Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosiklet yıkatmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tazzikli su konusu şöyledir

Normalde motosikletinizi açık bir şekilde bıraktığınızda nasıl ki yağmur kornanıza yada elektrik aksamına zarar vermiyorsa tazzikli su da aynıdır

Eğer tazzikli suyu yukarıdan aşağıya doğru tutarsanız ve çok yakında uygulamazsanız bi durum olmaz ( korna özellikle scooterlarda ön tarafda bulunur ve sesin duyulabilmesi için bir aralık bulunur eğer o ara çok genişse koli bantı yada ince bir bez ile tıkamanız önemli)

Koltuk ve egzos konusu da egzosun ucundan su girmediği sürece sorun yok ama illa garanti olsun diye geniş bir çöp torbası işinizi görecektir aynı torba koltuklarada geçirilerek ıslanması engellenebilir yahut 0 alırken yanında verilen bone tarzı naylon daha kullanışlıdır

Yıkarken sabundan başka bişi kullanmadım şuana kadar kullanmayı da pek düşünmüyorum zaten yeterince temiz ve mis kokulu yapıyor

Not: motosikletinizi çok zor durumda olmadıkça kimselere emanet etmeyin maalesef kimse başkasının eşyasını kendi malı gibi koruyup kollamıyor
    egsozu kapatmaya pek ihtiyaç görmüyorum ben zaten egsoz karbon olduğu için paslanmaz metal dışındaki oval alan fazla ısınmıyor.
    tabi içine su kaçarsa motoru çalıştırdıktan sonra ısınana kadar beklerken egsoz arkasına geçmiyorum (= egsozun içerisindeki pislikler su ile beraber çıkıveriyorlar çünkü şahsen arkama yanaşan inatçı bir sürücü bu durumdan nasibini almıştı arabasındaki bölgesel siyah noktalaşma ile (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    motoru götürüyorsun yıkamacıya....
    o hazır köpüklerden sıkıyorlar her yerine...
    lastikler sele vs vs gibi zarar vermeyecek yerlerini normalce yıkıyor tazzikli su ile...
    diğer bölgeleri böyle uzaktan yağmurlama yapıyor aynı makina ile..
    sonra çekip yan tarafta kurutuyorsun hava ile...
    misss...!!!

Pek çok oto yıkamacı biliyor artık motor yıkamasını...
    bi git hallederler...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    benzin istasyonlarında 1 lira köpük 1 lira su 10 dk mı almıyor gösterge mösterge dinlemiyorum selede dahil yıkadıktan sonra kuru gölge bir yere çekip fiber bez ile kuruluyorum
    bu kawasaki bir başka dostummm

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Motoru alalı 2 aydan fazla oldu hiç yıkamadım.Su birikintisi gördüm mü dalıyorum içine tamamdır

Şaka bir yana baya kirlendi yahu.Jantların rengi kirden gözükmüyor.Bir yerlerine su kaçar ondan sonra uğraş dur diye girişmiyorum yıkamaya...

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Motorunu seven nasılda anlaşılıyor ballandıra ballandıra nasıl yıkadığını anlatırken yumuşak bir süngerim var güzelce köpürtüp nazik nazik yıkarım.Motorum 4 aylık olmasına rağmen çinli olduğu için depo kapağından su aldığını biliyorum o yüzden dikkat ediyorum,kurulamayıda mikrofiber bezle yapıyorum 45 dk kadar sürüyo yıkamam yaklaşık 3 günde bir yıkıyorum yolda su görürsem yolumu değiştiririm hatta gaziosmanpaşa bayrampaşa arasındaki tünelde her zaman su var bilen bilir oraya girmemek için yolumu uzatırım kışın ne yapçam bilmiyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben sabunlu suyla kendim yıkarım tazikli su tutmam
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Motorunu kendin yıkamalısın.

* Tazyikli su motora zarar vermez (yada vermemeli çinliler bu konuda maalesef dayanıklı değil)

* Sabunlu su ve sünger en iyi temizliği sağlar

* Yıkamadan sonra zincir yağlaman gerekmez , zincirin yağlanma periyotları bellidir yıkama ile alakası yoktur.

* Uzun yola çıkacaksan zaten yıkama dönüşte iyice girişmen gerekecek )))

Sevgiler
    katılmıyorum şuna çinil-japon- italyan demeyelim kaliteli kalitesiz diyelim

100cc truva cub var bende aldığımdan bugüne yıkamacıya götürüyorum adam dakikalarca camurluğun içine cantlarına koltuğuna farlarına ve km saatlerinesu tutuyor şimdiye kadar hiç problem yaşamadım sticker larda cıkmadı üstelik yakından da tututuğu oluyor

Motosikleti
    GT250R
    gidion verion 3 lira yikation temiz ^^

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Non-Quattro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidion verion 3 lira yikation temiz ^^
    ustune para verseler yıkatmam.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    ne konuymuş be

motor yıkama sanatı

düzgün bir oto yıkamacı bulunur çok işi olmayan ..boş zamanı olan.. kapısında kuyruk olan yıkamalar genelde motorlarla ilgilenmez..

malzemeler..
    2 adet sünger ( biri grenaj, digeri ise bel altı tabir ettigimiz yag kir çamur için )
    1 adet cilalı oto şampuanı.. ( sonax, meguars , best of diyebilirim.. daha ucuzlarıda var . işe yarıyor.. cünkü wax boyanın üzerinde bi kaplama gibi kalıyor ve su lekesi tortu bırakmıyor.. bunun farkını ikinci yıkamada yada motorunuza su degince anlarsınız su boyada kayar.. buda çamur leke tutmaz..)ü
    2 adet kurulama bezi. ( biri grenaj aksamı için digeri, bel altı dedijimiz yerler için )
    1 adet sonax cila ( yıkama sonrası cilanızı atın .. ışıl ışıl bir motorunuz olsun her daim.. hemen hemen boya renklerinde cilalar var kırmızı beyaz siyah .. ve içinde rötüş kalemi mevcut.. )

tazikli su boyaya elektrik tesisatına kısmi olarak zarar verir ..ee tazikli su kullanmayacakmıyız..??? tabikie hayır.. motorun grenaj bölgesine havalandırma girişlerine elektrik tesisatına uzaktan tutarak yıkayabilirsiniz. diger bel altı aksama korkmadan vurun .. sorun çıkmayacaktır..
    eger motorunuzda camur ve yag kalıntısı .. zincir yagı sıçramasından sebep kalıntılar yoldaki zift vb. gibi inatçı lekeler ile ugraşıyorsanız boş camsil şişesine koydugunuz mazot la motorunuzu yıkamadan önce gerekli yerlere korkmadan bolca sıkın ve bekleyin .. yagların yumuşayacagını göreceksiniz ( mazot motora , boyaya, elektrik aksamına zarar vermezzzzzzz!!!!! ) mazot kısmi yaglayıcıdır.. çünkü bileşeni yagdır.. zincirli motosikletlerinizde zincir dişli zincir korumanın içi ön dişli kutusunun içine bolca sıkın ve motoru sehpaya alarak tazikli suyu vurun .. yagdan eser kalmayacaktır..

agır temizlik .. yukarıdaki gibidir... ve asla ve asla yıkama istasyonlarındaki köpügü kullanmayın .. evet çok pratik olabilir .. ama unutmayın o cözelti bir asit oldugundan boyadaki orjinal vernigi zamanla alır .. motorunuz yada aracınız matlaşır .. ayrıca .. sıcak motoru asla yıkamayın.. çünkü sıcak bloga püskürtülen köpük leke yapıyor ve çıkmıyor .

sünger le yapılan temizlijk her daim iyidir .. elin girdigi heryere temizlik yapabilir.. ve ayrıca . motordaki gevşek civata. kayıp civata yag kaçagı hidrolik kontrolü gibi farklılıkları gözlemleyebilirsiniz..

vee motorumuz temiz.. kuru cilalı ışıl ışıl. unutmayın fren balatalarınız hala ıslak .. kuruması zaman alacaktır.. ani frenlemeden kaçının ..

afiyet olsun ...
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bende ayda bir yıkarım ama sağlam yıkarım onun dışında pek yıkama huyum yoktur artık pislik beni rahatsız etmeye başladığı zaman yıkama zamanı gelmiştir
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)