 8 kusurlu olduğunu beyan etti.
    Bu arada ben davacı olmadım karşı taraf iyiniyetliydi ve hastane masraflarımı karşıladı.Kazadır olur dedim yanlız bir aydır yatıyorum ve kalçama iki çivi takıldı.Sigortacı arkadaşım istersen trafik sigortasından tazminat alabilirsin dedi kalıcı bir hasar var sakat kalmıcaksın ama ömür boyu çivilerle yaşıcaksın dedi.Onada daha baş vurmadım ve başvurmaya değer mi değmez mi bilmiyorum uzun bi süreç oda.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun..kısa sürede inaşşlah sağlığına kavuşursun.... ben 8 üzerinden kaza raporu tutuluyor diye biliyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Karşı tarafa 8 kusur yazıldıktan sonra zaten senin kusurun olması mümkün değil.

kaza yerinde tutulan tutanak kazanın nasıl olduğunu belirten resim çizilir.kazaya karışan araçların kusur oranları,araç plakaları,ve bilgileri,kazanın oluş şekli polis tarafından yorumlanır.hastanede alınan ise ifade dir.sizin ağzınızdan kazanın oluş şekli yazılır ve taraflar tarafından imza altına alınır şikayetçi olup olmadığınız sorulur...
    şikayetçi olmamışsınız bence hata etmişsiniz...
    bende geçen sen kaza yapmıştım neredeyse 1 sene olacak halen acılarını çekiyorum hafif bi sakatlığım kaldı.ve hayatımın sonuna kadar da kalçama takılan bi platin ve tel bacağıma takılan platin ile yaşamımı sürdüreceğim.evim vardı satmak zorunda kaldım.şimdi kiralarda sürünüyorum.kalçam daha bir sene olmamasına ramen kireçleme yapmaya başladı tarifsiz acılarla geceleri uykularım bölünüyor.kendi ayakkabımı bile yardım olmadan giyerken çok zorlanıyorum.artık işim bile yok ve bana kim iş verecek bu halimle bilmiyorum.hayatta herşey olacağına varıyor...

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yerinde tutulan tutanak kazanın nasıl olduğunu belirten resim çizilir.kazaya karışan araçların kusur oranları,araç plakaları,ve bilgileri,kazanın oluş şekli polis tarafından yorumlanır.hastanede alınan ise ifade dir.sizin ağzınızdan kazanın oluş şekli yazılır ve taraflar tarafından imza altına alınır şikayetçi olup olmadığınız sorulur...
    şikayetçi olmamışsınız bence hata etmişsiniz...
    bende geçen sen kaza yapmıştım neredeyse 1 sene olacak halen acılarını çekiyorum hafif bi sakatlığım kaldı.ve hayatımın sonuna kadar da kalçama takılan bi platin ve tel bacağıma takılan platin ile yaşamımı sürdüreceğim.evim vardı satmak zorunda kaldım.şimdi kiralarda sürünüyorum.kalçam daha bir sene olmamasına ramen kireçleme yapmaya başladı tarifsiz acılarla geceleri uykularım bölünüyor.kendi ayakkabımı bile yardım olmadan giyerken çok zorlanıyorum.artık işim bile yok ve bana kim iş verecek bu halimle bilmiyorum.hayatta herşey olacağına varıyor...
    Çok üzüldüm allah yardımcın olsun.Benimde aynı şekilde kalçam hasar aldı ve kalçanın yuvası kırıldı iki adet çiviyle tutturdular doktor dedi kireçlenme kalça çıkığı dahi olsa yapar onun garantisini veremem dedi.Daha 1 ay oldu kaza yapalı ve ayağa kalkmam için 15günüm var ilerde ben ne tür şeyler çekicem hiç bilmiyorum eski sağlığıma kavuşurmuyum allah kerim artık.Umarım sıkıntılarını atlatırsın.Tutanakta maduriyetim giderilirse şikayetimden vaz geçerim diye not düştüm ve şikayetçi olduğumu bildirdim ama aklımda herhangi bir tazminat davası açmak gibi bir düşüncem yoktu çünki kazadır dedim kendimi onun yerine koydum hastane masraflarımı ödesin yeterlidir diye düşünüştüm ama çiviler için trafik sigortasından tazminat talep edicem ne alırım bilmiyorum ve adamada hala dava açma şansımda var sonuçta daha hastanelerden kurtulamadık daha fizik tedavileri başlicak maduriyetim giderilmezse davamı açarım.

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    mancuryalı ve nezih arkadaşlarım sizin için çok üzüldüğümü belirtmek isterim.sizi çok iyi anlıyorum.ben de boyun ve de bel fıtıkları diz ağrısı vb bir sürü sorun ile boğuşuyorum.nasıl bir duygu olduğunu bilirim.acıdan uyuyamadığınız zamanlar olur.ah ulan ah.neyse allah size yardımcı olsun diyorum ve de elimden keşek bişey gelseydi.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Kaza yerinde tutulan tutanakta olayın nasıl olduğunu belirten ayrıntılı bir tutanak ama hastanede yazılan ve beni dinleyerek yazılan tutanakta ise imzalarımız vardı zaten ama anlamadığım konu şu adama 08 kusur verilmiş benimde kusur kısmını boş bırakılmış sadece 5219 yazılmış.Bu kusurmudur?şayet kusursa banada oran verilmesi gerekmiyormuydu? (5219.madde ise kavşağa geldiğinde yavaşlamama kuralını ihlal etmek)
    Bana vuran adam hastane masraflarımı karşıladı ve dinine bağlı biri olduğu için katakuli yapcağını sanmıyorum.Ki hastanede polise kendisi dedi zaten hata bende 8 de 8 kusurlu olduğunu beyan etti.
    Bu arada ben davacı olmadım karşı taraf iyiniyetliydi ve hastane masraflarımı karşıladı.Kazadır olur dedim yanlız bir aydır yatıyorum ve kalçama iki çivi takıldı.Sigortacı arkadaşım istersen trafik sigortasından tazminat alabilirsin dedi kalıcı bir hasar var sakat kalmıcaksın ama ömür boyu çivilerle yaşıcaksın dedi.Onada daha baş vurmadım ve başvurmaya değer mi değmez mi bilmiyorum uzun bi süreç oda.
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Çivi ile yaşamak hayatın sonu değil. Bazıları nemli havalarda sızlar der. Onun dışında da yaşamını etkilemez. (Ben de yok ama öyle olduğunu duyduğumdan yazdım.) Kalıcı hasar olmaması da çok iyi. Allah beterinden saklasın. Ama benim düşüncem sigortadan tazminat alabileceksen al. Zaten sigorta böyle zamanlar içindir. Bir süredir yatıyormuşsun, iş kaybın var onu telafi etmen lazım. İyi araştıma yaparak tüm haklarını kullanmanı tavsiye ederim. Parayı ne yapacağın sana kalmış. Çok geçmiş olsun.
    Her ne olursa olsun kaza kötü.

varadin çok teşekkür ederim kardeşim ...
    valla umarım sapasağlim ayağa kalkarsın senin halinden en iyi ben anlarım neler çektiğini ve çekeceğini.tamam kazadır olur adı üzerinde kaza.ama...şu an bende 4 teker sürücüsüyüm ,çünkü ayağımın üzerine tam olarak basamamamdan dolayı denge sorunu yaşıyorum.ve pür dikkt araç kullanıyorum bu bir yaya olabilir araç olabilir her an dikkatli olmak gerekir.sonucunda trafiğe çıkıyorsan dikkatli olcaksın.kim geliyor yada gelebilir düşüneceksin.bak bi insanın hayatının geri kalanını platinlerle geçirmesine sebep oldu.ne olacak bunun yaptırımı? kusura bakmayın ben hatalıyım demesi yada senin hastane masrafını karşıllamış olması senin o çivilerden kurtulmanı mı sağlayacak ? HAYIR hatalar cezasız kalmamalı şikayetçi olacaksın adelet ne diyorsa o olacak.ben mesela her hafta ankara mt ekibiyle buluşuyor ve bolcana muhabbet ediyoruz.hatta şu anda o buluşmalardan birinden geldim kardeşlerimin motorlarına bakıp iç geçiriyorum.:( maddi manevi tzminat davanı açarsın seneye bu zamanlarda da sigortadan paranı alırsın olur biter. hello_moto kardeşim dediği gibi sigorta bu günler için değil mi ???

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Valla Nezih kardeşim çok doğru söylüyorsun.Sana hak veriyorum biz nasıl pür dikkat trafikte seyrediyorsak bunu herkesten beklicez.Ana yola girerkende durup s
    ağını solunu kontrol ediceksin bunun görmedim gibi bir açıklaması olamaz.Ben ilk kaza anında yerde yaralı yatarken bile o cıyla adama küfür edip nasıl görmedin diye isyan ediyordum bunu en az 10 kez tekrarladığımı hatırlıyorum o halimle.Şu an için dava açmayı düşünmüyorum adama çünki hastane süreçlerim devam edecek ve tavrına göre hareket edeceğim.Şayet umursamaz haller takınırsa şikayette bulunup dava açarım ama adam iyiniyete devam ederse sadece trafik sigortasından tazminat talebinde bulunurum.Belki ilerde bu kazanın acısını çekicem bilmiyorum belkide eskisi gibi devam edicem onuda bilmiyorum ama bu durumu adamın bütün iyi niyetine karşı davaya çevirmek beni vicdanen rahatsız edecektir.

Nezih kardeşim senin geçirdiğin kazada ne gibi bir hasar aldın kalçana ?

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun. 3. soruna gelince 8 yalnış cevap arkadaşlar 10 üzerinden değerlendirilir. peki kazalarda neden hep 8 üzerinden değerlendirme yapılır? 8 üzerinden yapılır çünkü ehliyeti olan herkes zaten 2lik kusur kısmını kabullenmiştir. yani ehliyeti olan herkes 2 değerinde kusurludur. hatalı olunsun yada olunmasın her ehliyeti olan sürücü 2 derecelik kusurludur. umarım anlatabilmişimdir. biraz uzun oldu sanki ama kusura bakmayın.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

benim kalçamda hiç sağlam kemik kalmadı.bacağımda ve ayağımdada çok sayıda kırık oldu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)