Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman 650 AN Şanzıman arızası

Motovento
    REKLAM ALANI
    egekartali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty400
    Merhabalar...
    suzuki burgman 650 AN almayı düşünüyorum 2. el
    yıl olarak 2013-2016 arası bir model olacak bütçeme göre.
    bir sürü yorum forum okudum herkes çok memnun ancan 1-2 tamirciden şansıman prblemi yaşandığını ve çok sık olduğunu duydum.
    bu konu hakkında kullanan arkadaşlardan ya da bilgisi olanlardan yorum alabilirsem süper olur.
    ciddi bir meblağ vericem,uzun yolculuklar da yaptığımden sıkıntı yaşayıp tadımın kaçmasını istemiyorum.
    bazı yerlerde 2012 den önce olduğunu bazılarında ise 2016 sıfır motorlarda bile çok sık olduğunu duydum..
    yardımcı olursnaız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sukuterlerde kullanılan CVT tipi otomatik şanzımanın (varyatör) belirli br ömrü var. Bundan sonra ister istemez değişmesi gerekiyor.

Masraflı mıdır? Muhtemelen. İyicene araştırırsan uygun fiyata getirebilirsin. Mesela j.costa varyatörlere bir bak istersen orjinalinden daha ucuza gelebilir.

Arka varyatörün daha uzun süre dayanacağını tahmin ediyorum. Belki arka varyatör balatalarının (otomatik debriyaj balatası) temizlenmesi belki değişmesi gerekebilir o kadar.

https://www.youtube.com/watch?v=3z8J6mRPlg0

egekartali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty400
    Yorum icin tesekkurler.aslinda almak istediklerim 10-20bin km civari.hani ömürden çok bana denilen 0 motorlarda bile bu arizanin olabildigi ama soylenti olarak duydum birebir kullanan bulamadim.buraya da ondan sordum şanziman yormasin beni.
    Kullanan birilerinvardir illaki bakalim

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Valla konuyla alakası varmı bilmem ama geçenlerde tamirci bir dostumun yanındaydım. Burgman 650 şanzıman yapılıyordu. Sahibide öfkenden kuduruyordu. 2012 öncesiydi. Belki kronik bir sorundur. İyi araştırın.

Selametle.

Motosikleti
    Burgman 650
    merhaba geçte olsa gördüm 2015 Burgman 650 sahibiyim, herhangi bir sorun yok 2012 öncesi kasalarda hepsinde değil fakat bazı cvt sorunları olduğunu bende duymuştum fakat yeni kasalarda böyle bir şey söz konusu değil.. cvt gayet iyi sorunsuz...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bildiğim kadarı ile 2007ye kadar olan seri aşırı sıkıntılı cvt konusunda..Ve aşırı maliyetli..Hayalimdeki motor temizine param yetmez eskisi de beni üzer bir de yakıtından korkuyorum 10 litreden bahsediyorlar şehir içi bu nedir arkadaş ya..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)